Toshiba 40 TL 838

rom45

New member
ok ale nie mogę wykonać aktualizacji sieciowej z menu tv gdyż wyskakuje że aktualizacja jest niedostępna w tym momencie i wcześniej też tak było
 

rom45

New member
jak uaktualnic z pena soft , pobrałem plik ale odpalam z pena i nic sie nie dzieje jak zapisac te pliki czy coś zmienic proszę krok po kroku opisać..
 

huzak

New member
Robiłem tak jak pisałeś, jednak nic nie daje. Próbowałem nawet 2 różne peny, 2 wersje oprogramowania, czekałem z 10min i nic. Ogólnie sprawa kiepsko wygląda bo jak podłączam do prądu tv to zapala się zielona lampka, matryca bardzo delikatnie się podświetla i telewizor cicho buczy, na nic nie reaguje. Oprogramowanie pobrałem z tej niemieckiej strony, z tego co mi rodzice mówią to jakieś procenty tam leciały, zapewne naciskali przyciski na pilocie ale z zasilania na pewno nie wyłączali wiec nie mam pojęcia jak mogło dojść do takiego uwalenia telewizora. Jutro oddaje go na gwarancje

Witam
Ja miałem to samo po pierwszej aktualizacji. Próbowałem ponownie i znów to samo. Znalazłem na tym forum pliki ze starym (pierwotnym softem), wgranie pomogło.
Poszukaj forum gdzieś ktoś udostępniał pliki. W najgorszym wypadku Ci podrzucę.
Ma ktoś jakiś pomysł co się dzieje że nie działa nam aktualizacja z tych plików? Na stronie Toshiby jest info o udostępnieniu Softu do naprawy YouToube, ale dostaję informację tak samo jak inni - o braku aktualizacji...
 

junioreks

New member
aktualizacja do youtube nie jest potrzebna, jest to błąd w oficjalnym sofcie - po prostu exit z youtube i wejść jeszcze raz. U mnie tak śmiga, poza tym najnowszy soft daje możliwość wyboru 3D sbs z pendriva ;]
 

Mati12345

New member
Witam

W środę oglądałem meczyk Chelsea - Barcelona i w ok. 30 min. obraz zaczął się zacinać, na innych programach wszystko było ok (jak wróciłem na mecz problem zniknął). Czy ktoś może wie dlaczego? Telewizor 40tl838 ma niby te 100Hz a meczyk oglądałem z naziemnej tel. cyfrowej.
 
Ostatnia edycja:

matano

New member
Problem występował także u mnie, w okolicach 30min obraz się ciął przez parę minut później wszystko było ok więc wychodzi że były to problemy z nadawanym sygnałem telewizyjnym.
 

Cyanide

New member
potwierdzam :) na cyfrze+ też taki problem wystąpił w tym czasie.
W sumie to miałem nagrany na dekoderze ten meczyk i już denerwowałem się na dekoder iż tak kulawo nagrał mi ten fragment. Ale dobrze słyszeć od was iż to nie wina dekodera :D
 

aququ

New member
Problem z matrycą, czy mi sie zdaje?

Witam, zakupiłem dziś po długich namyślaniach Toshibke, podłączyłem, zainstalowałem, dokonał kalibracji zgodnie ze wskazówkamii z tutejszego forum. mam jednak pewien problem. W pierwszej chwili nie widpoczyny, ale uderzył mnie w oczy gdy oglądaęm reklamaę t-mobile(mocny różowy kolor na cały ekran) a później zielony stół bilardowy.. Poblem polega na tym, że przy intensywnych kolorach (takich soczystych) widzę kilkanaście poziomych pasków, któe sa widoczne tylko na tych kolorach!na ciemnym, czarnym nie ma śladu, tylko na intensywnych dużych powierzchniach!coś w rodzaju bladych bardziej wyblakłych kolorów na tym pasku. Bardzo proszę o pomoc, co może sie dziać?:-(
 

mariusz7801

New member
witam mam podobne problemy z zacinaniem się obrazu . Głównie zacięcia są na kanałach SD ( np. tvp polsat ) kanały w hd są ok.

przykład z ostatniej chwili : mecz finał P.P legia - ruch na tvp 2 zacina co jakiś czas, na tvn turbo hd wszystko ok .

czy to wina telewizora czy dekodera (sagem com cyfra + )

proszę o rade co z tym zrobić ???? :confused::confused::confused::confused::confused:

ps. wczoraj talerz wymieniłem na większy i bez zmian to samo
problem z zacinaniem mam od początku zakupu tv czyli ok 2 miesiecy
 

arko07

New member
@aququ ,nie widzę u siebie powyższego problemu ,możliwe że tv jest wadliwy.

@mariusz7801 , wydaje mi się że to nie wina tv czy dekodera a raczej niskiego bitrate z jakim jest nadawana część kanałów. Dzisiaj specjalnie wgapiałem się przez 2 h w arte HD z Astry i nie było najmniejszego zacięcia czy pikselozy, można powiedzieć ideał jak na nadawanie sat.
 
Ostatnia edycja:

Cyanide

New member
niby tak... może ten TV gorzej sobie troszkę radzi z niskim bitrate? Bo nie słyszałem by np. wszyscy użytkownicy LCD/LED mieli problem z tvp1/2 ... Natomiast w temacie o Toshibie ktoś już o tych kanałach wspominał (ponoć na tvp HD jest OK)
 

arko07

New member
Oglądałem bodajże w styczniu skoki narciarskie na TVP1 przez dekoder Cyfrowego Polsatu na telewizorze Samsung C630 i obraz przy każdym szybszym ruchu ciął się niemiłosiernie, na innych kanałach było ok. Nie winił bym więc tv Toshiby bo i na Samsungu się cięło. Czekam na włączenie mux1 w mojej okolicy i wtedy porównam nadawanie TVP1 i TVP2 naziemnie a satelitarnie.
 

Cyanide

New member
Sprawdzę jak wygląda tvp1/2 na sharpie le730 na platformie upc to dam znać (nie u siebie niestety) aczkolwiek z tego co oglądałem nie zauważyłem nic takiego.

A w temacie o Toshibie nawet nie o klatkach była mowa co o chwilowych przestojach w obrazie (na moment czarny ekran), ogólnie dziwie...
 

jareczeka

New member
Witam
planuje kupic toshibe 40tl838 ale piszecie coś że przycina obraz na sd ? wszyscy tak maja ?
co to wogółe sd ?:p też mam cyfre + i na starym nic mi nie tnie wiec nie chce mieć niemiłej niespodzianki z nowym tv
 

Yaesu

New member
Aktualizacja

jak uaktualnic z pena soft , pobrałem plik ale odpalam z pena i nic sie nie dzieje jak zapisac te pliki czy coś zmienic proszę krok po kroku opisać..
Widzę że masz takie same problemy jak ja, też nie mogę zrobić aktualizacji sieciowej, a z pena nie chciało wystartować, czekałem aż ktoś Ci pomoże i napisze jak to zrobić ale widzę że wszyscy mają aktualizację ale nikt nie wie jak ją zrobić - haha, wymyślają jakieś dziwne problemy z telewizorem a nie widzą że jest za oknem pochmurno i słaby sygnał z satelity powoduje przycinanie się obrazu czy pixeloze, ale jak ktoś kupuje telewizor LED 3D FULL HD i nie wie co to jest SD to nie ma co się dziwić że szuka rozwiązania problemów tam gdzie widzi a nie tam gdzie są.
Ale wracając do tematu, nie zrobiłem aktualizacji sieciowej, pojawiał mi się komunikat taki jak u Ciebie, że aktualizacje nie dostępne w tym momencie, pisałem o problemie do Toshiby na Toshiba om net to oni wysłali mnie do serwisu, więc postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce - pobrałem aktualizacje z IBM-network rozpakowałem aby były na penie tylko trzy pliki, bez żadnych folderów, zapisałem to na penie 4GB, wyłączyłem TV z prądu podłączyłem pena, włączam i...............nic, wykonałem kilka prób ale bez efektu, pen oczywiści formatowany na fat32. Wygrzebałem starego pena 2GB wykonałem te same czynności i poszło, po włączeniu zasilania zapaliły się dwie diody - power i ta druga obok i po chwili na ekranie pojawiło się wykonywanie aktualizacji, jak już miałem zakończone wykonywanie aktualizacji wyłączyłem z prądu bo inaczej się nie dało, zaraz po włączeniu prądu odłączyłem pena i aktualizacja zakończona, całość ok 4min.
Ale czy warto aktualizować - moim zdaniem nie, szkoda zachodu, praktycznie żadnych zmian, mi zależało aby w ustawieniach kraju na polski chodziło DVB-C, ale nie poprawili tego, dalej TV nie jest dostosowany do polskich standardów.
Mam nadzieję że pomogłem jak wykonać aktualizację z pena, a jak ktoś robił sieciową niech napisze jak to zrobił, bo jak widzę nie jestem jedyny u którego to nie poszło.
Pozdrawiam.
 
Do góry