Toshiba 40 TL 838

paeru

New member
Bez reklam
Z tego co podaje Toshiba, na ich telewizorach HbbTV działa - na ile i w jaki sposób, nie wiem. Ale z tego artykułu wynika, że faktycznie tak jest.
 

elbe83

New member
Tez mam ten telewizorek, tez mialem te problem z przemieszczaniem sie programow, sciagnalem najnowsze oprogramowanie przestawie jeszcze na niemcy i mam nadzieje ze juz ten problem nie bedzie sie powtarzac. Tylko teraz poprzez serviio nie moge ogladac plikow avi, macie jakies pomysly ziomale ???????????
 

jackuc

New member
Tez mam ten telewizorek, tez mialem te problem z przemieszczaniem sie programow, sciagnalem najnowsze oprogramowanie przestawie jeszcze na niemcy i mam nadzieje ze juz ten problem nie bedzie sie powtarzac. Tylko teraz poprzez serviio nie moge ogladac plikow avi, macie jakies pomysly ziomale ???????????

Co do programów to nowy soft Ci nic nie zmieni
Przestaw na Niemcy. U mnie się wszystko pięknie ułożyło. Teraz siedzę więcej u Teściów niż w domu a na Euro to się chyba do nich przeniosę :mrgreen:
 

Yaesu

New member
Tylko teraz poprzez serviio nie moge ogladac plikow avi, macie jakies pomysly ziomale ???????????

Podłączam się do tematu, fotki chodzą, muza śmiga aż miło a filmy nie, skanuje tylko zawartość dysku i nic więcej, jak ktoś ma jakiś pomysł to niech pisze.

Jak wyłączyłem w serviio transkodowanie to ruszył mi film HDTV kodowany kodekiem X264, niestety Divixy nie chcą chodzić, pewnie coś popiepszyli w nowym sofcie i w tym trybie kodeki nie chodzą jak należy.
Kolego elbe83 a na starym sofcie tv wszystko Ci chodziło ?? bo ja wcześniej nie używałem serviio i nie mam porównania.
 
Ostatnia edycja:

awprawo

New member
Niestety prz przełączeniu na Niemcy - nie ma polskich znaków w telegazecie oraz np. w opisie programów (Guide)...:( - niby nic ale jednak wkurzające...
 

Yaesu

New member
Też to przerabiałem, nawet pisałem w tej kwestii do toshiby ale jak widać nie zamierzają dostosować telewizorów produkowanych w polsce do polskich standardów, jak ustawisz na niemcy to nie obsługuje polskiej czcionki, ale znowu na kraj polska nie ma DVB-C, tak źle i tak nie dobrze.
Może napisz to toshiby, jak dostaną sygnały od większej liczby użytkowników to może coś z tym zrobią.

https://pl.consumer.toshiba.eu/pl/contact/

Dodam tylko jeszcze że najnowszy soft nie rozwiązuje tego problemu.
Piszcie do nich wszyscy, nękajcie ich, może rozwiążą wszystkie problemy z TV.
 

awprawo

New member
Kilka dni temu pisałem na podany przez Ciebie link - do dziś zero odzweu.
Zrobiłem to samo na niemieckiej stronie (pisząc po niemiecku, ale podając polski adres zamieszkania) - odpowiedź po dwóch dniach (niestety tylko tyle że czekają na jakieś aktualizacje).

Widzimy więc jak Toshiba traktuje klientów w Polsce a jak w Niemczech. Moim zdaniem to skandal.

Dzwoniłem w powyższych sprawach nieraz do Toshiby na infolinię - zawsze odpowiedź że serwis to naprawi (?) - dzwoniłem następnie do serwisu który twierdi że Youtube może uda się przywrócić natomiast DVB-C na Polske nie da raczej razy ustawić.
Tym samym zastaniawiam się na oddaniem TV ze wzgledu na niezgodnośc towwaru ze specyfikacją w którj jest napisane że ma DVB-C - owczem ma ale ja jestem Polakim i żyje w Polsce i TV został sprzedany w Polsce więc żądam DVB-C z polkim menu.
 

Yaesu

New member
Też się zastanawiam nad zwrotem, ale nie chciał bym go oddawać do sklepu, bo to pewnie by nic nie zmieniło, tylko bezpośrednio do toshiby ale tak się nie da. Ale jest tak jak piszesz - towar nie jest zgodny ze specyfikacją, nie ma DVB-C na polskę, owszem mogę dać kraj inne lub niemcy, ale wtedy jest problem z polską czcionką - więc jak by nie kombinował zawsze jest argument to zwrotu. Liczyłem że zmienią to w aktualizacji, nowy soft się pojawił - dziwne bo IBM Network a nie na ich stronie, aktualizacja sieciowa u mnie nie działała, ale zrobiłem tą aktualizację z pena i jestem zawiedziony, nadal nic, nie rozwiązało to moich problemów, a ogólnie to ta nowa aktualizacja prawie nic nie zmieniła po za obsługą 3D z USB i pogorszenie odtwarzanie plików avi.
Toshiba Places też nie jest dostosowana do Polski, nawet języka polskiego nie ma do wyboru, ale rosyjski jest.
Lipa Panie i Panowie - a mogłem kupić szajsunga czy nawet lg, - przynajmniej okulary są tanie, a nawet do lg chyba darmo dają.
 

bigben.cycu

New member
Witam,
Czy problem z brakiem dźwięku w filmach .mkv został już rozwiązany? Wyczytałem że chodzi o dekoder DTS którego Toshiba nie obsługuje. Poradził już ktoś sobie z tym?
 

Yaesu

New member
Ja jak mam problem że tv czegoś nie czyta to przepuszczam wtedy przez DVD ferdka. Ferdek czyta wszystko oprócz książek papierowych, bo ebooki też można na nim odtwarzać. Jeszcze nie znalazłem formatu z którym ferdek miał by problem. A wszystko idzie po HDMI bez utraty jakości. Zawsze to jakaś alternatywa, bo na toshibe nie zawsze można liczyć. Tym bardziej że nie odtwarza mi avi przez serviio.
 

bigben.cycu

New member
Program mkv2ac3 rozwiązuje problem. Cała procedura polega na wyodrębnieniu dźwięku z mkv następnie zakodowaniu na nowo, innym kodekiem który przyjmuje Toshiba.

TAGI: Toshiba .mkv brak dźwięku
 

elbe83

New member
Kolego elbe83 a na starym sofcie tv wszystko Ci chodziło ?? bo ja wcześniej nie używałem serviio i nie mam porównania.

Na starym sofcie bylo ok odtwarzalo mi zdjecia, muze i filmy teraz jest problem z formatem avi. Innych formatow nie sprawdzalem. Wgralem nowy soft bo myslalem ze to rozwiarze moj problem z samoczynna zmiana kanalow przez programy, ale moze wystarczylo tylko zmienic kraj na "fafluchteny":wink: i teraz zastanawiam sie czy nie cofnac sie do starszej wersji softu.

Co do firmy toshiba to to rzeczywiscie jakas paranoja tez do nich pisalem nawet dzwonilem, pani mowila mi ze poszuka rozwiazania moich problemow. Kazala podac nr telefonu i mowila ze oddzwoni i do dzis zero odpowiedzi, a to bylo 3 tyg temu. Pisalem do nich maila i tez gowno.

Co do txt to rzeczywiscie nie ma polskiej czcionki ale w guide jjuz mam.
 

Yaesu

New member
Wciskasz mute na piloci (trzymając wciśnięty) wciskasz na panelu bocznym w TV drugi guzik od dołu.
Pojawia się meni TV na USB a strzałką obok OK przełanczasz na USB na TV.
Wybierasz interesującą cię pozycję i zatwierdzasz OK.

Dla ciekawostki:
Mute + pierwszy guzik - tryb serwisowy
Mute + drugi guzik - ustawieniu trybu hotelowego
Mute + trzeci guzik - kopiowanie ustawień

Kolego kudys 11 widzę że jesteś zorientowany dobrze jeśli chodzi o ten tv, może jest w menu serwisowym jakieś ustawienie aby tv odtwarzał pliki avi przez Network Media Player a konkretnie przez serviio na nowym sofcie, elbe83 napisał że na starym sofcie to chodziło, ale zrobiła się lipa po aktualizacji, może jest coś w ustawieniach ??
 

witgit

New member
Nic w trybie serwisowym nie zmienisz co by mogło mieć wpływ na odtwarzanie przez mediaplayera.
Mi wszystko odtwarza i przez media playera jak przez dlna (poza dzwięku DTS) jak i napisy z polskimi znakami.
Po co się bawicie jakimś badziewnym serviio jak o wiele lepszym programem jest PS3 media serwer.
Było pisane już o ps3 media serwerze już nie raz na forum.
Nie zauważyłem żeby nowszy soft był gorszy od starszego, wręcz przeciwnie.

Po raz kolejny daje linka do mojego filmiku na youtube.
Serwerem dlna w moim przypadku jest router z wpiętym przez usb dyskiem 320gb.
Testowane są różne formaty plików video: avi , divx , mp4 , mkv , mkv3d , xvid ,ts , m2ts i inne.

http://www.youtube.com/watch?v=bjRmCGTUgUA&feature=g-upl
 
Ostatnia edycja:

elbe83

New member
w PS3 media serwer staralem sie podzialac ale mi nie wychodzilo (nie moglem ustawic filmow itd) wiec dlatego bawilem sie serviio.
 

elbe83

New member
Ju sobie poradzilem i wszystko smiga, mowie o ps3 ;] rzeczywiscie jest lepszy.
 
Ostatnia edycja:

wysio

Member
Bez reklam
Witam. Mam pytanie w imieniu sąsiada, któremu poleciłem ów telewizor. Czy jest możliwość sortowania kanałów w dowolnej kolejności w przypadku odbioru telewizji analogowej z kablówki? Jeśli tak, to proszę o krótką instrukcje. W instytucji obsługi sąsiad ponoć nic na ten temat nie znalazł...
 

Yaesu

New member
Oczywiście, jest taka możliwość, tylko jak sąsiad załadował listę w automacie to trzeba się zdrowo narobić aby to poustawiać wedle własnego uznania, ja osobiście jak miałem jeszcze analogową kablówkę tylko raz próbowałem układać kanały po skanowaniu automatycznym, i teraz już wiem, że o wiele łatwiej i szybciej jest wklepać każdy kanał z reki w ustawieniach ręcznych. U mnie kablówka podawała listę z numerami kanałów jakie dany program zajmuje, to z listy leciałem ręcznie.
Ale ogólnie w odpowiedzi na pytanie to sprawa jest prosta:
MENU => Konfiguracja => ATV Strojenie Ręczne => OK i wyświetli się lista programów
wybiera kanał który chce przesunąć kursorami góra - dół na pilocie, kursorem w prawo > wybiera możliwość przesunięcia kanału, normalnie przy kanale zaznaczonym ma po prawej stronie trójkąt skierowany z prawo, jak wciśnie kursor w prawo, ten trójkąt zmieni się wskazując kierunek w lewo, po lewej stronie przy numerze kanału pojawią się dwa trójkąty, jeden do góry drugi na dół, teraz można kursorem pilota dowolnie przesuwać kanał w górę i w dół jak się chce. Następnie jak już ustawimy kanał tam gdzie chcemy to wciskamy na pilocie kursor w lewo < i kanał już tam zostaje. I tak robimy wszystkie kanały.
Miłej zabawy.
 

fatis

New member
Mam pytanie. Czy da rade coś z tym zrobić aby zdjęcia przy oglądaniu przez usb czy dlna nie wczytywały się tak długo? Do tego jeszcze ta lagująca bardzo mozajka składająca zdjęcie. Da rade to wyłączyć może przez tryb serwisy.
 
Do góry