Toshiba 37XV635DG - opinie

piotrflo

New member
Dekoder: digit mf4-k
kablówka: Asta

nie mam żadnej anteny dodatkowej.
tvp1, tvp2, canal plus sport , filmbox i takie tam rozmazują mi się.

a działają: m.in. polsat, tvn , polsat sport 2 ...

dekoder ten mam rok...

Asta czy Astra? A zreszta nie wazne jaka kablowka. Masz mozliwosc puszczenia czegos w HD z innego zrodla? Moze z laptopa. Podlaczyc po HDMI i cos zagrac. Zobaczysz jak bedzie sie zachowywalo. Nie wiem czy dobrze mysle. Ale wtedy bedziesz mial jasnosc czy to wina TV czy dekodera. Ale mysle jednak, ze to to drugie.
 
Ostatnia edycja:

tomasbrzeski

New member
x

Asta czy Astra? A zreszta nie wazne jaka kablowka. Masz mozliwosc puszczenia czegos w HD z innego zrodla? Moze z laptopa. Podlaczyc po HDMI i cos zagrac. Zobaczysz jak bedzie sie zachowywalo. Nie wiem czy dobrze mysle. Ale wtedy bedziesz mial jasnosc czy to wina TV czy dekodera. Ale mysle jednak, ze to to drugie.

Asta.
Pozyczylem ziomkowi kabel HDMI i nie mam okazji sprawdzenia.

Właśnie podłączyłem kabel z TV do dekodera do drugiego gniazda chyba media rec. i działa normalnie :D:D:D
a było podłączone do gniazda w dekoderze o nazwie TV, czyli tak jak być powinno...

Nie wiem o co chodzi i póki działa mi to nie przeszkadza.
Ale gdyby ktoś wiedział czemu tak jest to proszę o podpowiedzi.

Udanego meczu Polska - Hiszpania o 18-30 :)
POZDRAWIAM
 

tomasbrzeski

New member
2pyt

Zgodnie z instrukcją chce rozpocząć skanowanie i gdy wybieram tryb strojenia to mam tylko ATV...
A w instrukcji jest napisane, że mogę wybrać DTV i ATV.
No i w telewizorze nie mogę przelączać kanałów z ATV na DTV.

Może ktoś napisać czemu tak jest ?
 

piotrflo

New member
Bo Toshiba jeszcze sie nie postarala o soft z parametrami polskiej DTV. Dlatego jak masz ustawiony kraj polska to masz tylko dostep do ATV. Zmien sobie kraj na: inny i wtedy mozesz sie pobawic. Wszystko zalezy gdzie mieszkasz.
 

tomasbrzeski

New member
hmm

Mam pytanie, bo wszystko sprawnie działa tylko pozostał jeden problem... nie mam napisów (chyba przez to, że mam DTV Niemiec) co mam zrobić żeby były polskie napisy?
 

piotrflo

New member
a nie ma żadnej aktualizacji softu czy coś ? :confused:

a gdzie można złożyć to zażalenie?
i jak ty oglądasz niektóre filmy ? po angielsku ?

Nie bardzo rozumiem jak to jak? Po polsku. A poza tym olalem DTV do czasu poprawy softu. I tak mam sygnal przez kablowke a oni blokuja samodzielna mozliwosc dosrojenia TV do polskich DTV na ich antenie. Taka polityka. Odbieralo mi tylko program 2 a reszte wola ze nia mam wykupionego dostepu. :D
 
Ostatnia edycja:

danch

New member
Przeczytalem caly watek i zastanawia mnie jedno, na avforums jest duzy watek na temat tego tv (model 42') i wiele osob narzeka na problemy z dzwiekiem podczas odbierania sygnalu po hdmi. Nie wazne czy podlaczony dekoder, konsola, komputer czy BD po paru godzinach ciaglego uzytkowania dzwiek dostaje echo i/lub przester. Przelaczenie na zrodlo ze zwyklej anteny i powrot na hdmi naprawia problem, po czym po paru kolejnych godzinach dzwiek znowu sie psuje.

Czy nikt z uzytujacych ten TV nie spotkal sie z takim problemem ?
 

tomasbrzeski

New member
Przeczytalem caly watek i zastanawia mnie jedno, na avforums jest duzy watek na temat tego tv (model 42') i wiele osob narzeka na problemy z dzwiekiem podczas odbierania sygnalu po hdmi. Nie wazne czy podlaczony dekoder, konsola, komputer czy BD po paru godzinach ciaglego uzytkowania dzwiek dostaje echo i/lub przester. Przelaczenie na zrodlo ze zwyklej anteny i powrot na hdmi naprawia problem, po czym po paru kolejnych godzinach dzwiek znowu sie psuje.

Czy nikt z uzytujacych ten TV nie spotkal sie z takim problemem ?

póki co nie ma tego problemu, ale już się martwię :???:
ale myślę, że mogłem kupić coś innego, bo mam przeczucie, że będę miał jeszcze sporo problemów z tym tv... obym się mylił
 

danch

New member
Tutaj jest filmik z gry na xboxsie.
http://www.youtube.com/watch?v=U-LDYCzVED8&feature=player_embedded

Zwrocie uwage jak dziwny (zaszumiony) jest dzwiek w pierwszej czesci filmiku, pozniej gosc wylacza na chwile TV i pod ponownym wlaczeniu na sygnal hdmi z xboxa dzwiek jest juz normalny.

Problem nie jest moze straszny, bo przelaczenie na inny sygnal to poprawia, ale lekko upierdliwy.

Przy okazji chcialem zapytac o katy w tym TV, pierwotnie chcialem kupic plazme 42s10 ale poniewaz potrafie grac dosc duzo na xboxie i zamiast cieszyc sie graniem bede co chwile sprawdzal podwidoki postanowilem, ze poszukam jakies lcd do 3500zl.
Rodzina oglada zwykla analogowa kablowke, ja konsola plus filmy i gry z komputera. Przechodzac do katow, TV bedzie wisiec i zastanawiam sie jak duzo straci obraz przy ogladaniu go z poziomu podlogi (dzieci). Wiem ze katy pionowe to nie jest mocna strona tego TV, ale da sie chyba powiesic ten TV pod takim nachyleniem aby zarowno z kanapy jak i podlogi (odleglosc 3,5m) obraz byl do przyjecia ?
 

piotrflo

New member
Ja jak narazie nie mialem problemow z dzwiekiem. Nigdy nie siedzialem przed TV dluzej niz 2-3 godziny. To moze moja opinia nie bedzie miarodajna dla Ciebie. Co do katow to tez sa OK.
 

piotrflo

New member
Czy ktos sie rozeznaje w cyferkach wyswietlanych w menu serwisowym XV635? Udalo mi sie wejsc, ale nie wiem o co kaman z tymi kodami. :) Macie moze jakas sciage do tego jak to rozszyfrowac?
 

mati0007

New member
Nie jestem znawcą tv bo XV835 to moje pierwsze LCD ale podzielę się moimi spostrzeżeniami na temat tej tośki. Może komuś to może zdecydować się na ten bądź na inny tv.

- pilot za długi jak dla mnie no i zasięg ma nijaki (przynajmniej mój musi być wycelowany prawie w sam tv żeby zadziałał)
- tak jak pisął któryś z Panów poprzedników po jakimś czasie oglądania wystepuje problem z dzwiękiem (włancza się jakieś takie dziwne echo)
- brak załączonej instrukcji
- tv nie odtwarza divixów z napisami (tylko bez napisów)
- sam nie wybiera źródła sygnału

+ łądny dziwięk
+ duża możliwość regulacji obrazu
+ wejście na karty SD , pen drive-a
+ niedrogi porównując z konkurencją sony W5500; Samsung seria 65...
 

mati0007

New member
Odnośnie podłączenie komputera do XV835 37cali.
Po podłączeniu mojego laptopa Pavillion dv9000 (17 cali) - karta graficzna NVIDIA GeForce Go 7600 poprzez kabel HDMI obraz jest natomiast głosu nie słychać.
Mam system operacyjny Vista.

Co zrobić próbowałem przełanczać na interface SPDIF ale to nic nie pomaga.

Proszę o pomoc. Mój mail mati0007@tlen.pl lub gg: 6459614
 

count

New member
Spróbuj poszukać na stronie Nvidii. Powinien być dodatkowy sterownik do dźwięku do tej karty graficznej. Na pewno jest coś takiego w ATI. SPDIF da ci tylko tyle, że dźwięk będzie wychodził cyfrowo przez wyjście słuchawkowe/kolumnowe z laptopa (no chyba, że masz oddzielne złącze).
Ściągnij całego packa (nie sam sterownik, tylko wszystko w jednym) - odpowiednik Catalysta w ATI (zapomniałem, jak się to nazywa w Nvidii) i zainstaluj, powinno pomóc. U mnie w ten sposób działa to na ATI bez problemu.
 

Kubek76

New member
Witam wszystkich. Nie chciałem zakładać nowego tematu typu Toshiba vs LG więc może zapytam tutaj. Chcę kupić tv i na oku mam trzy sprzęty, Toshibę 37XV635DG jak w temacie, tańszy o 200zł LG 37LH4000 i niemal w tej samej cenie co Tośka 37LH5000. Jakoś ciągnie mnie pomimo odrobine wyższej ceny do Tośki, czy byłby to lepszy wybór niż LG? Może coś podpowiecie? Z góry dzięki.
 

kapsell

New member
Bez reklam
zzzzzzz

Mati:

pilot - kwestia gustu... (prawdziwe metrowce ma np. samsung)
co do napisow opinia jednego forumowicza o seri zv ale bedzie tak samo

"Czyta napisy w formacie XSUB. Należy się zaopatrzyć w programik AVIAddXSub, który doda napisy .srt do filmu. W trakcie odtwarzania filmu z pendrive'a można napisy wyłączać i włączać przyciskiem "SUBTITLE" na pilocie. Przetestowane na 42ZV635DG - działa rewelacyjnie. Sam proces dodawania napisów do filmu trwa <5min."

Kubek:
zdecydowanie toshiba lepsza od tego lg , pod kazdym wzgledem.
 

tomasbrzeski

New member
tośka!

Witam wszystkich. Nie chciałem zakładać nowego tematu typu Toshiba vs LG więc może zapytam tutaj. Chcę kupić tv i na oku mam trzy sprzęty, Toshibę 37XV635DG jak w temacie, tańszy o 200zł LG 37LH4000 i niemal w tej samej cenie co Tośka 37LH5000. Jakoś ciągnie mnie pomimo odrobine wyższej ceny do Tośki, czy byłby to lepszy wybór niż LG? Może coś podpowiecie? Z góry dzięki.

Bierz toshibe i zadbaj o dobre okablowanie i odpowiedni sygnał, a na pewno będziesz zadowolony, bo wiem co mówię! :)
 
Do góry