Toshiba 37XV635DG - opinie

Kubek76

New member
Podejrzewam, że w wątku o LG usłyszysz identyczną opinię odnośnie tamtego producenta ;)

Masz rację jednak czytając posty w tematach o TV Toshiba zauważyłem, że wielu użytkowników zanim kupiło właśnie Tośke miało już tv lcd innych marek również LG więc i mają porównanie, a jeśli o mnie chodzi to nie miałem doczynienia z LCD poza sklepowymi półkami podczas ich oglądania przy okazji.
Z drugiej strony często przechodzę koło jednego serwisu rtv i muszę powiedzieć że nigdy Toshiby nie widziałem u nich ale Samsungi, LG no i nagminnie Daewoo to tak.
 

tomasbrzeski

New member
xzy

Masz rację jednak czytając posty w tematach o TV Toshiba zauważyłem, że wielu użytkowników zanim kupiło właśnie Tośke miało już tv lcd innych marek również LG więc i mają porównanie, a jeśli o mnie chodzi to nie miałem doczynienia z LCD poza sklepowymi półkami podczas ich oglądania przy okazji.
Z drugiej strony często przechodzę koło jednego serwisu rtv i muszę powiedzieć że nigdy Toshiby nie widziałem u nich ale Samsungi, LG no i nagminnie Daewoo to tak.

To, że mniej znana i mniej rozpowszechniona to nie znaczy, że gorsza.
Wybór należy do Ciebie!
Powodzenia w zakupie :)
 

piotrflo

New member
Bierz chlopie Toshibe i nie wnikaj. Zaczniesz za bardzo wnikac i osiwiejesz. W Polsce Toshiba nie jest popularna tak jak inne szajsungi czy eldzi ;-), ale tak jak tomasbrzeski napisal mniej znana nie znaczy, ze gorsza. Spojrz co sie dzieje w Niemczech i Angli jesli chodzi o Toski.

W Polsce jest biednie z marketingiem tej firmy. No i serwis pozostawia wiele do zyczenia, ale idzie ku lepszemu. :cool:
 
Ostatnia edycja:

tomasbrzeski

New member
Ratujcie

Chłopaki ratujcie!
Chcę właśnie oglądnąć film przez pendrive i wszystko jest ok na telewizorze włączam folder filmu ... a tam nic nie ma...
Jaki format musi mieć plik żeby czytał ?

Napiszcie teraz szybko, bo właśnie chcę oglądnąć... :(
PLX
 

mati0007

New member
Kapsell

z tym dodawaniem napsów do filmu VIAddSubs v9.4 nie idzie tak latwo przy pomocy tego programu. Wyskakuje mi monit że ptogram nie może znaleść jakiegoś pliku. Nie wiem moze chodzi o odpowiednie nazwy pliku video oraz tekstowego.
Czy ktoś mógłby napisać jak mają dokładnie nazywać się te pliki i kolejno krok po kroku wytłumaczyć jak takie napisy podpiąć?

Odnośnie Wad XV835 to jest również długie włączanie się jego.

ps. Czy ktoś zna się na dyskach zew. i odpisze mi na nowy temat (dysk zew. do Toshiba xv835 oraz Ferguson 7900UCI)

odnośnie problemu z dziękiem okazało się że mam coś nei tak z kartą graf (a dokładniej z pamięcią w niej).

pozdrawiam
 

tomasbrzeski

New member
2question

film włączyłem w formacie avi ale nie ma napisów, cóż w takim razie oglądne z lapka :(

wiecie może jak ogarnąć napisy?

(opcja na pilocie subtitle nie działa , gdyż wyświetla się informacja <brak napisów> ) czemu tak jest? w jakim formacie muszą być napisy ?
 

piotrflo

New member
film włączyłem w formacie avi ale nie ma napisów, cóż w takim razie oglądne z lapka :(

wiecie może jak ogarnąć napisy?

(opcja na pilocie subtitle nie działa , gdyż wyświetla się informacja <brak napisów> ) czemu tak jest? w jakim formacie muszą być napisy ?

Najlepiej jak napisy beda mialy ta sama nazwe co plik z filmem. Ja korzystam z txt, ale z dvix juz zrezygnowalem. Ale jak korzystalem to zawsze taka sama nazwa pliku. Jade mkv przez lapa bo wasnie mi odradzili by z zakupem Blue Ray wstrzymac sie jeszcze. Nowe modele wejda stare zejda z cena. Jesli chodzi o napisy w Tosce przez pena to zapomnij bo z tego co wiem to nie czyta napisow. A z lapa powinno ciagnac z automatu. KMPlayer, Media Player Classic Home Cinema i te dwa playery daja sobie swietnie rade z napisami.
 

piotrflo

New member
I znowu sie przekonalem do XV635. Wszystkie bolaczki to kablowka. Mam falowanie widoczne na pewnych kolorach na kanalach UPC. Nagralem sobie ostatnio film z TVP1 na nagrywarke LG RH177 (podlaczona do sygnalu analogowego) i po odtworzeniu jest pieknie, obraz zyleteczka bez falowan, bez pikselizacji lepiej niz bezposrednio z tego pseudo cyfrowego dekodera. Mozliwe to czy nie? Niech ktos mnie oswieci. Nagrywarka nie jest szczytem technologicznym.
 

DUKEOFSNOW

New member
Witam,
No niestety na analogu z UPC TOSKA xv635 nie sprawdza się zbyt dobrze. Kolor czarny w scenach charakteryzuje się dużą pikselizacją i smużeniem - szczególnie jesli na TV patrzymy nie z kąta 90' tylko np lekko z góry. Przez HD z laptopa filmy w rozdzielczości 1080 pozbawione są tego "efektu". Na tańszym Samsungu 550 w tych smych warunkach nie ma tego efektu.
 
Ostatnia edycja:

tomasbrzeski

New member


Ja nie mam tego efektu na sygnale SD z UPC. Z sygnalem radzi sobie swietnie i pikselizacji nie stwierdzam.

Mam tak samo jak ty ;d

Może powinienem pisać w innym dziale, ale zapytam, bo Chcę zakupić sobie cyfrę plus i nie wiem co powinenem wiedzieć przed zawarciem umowy.

Macie jakieś doświadczenia z tą platformą?

Czy warto brać antenę HD jak będę miał pakiet podstawowy i jaki dekoder HD bądź SD jest godny uwagi no i czy toshiba xv635 ma jakieś problemy z tymi rzeczami?
 

DUKEOFSNOW

New member
Witam,
Kupiłem uzywkę xv635 i nie pasuje mi coś z kolorami - reset tv nic nie daje. Mógłby ktoś podać parametry
R-Cut, G-Cut, B-Cut z Service Mode w moim Tośce ktoś chyba pozmieniał bo powyższe parametry mają warości binarne 00H. Z góry dzięki za pomoc.
 

count

New member
Czy warto brać antenę HD jak będę miał pakiet podstawowy i jaki dekoder HD bądź SD jest godny uwagi no i czy toshiba xv635 ma jakieś problemy z tymi rzeczami?

A co to jest antena HD? Antena to antena, zwykły konwerter i odbierasz sygnał. Ja jak zmieniałem n-ke ze zwykłej na recorder, to kupiłem w pierwszym z brzegu sklepie RTV konwerter za 45pln, do tego zwykły kabelek antenowy, a czaszę mam wciąż z Polsatu Cyfrowego, bo kiedyś miałem tę telewizję.
Mając telewizor XV dobrze jest mieć kanały HD, bo dopiero wtedy wykorzystujesz w pełni ten TV. O ile pamiętam w Cyfrze za kanały HD płaci się osobno za każdy kanał, co w porównaniu z N-ką nie jest zbyt dobre, no bo 3 kanały HD to 15zł, w n-ce wychodzi dużo taniej, ale z drugiej strony, jak interesują cię właśnie np. 3 kanały HD, to bierzesz te, a reszty nie musisz.
Na samych dekoderach w cyfrze się nie rozeznaję, więc nie pomogę. Ale nie podejrzewam, żeby dawali szajs, więc pewnie każdy będzie jednakowo dobry.
 

tomasbrzeski

New member
kabel hdmi

A co to jest antena HD? Antena to antena, zwykły konwerter i odbierasz sygnał. Ja jak zmieniałem n-ke ze zwykłej na recorder, to kupiłem w pierwszym z brzegu sklepie RTV konwerter za 45pln, do tego zwykły kabelek antenowy, a czaszę mam wciąż z Polsatu Cyfrowego, bo kiedyś miałem tę telewizję.
Mając telewizor XV dobrze jest mieć kanały HD, bo dopiero wtedy wykorzystujesz w pełni ten TV. O ile pamiętam w Cyfrze za kanały HD płaci się osobno za każdy kanał, co w porównaniu z N-ką nie jest zbyt dobre, no bo 3 kanały HD to 15zł, w n-ce wychodzi dużo taniej, ale z drugiej strony, jak interesują cię właśnie np. 3 kanały HD, to bierzesz te, a reszty nie musisz.
Na samych dekoderach w cyfrze się nie rozeznaję, więc nie pomogę. Ale nie podejrzewam, żeby dawali szajs, więc pewnie każdy będzie jednakowo dobry.

dzięki w sumie to zależy mi tylko na canal plus sport, ale od wczoraj podzwyższyli cenę za dekoder 2 razy więcej, a do tego moja lokalna kablówka zniosła promocje 6miesięcy canal plus za darmo no i teraz zostałem na lodzie :(
a tośki do innych kanałów nie używam, może poczekam do wielkanocy i kupie wtedy skądś canal + i play station 3 razem :D
Wiecie może czy play 3 ma szanse stanieć do tego czasu i jaki kupić kabel hdmi żeby podłączyć laptopa do telewizora, może być jakiś tani nie ?
a do ps3 bym już wychylił coś więcej kasy na kabel...

Jak myślicie?
 

count

New member
PS3 raczej nie potanieje. Możesz oczywiście polować na okazje na Allegro, a nuż ktoś wygrał i będzie chciał tanio sprzedać. Ale polityka Sony raczej nie dopuszcza możliwości obniżki cen. Ostatnio cena PS3 spadła pod koniec zeszłego roku, myślę, że teraz przynajmniej do wakacji się utrzyma. No chyba, że inni producenci znowu obetną ceny, wtedy może Sony się ugnie pod presją. Ale póki co nie ma takich sygnałów.

Co do kabla HDMI, to najtańszy na Allegro za 5zł będzie dobry. Do wszystkiego, więc możesz kupić od razu dwa. Nie wierz w to, że drogi kabel da lepszy obraz. Sygnał jest przesyłany cyfrowo, więc nie ma takiej siły, żeby na 2-3 metrach tak ten sygnał stłumić, żeby wystąpiły przekłamania w przekazie.
 

tomasbrzeski

New member
kabel

Co do kabla HDMI, to najtańszy na Allegro za 5zł będzie dobry. Do wszystkiego, więc możesz kupić od razu dwa. Nie wierz w to, że drogi kabel da lepszy obraz. Sygnał jest przesyłany cyfrowo, więc nie ma takiej siły, żeby na 2-3 metrach tak ten sygnał stłumić, żeby wystąpiły przekłamania w przekazie.

????????? nie jestem pewien co do Twojej wypowiedzi, ale dzięki wielkie...

a reszta forumowicza jak myśli ? Potwierdzacie to, że cena nie gra roli i kabel za 10zl tak samo będzie się sprawował co ten za 100zł .

czekam na wasze wypowiedzi . pozdro
 

count

New member
Wysłałem Ci PW ze szczegółami, dlaczego uważam, że cena i jakość kabla HDMI nie ma absolutnie znaczenia.
Tu nie będę wklejał, bo nie mam zamiaru rozpętywać wojny o hdmi. Swoje zdanie wyraziłem i więcej do tematu wracać nie zamierzam.
 

count

New member
Sprawdziłem u mnie jak to wygląda w service menu i mam tak jak ty, czyli wszystkie trzy wartości mają 0.

Jak masz za dużo czerwieni, to zmień po prostu ilość czerwieni w standardowych ustawieniach menu, albo zmniejsz kontrast. Nic nie piszesz, że wcześniej ustawiałeś w zwykłym menu. Tak od razu kombinujesz z serwisowym?
 

piotrflo

New member
????????? nie jestem pewien co do Twojej wypowiedzi, ale dzięki wielkie...

a reszta forumowicza jak myśli ? Potwierdzacie to, że cena nie gra roli i kabel za 10zl tak samo będzie się sprawował co ten za 100zł .

czekam na wasze wypowiedzi . pozdro

Chyba cos w tym jednak jest. Wieksze znaczenie maja odbiorniki w przypadku HDMI niz kabel i jego cena. :) Zmieniam jednak swoj front w kwestii kabli HDMI. Nie warto wywalac szalonej kasy na te kable. Jesli chodzi o sygnal analogowy to inna sprawa.
 
Ostatnia edycja:
Do góry