Thomson 55UA9806 czyli świat w zupełnie nowych kolorach. Quantum Dot czyli kropki kwantowe w roli głównej. Test otwarty !

heniumon

New member
O tym tv powiem tak ..... poradziłem sobie wreszcie z płynnością -wyłączyłem całkowicie Motion clarity,zrobiło się płynnie tak jak ma być, przy okazji zniknął efekt teatru- jednym słowem teraz jest bardzo dobrze.
Jedyne co mnie w tym modelu denerwuje to clouding...w ciemności podczas ciemnych scen rogi ekranu troche świecą. Filmy 1080p mkv ac3 z hdd usb o wadze >15Gb bez zająknięcia ,natomiast po przełączeniu scieżki audio na dts cisza ☺





Też mam wyciek swiatła w czterech rogach ekranu i to zauważam ,normalnu obraz jest doskonały
 

hungary

New member
Ale to nie prawdziwy Andrzej Duda i raczej prawdziwie nie gra, a "stoi" i rozumiem doskonale kolegę yyycotam, dlatego dołączam i także ponawiam prośbę jakby ktoś mógł nagrać (już nie ważne czym) podczas standardowego odbioru sygnału oraz czas reakcji Smart (np. Youtube - jakiś dowolny filmik) i wrzucić na YT - myślę, że wiele osób mogłoby na tym skorzystać ;)
Ale ja się nie znam :)

Wieczorem coś wrzucę . Pod warunkiem,że moje łącze 4Mb na to pozwoli.
 

yyycotam

New member
Wrzucaj p. kolego bo przyznam bardzo podoba mi się ten sprzęcik !
Panowie którzy go macie : polecacie ? Pamiętajcie tylko o czystym sumieniu !
 

hungary

New member
Wrzucaj p. kolego bo przyznam bardzo podoba mi się ten sprzęcik !
Panowie którzy go macie : polecacie ? Pamiętajcie tylko o czystym sumieniu !

Jeśli nie będą przeszkadzać Ci jaśniejsze rogi ekranu widoczne wieczorem podczas ciemnych scen, głośno klikający pilot, lekko spowolniony smart tv to mogę Ci go polecić , ponieważ wykonanie tego tv jest na bardzo wysokim poziomie ,dźwięk HK daje radę, i najważniejsze jakość obrazu po odpowiednich ustawieniach bardzo dobra
 

MaXeN84

New member
Proszę,coś więcej wrzucę wieczorem

Dzięki wielkie hungary :) Oto właśnie chodziło, uspokoiłeś mnie - chociaż wiadomo, że kamerka wszystkiego nie uchwyci.

Jak dobrze rozumiem ten efekt to z TV naziemnej - dvb-t?

Kanały HD to rzeczywiście czysta przyjemność, a i wielkie zaskoczenie to dobre kąty widzenia - rewelacja - wczoraj oglądałem zakrzywionego Sonego z serii S85 i nie miał tak dobrych.
Całkiem sprawnie przełącza kanały (chyba szybciej niż w LG 42LB670 do którego mam porównanie), smart może demonem prędkości nie jest, ale po przygodach jakie widziałem z Androidem w Philipsie czy Sonym to uważam, że i tak nie jest źle - jeśli nie sprawia zawiech, a to najbardziej mnie irytuje. Podoba mi się też porządek i jednolite tło jakby stal szczotkowana w nim. Swoją drogą ciekawe w jakiej rozdzielczości jest menu smarta? Mogłoby być może więcej aplikacji po Polsku, no ale nie można mieć wszystkiego - z resztą na moje potrzeby to i tak wystarczające, najważniejszy jest dla mnie youtube. A ponad smarta cenię dobrą jakość obrazu.
Na 3d też mi nie zależy, no ale jak jest to tylko dopytam - to jest aktywne 3d? Okulary są w zestawie?
Pozostaje zebrać kasiorkę i polować na promocję, bo chyba nic lepszego w tej cenie (4700) się nie dostanie na matrycy 120Hz?

Dzięki jeszcze raz hungary ;)
 

hungary

New member
Sygnał Cyfrowy Polsat ,dvb-t podobnie. Co do 3D- jest aktywne , 2 pary okularów plus baterie w zestawie.
Uważaj na opis na stronie Euro Rtv Agd -piszą,że są 3 wejścia usb,a prawda jest taka,ze są 2 ( 1xusb 3.0 , 1xusb 2.0 )

Smart tv nie zawiesił mi się jeszcze ,ale zdarzają mu się chwile
zastanowienia .

Duży plus to w pełni funkcjonalna aplikacja pilota dostępna w sklepie play.
 
Ostatnia edycja:

adamo_

New member
Bez reklam
Gorzej z wyglądem TV, jakoś mi nie pasuje ten pas głośników na dole z taką nóżką. Z pewnością na żywo wygląda to lepiej.
 

heniumon

New member
Thomson A9/TCL H 9700

Thomson A9 schodzi ze sprzedaży wielka szkoda wiec mamy ostatnie egzemplarze na rynku być może zostanie zastąpiony innym modelem.
 

MaXeN84

New member
Gorzej z wyglądem TV, jakoś mi nie pasuje ten pas głośników na dole z taką nóżką. Z pewnością na żywo wygląda to lepiej.
Co do nóżki rzeczywiście nie powala wyglądem, bo to chyba plastik polakierowany - chociaż dla osób wieszające ten model nie będzie to problemem wielkim. A co do głośników - z początku też tak myślałem - dopóki nie zdałem sobie sprawę, że to taki sounbar w TV gratis.
W następcy czyli TCL 65" X1 jeszcze fajniej wyglądają, a do tego już HDR i 1000 nitów... Tylko oby był dostępny także u nas i cena nie zwalała z nóg...
 

hungary

New member
Co do nóżki rzeczywiście nie powala wyglądem, bo to chyba plastik polakierowany - chociaż dla osób wieszające ten model nie będzie to problemem wielkim. A co do głośników - z początku też tak myślałem - dopóki nie zdałem sobie sprawę, że to taki sounbar w TV gratis.
W następcy czyli TCL 65" X1 jeszcze fajniej wyglądają, a do tego już HDR i 1000 nitów... Tylko oby był dostępny także u nas i cena nie zwalała z nóg...

Co do nóżki to jest ona metalowa, a co do następcy X1 to na 99% ekran Curved co do mnie jakoś nie przemawia
 

yyycotam

New member
Dziękuję hungary za odpowiedź !
Świecące narożniki to rzeczywiście nie problem - zwykle bolały mnie zęby widząc ciemne krawędzie nieudolnie zaklejone nalepkami.
W ciemności to ja filmy oglądam w kinie i to polecam każdemu - ruszta się z domów a nie pleśnijcie na kanapie !
Tv jest baaaadzo ładny, głośniki to darmowy soundbar, a sprzęt ma grać i buczeć - wymagania standardowego chłopa.
Dzięki panowie, jeszcze zastanowię się, a gdy kupię napiszę o wrażeniach
 
Do góry