Thomson 55UA9806 czyli świat w zupełnie nowych kolorach. Quantum Dot czyli kropki kwantowe w roli głównej. Test otwarty !

gislantychy

New member
witam

mam pytanie do właścicieli TV,
filmy na YT są odtwarzane w pełnej rozdzielczości? /pytam bo to różnie bywa/
oraz czy popularne pliki audio-video są odtwarzane, dodatkowo czy TV radzi sobie z zasobami udostępnionymi w sieci lokalnej - nie mylić udostępniania DLNA

Postanowiłem właśnie trochę testować YT.
Mam wrażenie, że jakość jest uzależniona od transferu danych. Jak transfer miałem słaby to filmy tzw 4K z YT odtwarzane były z jakąś pseudo HD jakością. Jak transfer zwiększyłem do ok 15 Mbit/s to było pełne HD ale nadal nie 4K. Być może gdybym miał np 30 Mbit/s to może i byłoby 4K.

Zgrałem parę kawałków na USB 4K. I na mp4 bez problemu idzie 4K, natomiast nie odczytuje plików mkv. Pliki 60 fps na HD też idą bez problemu. Póki co nie testowałem innych plików, ale znalazłem stronę z takimi próbkami i tam są też pliki TS oraz w jakości HDR UHD. Więc napiszę później po dalszych testach.

Co do sieci lokalnej to tylko raz testowałem przesyłanie fotek z telefonu z androidem (stary tel). No trochę pikseli się pojawiało i po pewnym czasie fotka była czytelna. Ale nie wiem czy to wina tel. czy słabego transferu danych w domu.

Pozdrawiam



edit 19:50
Testowałem własnie pliki 4K HDR - WOOOOW. Nie wiem jak to opisać - ale jak tak ma wyglądać TV przyszłości to już doczekać się nie mogę. Jakość obrazu jest niesamowita. Kolory tak naturalne jakby w ogóle między mną, a obrazem nie było ekranu. Kontrast i czerń wprost niesamowita. Szczegółowość również nie do opisania. Ciężko to opisać słowami - to trzeba zobaczyć. Oby płyty Blu-ray wychodziły tak nagrane to będzie wtedy wielka uczta dla oczu. Do tej pory mam dreszcze na plecach po prezentacji możliwości jakości 4K HDR.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Marrrcin

New member
TV obsługuje HDR

Jeżeli ten TV ma nawet HDR to naprawdę nie wiele mu brakuje to czołówki TV 2015.

Podsumowując za 4690 zł dostajemy:
4K 55"
100Hz
kropki kwantowe / nanokryształy
obsługę DCI P3/ REC 2020
10 bitową matrycę
HDR
dobrej jakości dźwięk
coś jeszcze?

Czy są jakieś funkcje których nie posiada ten tv a posiadają je inne topowe 4k? Wygaszanie strefowe?
 

gislantychy

New member
O HDR piszę, że obsługuje, gdyż w innym przypadku pliki HDR byłyby bardzo jasne i bez kontrastu (takie jest info przy pliku). U mnie jest wszystko ok - kolory są niesamowite (próbki pokazują fragmenty filmów, które w kadrach mają mnóstwo odcieni danego koloru - i nie ma tzw ząbkowania kolorów.) Czyli gdyby TV nie miał HDR to obraz wyświetlany byłby bardzo jasny.

Dokładnie przy pliku pisze tak:
Demo HDR (High Dynamic Range)

4:2:0;BT.2020

HDR ! So your TV has to be able to play this format ! Otherwise, the picture will be very bright and without contrast

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

aksulK

New member
Witam
Kolega @hungary stwierdził problem z płynnością obrazu oraz z podświetleniem matrycy

Czy ktoś mógłby to potwierdzić

Wysłane z mobilnego za pomocą Tapatalk.
Proszę wybaczyć wszelkie literówki
 

gislantychy

New member
Witam
Kolega @hungary stwierdził problem z płynnością obrazu oraz z podświetleniem matrycy

Czy ktoś mógłby to potwierdzić

Wysłane z mobilnego za pomocą Tapatalk.
Proszę wybaczyć wszelkie literówki


U mnie to wygląda tak, że jeśli widzę, że np w czasie oglądania transmisji piłki nożnej, jak piłkarz przechodzi blisko kamery i idzie za nim tak jakby odbicie to zmieniam płynność na sport lub inną opcję i od razu ten efekt znika. On się na tym ustawieniu może pojawić np na jakimś filmie - to wtedy tylko zmieniam znów ustawienie płynności na inne, gdzie ten efekt jest zniwelowany. Ale ostatnio już nic nie zmieniam - ale i piłki mniej oglądam;)

Jedno co zauważyłem - to z jak materiał jest nagrany jako SD, to przy zbliżeniach i szybkich akcjach może częściej występować taki problem z płynnością. Ale tak jak pisałem wyżej - można to szybko zniwelować

Co do podświetlenia to czasami widać jak z rogów rozchodzi się ku środkowi jaśniejsza poświata - ale to zdarza się bardzo rzadko i na wysokich ustawieniach kontrastu i podświetlenia matrycy.

Ale dobrze by było aby wypowiedział się też użytkownik hungary, czy udało mu się tę płynność ustawić.

Pozdrawiam.
 

hungary

New member
Witaj Gislantychy...no niestety u mnie po po wszelkich próbach ustawień nie udało mi się ustawić płynności na satysfakcjonującym mnie poziomie,powtażam,że nie wiem jak to wygląda przy innych sygnałach nadawania telewizji niż dvb-t.

Co do nierównomierności podświetlenia matrycy to niestety jest to widoczne,i to dość wyraźnie,wiadomo panel panelowi nierówny ,możliwe że trafiłem na gorszą matrycę.
 
Ostatnia edycja:

heniumon

New member
Thomson A9/TCL H 9700

w czterech rogach ekranu mam niewielkie rozjaśnienia . W obrazie to nie przeszkadza nie jest to widoczne ,obraz w testach kapitalny.W modelu na chińskiej stronie też było widać na matrycy niewielkie rozjaśnienia. Jednej rzeczy nie rozumiem na obrazie SD pobór do 114 w ,ale jak się uruchomi UHD to ostro ciagnie 214W. Dowiemy się ile ciagna pradu te nowe z targów CES Quantum Dot. Dźwięk pierwsza klasa i te UHD to jest to. Odnośnie wyboru i zakupu TV to tylko chyba u kikiego można tego dokonać w tych molochach to albo z wystawy albo wyjecie z kartonu i właczenie i to wszystko. Gra to gra pikseli nie widać to niech klient nie szuka dziury w całym.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
TV 55" i pobór prądu 214W??? No cóż, z Eco ten TV ma niewiele wspólnego, ale widocznie w Chinach prąd jest tani jak barszcz, więc Chińczycy do tego nie przywiązują żadnej wagi. Z drugiej strony ten TV w klasie cenowej jest naprawdę dobry, a polskojęzycznych kanałów UHD nie ma i prędko nie będzie. W MM był w promo za 3900 zł z groszami, a w takiej cenie TV o podobnych parametrach obrazu się nie kupi :)
 

MaXeN84

New member
Jeśli zatem ma HDR to znaczy, że spełnia najnowsze wytyczne standardu "Ultra HD Premium" (4K, HDR, Rec2020) i to w cenie poniżej 5k za 55" - jak tylko nieco więcej dozbieram to raczej się też na niego zdecyduję. Wreszcie porządny TV bez przepłacania za nazwę na obudowie.
 

gislantychy

New member
Jeśli zatem ma HDR to znaczy, że spełnia najnowsze wytyczne standardu "Ultra HD Premium" (4K, HDR, Rec2020) i to w cenie poniżej 5k za 55" - jak tylko nieco więcej dozbieram to raczej się też na niego zdecyduję. Wreszcie porządny TV bez przepłacania za nazwę na obudowie.

Najciekawsze, że nigdzie nie piszę, że TV posiada HDR. Więc sam nie wiem jak to jest. Bo pliki te odtwarza i jest widoczna różnica na plus oczywiście. Przeszukałem z ciekawości najróżniejsze strony www polskie i zagraniczne. I nic nie wspominają o tej opcji. Nie wiem jak to wyjaśnić. Pojawia się inne pytanie - czy technologia Quantum Dot pozwala na odtworzenie obrazu HDR mimo iż w specyfikacji tej funkcji nie ma?
 

Big-Apple

New member
Najciekawsze, że nigdzie nie piszę, że TV posiada HDR. Więc sam nie wiem jak to jest. Bo pliki te odtwarza i jest widoczna różnica na plus oczywiście. Przeszukałem z ciekawości najróżniejsze strony www polskie i zagraniczne. I nic nie wspominają o tej opcji. Nie wiem jak to wyjaśnić. Pojawia się inne pytanie - czy technologia Quantum Dot pozwala na odtworzenie obrazu HDR mimo iż w specyfikacji tej funkcji nie ma?


Ten TV nie obsługuje HDR na 500% . Powód musi być HDMI 2.0a HDR wymaga potężnej przepustowości. Dodatkowo HDR będzie dostepne tylko na UHD Blu Ray oraz na streamingu. Droga satelitarną odpada wiadomo czemu. HDR jest chwytem markeitngowym .Wole dobrą czerń i płynność niż HDR. Jednak śmiem twierdzić iż i tak się pojawią TV z HDR w większych ilościach tak samo jak będzie wysyp TV 4k only.

Jednak nie wszyscy potrzebujemy HDR. Tak samo jak są tacy co nie wszystkim się podoba Ambilight.
 

MaXeN84

New member
Ten TV nie obsługuje HDR na 500% . Powód musi być HDMI 2.0a
A ja takiej pewności nie mam, bo przecież już po zatwierdzeniu HDMI 2.0a wyszło, że standard ten nie wnosi zmian technicznych do 2.0 (kwestia dodania kodeku), a wprowadzenie obsługi nowego standardu ogranicza się do zaktualizowania oprogramowania telewizora, co producenci już na początku roku zapowiadali. Dla pewności napisałem w tej sprawie do TCL-a. Jak dostanę info to dam znać.
 

Big-Apple

New member
A ja takiej pewności nie mam, bo przecież już po zatwierdzeniu HDMI 2.0a wyszło, że standard ten nie wnosi zmian technicznych do 2.0 (kwestia dodania kodeku), a wprowadzenie obsługi nowego standardu ogranicza się do zaktualizowania oprogramowania telewizora, co producenci już na początku roku zapowiadali. Dla pewności napisałem w tej sprawie do TCL-a. Jak dostanę info to dam znać.

HDMI 2.0a: zaktualizowany interfejs z obsługą HDR w 4K TV


Liczysz iż TV za 7xxx zł jeszcze gdy się pojawiał będzie mieć wsparcie HDR?


HDMI 2.0a: zaktualizowany interfejs z obsługą HDR w 4K TV

Specyfikacja tego TV:

Thomson A9 : TV Edge LED UHD, Quantum Dot, Smart TV, CMI 1000 Hz [IFA 2015] | HDfever

Poza tym dopiero teraz mamy konkretną specyfikacje UHD Alliance i Premium. Ten pierwszy bez HDR.
 

heniumon

New member
Thomson A9/TCL H 9700

Dane z chińskiej strony




Pozycjonowanie produktu kropka kwantowa TV, 3D TV, Internet TV, Smart TV, ultra telewizja wysokiej rozdzielczości
Screen size 55 inches​
Rozmiar ekranu 55 cali
Aspect Ratio 16: 9​
Format obrazu 16: 9
Resolution 3840 * 2160​
Rozdzielczość 3840 * 2160
A + screen LCD panel​
Ekran LCD + panel
Best viewing distance 4.1-5.0 m​
Najlepsza odległość oglądania 4.1-5.0 m
Time to market in December 2014​
Czas na rynek w grudniu 2014 roku
Image parameters​
Parametry obrazu
  • 120Hz Technical Support​
    120Hz Technical Support
  • Supported formats 2160p (ultra high definition)​
    Obsługiwane formaty 2160p (bardzo wysoka rozdzielczość)
  • Scanning support progressive scan input​
    Skanowanie progresywne wejście wsparcie skanowania
  • Horizontal viewing angle of ± 178 degrees​
    Kąt widzenia w poziomie 178 stopni z dokładnością ±
  • ± 178 degrees vertical viewing angle​
    ± 178 ° pionowy kąt widzenia
  • Response time 6.5ms​
    6.5ms czas odpowiedzi
  • Screen brightness 800cd / m2​
    Jasność ekranu 800cd / m2
Sound parameters​
Parametry dźwiękowe
  • Output power 25W * 2​
    Moc wyjściowa 25W * 2
  • Speaker Harman Kardon A-level speakers​
    Głośników Harman Kardon A-level
  • Audio Features Dolby Digital 2.2-channel DTS + + Nautilus speaker design DDAS dynamic sound Valley technology​
    Funkcje audio Dolby Digital DTS 2.2-kanałowe głośniki konstrukcja DDAS dynamiczny dźwięk technologii + Nautilus Dolina
Function parameters​
Parametry funkcji
  • Network features​
    Funkcje sieciowe
  • 3D display Bluetooth type, natural light 3D​
    Wyświetlacz 3D typu Bluetooth, naturalne światło 3D
  • USB media playback support, USB support video format: VC1, H. 264, H. 265, MPEG42, RMVB, FLV, WMV, AVS +, USB Support picture format: JPEG, BMP, PNG, GIF, etc, USB support audio formats: AC3 , MP3, AAC, DTS, Dolby Digital Plus, DTS TruSurround​
    Wsparcia odtwarzanie multimediów USB, obsługa wideo w formacie USB: VC1, H. 264, H. 265, MPEG42, RMVB, FLV, WMV, AVS +, USB Obsługa formatu obrazu: JPEG, BMP, PNG, GIF, itp, wsparcie USB formatów audio : AC3, MP3, AAC, DTS, Dolby Digital Plus, DTS TruSurround
  • Remote control RC71S​
    Zdalne RC71S kontroli
TV interface​
Interfejs TV
  • HDMI Interface 3 * HDMI​
    Interfejs HDMI 3 * HDMI
  • Network Interface Network Interface 1 *​
    Interfejs sieciowy Interfejs sieciowy 1 *
  • Other interfaces 2 * Microphone Interface 1 * YPbPr1 * VGA2 * AV IN1 * USB3.02 * USB2.01 * RF Interface 1 * AV OUT connector 1 Digital audio output interface *​
    Inne interfejsy Interfejs Mikrofon 2 * 1 * YPbPr1 * VGA2 * AV IN1 * USB3.02 * USB2.01 * 1 * Interfejs RF AV OUT 1 Interfejs Cyfrowe wyjście audio *
  • Expansion Card 1 * SD card interface​
    Karta rozszerzeń 1 * Interfejs karty SD
Power Specifications​
Specyfikacje zasilania
  • Power Performance 220V​
    Praca Zasilanie 220V
  • Power consumption 250W​
    Pobór mocy 250W
  • Standby power consumption ≤0.5W​
    Pobór mocy w trybie czuwania ≤0.5W
CPU performance​
Wydajność procesora
  • CPU core number of quad-core A9 architecture, 1.2GHz​
    Numer rdzeń procesora quad-core A9 architektury, 1.2GHz
  • CPU clocked quad-core Mali400​
    Procesor taktowany czterordzeniowe Mali400
  • RAM Memory 2GB​
    Pamięć RAM 2GB
  • 16GB ROM capacity​
    16GB pojemności ROM
Other parameters​
Pozostałe parametry
  • Operating System Android 4.2 ++ linux​
    System operacyjny Android 4.2 ++ linux
  • Energy efficiency rating three energy efficiency​
    Sprawność energetyczna Ocena trzech energii
  • Designs Nordic impression minimalist design, ALL IN ONE set line design, third generation 'X' shaped mechanical base​
    Wzory Nordic wrażenie, minimalistyczny design, wszystko w jednym zestawie projektowanie linii, trzecia generacja "X" w kształcie podstawy mechaniczne
  • Dimensions with base: 1245 * 313 * 851mm without base: 1245 * 59 * 791mm​
    Wymiary z podstawą: 1245 * 313 * 851mm bez podstawy: 1245 * 59 * 791mm
  • Packing size 1535 * 160 * 890mm​
    Opakowanie jeden tysiąc pięćset trzydzieści pięciu * 160 * 890mm
  • Body weight with stand: 25.6kg without stand: 24.7kg​
    Masa ciała z podstawą: 25,6 kg bez podstawy: 24,7 kg
  • Package weight 30.6kg​
    Waga opakowania 30,6 kg
  • Other properties of quantum-dot display technology, TCL true color definition display technology, the Nordic impression minimalist design, Harman Kardon A-level speakers, a global voice control, 4K UHD Ultra HD, 3M Yi Cai brightness enhancement film, 2K 4K technology transfer, TV + UI, quad-core CPU + quad-core GPU, Android 4.2, TCL multi-screen interactive music school ark, voice assistant, cloud reward K song, dance bar, weekend theater, ATET Game Center, TV and other micro-channel​
    Inne właściwości technologii kwantowej kropka wyświetlacza, TCL prawdziwej technologii wyświetlania rozdzielczości kolorów, Nordycki wrażenie minimalistyczny design, głośniki Harman Kardon A-level, globalne sterowanie głosem, 4K UHD Ultra HD, 3M Yi Cai filmu wzmocnienie jasności, 2K 4K transferu technologii , TV + UI, quad-core CPU + GPU Quad-Core, Android 4.2, ekran multi-TCL Arka interaktywne szkoła muzyczna, asystent głos, piosenka chmura nagroda K, bar taniec, teatr weekend ATET Game Center, telewizja i inne mikro- kanał
 
Do góry