Thomson 55UA9806 czyli świat w zupełnie nowych kolorach. Quantum Dot czyli kropki kwantowe w roli głównej. Test otwarty !

gislantychy

New member
Tak jak obiecałem wpisuje swoje ustawienia:
backlight: 40
brightness: 50
contrast: 60
saturation 50
tint 50
sharpness 15
color temp: cool
dynamic contrast off
black stretch off
flesh tone on
color extender off
gamma 0
10p white balance off
color space - native - czasem auto
game mode off
mpeg nr off - nawet nie do czego służy
noise reduction off
film mode off
motion clarity - customer - motion interpolation: no - led motion clarity - 40; blur reduction: 8
hdmi mode: auto - ale też nie wiem do czego to służy


Mam ustawione menu angielskie bo jest prawidłowo opisane - niestety polska wersja ma poprzestawiane nazwy w ustawieniach.

Pozdrawiam
 

hungary

New member
Oto moje ustawienia (jak na tę chwilę) :

backlight: 19
brightness: 48
contrast: 80
saturation 35
tint 35
sharpness 25
color temp: warm2
dynamic contrast off
black stretch on
flesh tone on
color extender low
gamma 0
10p white balance off
color space -auto
game mode off
mpeg nr off
noise reduction off
film mode on
motion clarity - customer - motion interpolation: no - led motion clarity - 19; blur reduction: 0
hdmi mode: auto
 

atomiczek

New member
Witam szanownych forumowiczów czytałem ten wątek jeszcze w grudniu i napaliłem się na ten model jak jastrząb na bagietkę postawiłem skarbonkę i jak już prawie jestem gotowy a tu teraz widzę, że znika ze sklepów i ostatnie sztuki chodzą już za ponad 6k. Stąd moje pytanko czy jest jakaś alternatywa zbliżona parametrami, którą możecie z czystym sumieniem polecić bo w mojej 6 letniej plazmie wylądował niedawno drewniany miecz mojego dziecka i nie bardzo się da na nim cokolwiek oglądać. A kolejny tv fajnie by było jakby podobny okres wytrzymał.
 

witia24

New member
Myśl

Witam,

mam takie przemyślenia odnośnie oled i qantum dot, czy nie uważacie że wszystkie marki tv nie szaleją z produkcja oled ze względu na to że qantum dot jest technologią przyszłości jest tańsze w produkcji i wytrzymalsze, a obraz porównywalny.

pozdrawiam

ps. jaka matryce ma ten Thomson VA? ile hercową?
 

witia24

New member
Ale czy na pewno i jaka to jest dokładnie matryca i czy wszędzie zakładano tą samą.

Czy samsung ue50ju6872 3790zł i sony kd-558509c 5500zł tez maja kropkę i czy tez obsługują kodeki h265 i hdr rec2020 hevc itd ?

bo cena samsunga w miarę fajna

czy te tv mogą w ogóle stawać w szranki z thomsonem, jak by ktoś porównał.

Pozdrawaim
 

witia24

New member
Ale ?????

Ale taki, czy myślicie ze w tej cenie czyli około 5000 tysi wejdzie na rynek jakis tv taki jak ten co ma wszystko.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oj będzie ciężko , bo to jedyny model z QD na rynku. Dopiero w tym roku Samsung ma wprowadzać modele w tej klasie.
Inaczej - Ci co kupili są mega zadowoleni !.
 

witia24

New member
witam

czy wyszła jakaś konkurencja dla tego tv może coś zapowiadają i czy warto dalej go kupić może troszkę poczekać fajnie jak by miał andka.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli pytasz o Quantum Dot to są modele Samsunga od serii KS7000.
Jeśli pytasz o nowy Quantum Dot TCL/Thomson - to wrzesień 2016.
 

witia24

New member
Dzięki za odpowiedz, pytam o kwantowa kropkę czy inne firmy na przykład LG itp coś działają i czy warto czekać na rozwój sytuacji na rynku.
Czy warto tą kropkę brać czy to jest przyszłość.
I czy ten thomson jest lepszy od konkurencji, bo widziałem teraz takiego za 5 tysi.
Przydał by sie andrid.
W komentarzach ludzie pisza że tv wolno przełącza knały
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Quantum Dot w Samsungach od serii KS7000 w górę.
Modele QD nowe Thomsona w październiku. Pokaz ma być na targach IFA w Berlinie.
 

gislantychy

New member
Witam.
Ostatnio zajrzałem na stronę Thomson - Pomoc techniczna i pobieranie wybrałem nasz egz i ściągnąłem nowe oprogramowanie. Przez WIFI nie było widocznej aktualizacji. Po update moje spostrzeżenia:
Naprawiono płynność obrazu - u mnie niestety czasem szwankowała;
Mam wrażenie, że kolory są jeszcze lepsze - ale to subiektywna opinia;
Poprawiono tłumaczenie polskiego menu;
Zwiększono opcje ustawienia dźwięku.
Póki co mam problem z połączeniem WIFI - ale miałem wczoraj mało czasu aby akurat to sprawdzić.
Jest jeszcze kilka opcji do sprawdzenia.
Ogólnie polecam ściągnąć na USB i wgrać.
WAŻNE - przeczytajcie instrukcje - na końcu po wgraniu i włączeniu ponownie TV należy go zresetować - kod potrzebny do resetu to o ile pamiętam z instrukcji 0423.

Pozdrawiam
GislanTychy
 

witia24

New member
hdr i paleta barw

Witam,

1, ma, pytanie odnośnie tych nowych tv wszystkie maja uhd hdr a nie maja nano kropki jak sie ma do tego szeroka paleta barw, to musi być ta Qantum dot czy nie
2, jakie wejścia i formaty musi mieć nowy tv aby był na dłużej na przykład aby puścić uhd w hdr przez usb alb hdmi i tak samo zneta aby nie brakło jakiegos kodeka
 
Do góry