Toshiba 40 TL 838

spamec

New member
Kurcze 3h i nie mogę zmienić numeru pod którymi mają być dostępne kanały... zmiana pozycji działa czyli zmieniam kolejność, jak tylko zmienię numer (czerwony guzik) tracę kanał... czy ktoś może mi łopatologicznie pomóc?

Oczywiście chodzi o sygnał cyfrowy... na analogowym wszystko idzie bez problemu...

PS. Instrukcja przeczytana, ale nie ma tam nic na ten temat :/
PS2. To pierwszy TV który mnie pokonał :)
 
Ostatnia edycja:

Yaesu

New member
Kurcze 3h i nie mogę zmienić numeru pod którymi mają być dostępne kanały... zmiana pozycji działa czyli zmieniam kolejność, jak tylko zmienię numer (czerwony guzik) tracę kanał... czy ktoś może mi łopatologicznie pomóc?

Oczywiście chodzi o sygnał cyfrowy... na analogowym wszystko idzie bez problemu...

PS. Instrukcja przeczytana, ale nie ma tam nic na ten temat :/
PS2. To pierwszy TV który mnie pokonał :)
Czerwonym guzikiem aktywujesz nadawanie numeru kanału na którym chcesz mieć dany program - wprowadzasz odpowiedni dla siebie numer i potwierdzasz OK, może pojawić się komunikat że kanał jest zajęty ale poczekaj aż zniknie i możesz ustalić numer kolejnego kanału, dopiero później dajesz żółtym zmiana pozycji i wtedy TV automatycznie ustawia Ci kanały według numeracji jaką sobie ustaliłeś - proste co ??
 

spamec

New member
Czerwonym guzikiem aktywujesz nadawanie numeru kanału na którym chcesz mieć dany program - wprowadzasz odpowiedni dla siebie numer i potwierdzasz OK, może pojawić się komunikat że kanał jest zajęty ale poczekaj aż zniknie i możesz ustalić numer kolejnego kanału, dopiero później dajesz żółtym zmiana pozycji i wtedy TV automatycznie ustawia Ci kanały według numeracji jaką sobie ustaliłeś - proste co ??
Tak właśnie robilłem:
- czerwonym zmieniałem numer
- po ustaleniu wszystkich numerów
- wybierałem żółty (sortuj, potwierdzałem nową kolejność ok)

Na liście kolejność kanałów jest ok, natomiast po wybraniu "1", pojawia mi się czarny ekran (w górnej belce nawet nie ma nazwy kanału - nic), a po chwili monit że kanał jest szyfrowany i by kontaktować się z dostawcą...
 

massiwo

New member
kur... mozecie mi powiedziec co robie zle???
bo juz mam dosc sytuacji, gdy sciagam film, napisy przerabiam, wylaczam kompa, biore zimne piwko, siadam przed tv wrzucajac do niego pendrive'a i napisow brak :/

otoz sciagam film, do niego napisy programem napiprojekt, najnowszym opcje programu mam tak:

domyslnie pobieraj napisy, jezyk polski, w formacie oryginalnym, kodowanie ansi

pozniej przerabiam je programem srt 1.4, wczytuje film, napisy w txt i zapisuje w srt i czasem napisy dzialaja, a czasem nie, nie wiem od czego to zalezy, nazwy pliku filmu i napisow takie same cala operacja trwa 2minuty, ale to loteria, co robie zle koledzy???
 

adamuadamu

New member
kur... mozecie mi powiedziec co robie zle???
bo juz mam dosc sytuacji, gdy sciagam film, napisy przerabiam, wylaczam kompa, biore zimne piwko, siadam przed tv wrzucajac do niego pendrive'a i napisow brak :/

otoz sciagam film, do niego napisy programem napiprojekt, najnowszym opcje programu mam tak:

domyslnie pobieraj napisy, jezyk polski, w formacie oryginalnym, kodowanie ansi

pozniej przerabiam je programem srt 1.4, wczytuje film, napisy w txt i zapisuje w srt i czasem napisy dzialaja, a czasem nie, nie wiem od czego to zalezy, nazwy pliku filmu i napisow takie same cala operacja trwa 2minuty, ale to loteria, co robie zle koledzy???
może spróbuj ustawić, aby od razu z napiprojekt ściągało Ci gotowe .srt?
 

jackuc

New member
Tak właśnie robilłem:
- czerwonym zmieniałem numer
- po ustaleniu wszystkich numerów
- wybierałem żółty (sortuj, potwierdzałem nową kolejność ok)

Na liście kolejność kanałów jest ok, natomiast po wybraniu "1", pojawia mi się czarny ekran (w górnej belce nawet nie ma nazwy kanału - nic), a po chwili monit że kanał jest szyfrowany i by kontaktować się z dostawcą...

Udało Ci się rozwiązać ten problem ?
Mam dokładnie to samo :bober:
 

Yaesu

New member
U mnie wygląda to tak, po kolei:
Menu > DTV ustawienia > kanały > czerwonym - zmiana numeracji > wpisuje numer np 14 > OK > żółtym - sortuj > komunikat - Dotychczasowy porządek kanałów zostanie skasowany. Czy chcesz kontynuować? - daję TAK i to koniec.
Kanały mam po sortowane tak jak chcę i nie ma żadnych problemów, jeśli tak robicie i macie lipę to albo jest coś nie tak z TV albo dostawca TV może coś blokować, może jest zakodowany sygnał. Sprawdźcie jeszcze jak pokarze wam się lista zaraz po skanowaniu czy nie zapisuje wam kanałów z numeracją na 1000 czy coś podobnego.
Ja tak miałem na DVB-C z kablówki, numerował mi np od 800. Ale przeskanowałem jeszcze raz i już było OK.
Na starym oryginalnym sofcie i na tym najnowszym ze strony IBM mam dokładnie tak samo, jeśli chodzi o numerację kanałów, z resztą ogólnie nie dostrzegłem żadnych ciekawych zmian, na chwilę obecną nie warto aktualizować, ale możecie spróbować, może to rozwiąże wasz problem.
Pozdrawiam.
 

jackuc

New member
U mnie po skanowaniu rozrzuca np na numery 55 56 itd
Jak poustawiam numery i posortuję to na liście jest ok ale np wybranie TVP1 z numerkiem na liście 1 nie jest możliwe do wybrania na pilocie po naciśnięciu "1" na pilocie. Pokazuje, że kanał zablokowany albo brak sygnału (programy cyfrowe z nieba) :-(

Acha na numery kanałów są 4 pola. Wpisujesz np 0014 ?
 

jackuc

New member
Tak właśnie robilłem:
- czerwonym zmieniałem numer
- po ustaleniu wszystkich numerów
- wybierałem żółty (sortuj, potwierdzałem nową kolejność ok)

Na liście kolejność kanałów jest ok, natomiast po wybraniu "1", pojawia mi się czarny ekran (w górnej belce nawet nie ma nazwy kanału - nic), a po chwili monit że kanał jest szyfrowany i by kontaktować się z dostawcą...

Spamec

hurrrrrraaaaaaaaaaa :grin::grin::grin::grin:

Problem rozwiązany !!!!!

Kurcze nigdzie o tym nie doczytałem i nie wiem z czego to wynika, ale należy w ustawieniach zmienić kraj na Niemcy (nie język) i wówczas jeszcze raz przeskanować ponownie programy. Teraz wrzuca je od numeru 1 a nie jak miałem przy ustawionym kraju Polska i można je uporzadkować i są zgodne z guzikami na pilocie !!!

Kurde ale czemu tak jest to nie wiem. Jak wcześniej zminiałem np TVP2 na numer 1 to numerek zmieniał a potem pokazywało że kanał zaszyfrowany


Acha i zrobiłem upgrade softu do wersji J. USB 4GB sformatowane fo FAT 32
Na początku chwilę nic się nie działo ale potem ruszył pasek instalacji po dobiciu do 100% pokazał jakiś komunikat o zmianie pliku (nic nie róbcie wówczas !!!) a potem wystartował drugi pasek
Po dobiciu do 100% pokazuje UPGRADE COMPLETE. Wyłączamy na sztywno z prądu tv nic innego sie nie da zrobić. Jak włączyłem go ponownie to myślałem , że lipa i tv dead, ale po jakichś 15-20 s ruszył ...ufff pewnie musiał sobie załadować wszystko. Acha wszystkie ustawienia tracimy, szkoda, że nie można ich jakoś zapisać wcześniej na usb ...chyba

Pozdrawiam
 

kudys11

Member
Wciskasz mute na piloci (trzymając wciśnięty) wciskasz na panelu bocznym w TV drugi guzik od dołu.
Pojawia się meni TV na USB a strzałką obok OK przełanczasz na USB na TV.
Wybierasz interesującą cię pozycję i zatwierdzasz OK.

Dla ciekawostki:
Mute + pierwszy guzik - tryb serwisowy
Mute + drugi guzik - ustawieniu trybu hotelowego
Mute + trzeci guzik - kopiowanie ustawień
 

jackuc

New member
Wciskasz mute na piloci (trzymając wciśnięty) wciskasz na panelu bocznym w TV drugi guzik od dołu.
Pojawia się meni TV na USB a strzałką obok OK przełanczasz na USB na TV.
Wybierasz interesującą cię pozycję i zatwierdzasz OK.

Dla ciekawostki:
Mute + pierwszy guzik - tryb serwisowy
Mute + drugi guzik - ustawieniu trybu hotelowego
Mute + trzeci guzik - kopiowanie ustawień

Ciekawa sprawa
Ale pisałeś o drugim guziku, że to tryb hotelowy

BTW a co można zrobić w trybie serwisowym ? napsuć coś ? :grin:
 

Yaesu

New member
Mam pytanie do wszystkich użytkowników telewizorów Toshiba z serii TL838, czy one rzeczywiście odsługują HbbTV, jeśli tak to jak należy ustawić TV, czy też trzeba zmienić kraj np. na niemcy tak jak w przypadku DVB-C ??

Już sprawdziłem - tak ten tv obsługuje HbbTV, tylko trzeba mieć ustawiony kraj na niemcy i na chwilę obecną można sprawdzić na niemieckich stacjach np. sat1 , RTL itp.
Na chwilę obecną żadna polska stacja nie nadaje w HbbTV, ale podobno od czerwca TVP1 i 2 mają nadawać w HD i HbbTV.

Dla zainteresowanych i nie wiedzących słowniczek:

HbbTV - Hybrid Broadcast Broadband TV - standard telewizji hybrydowej łączący w sobie typową emisję sygnałów telewizyjnych wraz z multimedialnymi treściami dostarczanymi do telewizora przez szerokopasmowy internet - więcej => google

DVB-C - system cyfrowej telewizji kablowej

DVB-T - system cyfrowej telewizji naziemnej

HD - HDTV - High Definition TV – telewizja wysokiej rozdzielczości

SD - SDTV - Standard-Definition TV - telewizja standardowej rozdzielczości (niskiej)
 
Ostatnia edycja:
Do góry