Thomson 55UA9806 czyli świat w zupełnie nowych kolorach. Quantum Dot czyli kropki kwantowe w roli głównej. Test otwarty !

yyycotam

New member
Ok. też sprawdzę na tych materiałach, tylko na tą chwilę internet ma oszałamiającą prędkość i z 4K to tylko WK....ć się można.
Pokombinuję przez usb i powiem, przy okazji zmierzę prąd.
Licznik mam dość dokładny, kolejno pomierzyłem przez pół roku wszystkie sprzęty i wychodzi suma ta z licznika energetyki.
 

yyycotam

New member
Adamo - piszesz podświetlenie się zmniejszy... pewnie tak, ale w związku z tym mam pytanie ; czym różni się suwak podświetlenie od suwaka jasność ?
No i dalej jeszcze Was pomęczę... ha,ha
Nie śmiejcie się mam takie suwaki na ekranie, a zmian w danym momencie nie widzę - to pytam... więc co to jest :
- w eco ustawieniach - przyciemnianie mieszane ?
- Bilans bieli 10P ? ( mam do wyboru wyłączony, niski, duży)
- redukcja migotania ( mam przesyłany, DCIP3 ) - niby proste ale nie do końca łapie.
- Optymalizacja ruchu a inny suwak zwiększenie ruchu ( jaki sens ?)
- Flesh tone ?????
- interpolacja ruchu ?
- redukcja rozmazania ?

Nie nalegam, ale jak coś wiecie - napiszcie, dzięki.
-
 

cezary69

New member
Bez reklam
Adamo - piszesz podświetlenie się zmniejszy... pewnie tak, ale w związku z tym mam pytanie ; czym różni się suwak podświetlenie od suwaka jasność ?
No i dalej jeszcze Was pomęczę... ha,ha
Nie śmiejcie się mam takie suwaki na ekranie, a zmian w danym momencie nie widzę - to pytam... więc co to jest :
- w eco ustawieniach - przyciemnianie mieszane ?
- Bilans bieli 10P ? ( mam do wyboru wyłączony, niski, duży)
- redukcja migotania ( mam przesyłany, DCIP3 ) - niby proste ale nie do końca łapie.
- Optymalizacja ruchu a inny suwak zwiększenie ruchu ( jaki sens ?)
- Flesh tone ?????
- interpolacja ruchu ?
- redukcja rozmazania ?

Nie nalegam, ale jak coś wiecie - napiszcie, dzięki.
-


Jest takie powiedzenie bez pół litra nierozbierosz tego :D fakt pogmatwali to nieźle i pozostaje dojść metodą prób i błędów co poprawia, a co nie.
 

stolarz77

New member
Za chwilę mecz w ręczną zobaczę czy na trybie dynamiczny TV będzie nadążał szczególnie na zbliżeniach w ruchu, na trybie użytkownika po kalibracji z wyłączonym trybem film ostatnio było bardzo kiepsko, przetestuję zatem tryb proponowany.
 

adamo_

New member
Bez reklam
Adamo - piszesz podświetlenie się zmniejszy... pewnie tak, ale w związku z tym mam pytanie ; czym różni się suwak podświetlenie od suwaka jasność ?
No i dalej jeszcze Was pomęczę... ha,ha
Nie śmiejcie się mam takie suwaki na ekranie, a zmian w danym momencie nie widzę - to pytam... więc co to jest :
- w eco ustawieniach - przyciemnianie mieszane ?
- Bilans bieli 10P ? ( mam do wyboru wyłączony, niski, duży)
- redukcja migotania ( mam przesyłany, DCIP3 ) - niby proste ale nie do końca łapie.
- Optymalizacja ruchu a inny suwak zwiększenie ruchu ( jaki sens ?)
- Flesh tone ?????
- interpolacja ruchu ?
- redukcja rozmazania ?

Nie nalegam, ale jak coś wiecie - napiszcie, dzięki.
-


Ja mam jasność na 45 a podświetlenie na 14, kontrast na 90 - stosuje ten patent w każdym TV.

Bilans = balans (literówkę zrobili :)) ) tu regulujesz poszcególne natężenie składowych

redukcja migotania, znajdź jakiś migoczący fragment programu TV, cofaj i odtwarzaj sprawdzając ta funkcję.


Z innymi funkcjami rób podobnie ,a na tym samym fragmencie programu,filmu. Sam dojdziesz że niektóre nic nie dają a niektóre dają.
 

Bakiii

New member
Ja mam jasność na 45 a podświetlenie na 14, kontrast na 90 - stosuje ten patent w każdym TV.

Bilans = balans (literówkę zrobili :)) ) tu regulujesz poszcególne natężenie składowych

redukcja migotania, znajdź jakiś migoczący fragment programu TV, cofaj i odtwarzaj sprawdzając ta funkcję.


Z innymi funkcjami rób podobnie ,a na tym samym fragmencie programu,filmu. Sam dojdziesz że niektóre nic nie dają a niektóre dają.


A czy u Ciebie skala podświetlenia jest od 0 do 20 czy od 0 do 100 ? Bo u mnie jak ustawię podświetlwnie na 14 ( skala do 100) to obraz jest bardzo ciemny. Nie wiem dla czego ale w moim egzemplarzu czasami coś się przestawia i mam skalę 0-100 a czasami 0-50 wtedy moje ustawienia same się przestawiają np z 40 na 20 lub na odwrót.
Jeżeli chodzi o podświetlenie to jak ustawiam w opcji eco przyciemnianie oraz podświetlenie poniżej 40 to jasnych narożników praktycznie nie widać.

Czy ktoś kto robił profesjonalną kalibrację mógłby napisać wszystkie szczegółowe ustawienia ?.Wiem że nie powinno się kopiować bo każdy model jest inny ale chciałbym się pobawić i sprawdzić na danych ustawieniach jak by mój tv grał.
 

Bakiii

New member
Dodam że kontaktowałem się z serwisem w sprawie tych dziwactw z ustawieniami i podobno jest to kwestia update który wyjdzie niedługo
 

yyycotam

New member
Dodam że kontaktowałem się z serwisem w sprawie tych dziwactw z ustawieniami i podobno jest to kwestia update który wyjdzie niedługo

Ujawniłem pewne zabawne dziwactwo jak piszesz !
Gdy ustawiam podświetlenie np na 10, po wyjściu z menu i ponownym wejściu okazuje się, że mam ustawione... 5 !:shock:
Mało tego gdy ustawię 20 - mam 10 !
I tak do stu - zawsze obcina o połowę ... ha,ha
Nie jest to problem bo z całą pewnością nie zamierzam ostawiać wyżej niż góra 20 do 30, ale błąd softu ewidentny !
 

hungary

New member
Tak się dzieje dla tego,że macie włączoną opcję motion clarity i jej podopcje....dajcie wszystko na 0 (zero) ,wtedy tak się dziać nie powinno
 

gislantychy

New member
Napiszcie jak z czasem przełączania kanałów na wbudowanym tunerze sat?

Odpiszę Ci tutaj bo na prv coś nie można wysyłać wiadomości - jakiś problem ciągle wyskakuje.
Tak jak Ci pisałem wcześniej - kanały przełączają się podobnie jak w dekoderze nc+ - czyli ok 1 - 1,5 sek.

Co do innego zapytania w sprawie przeglądarki, YT i formatu dysku:

Z przeglądarki korzystałem może 2 razy - ogólnie ok - sprawdzałem portale inne strony i wszystko elegancko się wczytywało. Ale sama obsługa jak to w TV smart - daleko im do obsługi z kompa. Co do YT - jeśli prędkość neta Ci pozwoli, to dasz radę odtworzyć 4k. Ja mam niestety tylko 10Mb/s i to jednak za mało. Jeśli chodzi o dysk to nie korzystałem. Jedynie z pendriva ale to nie to samo.

Pozdrawiam
 

hungary

New member
Jesli chodzi o materiały z dysku hdd to mogę powiedzieć,że wszystko ładnie śmiga.
Sam mam 1 Tb i 500Gb oba prawie zapełnione...sprawdzałem pliki mkv o wadze do 20 Gb - płynnie bez żadnych zacinek
 

gislantychy

New member
Pytanie do kiki.
Czy ustawienia ze zdjęcia z pierwszej strony (test) tam gdzie jest pokazane menu ustawień obrazu, to już ustawienia po kalibracji? Pytam tak z ciekawości, bo np podświetlenie, kontrast i ostrość mają bardzo wysokie parametry.
Może podam te ustawienia jakie tam się znalazły:
Podświetlenie: 81
Jasność 49
Kontrast 96
Nasycenie 47
Barwa 50
Ostrość 66

Pozdrawiam
 

gislantychy

New member

Attachments

  • tv.jpg
    tv.jpg
    20,1 KB · Wyś: 39

gislantychy

New member
To było zdjęcie które dotyczyło jedynie funkcjonowania 3D.

Dzięki.
Dlatego tak pisałem wcześniej - że bardziej to pytanie z ciekawości:)
W ogóle to jestem ciekaw jak każdy z posiadaczy ma ustawione parametry - ja mam swoje już od kilku tygodni i ich nie zmieniam. Chętnie się podzielę, ale dopiero jak wrócę z pracy.
Pozdrawiam
 
Do góry