Toshiba 37XV635DG - opinie

count

New member
Ja wiem o co chodzi z tym systemem hdcp. Wymyślono go przy opracowywaniu standardu HDMI do ochrony przed kopiowaniem. Chodziło o to, żeby nie można było zrobić np. kopii płyty Blue-Ray. Płyta byłaby zabezpieczona, a sygnał wysyłany kablem z tym systemem ochrony, żeby nie można było przechwycić sygnału podczas transmisji. Oczywiście, jak wszystkie zabezpieczenia, wzięło w łeb nim się porządnie przyjęło, ale w specyfikacji zostało.
Natomiast nie mam kompletnie pojęcia jak to się ma do twojego telewizora i tego komunikatu. Nie orientuję się, czy są kable HDMI z tą ochroną i bez, a np. ty masz bez ochrony i stąd komunikat. Ale nie podejrzewam, bo ja mam najtańszy kabel HDMI za 8,90 z Allegro i wszystko działa.
Nie przypominam sobie przycisku HD/SD na telewizorze, więc czy to przypadkiem nie jest komunikat z twojego źródła obrazu (kablówka, satka, itp.)?
 

piotrflo

New member
Ja wiem o co chodzi z tym systemem hdcp. Wymyślono go przy opracowywaniu standardu HDMI do ochrony przed kopiowaniem. Chodziło o to, żeby nie można było zrobić np. kopii płyty Blue-Ray. Płyta byłaby zabezpieczona, a sygnał wysyłany kablem z tym systemem ochrony, żeby nie można było przechwycić sygnału podczas transmisji. Oczywiście, jak wszystkie zabezpieczenia, wzięło w łeb nim się porządnie przyjęło, ale w specyfikacji zostało.
Natomiast nie mam kompletnie pojęcia jak to się ma do twojego telewizora i tego komunikatu. Nie orientuję się, czy są kable HDMI z tą ochroną i bez, a np. ty masz bez ochrony i stąd komunikat. Ale nie podejrzewam, bo ja mam najtańszy kabel HDMI za 8,90 z Allegro i wszystko działa.
Nie przypominam sobie przycisku HD/SD na telewizorze, więc czy to przypadkiem nie jest komunikat z twojego źródła obrazu (kablówka, satka, itp.)?

Madrze prawisz. Bady87 idz tym tropem. Count moze miec duzo racji. Ze ja na to nie wpadlem. :szukaj:
 
Ostatnia edycja:

tomasbrzeski

New member
ponawiam

mam pytanie do kabla antenowego i wzmacniaczy antenowych... czy warto na nie zwrócić uwagę i jakie kupić i dlaczego ?

właśnie widziałem w euro rtv toshibe za 2300zł :O a ja kupiłem 2 tygi temu za 2600zł ahhh żal :D
 

count

New member
mam pytanie do kabla antenowego i wzmacniaczy antenowych... czy warto na nie zwrócić uwagę i jakie kupić i dlaczego ?

A jaką odległość masz pomiędzy anteną, a telewizorem?

Teraz masz obraz? I obraz jest w porządku - w sensie, że nie masz artefaktów (przekłamań na obrazie - kwadratów w innych kolorach, itp.), albo nie zamraża ci się klatka na ekranie, żeby za chwilę pójść dalej? Z dźwiękiem też wszystko dobrze? Nie pojawiają się trzaski, lub inne przekłamania?
Jeśli tak, to z kabla więcej nie wyciśniesz. Nie jest na pewno tak, że kupno lepszego kabla antenowego da ci większą głębię kolorów, lepszą rozdzielczość, czy co jeszcze. Na pewno TVP nie zacznie wyglądać jak TVP HD samo z siebie. Ani tym bardziej nagle nie wprowadzi się piękna i samotna sąsiadka, która w dodatku będzie na ciebie lecieć.
Jeśli natomiast masz opisane wyżej problemy z obrazem lub dźwiękiem, to przede wszystkim sprawdź moc sygnału z anteny. I dopiero jeśli moc jest w porządku (powyżej 80%), a wciąż masz problemy, wtedy możesz zastanawiać się nad wymianą kabla.
 

bady87

Member
A jaką odległość masz pomiędzy anteną, a telewizorem?

Teraz masz obraz? I obraz jest w porządku - w sensie, że nie masz artefaktów (przekłamań na obrazie - kwadratów w innych kolorach, itp.), albo nie zamraża ci się klatka na ekranie, żeby za chwilę pójść dalej? Z dźwiękiem też wszystko dobrze? Nie pojawiają się trzaski, lub inne przekłamania?
Jeśli tak, to z kabla więcej nie wyciśniesz. Nie jest na pewno tak, że kupno lepszego kabla antenowego da ci większą głębię kolorów, lepszą rozdzielczość, czy co jeszcze. Na pewno TVP nie zacznie wyglądać jak TVP HD samo z siebie. Ani tym bardziej nagle nie wprowadzi się piękna i samotna sąsiadka, która w dodatku będzie na ciebie lecieć.
Jeśli natomiast masz opisane wyżej problemy z obrazem lub dźwiękiem, to przede wszystkim sprawdź moc sygnału z anteny. I dopiero jeśli moc jest w porządku (powyżej 80%), a wciąż masz problemy, wtedy możesz zastanawiać się nad wymianą kabla.
Masz racje co jakis czas obraz staje i po chwili jest wszystko w porządku .Sprawdzałem na dekoderze moc sygnalu 30 procent na długości paska a jakość na całym pasku i na dole pokazuje 40,9 db s/n i czasem spada do 37,8.Byłem w vectrze w poniedziałek mają sprawdzić sygnał.Wielkie dzięki za podpowiedz
 

count

New member
Ja w N-ce miałem tak, że przy mocy poniżej 80% połowy kanałów w HD nie dało się oglądać, bo dźwięk i obraz rwały się. Nawet kilka kanałów w standardowej rozdzielczości miało problemy. Co ciekawe, z biegiem czasu moc była cały czas na tym samym poziomie, a kolejne programy odmawiały współpracy. Ale pół godziny ustawiania anteny przy bezwietrznej pogodzie dało wreszcie pożądany efekt - 100% mocy i żadnych problemów z obrazem i dźwiękiem, nawet przy dużym wietrze, chmurach czy deszczu.
 

piotrflo

New member
Poniewaz mam staruszka DENONA DVD900 z takimi wyjsciami video:
-svideo
-Scart
-video
Czy mozecie mi poradzic jakim kablem najlepiej polaczyc sie z TV? W tej chwili mam EURO-EURO, ale moze jest jakies lepsze wyjscie? Jutro jade po kable nowe bo moje SCaRT-y sa g... warte. Moze EURO (DVD) na component w TV.
 

piotrflo

New member
Ale czy wyjscie z DVD przez EURO i wejscie w TV przez Component ma sens? Mam na mysli kablem EURO-Component. Czy zostac juz przy dobrym Euro-Euro? W dobrej cenie mam do kupienia Profigolda.
 

count

New member
Myślę, że jakość sygnału określana jest na wyjściu z urządzenia, które sygnał podaje, a nie na wejściu. Więc czy to będzie Euro-Euro, czy Euro-cokolwiek innego, to i tak jakość sygnału będzie miała "Euro poziom" :)
 

Kopek

New member
Wczoraj dostałem Toshibe 42XV635, jak narzei jestem zadowolony mam trzy pytania:

1) Jak rozpoznać czy konsola pracuje w 1920x1080?? Czy ta rozdzielczość sama się ustawia w grach jak konsola jest podłaczona przez hdmi

2) Mam podłaczoną zwykła antene, obraz jest ok ale po przełaczeniu kanału mam takie piknięcie w głośnikach jakby przebicie, pierdniecie itp, tra to tylko ułamek sekundy i wystepuje tylko po przełaceniu kanału, raz pierdnie mocniej raz ciszej róznie to bywa, pozniej dzwiek jest ok, czy to wina zwykłej anteny?

3) Ile kosztuje najtańszy wzmacniacz + jakies głośniczki do tego TV?
 

Benson2

New member
Witam
Cały czas biję się z myślami, jaki wybrać TV, a czas dałem sobie do jutra :) Otóż będę go używał do cyfry+ (również kanały HD), DVD i konsoli (na razie XBOX 360, niedługo również PS3). Na razie wahałem się między Philipsem 32PFL7404 a LG 37LH4000. Dzisiaj trafiłem na ten model Toshiby i nie powiem, mocno mnie zainteresował. Moja główna wątpliwość (wynikająca głównie z niewiedzy) to, czy 8ms nie jest zbyt dużo wartością w grach ? Krótko mówiąc - jak Toshiba sprawuje się z PS3 i XBOXem?
Z góry dziękuję za odpowiedź
 

tomasbrzeski

New member
long story

Witam
Cały czas biję się z myślami, jaki wybrać TV, a czas dałem sobie do jutra :) Otóż będę go używał do cyfry+ (również kanały HD), DVD i konsoli (na razie XBOX 360, niedługo również PS3). Na razie wahałem się między Philipsem 32PFL7404 a LG 37LH4000. Dzisiaj trafiłem na ten model Toshiby i nie powiem, mocno mnie zainteresował. Moja główna wątpliwość (wynikająca głównie z niewiedzy) to, czy 8ms nie jest zbyt dużo wartością w grach ? Krótko mówiąc - jak Toshiba sprawuje się z PS3 i XBOXem?
Z góry dziękuję za odpowiedź

Nie jestem fachowcem, ale mam tą toshibe i ps3 i gram codziennie po kilka godzin i nie mam żadnych zastrzeżeń.

Z tego co wiem to Czas reakcji matrycy wszystkie firmy mierzą według swoich zasad, więc tym się nie kieruj. Też myślałem, ktory tv kupić i uważam, że xv635 to najlepszy wybor ze wzgledu na fundusze, ktore mnie ograniczaly. W euro jest promocja 2300zl za toshibe , bierz Pan bez zastanowienia. Ja ogladalem film z pendrive i nie czytalo napisow i wszystkich formatow, nastepnym razem kupilem kabel hdmi 5metrowy i ogladam filmy , gram w gry, nawet nieraz siedze na internecie, ale tak tylko dla samej satysfakcji bo czyta sie lepiej z laptopa niz z tv. Ale ogladanie filmow z kompa na tv bajka. Z glosem nie ma problemow. A oprocz tego gram w wyścigi samochodowe na kierownicy i mojej tosce i powiem tak: wczesniej zeby poprawic sobie humor musialem zazyc pewnych srodkow odurzajacych, teraz wlaczam toske xv635 i.... gram, ogladam , slucham ogolnie bawie sie nią bo mając PS3, laptopa , kabel hdmi to mozna wieloma rzeczami się zająć.
Pisząc tą niepoprawnie językowo wypowiedź nie odniosłem się do oglądania telewizji, bo głownie do tego sluzy telewizor (jak sie okazuje u mnie jest inaczej) oglądam tv analogową poki co, no i nie jest bajecznie, ale zle tez nie , chociaz tez niedlugo kupie cyfre+ bo jednak płacąc ponad 2tysiące za telewizor ważne żeby wykorzystać jego możliwości w pełni. W styczniu odkodowano mi telewizje cyfrową to jednego dnia obejrzałem 5 meczow.... czyli 8h ogladania. Wiem, że trochę przesadziłem, ale gdy zobaczylem mecze ligi angielskiej na canale+ to nie mogłem się oderwać od TV, w trakcie oglądania chciałem już wyjść na dwor, ale po chwili zobaczylem ze leci mecz Arsenal- MAN utd na canal+HD Powiem krotko - Cudo!

Moja wypowiedz jest napisana po mojemu, czyli brak spojnosci i poprawnosci, ale jest SZCZERA.

Co do innych modelow to znam tylko ich parametry, ale nie widzialem ich "w akcji" więc się nie wypowiadam. Jak na moje to bierz Toshibe jak nie podoba Ci się nazwa firmy i masz za dużo kasy to doplac do SONY40"W5500 za 3100zł o ile się nie mylę.

Życzę udanego wyboru! Pozdrawiam
 

Benson2

New member
Dzięki za odpowiedzi :) Coraz bliżej mi do Toshiby. Nie ukrywam, że najbardziej mi zależy na komfortowym graniu na konsolach. Rozumiem, że nie ma żadnych opóźnień (input lag), smużenia czy innych niefajnych sytuacji, które obniżają frajdę z grania?
 

Kopek

New member
potwierdzam na toshibie nie ma input lagów, smużenia itp. gra się naprawdę komfortowo a jestem zapalonym graczem i też kupiłem TV w szczególności do gier, naprawdę ten Tv wymiata w tej kategorii cenowej !!
 
Do góry