Toshiba 37XV635DG - opinie

pawel.xl

New member
Niewiem jak sie ma ta kwestia do kabla HDMI ale jak zmieniłem kabel antenowy (z konwentera do tunera N'ki) to mi siła sygnału skoczyła o prawie 40 procent , zaznaczam że antena nie była ruszana. Poprzedni kabel był położony przez monterów zbiorczej wiec wiadomo w jakiej cenie , a ten który ja położyłem miał grubszy splot i rdzeń , jest żelowy czy cos takiego no i kosztował oczywiście ok. 2 razy tyle co najtanszy. Wiec jeżeli chodzi o kabel koncentryczny to napewno jest duuuuża różnica, z tym że jak już napisałem niewiem jak sie to ma do HDMI
 

piotrflo

New member
Przy koncentrycznym jakos jest bardzo wazna. Tu masz racje. Ja wymienilem kable antenowe w domu i tez zauwazylem roznice w jakosci odbioru.
 

count

New member
W koncentryku jest trochę inaczej, bo sygnał idzie bez rozbicia na składowe jedną wiązką. Przy HDMI są osobne wiązki, więc nie kolidują ze sobą i przez to interferencje są dużo mniejsze.
Do tego kabel antenowy z reguły nie jest puszczony na odległość 2m, tylko 10, albo więcej metrów, co dodatkowo wpływa na tłumienie.
Natomiast tłumienie sygnału, czy jakiekolwiek błędy dekodowania nie objawią się wyblakłymi kolorami, czy mniejszą wyraźnością sygnału, tylko artefaktami na ekranie, albo zgrzytami w dźwięku.
Ja mam prosty kabelek antenowy 0,6 długości około 10 metrów i obraz mam jak żyleta. Na dźwięk też nie narzekam.

Napiszcie czym dokładnie objawia się ta lepsza jakość obrazu.
 

niebieskiblue

New member
Czy da się ustawić parametry kalibracyjne obrazu dla funkcji Media Player?
Pytam, gdyż podczas oglądania filmów z pendrive obraz odbiega jakościowo od tego co widzę podczas oglądania TV.
 

piotrflo

New member
Czy ktos mnie moze oswiecic co to za parametr w ustawieniach: przesuniecie koloru? Odnosi sie do RGB. Czemu to sluzy?
 

tomasbrzeski

New member
hdmi

Witam ponownie,
mam pytanko ...

Czy do toshiby xv635 można kupić kabel hdmi za 20zł do podłączenia z laptopem inspiron 1525 ?

Nie będzie żadnych problemów z obrazem i dźwiękiem ??
 

zaratrusto

New member
Hdmi

Witam ponownie,
mam pytanko ...

Czy do toshiby xv635 można kupić kabel hdmi za 20zł do podłączenia z laptopem inspiron 1525 ?

Nie będzie żadnych problemów z obrazem i dźwiękiem ??


Pomiędzy kablami, i nie tylko chodzi mi tu o HDMI, jakość a zatem i cena ma ogromne znaczeni jeśli chodzi o jakość dźwięku i obrazu. Sprawdziłem to na sobie wielokrotnie !
Proponuję choćby lekturę tego tekst RMS.pl - Test kabli HDMI (Profigold PGV10001, Ultralink HDMIPROMKII-1.3-1M, Lindy HDMI 1,3b 41171, No-name)

Sprawdza się tu stara i mądra maksyma: Jak sie chce kupić tanio i dobrze, to się kupuje dwa razy: Raz tanio a drugi raz dobrze!
 

count

New member
@zaratrusto: i naprawdę widzisz różnice na tych czterech obrazkach? Dla mnie są identyczne.

@tomasbrzeski: oczywiście, że można. Obraz będzie na pewno działał (nie chce mi się guglać laptopa, jeśli masz w nim wyjście HDMI, to czemu miałoby nie działać?). Do dźwięku możesz potrzebować pełnej wersji sterownika do karty graficznej (znowu nie chce mi się guglać): catalysty do ATI, ForceWare do Nvidii. Nie wiem, co w tym lapku siedzi. ALe codzi nie o sam sterownik, tylko cały pakiet z panelem zarządzania w obu przypadkach. Jeśli dźwięk ma również iść przez HDMI.
 

zaratrusto

New member
Hdmi

@zaratrusto: i naprawdę widzisz różnice na tych czterech obrazkach? Dla mnie są identyczne.

@tomasbrzeski: oczywiście, że można. Obraz będzie na pewno działał (nie chce mi się guglać laptopa, jeśli masz w nim wyjście HDMI, to czemu miałoby nie działać?). Do dźwięku możesz potrzebować pełnej wersji sterownika do karty graficznej (znowu nie chce mi się guglać): catalysty do ATI, ForceWare do Nvidii. Nie wiem, co w tym lapku siedzi. ALe codzi nie o sam sterownik, tylko cały pakiet z panelem zarządzania w obu przypadkach. Jeśli dźwięk ma również iść przez HDMI.

Same obrazki może doskonale nie pokazują różnicy, ale opis pod nimi tak.
Sam przetestowałem najtańsze kable HDMI, optykę, czy np: coaxialne oraz kable głośnikowe itp. ... i jest różnica. Ważną sprawą, nie zagłębiając się w szczegóły mocno techniczene, ale grubość, jakość materiałów (np: miedzi), stosowane ekrany itd. przy użytkowaniu jest zauważalna.
Nie mówię tu oczywiście o kablach HDMI za 600 pln, bo takich nie próbowałem , ale pomiędzy przewodem HDMI za 20 pln a takim za 100 pln (np: Tech-linka) jest zauważalna róznica, oczywiście oba działają, ale już w kablu za 100 pln, sygnał się nie rwie i obraz jest stabilniejszy, czy kable głośnikowe 2,5 mm2 no name za 6 pln za m, a juz kablami 2,5 mm2 np: profigolda za 14-16 pln za metr.
Ważne jest tez jakie źródła sygnały mają byś obsługiwane, te o które pytał kolega @tomas, powinien być zadowolony z przewodu Tech-linka lub lepszego, kabel za 20 pln może sprawiać kłopoty.
A napewno róźnice jest zauważalna jak ma sie najpierw za 20 a potem przerzucasz się na lepszy.
Sam wiem jak to jest z wrsjami budżetowymi, leżą potem w szufladach :)
Pozdrawiam
 

count

New member
Prawdą jest tylko to co piszesz w przypadku kabli głośnikowych, ale też nie do końca. Sygnał w kablu głośnikowym jest przesyłany analogowo, więc każde tłumienie wpływa na ostateczną jakość. Ale kolumny są z reguły blisko amplitunera, więc też jak duże tłumienie może wystąpić?

Co do kabli cyfrowych za 10-20zł, to jedyne co może im się przydarzyć, to wada produkcyjna, zwarcie w konstrukcji, czy coś takiego. Ale jeśli kabel jest sprawny, to na pewno sygnał nie jest lepszy.

Co do podanego przez ciebie linka, to właśnie najważniejsze są te obrazki. Pod nimi można napisać co się chce, ale obrazki są identyczne. I co z tego, że napiszę, że jeden to tandeta, a drugi jest rewelacyjny? Przecież tego nie widać na ekranie, bo nie rozmawiamy o opisach, a o obrazie.
Wcześniej wrzuciłeś maksymę. A znasz taką: jeden obraz wart jest tysiąca słów? No to mogą sobie opisywać ile chcą, te obrazki mówią i tak o wiele więcej.
 

zaratrusto

New member
Hdmi

Prawdą jest tylko to co piszesz w przypadku kabli głośnikowych, ale też nie do końca. Sygnał w kablu głośnikowym jest przesyłany analogowo, więc każde tłumienie wpływa na ostateczną jakość. Ale kolumny są z reguły blisko amplitunera, więc też jak duże tłumienie może wystąpić?

Co do kabli cyfrowych za 10-20zł, to jedyne co może im się przydarzyć, to wada produkcyjna, zwarcie w konstrukcji, czy coś takiego. Ale jeśli kabel jest sprawny, to na pewno sygnał nie jest lepszy.

Co do podanego przez ciebie linka, to właśnie najważniejsze są te obrazki. Pod nimi można napisać co się chce, ale obrazki są identyczne. I co z tego, że napiszę, że jeden to tandeta, a drugi jest rewelacyjny? Przecież tego nie widać na ekranie, bo nie rozmawiamy o opisach, a o obrazie.
Wcześniej wrzuciłeś maksymę. A znasz taką: jeden obraz wart jest tysiąca słów? No to mogą sobie opisywać ile chcą, te obrazki mówią i tak o wiele więcej.

... no i właśnie między innymi dlatego dodałem kilka słów o swoich odczuciach z używania różnego rodzaju przewodów, różnych jakości.
Dodałeś w swojej ostatniej wypowiedzi, jeszcze jedna ważną rzecz, za wyjątkiem jakości użytych materiałów, odnośnie samej jakości wykonania tanich przewodów np: HDMI, wspomniane przez Ciebie wada konstrukcyjna czy nie daj Boże zwarcie! no to dopiero może narobić szkód!, a często się słyszy o spalonych gniazdach hdmi w telewizorach.
Co do tego czy widać różnice trzeba przekonać się samemu.

To tak jak z innymi rzeczami można kupić auto za 30 tyś. i za 300 tyś., oba jeżdżą ale czy oba są porównywalne pod jakimśkolwiek względem.
 

zaratrusto

New member
... z resztą co do wklejonego linku, to popatrz dokładnie , jak słaby jest obraz z najtańszego kabla. Najlepiej widać to na pokazanej tam skali szarości - zwłaszcza 3 pierwsze prostokąty. Dopiero na kolejnych obrazkach ta różnica pomiędzy nimi jest nieznaczna.

... a co do innych zakłóceń, drgań i braku połączenia - no to ich na zdjęciach nie zobaczymy ;)
 

kapsell

New member
Bez reklam
hdmi

To tak jak z innymi rzeczami można kupić auto za 30 tyś. i za 300 tyś., oba jeżdżą ale czy oba są porównywalne pod jakimśkolwiek względem.

Nie zobaczysz ZADNEJ roznicy miedzy kablami za 30 zl a 500 zl.
W kablach HDMI wazna jest natomiast dlugosc. Najlepiej zeby nie byly dluzsze niz 1,5m
 

count

New member
@piotrflo i @kapsell: dobre opinie, nie jestem sam.

@all: Nie dajcie się omamić producentom kabli, że pozłacane końcówki, czy inne chwyty marketingowe czynią cuda.
 

tomasbrzeski

New member
KAble

Dobra dzięki za odpowiedzi, doszedłem do wniosku, że sam sprawdzę kilka kabli za różne ceny i stwierdzę kto ma rację :D

Teraz mam pytanie do kabla antenowego i wzmacniaczy antenowych... czy warto na nie zwrócić uwagę i jakie kupić i dlaczego ?

Pozdrawiam.:-o
 

emulator

New member
37XV635DG zniekształcenia fonii

Przeczytalem caly watek i zastanawia mnie jedno, na avforums jest duzy watek na temat tego tv (model 42') i wiele osob narzeka na problemy z dzwiekiem podczas odbierania sygnalu po hdmi. Nie wazne czy podlaczony dekoder, konsola, komputer czy BD po paru godzinach ciaglego uzytkowania dzwiek dostaje echo i/lub przester. Przelaczenie na zrodlo ze zwyklej anteny i powrot na hdmi naprawia problem, po czym po paru kolejnych godzinach dzwiek znowu sie psuje.

Czy nikt z uzytujacych ten TV nie spotkal sie z takim problemem ?

Kupiłem 37XV635DG dwa tygodnie temu i mam dokładnie ten sam problem. Po dwóch, trzech godzinach na fonii pojawiają się zniekształcenia. U mnie niestety nie wystarcza zmienić źródła sygnału, pomaga jedynie przełączenie kabla HDMI na inny port. Bardzo denerwujące, duży minus za niedoróbkę.
 

bady87

Member
Kupiłem 37XV635DG dwa tygodnie temu i mam dokładnie ten sam problem. Po dwóch, trzech godzinach na fonii pojawiają się zniekształcenia. U mnie niestety nie wystarcza zmienić źródła sygnału, pomaga jedynie przełączenie kabla HDMI na inny port. Bardzo denerwujące, duży minus za niedoróbkę.
Witam . U mnie w toshibie 42 xv635 przy włączeniu telewizora wyświetla sie komunikat telewizor nie posiada ochrony przed kopiowaniem hdcp.Prosze odłączyć kabel hdmi i podłączyc telewizor przy użyciu kabla ypbp albo nacisnać i przetrzymac przycisk hd/sd aby przejść w tryb dvi nie wiem o co chodzi .Moze ktoś wie co oznacza ten komunikat
 

piotrflo

New member
Witam . U mnie w toshibie 42 xv635 przy włączeniu telewizora wyświetla sie komunikat telewizor nie posiada ochrony przed kopiowaniem hdcp.Prosze odłączyć kabel hdmi i podłączyc telewizor przy użyciu kabla ypbp albo nacisnać i przetrzymac przycisk hd/sd aby przejść w tryb dvi nie wiem o co chodzi .Moze ktoś wie co oznacza ten komunikat

U mnie nic takiego nie stwierdzilem. Wszystko OK. Z dzwiekiem odpukac nie mialem rowniez do tej pory problemow. To pewnie "zima" daje sie we znaki. Zadzwon do serwisu najlepiej. Mysle, ze cos poradza nawet przez telefon.
 
Do góry