Thomson 55UA9806 czyli świat w zupełnie nowych kolorach. Quantum Dot czyli kropki kwantowe w roli głównej. Test otwarty !

MaXeN84

New member
To ja mam jeszcze pytanie do właścicieli tego modelu: Czy ktoś planuje w najbliższym czasie może wykupienie usługi profesionalnej kalibracji tego modelu? Jak wiadomo nawet dana sztuka tego samego modelu może mieć inne właściwości, a wydając te 4-5tys. chyba warto dołożyć te 200-300zł na kalibrację aby w pełni wykorzystać szerszy gamut kolorystyki tego modelu?
 

heniumon

New member
Nie kalibrowałem jeszcze ,bo musze rozwiazac sprawę z dostarczeniem dobrego sygnału TV nie analogowego ,a cyfrowy dla TV.Polecam poprosić o porade Kikiego to jest profesionalista na pewno coś doradzi.
 

MaXeN84

New member
Panowie a czy ktoś z posiadających ten model może mógłby w wolnej chwili nagrać kilku min. filmik jak wygląda obraz na tym TV z danego źródła (dvb-t, c lub s) i wrzuciłby na Youtube (najlepiej z ujęciem TVP, TVN czy Polsatu)? Jest filmik, jeśli chodzi o kąty i statyczny obraz, ewentualnie piękne prezentacje 4K, no ale wiadomo to nie to samo....
Jakby dało radę to dobrze też ująć działanie smarta - uruchomienie i włączenie np. youtuba i odpalenie jakiegoś filmiku (już nie koniecznie 4K, bo wiadomo że trzeba mieć dobre łącze min. 20Mb/s).
Osobiście byłbym bardzo wdzięczny, a pewnie i innym też by się przydało :)
 

yyycotam

New member
Witam panowie.
Postanowiłem się zarejestrować by móc Was zapytać o ten Tv.
Od kilku dni gdy tylko dowiedziałem się o jego istnieniu - dzięki informacji z tego forum - zbieram co się da o tym modelu.
Niestety chciałem go obejrzeć w akcji i tu zasadzka... nie można - sklep rtveuro zadzwoniłem na infolinię - nigdzie nie wystawiają, saturn - nigdzie nie wystawiają.
Ustaliłem, że jest sklep firmowy z Żyrardowie - dzwoniłem - telefony nieaktualne i błędne ( dodzwoniłem się do kuriera - zaskoczony tym faktem ???)
Zadzwoniłem do Tcl zakład - panienka powiedział mi, że sklep zlikwidowany i nie ma możliwości obejrzenia sprzętu...
Panowie coś to waniejet jak diabli !
Aha - wszedłem na forum opinie o pracy - niezły skandal, śmieciówy po 3 miesiącach wypad, pot cieknie na układy...panowie smrodu jeszcze więcej !
Ma ktoś pomysł gdzie mogę spokojnie obejrzeć ten telewizor załączony ?
Mieszkam okolice Wa-wy.
 

heniumon

New member
Sakoda,że w Żyrardowie u producenta nie ma już sklepu. Prawdopodobnie musiałbyś pojechać do Warszawy .Sklepy Euro RTV ADG, Saturn Lub Media Markt. Tam mogą być te telewizory Thomson A9.Sa jeszcze Samsungi w cenie 4600zł,ale nie maja głośników Harman Kardon. Thomson 2x 25 W i dźwięk rewelacja.
 

yyycotam

New member
Dzięki za odpowiedź, niestety tylko w MM są te telewizory do wglądu... są to miasta Łodź i Elbląg. Bardzo to pomocne dla klienta - nieprawdaż ?
Nie jestem zainteresowany Samsumgiem ( mam zbyt wiele agd i może już dość ).
Wiem, że ma harmana - spoko łapię co nieco.
Problemem z tym telewizorkiem jest totalna olewka potencjalnego nabywcy.
Nawet kilkaset fotek na forum nikomu nie pomoże - nie bądźmy idiotami... ja chcę zobaczyć włączony 55ua9806 - to wiele ???
 

hungary

New member
O tym tv powiem tak ..... poradziłem sobie wreszcie z płynnością -wyłączyłem całkowicie Motion clarity,zrobiło się płynnie tak jak ma być, przy okazji zniknął efekt teatru- jednym słowem teraz jest bardzo dobrze.
Jedyne co mnie w tym modelu denerwuje to clouding...w ciemności podczas ciemnych scen rogi ekranu troche świecą. Filmy 1080p mkv ac3 z hdd usb o wadze >15Gb bez zająknięcia ,natomiast po przełączeniu scieżki audio na dts cisza ☺
 

angostura

New member
Witam
Czy może ktoś z użytkowników napisać jak się sprawuje tuner sat. Jak szybko przełączają się kanały?, współpraca z modułami, czy można tworzyć listy ulubione i czy można na nich ustawiać kanały w dowolnej kolejności?
 

MaXeN84

New member
To jest prawdziwe Quantum Dot i gra świetnie.
Ale to nie prawdziwy Andrzej Duda i raczej prawdziwie nie gra, a "stoi" i rozumiem doskonale kolegę yyycotam, dlatego dołączam i także ponawiam prośbę jakby ktoś mógł nagrać (już nie ważne czym) podczas standardowego odbioru sygnału oraz czas reakcji Smart (np. Youtube - jakiś dowolny filmik) i wrzucić na YT - myślę, że wiele osób mogłoby na tym skorzystać ;)
Ale ja się nie znam :)
 

yyycotam

New member
Dziekuje hungary za zaproszenie do Rzeszowa... hi,hi...
Podsumujmy politykę producenta tego aparatu... by go zobaczyć w akcji na żywo mam wybór szeroooki - Łódź, Elbląg, Rzeszów... fajnie prawda ? A ja narzekam !
W sklepach ( wszystkich) jarzą się identyczne telewizory.
Te same marki i modele ( gdybym był dzieckiem pomyślałbym, że istnieją na świecie tylko samsungi, eldziki, soniaki, panasy i phile colinsy. Aha w dyskontach obok pietruchy czasem stoi jakiś "niewiemco".
Ciekawy jestem co za tym stoi ?
Nachalny marketing i lekceważenie klienta ?
A fora internetowe ?
Na sąsiednim forum chłopaki pieją o czymś za 20kpln !
Czy ja zwariowałem czy świat?
 
Do góry