Thomson 55UA9806 czyli świat w zupełnie nowych kolorach. Quantum Dot czyli kropki kwantowe w roli głównej. Test otwarty !

yyycotam

New member
Ok. dojechał !
Póki co leży i się grzeje.
Niestety w samochodzie było koło zera.
Na fotce tego nie widać, ale nawet jak tak leży wygląda pięknie !
 

Attachments

  • thompson.jpg
    thompson.jpg
    212 KB · Wyś: 62

yyycotam

New member
No i pięknie napisałem się i wywaliło mnie !
To tylko krótko... bo się wkurzyłem na forum - obraz piękny, krawędzie świecą, internet hula, 3d - do głupota, kolory zabijają mózg !
 

yyycotam

New member
Parę fotek.
Niestety mój aparat to zwykły kompakcik, więc efekt w naturze jest zdecydowanie inny.
Ale, to zawsze coś.
Dałem też fotkę na długim czasie naświetlania - ustawienia jak do fotografii nieba nocą... ha,ha
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    267,5 KB · Wyś: 50
  • 2.jpg
    2.jpg
    151,1 KB · Wyś: 54
  • 3.jpg
    3.jpg
    146,6 KB · Wyś: 38
  • 4.jpg
    4.jpg
    166,1 KB · Wyś: 83
  • 5.jpg
    5.jpg
    164,2 KB · Wyś: 40
  • 6.jpg
    6.jpg
    163,4 KB · Wyś: 49
  • 7.jpg
    7.jpg
    228,8 KB · Wyś: 54
  • 8.jpg
    8.jpg
    223,7 KB · Wyś: 59
  • 9.jpg
    9.jpg
    170,6 KB · Wyś: 48
  • 10.jpg
    10.jpg
    183,4 KB · Wyś: 76

yyycotam

New member
Dodam jeszcze, że na moich ustawieniach - a są to bardzo "miękkie" i stonowane ustawienia - celowo obniżony kontrast i nasycenie, barwa... filmy demo 4k z netu - ociekają kolorem... czerwień zalewa oczy, zieleń amazońska, błekit - spoko, mocny ale nie tak zwariowany jak czerwień.
Jedyne co słabe to te krawędzie wieczorem i kąty !
Tak, tak kąty słabe, ale takie są te matryce - chciałem naturalne twarze to mam słabe kąty.
Aha, gdy włączę ustawienia sklepowe - kąty nie istnieją !!!
Wszystko ok !
I to jest uwaga dla tych co wierzą w to co zobaczą w sklepie.
Telewizor na pewno wart swoich pieniedzy - dwa tygodnie temu oglądałem kwantowo-kropkowe 65 calowe cudo za 20 tysiaków w sklepie.
Wierzcie mi lub nie... ja nie widzę różnicy !
Tylko te 65 cali i wygięcie... demo z internetu to samo co wsklepie obejrzałem u siebie.
Nic, absolutnie żadnej różnicy !
 

hungary

New member
A ja dzisiaj przeżyłem szok...robal zniknął ��,niewiem jak to się stało... pewnie znudziło mu się zbyt długie przebywanie w jednym miejscu.....ludzie tosz to Cud jakiś !?!?

Edit
yyycotam , to ostatnie zdjęcie to czarna plansza w trybie nocnym z długim czasem naświetlania ? No niestety TCL dał doopy z podświetleniem matrycy w tym modelu , ale jakość obrazu jest mega
 
Ostatnia edycja:

aksulK

New member
Dwa zdjęcia z kobietą również nie powalają czarnym tłem

Wysłane z mobilnego za pomocą Tapatalk.
Proszę wybaczyć wszelkie literówki
 

hungary

New member
@adamo
Jeśli o mnie chodzi to w tej chwili jestem bardzo zadowolony z tego tv , przede wszystkim ze względu na jakość obrazu , dzwięku i jakośći wykonania, wiadomo wady tego tv są opisane w tym wątku. Ja kupiłem ten model końcem grudnia 2015r. kosztował mnie 4490zł

@aksulK
Jeśli chodzi o dwa zdjęcia z kobietą to musi wypowiedzieć się ''yyycotam''.Ztego co napisał to użył trybu nocnego z długim czasem naświetlania i takie cuda mogły wyjść , normalnie takie prześwietlenia nie mają miejsca,przynajmniej u mnie.
 

MaXeN84

New member
Dwa zdjęcia z kobietą również nie powalają czarnym tłem

Przy jej czarnym sweterku to tego tła bym nie określił czarnym (prędzej odcieniem szarości), ale rozumiem że chodzi o brak równomierności tylko wiadomo optyka nawet najlepsza wszystkiego nie odda i może powodować zniekształcenia - chociaż niech autor się jeszcze najlepiej wypowie...
 

lycone

Banned
Nie można oceniać jakości obrazu poprzez zrobienie zdjęcia i oglądaniu go na własnym odbiornik. Coś jak ocenianie jakości kolumn oglądając film na YouTube, odtwarzając dźwięk na głośnikach z monitora. Jedynym miarodajnym testem obrazu jest zrobienie pomiarów i przedstawienie wyników (kontrast on/off, "głębokość" czerni itd.)
 

stolarz77

New member
A ja niestety z TV zadowolony nie jestem, i jutro wraca do sklepu. Kolory po kalibracji naprawdę dobre (kalibracja konieczna, wszystkie tryby fabryczne fatalne) ale są inne wady:
- źle działające menu (np zmieniasz ustawienia np. podswietlania z 30 na 60 po czym TV sam wraca do wartosci 30,
- dziwne zakłócenia obrazu czerwone i zielone drgające paski do połowy TV
- górna listwa TV grzeje się naprawdę mocno
- w szybkich scenach (piłka ręczna) obraz drga jakby nie nadążał
- nie mogę wejsć w menu w trybie smart TV (np. żeby zmienić parametry obrazu).
To tak na szybko.
Szkoda tylko kasy na kalibrację ale była okazja więc zrobiłem a wady wyszły później.
Nagrałem parę filmów telefonem dokumentujace te usterki jak wrzucę do netu to dam linka.
Dla mnie niestety porażka:-( Jak oddadzą kasę trzeba będzie szukać dalej.

Obiecany link:
youtube.com/watch?v=if4tE3ED8N4&feature=youtu.be
 
Ostatnia edycja:

gislantychy

New member
Witaj.
Obejrzałem filmik i rzeczywiście, gdybym tak miał też byłbym niezadowolony. U mnie takich sytuacji na szczęście nie ma. Nawet w menu nie ma problemów. Co do smart TV to się zgadzam - zablokowane menu. Ale nie korzystam z dobrodziejstw smart więc mi to nie przeszkadza. Czy przed kalibracją też miałeś takie problemy z tym obrazem - drgające paski? Nie sugeruje, że to wina kalibracji, ale tak z czystej ciekawości. I o kiedy takie drgania się pojawiły?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry