Toshiba 40 TL 838

Yaesu

New member
Najprościej zmienić rozmiar zdjęcia - czyli podawać na tv w mniejszej rozdzielczości, jak puszczam zdjęcia 3200x2100 to idzie to kiepsko, ale po kilkunastu zdjęciach się rozpędza, na 2500x1900 od samego początku idzie szybko, ale jak podam 4600x3500 to jest zdrowa zamuła, przetwornik w tym tv nie za bardzo radzi sobie ze zdjęciami w wysokiej rozdzielczości, pewnie wszystko płynnie i szybko by szło na zdjęciach w rozdzielczości 1920x1080, ale nie robiłem takich prób.
 

lukpep

New member
Witam
A takie pytanie - czy wiecie cos o dostepnosci adaptera wifi? WLM-20U2? nigdzie nie moge go namierzyc - wdzieczny bede za info. Albo ewentualnie czy testowal ktos wspolprace z innymi adapterami?

Pozdrawiam
 

fatis

New member
no sprawdzę - faktycznie może da radę. thx

Najprościej zmienić rozmiar zdjęcia - czyli podawać na tv w mniejszej rozdzielczości, jak puszczam zdjęcia 3200x2100 to idzie to kiepsko, ale po kilkunastu zdjęciach się rozpędza, na 2500x1900 od samego początku idzie szybko, ale jak podam 4600x3500 to jest zdrowa zamuła, przetwornik w tym tv nie za bardzo radzi sobie ze zdjęciami w wysokiej rozdzielczości, pewnie wszystko płynnie i szybko by szło na zdjęciach w rozdzielczości 1920x1080, ale nie robiłem takich prób.
 

Yaesu

New member
Witam
A takie pytanie - czy wiecie cos o dostepnosci adaptera wifi? WLM-20U2? nigdzie nie moge go namierzyc - wdzieczny bede za info. Albo ewentualnie czy testowal ktos wspolprace z innymi adapterami?

Pozdrawiam
Słabo szukałeś, google - czas ok 3sek.
Toshiba WLM-20U2 - Adapter WiFi - CENA w Sklepie RTV EURO AGD
lub
VIDEOLUX sklep internetowy RTV i AGD : Adapter USB Wi-Fi Toshiba WLM-20U2
Tylko strasznie to drogie, ja u siebie mam kablem do routera i śmiga elegancko - kabel koszt 9zł, a tak mam poprowadzony że prawie go nie widać.
 

Yaesu

New member
Zastanawiam się na zakupem okularów 3D do tego TV - czy mógł by ktoś opisać jak 3D wygląda w tym TV, czy nie mruga obraz, czy po chwili nie boli głowa, jak wygląda kontrast, jakość obrazu itp. Interesują mnie wszelkie opinie pozytywne i negatywne na ten temat.
Widziałem 3D w LG - okulary pasywne - po ok 3min miałem serdecznie dość, obraz mrugał a po chwili rozbolały mnie oczy i głowa, ale jak widziałem 3D w sony - okulary aktywne - rewelacja, mogłem się gapić w ekran godzinami, na samopoczucie żadnego wpływu, zero mrugania, kolory idealne i to 3D - rewelacja.
Okulary do toshiby są drogie, a jak to w życiu bywa wypadało by kupić co najmniej 2 pary, czyli ok 500zł, a nie chcę wydawać pieniędzy i cierpieć, nie mam gdzie zobaczyć jak wygląda 3D w tym TV i dla tego zwracam się z pytaniem do was - tych co maja już okulary i widzieli już kilka filmów w 3D.
 

Mixmich

New member
Miałem okazję bawić się tl933, który jest na tym samym procesorze w konwersję 2D->3D i ten tv wywarł na mnie naprawdę pozytywne wrażenie. Nic nie mrugało. Niestety tl838 nie miałem okazji sprawdzić. Cena okularów nie odbiega od cen konkurencji, a przynajmniej są zasilane akumulatorkiem i są wykonane niebanalnie (wytrzymała i lekka żywica a nie tandetny plastik).
 

Yaesu

New member
Może ktoś opisać jak uruchmić hbbTV na naszych maszynkach? Z góry wielkie dzięki.
HbbTV działa tylko w cyfrowej naziemnej, u nas nadaje w tym systemie tylko TVP1 i TVP2 a żeby to działało musisz podłączyć TV do internetu i mieć połączenie, jak to masz to w ustawieniach PREFERENCJE musisz zmienić w HYBRID TV STANDARD na DOSTĘPNY i to wszystko, powinno Ci działać.
Może być jeszcze tak że będziesz musiał zmienić kraj na niemcy, wiem że na polske nie ma niektórych opcji, ja już dawno ustawiłem na niemcy i tak już zostało.
Obecnie na TVP1 i 2 masz info o meczach euro.
 
Ostatnia edycja:

Skotnik

New member
HbbTV działa tylko w cyfrowej naziemnej, u nas nadaje w tym systemie tylko TVP1 i TVP2 a żeby to działało musisz podłączyć TV do internetu i mieć połączenie, jak to masz to w ustawieniach PREFERENCJE musisz zmienić w HYBRID TV STANDARD na DOSTĘPNY i to wszystko, powinno Ci działać.
Może być jeszcze tak że będziesz musiał zmienić kraj na niemcy, wiem że na polske nie ma niektórych opcji, ja już dawno ustawiłem na niemcy i tak już zostało.
Obecnie na TVP1 i 2 masz info o meczach euro.
Witam. Mam Toshibe 46TL838 i właśnie chciałem to HbbTV sprawdzić. Niestety gdy wchodzę w opcje nie mam w preferencjach nic o Hbb :/ szukałem i nie znajduje. Wiem że teraz TVP1 nadaje Hbb a ja nie umiem tego odpalić :( jakieś pomysły ?
 

Yaesu

New member
Czy zrobiłeś wszystko co napisałem powyżej ??
-podłączyłeś internet, sprawdziłeś i jesteś pewien że masz połączenie ?? musi być stały dostęp do internetu, jest to telewizja hybrydowa, czyli tv+internet,
-zmieniłeś kraj na Niemcy, jak masz Polska to nie masz kilku opcji.
A po za tym to w preferencjach nie będziesz miał nic o hbbtv tylko HYBRID TV STANDARD, to jest to samo, ale inaczej brzmi.
Jeśli nie zrobiłeś czegoś to kłania się czytanie ze zrozumieniem, a jeśli masz wszystko co napisałem to musi Ci hbbtv działać.
 

Skotnik

New member
Ze zrozumieniem umiem czytać :)
Tak jak pisałeś gdy zmieniłem kraj na Niemcy pojawiło się HYBRID TV STANDARD. Zmieniłem na Dostępny. Internet działa na 100% bo YouTube i reszta tego działa bez problemu :) Mimo wszystko gdy oglądam mecz w tej chwili na TVP1 HD po DVB-T nie mam Hbb :/ Wciskam ten cudowny czerwony guzik i nic :(
 

Mixmich

New member
Zrób reset tv do ustawień fabrycznych. Powinno pójść. Ewentualnie zrób aktualizację softa. W tym modelu HbbTV działa bez problemu.
 

elbe83

New member
Witam ponownie, pisałem juz tu wczesniej o tym ze po ustawieniu kanalow po pewnym czasie same wracaja to pierwotnych ustawien albo dwa programy sa na jednym kanale. Propozycja bylo zmienienie kraju na Niemcy tak zrobiłem i rzeczywiscie na dluzsza czas pomoglo, ale teraz znowu zaczely sie dziac te same numery :-x Zastanawiam sie czy go nie oddac albo przez okno wyrzucic.

Macie moze jeszcze jakies pomysly?
 

jackuc

New member
Witam
mi się wydaje, że coś mieszali z kanałami bo mi się na zewnętrznym dekoderze Arivy tez przedwczoraj rozsypały. Toshiba jest super !
 

$kubi

Member
Czy komuś działa wyłączanie i włączanie TV poprzez tuner sat / ps3 / pc podlaczony po hdmi ? Czy może TV po prostu nie obsługuje tej opcji bo nijak nie moge go do tego zmusić...
 

Yaesu

New member
Ludzie, kupiliście sobie nowy tv, logujecie się na to forum, żebrzecie o pomoc jak macie problem, otrzymujecie poradę i dalej nic, wysilcie się jeszcze odrobinę i napiszcie czy porada pomogła, może znaleźliście jakieś inne lepsze rozwiązanie problemu, piszcie - takie informacje na pewno komuś się przydadzą.
 

Yaesu

New member
Na stronie Downloadbereich - IBM-NETWORK pojawiła się nowa aktualizacja softu do TV, wykonałem dziś aktualizacje przez USB, zapomniałem sprawdzić czy pójdzie przez sieć i odruchowo już robiłem przez USB, po pierwszym uruchomieniu TV przyznam że szału nie ma, poprawiła się praca przez Network Media Player i pojawił się jakiś dodatkowy pasek na ekranie jak się wciśnie i+, jak na razie więcej zmian nie zauważyłem, nadal trzeba mieć ustawione Niemcy aby działały DVB-C i HbbTV.
Jak by ktoś odkrył jakieś inne ciekawe opcje po wgraniu nowego softu to niech się podzieli wrażeniami.
 
Do góry