Thomson 55UA9806 czyli świat w zupełnie nowych kolorach. Quantum Dot czyli kropki kwantowe w roli głównej. Test otwarty !

cezary69

New member
Bez reklam
Sam bym go już kupił, bo obraz i dźwięk pierwsza klasa, ale przez te grzanie i pobór prądu cierpliwie czekam na sharpa 8770 może będzie też dobry i się kupi :)
 

cezary69

New member
Bez reklam
Zawsze jest tak, że tv pokazuje częstotliwość jaką otrzymuje z danego urządzenia. Przecież tv sam nie podbije do 100 jeśli z dekodera idzie 50 :) a u nas w Polsce z taką częstotliwością nadają. W komputerze co innego monitory lcd mają 60 i więcej lepsze. Także matryca zapewne jest 100hz, a to co pokazuje to stan zastany z danego urządzenia :)
 

Edek661

New member
Telewizor wczoraj do mnie dotarł, po okołu 5-6h grania według mnie górna listwa nie miała więcej niż 40°C, obraz po kalibracji jak żyleta, na dźwięk też nie można narzekać na pewno dużo lepszy niż w zdecydowanej większość TV a, że u mnie nie ma bardzo jak wstawić kina domowego to zamiast wydawania kasy na sound bar te głośniki zdecydowanie mi wystarczają.
 

hungary

New member
Potwierdzam to co napisał przedmówca , listwa nie nagrzewa sie nadmiernie,obraz żyleta...tylko mam pytanie : jeśli kupiłem telewizor przez internet,czy aktualizując firmware do najnowszego będzie jeszcze możliwy zwrot do 14 dni ?
 

MaXeN84

New member
Dokładnie Panowie podzielcie się opiniami jak już macie ten model, co jest na + co może wg was zasługuje na -, mnie ciekawi zwłaszcza jak działa ten smart2 czy bezproblemowo połączyliście się z wifi, czy działa stabilnie, szybko czy nie ma jakiś lagów, zwiech - jeśli ktoś miał porównanie jak wypada w stosunku do Androida od Sony, Philipsa, Tizena Samsunga, WebOS-a LG czy Firefox-a Panasa? Cena bardzo kusi - czyżby to najlepszy TV 2015r. w kategorii cena/jakość, a może i nie tylko?
 

hungary

New member
Porównania do androida nie mam,ale jesli chodzi o smart2 w tym tv to jest troche do poprawy,cały smart jest jakby lekko zamulony ,lecz stabilny, nie spotkałem się jak narazie z żadną zwiechą,ale zaznaczam,że nie robiłem upgrade firmware. Z wifi łączy się bezproblemowo,tak samo z dyskiem usb 1tb.Co do pilota to moim zdaniem drugi minus, przyciski mają głośny klik. Jeśli chodzi o współpracę z smartfonem to jest super dlna działa pięknie,dzięki aplikacji tcl nScreen pilota nie używam. Skalowanie z sd (dvbt) moim zdaniem bardzo dobre. Chyba u mnie zostanie ☺
 

gislantychy

New member
Ja mogę dodać również coś od siebie. Ja od razu z aktualizowałem soft do najnowszego - dodał kilka ustawień oraz Netflix -który u nas oczywiście nie działa. Jeśli chodzi o smart to działa pewnie tak samo jak w większości TV - nie jest to demon prędkości - ogólnie uruchamia się w granicach 10 s. Z innych spraw co na razie zauważyłem i co mnie zdziwiło to brak pamiętania hasła do WIFI jeśli zmienię raz dostęp do WIFI - wtedy nie pamięta hasła pierwszego dostępu. Co do samego pilota - to na szczęście rzadko z niego korzystam - mam nc+ i tamten pilot jest używany. Pilot z TV szału nie robi - jest bo jest. Ale najważniejszy jest obraz - a ten przy transmisjach HD jest rewelacyjny - tak jak z pokazów w sklepie. Ostrość i szczegółowość niesamowita. Ja z początku musiałem zmniejszyć kolory bo oczy nie przyzwyczajone do takiego bombardowania nimi. Jeśli do tego dochodzi maksymalne podświetlenie to ma się wrażenie jakbym był w Tokio przy naładowanej neonami ulicy. Na szczęście wszystko idzie skorygować ustawieniami. Co do kolejnych na siłę minusów to połączenie przez euro złącze mojego starego DVD - wszystkie kable idzie wpuścić do stopki TV ale niestety nie tak szerokie łącze jak euro. No kto już z tych łączy korzysta - pewnie ja i nieliczna grupa. Niestety jakość z płyt DVD z tego łącza nie jest aż tak rewelacyjna. Brakuje już ostrości - ale to wina SD i być może łącza. Ciekaw jestem czy inna byłaby jakość DVD odtwarzanej z odtwarzacza Blu-ray z innymi łączami. Co do poboru prądu - a to mi bez różnicy - dla mnie ważna jest jakość obrazu - a tyle co ja oglądam czyli max 2-3 godziny dziennie to dla mnie nie ma znaczenia.
Na razie tyle co mi przyszło do głowy.

Pozdrawiam
 

gislantychy

New member
Zauważyłem coś dziwnego - pewnie błąd po aktualizacji (chociaż nie mam pewności czy przed też tak nie było). Otóż polskie menu jest błędnie opisane. Już od jakiegoś czasu coś mi nie pasowało w opisach. I okazało się, że po przełączeniu na OSD po angielsku wszystko się wyjaśniło. Ktoś poprzestawiał nazwy ustawień w języku polskim - przykład ustawienia overscan - po polsku miał chyba 5 opcji ustawień - a po angielsku jest powiększenie lub nie. Natomiast te powiększenie to po polsku uwydatnienie czerni. No ktoś chyba coś wypił przy dopisywaniu języka polskiego do menu ustawień TV.

Pozdrawiam
 

heniumon

New member
Thomson Quantum dot

Pomiar pradu obraz TV SD od 68-115W , USB z dysku sygnał HD 215W i tu gorna krawedz ekranu grzeje - prawdopodobnie przy obrazie UHD będzie tez z 200W




Obraz i dźwięk jak na LCD rewelacyjny
 

hungary

New member
Witam...tak się bawie od kilku dni ustawieniami tego tv i męczy mnie kwestia płynności obrazu...przy szybszych ujęciach obraz na konturach postaci jakby strzępił się i robi się taki brzydki,jakby gubił klatki ...nie wiem jak to nazwać. Wydaje mi się,że opcja odpowiedzialna za płynnośc w tym telewizorze to Motion clarity , i
pod opcje: motion interpolation(yes\no)...led motion clarity(0-
100)...blur reduction (0-10). Wszystkie 'polepszacze' wyłączone. Próbuję na wszystkie sposoby (chyba),a efektu jak nie było tak nie ma.
Jeśli komuś udało się go ustawić tak,że obraz jest naprawdę płynny,proszę o pomoc w ustawieniach bo już mi ręce opadają.
 
Ostatnia edycja:

gislantychy

New member
Witam...tak się bawie od kilku dni ustawieniami tego tv i męczy mnie kwestia płynności obrazu...przy szybszych ujęciach obraz na konturach postaci jakby strzępił się i robi się taki brzydki,jakby gubił klatki ...nie wiem jak to nazwać. Wydaje mi się,że opcja odpowiedzialna za płynnośc w tym telewizorze to Motion clarity , i
pod opcje: motion interpolation(yes\no)...led motion clarity(0-
100)...blur reduction (0-10). Wszystkie 'polepszacze' wyłączone. Próbuję na wszystkie sposoby (chyba),a efektu jak nie było tak nie ma.
Jeśli komuś udało się go ustawić tak,że obraz jest naprawdę płynny,proszę o pomoc w ustawieniach bo już mi ręce opadają.

Podam Ci moje ustawienia, które stosuje już od kilku dni i ich nie zmieniam. Oglądam piłkę nożną oraz różne filmy - szybkie i w takich co jest brak akcji - i obraz mi odpowiada - nie ma nic co by mnie denerwowało.
Ale to oczywiście moje odczucia.

backlight 40
brightness 51
contrast 40
saturation 50
tint 50
sharpness 30
Color temperature Normal/Cold - tutaj też czasami sobie zmieniam.

Dynamic Contrast - off
Black Stretch - on
Flesh Tone - on
Color Extended - low
Gamma - -4
10P white Balance - on;
Color space - auto/ native tutaj czasami sobie zmieniam
Game mode - off
mpeg nr - off
noise reduction - off
film mode - off
motion clarity - customer/ motion interpolation - yes; led motion clarity: 40; Blur reduction: 5
hdmi mode - auto


Daj znać czy coś pomogło w odbiorze.

Pozdrawiam
 

gislantychy

New member
... Niestety jakość z płyt DVD z tego łącza nie jest aż tak rewelacyjna. Brakuje już ostrości - ale to wina SD i być może łącza. Ciekaw jestem czy inna byłaby jakość DVD odtwarzanej z odtwarzacza Blu-ray z innymi łączami. ...

Pozdrawiam
Chciałem uaktualnić mój poprzedni wpis w sprawie odtwarzania płyt DVD i jakości obrazu. Otóż zmieniłem kabel na lepszy jakościowo i.... obraz znakomity. Tzn widać czasem, że to nie jest to jakość jak HD, ale czasem obraz pozytywnie zaskakuje - jak widać wymiana kabla i od razu jest różnica. TV daje radę znakomicie z sygnałem SD.

Pozdrawiam
 

aksulK

New member
witam

mam pytanie do właścicieli TV,
filmy na YT są odtwarzane w pełnej rozdzielczości? /pytam bo to różnie bywa/
oraz czy popularne pliki audio-video są odtwarzane, dodatkowo czy TV radzi sobie z zasobami udostępnionymi w sieci lokalnej - nie mylić udostępniania DLNA
 
Do góry