Thomson 55UA9806 czyli świat w zupełnie nowych kolorach. Quantum Dot czyli kropki kwantowe w roli głównej. Test otwarty !

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie nie musi być.
Wide Gamut Color - załatwia sprawę.
Musi mieć HDR i i idzie po kablu. A jak chcesz z powietrza to potrzebujesz VP9, A jak chcesz z powietrza i HDR to VP9 profil 2.
 

witia24

New member
i czy zdalnie bez kabla z lapka lenovo 700 puszcze obraz na tv ( i jakim ) uhd w hdr gra + film i oczywiscie jakie tv to obslugują
 

noname123

Member
Panowie mam takie problem... nie dziala mi youtube, ani zadna strona internetowa. Placzenie z internetem jest, sprawdzalem po kablu i po wifi. Adresacje otrzymuje z serwera DHCP, aktualizacje telewizor jest w stanie sprawdzic czyli laczy sie z internetem. Jednak przy probie uruchomienia youtuba wyskakuje okno: ze nie mozna polaczyc z portalem i zebym sprawdzil czy kabel od sieci jest podlaczony. Mial ktos taki problem ?
 

noname123

Member
Tak, 2 razy. Soft ma najnowszy, nie ma nowszych aktualizacji. Niby gosc od ktorego mowilem, byl zdziwiony ,ze nie dziala bo mowil, ze u niego smigalo bez problemu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak jest przy zakupie modeli używanych.
Napisz na PW dostaniesz kontakt do kolegi, sprawdzi i Ci poda.
 

gislantychy

New member
Witam.
Mam pytanie w sprawie tego modelu. Bo mimo iż mam go już rok to ciągle ma u mnie kilka tajemnic. Ma on tzw kropkę kwantową. Poszerza ona przestrzeń barwową. I teraz w opcjach tego TV mam - włączone rozszerzenie kolorów na "duże" oraz przestrzeń kolorów na "automat" i wydaje się, że kolory są naturalne. Natomiast jak dam w przestrzeni kolorów na "natywne" to mam wrażenie jakby kolory eksplodowały. Czy to jest ta poszerzona przestrzeń barwowa? Czy ona już działa na automacie?

Druga sprawa - już wiem, co jest u mnie przyczyną utraty płynności przy niektórych scenach. To kontrast. Jak ustawiony jest ponad 58 to płynność szwankuje przy pewnych scenach i trzeba ustawić inny tryb obrazu aby wróciło wszystko do normy. Natomiast kontrast już na poziomie 57 i niżej nie powoduje w ogóle utraty płynności. I pytanie - czy to wada techniczna mojego modelu czy u wszystkich tak jest. I jeszcze jedno - trzeba trafić na taką scenę. Ja na szczęście mam taki film nagrany gdzie przy jednej scenie to występuje i zawsze sprawdzam jak coś zmienię w ustawieniach obrazu, czy akurat nie ma to wpływu na płynność obrazu.

Pozdrawiam.
 

gislantychy

New member
Zmieniłem ustawienie na rozszerzenie kolorów "brak" i przestrzeń kolorów na natywna i teraz jest naprawdę dobrze. Nie ma świecacej czerwieni ale kolory są bogatsze ale nie przejaskrawione. Więc jeśli dobrze rozumiem to właśnie natywna przestrzeń kolorów to rec.2020. W tym samym miejscu można ustawić też dcip3. Ale jak czytałem to trochę inna czyt.mniejsza przestrzeń barwna.

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka
 

skwarosz

New member
@gislantychy
ilw u Ciebie trwała aktualizacja ?
U mnie już prawie 40 min i mam tylko ekran z napisem, że trwa aktualizacja oprogramowania.
Nie chce wyciągać pendrive ani nic ale trwa to chyba za długo, nie bardzo wiem co zrobić :/
 

gislantychy

New member
@gislantychy
ilw u Ciebie trwała aktualizacja ?
U mnie już prawie 40 min i mam tylko ekran z napisem, że trwa aktualizacja oprogramowania.
Nie chce wyciągać pendrive ani nic ale trwa to chyba za długo, nie bardzo wiem co zrobić :/

Nie pamiętam już dokładnie ale na pewno nie było to tak długo. Może z 10 minut i było po wszystkim.
 

skwarosz

New member
Dioda od TV ciągle miga więc może coś tam się jeszcze dzieje, ale nie mam pojęcia co zrobić boje się, że jak odłączę TV to zostanie tylko serwis ...

@gislantychy
A tak jeszcze zapytam z innej beczki, jak u Ciebie z 3D ? Mnie nie udało się poprawnie tego skonfigurować mimo iż poprawnie sparowałem okulary i materiał 3D był odpowiedni to po włączeniu 3D, w ogóle nie było widać głębi.
 
Ostatnia edycja:

gislantychy

New member
Co do aktualizacji to już nic nie doradze. Odnośnie 3d bawiłem się na początku i efekt był ale nie taki aby zrobić wow. Na szczęście nie zależy mi na tym wiec dalej nie sprawdzałem. Powodzenia z aktualizacją.

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka
 

skwarosz

New member
Włączył się uff ....
Co zrobiłem to zmieniłem port USB, wyłączyłem telewizor i włączyłem na nowo.

Edit:
TV działa, natomiast mam pytanie do osób które korzystają z kart CI+ oraz UPC, w opcjach jest predefiniowane ustawienie dla UPC ale nie mogę ustawić dla niego odpowiedniej częstotliwości powinienem wpisać 554000 KhZ natomiast pozwala mi wpisać tylko .554 MhZ (niby by pasowało ale nie wyszukuje kanałów), dlatego ustawiam Customowe i tam wpisuje potrzebne dane tylko problem pojawia się przy podawaniu identyfikatora sieci, który w UPC jest 5 cyfrowy i tyle liczb prosi o wpisanie natomiast przy 4 wywala błąd nieprawidłowy kod, telewizja działa ale od czasu do czasu pojawia się prośba o wpisanie kody , czy ktoś z was się z tym spotkał ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry