Toshiba 40 TL 838

tyrwe

New member
nabyłem wczoraj toshibe 40Tl838-g wszystko niby ok dopóki nie podłączyłem do kablówki i chcąc wyszukać kanały które są nadawane w systemie dvb-c w menu tv brak wyboru źródła (antena,kabel) jest tylko w menu antena,a mam też inny model toshiby( bv700g) i na tym wszystko ładnie śmiga.Może ktoś powie jak ustawić na głowice dvb-c?
 

tyrwe

New member
nabyłem wczoraj toshibe 40Tl838-g wszystko niby ok ,dopóki nie podłączyłem do kablówki i chcąc wyszukać kanały które są nadawane w systemie dvb-c w menu tv brak wyboru źródła (antena,kabel) jest tylko w menu antena,a mam też inny model toshiby( bv700g) i na tym wszystko ładnie śmiga.Może ktoś powie jak ustawić na głowice dvb-c?A dziś byłem w sklepie i na modelu 40RL838 jest to samo menu:sad:
 

mariusz7801

New member
Napisał mariusz7801
Cytat:
Napisał mariusz7801
witam mam podobny problem . 3 tyg temu kupiłem Tv Tl 838 oraz dekoder sagemcom hd cyfra + .
Zauważyłem że przy kanałach sd co jakiś czas się obraz przycina ( chwilowa stop klatka ). czy to wina dekodera ?
filmy z usb podpięte do tv idą płynnie.

Mam małą czaszę anteny ( chyba to jest 60cm ) w salonie cyfry twierdzili że do oglądania programów hd muszę mieć duży talerz . Kanały hd chodzą dobrze tylko niekiedy z sd jest gorzej .Może to wina małego talerza ?
siła sygnały 76 % , jakość 75 %


"To chyba nie wina talerza. Mam 85 cm i jest to samo, a na poprzednim telewizorku 32 lg3000 to przycinanie nie występowało. A tak na marginesie to przy mniejszej czaszy powinno być gorzej na kanałach HD. Nie jest to wina dekodera, bo też testowałem inne. Wymieniałem już ten tv na inny tego samego producenta i ten sam model i jest to samo. Najdziwniejsze jest to, że po podłączeniu anteny szerokopasmowej i odpaleniu telewizji cyfrowej naziemnej jest to praktycznie niezauważalne. Aktualizowałem nawet soft do najnowszego, ale nie ma zmiany w tej kwestii.
Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?"


na starym dekoderze philipsa sd którego podłączyłem na kilka dni (przez EURO złącze ) również zacinania .Wcześniej pisałem że na kanałach hd jest wszystko dobrze ( występują również zacięcia ale bardzo rzadko)
na kanałach SD zacięcia są bardziej nasilone . Głównie jak oglądam TVP wiadomości ,teleexpress również, eurosport, discovery .( wszystko cyfra + przez hdmi ).

Może ktoś mnie poratuje gdzie jest problem czy to wadliwy tv czy coś innego ?
Z góry dzięki za pomoc .
 

fatis

New member
Witam serdecznie. Nabyłem w/w telewizor. Na razie jestem pod wrażeniem i faktycznie może po za tymi brakami funkcji internetowych jest super. Z drugiej strony z takiech serwisów jak ipla obejżałem jeden film wiec płakać za tym nie będę.

PYTANIE: Mogłby mi ktoś zapodać tutorial jak przez LDNA tv przeczyta filmy. Przez Serviio i WMP leci pięknie mp3 i jpg. Z filmami nie moge sobie poradzić.
 

kokoszpolska

New member
nabyłem wczoraj toshibe 40Tl838-g wszystko niby ok dopóki nie podłączyłem do kablówki i chcąc wyszukać kanały które są nadawane w systemie dvb-c w menu tv brak wyboru źródła (antena,kabel) jest tylko w menu antena,a mam też inny model toshiby( bv700g) i na tym wszystko ładnie śmiga.Może ktoś powie jak ustawić na głowice dvb-c?

Zmian kraj na niemcy i będzie ok.
 

witgit

New member
raczej zapomnij ze po DLNA bedzie cos sensownego wogole działac

Nie wypisuj bzdur kolego. Nie wiem z czego wynika to że u Ciebie to nie działa. Może faktycznie twój tv jest ułomny ale stawiam na to że coś masz źle skonfigurowane.

Tu link do mojego pokazu:

2012-02-06-015.mp4 - YouTube

Testowane pliki avi , xvid , mp4 , ts , mkv działają też inna ale nie chciało mi się kopiować na dysk.
Jak widać wszystko pięknie działa.
 

fatis

New member
Z tego co widze na filmiku to DLNA działa pomiedzy toshiba a routerem z podpiętym usb z filmami. Mi bardziej chodzi o rozwiązanie komp->toshiba.
Prezentacja bardzo ładna ale niewiele wyjaśniająca w temacie.
 

witgit

New member
W menu wyboru jak było widać miałem dwa urządzenia. Pierwsze to router a drugie to laptop.
Jak bym wszedł w laptopa czyli w drugą zakładkę to widział bym pliki udostępnione przez kompa.
Zasada ta sama.
 

fatis

New member
jakim programem na laptopie postawiles serwer DLNA?? Jak juz napisałem w WMP i Serviio Toshiba pokazuje mi nieznany format pliku w przypadku filmów. jpg i mp3 jest ok.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
witgit

Widze ze menu sieciowe ma zupelnie inne niz w mojej WL863 wiec i moze stad tez fakt ze dziala po sieci

Co nie zmienia faktu ze jak sie dowiedzialem zadna Toshiba nie dekoduje DTS ( a 90 % filmow HD 1080p jest wlascie w DTS ) wiec to dla mnie porazka
 

a.c.

New member
witgit

Widze ze menu sieciowe ma zupelnie inne niz w mojej WL863 wiec i moze stad tez fakt ze dziala po sieci

Co nie zmienia faktu ze jak sie dowiedzialem zadna Toshiba nie dekoduje DTS ( a 90 % filmow HD 1080p jest wlascie w DTS ) wiec to dla mnie porazka

ale chyba nie oczekujesz od toshiby (ani innego lcd), żebyś usłyszał jakość DTS przez jej głośniczki? :lol:
 

raggatokan

New member
Witam,
Jestem nowy na tym forum. Dzięki recenzji toshiby na stronach tego forum zdecydowałem się na zakup 40tl838.
Niestety mam problem z odczytaniem mojego przenośnego dysku twardego. Jest to 2,5 calowy dysk 500gb 7200obr. zamknięty w obudowie z interfejsem usb3.0 (IcyBox). Dysk sformatowany jest pod NTFS. Telewizor zupełnie go nie widzi. Dodam, że sprawdzałem oba porty USB. Pendrive z systemem plików NTFS odczytywany jest bez problemu. Wgrałem najnowszy soft (6.4).
Co może stanowić problem? Chyba nie usb 3.0, skoro jest całkowicie kompatybilne z usb2.0 (użyłem nawet kabla usb2.0 niestety nic to nie pomogło). Czy możliwe, że dysk jest za duży?
 

witgit

New member
Jeżeli to dysk 7200 ob to może to być kwestia zasilania. Spróbuj podłączyć ten dysk z innego zasilania.
 

raggatokan

New member
Podłączyłem go kabelkiem Y - pobierał więc zasilanei z 2 portów USB, ale niestety to też nic nie pomogło. Zresztą dysk pracuje nawet na 1 porcie prawidłowo (słyszę, że rozkręca jak tak jak trzeba). Musi to być w takim razie problem z USB3.0 . Napiszę do Toshiby w tej sprawie, może jeśli jest to problem software'owy, to jest szansa na naprawę tego w kolejnych wersjach softu.

Powrócę jeszcze do tematu napisów. Najwygodniejszym konwerterem będzie chyba Napiprojekt. Najnowsza wersja zapisuje napisy w wybranym formacie, w tym także w *.srt.
 

fatis

New member
ZDecydowanie PS3 media nadaje się najlepiej. Filmy na nim śmigają aż miło. Na razie testowałem 720p i divx chodził bez żadnych problemów. Do tego napisów nie trzeba konwertować na srt+utf.
Telewizor jak dla mnie bomba.

Czy próbowaliście kalibrować ten TV ? Może podsuniecie jakieś gotowe ustawienia ?
 
Do góry