Test nowego telewizora LCD firmy Samsung UE55ES8000

Szemot

New member
Mam serię 8000 55 cali od 3 tygodni (dla wahających się przygotowałem subiektywną recenzję na forum http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...ubiektywny-test-po-3-tygodniach-uzywania.html ) i mam kilka pytań. Wdzięczny będę za każdą konstruktywną odpowiedź.

1. Czy uniwersalny pilot Touch Control to kpina czy coś źle robię? Sparowałem jego funkcjonowanie z dekoderem PaceHD od Cyfry+ Wychodzi na to, że z sukcesem bo pokazuje, że działa z STB oraz BR. Tyle, że poza zmianą głosu i kanału nic więcej nie działa. Widzę opcję menu STB ale jak kliknę nic nie działa. Przyciśnięcie "B" wchodzi w menu dysku twardego a tu nic sie nie dzieje. Tak jakby nic poza głosem i zmiana kanałów z dekodera nie obsługiwało. Nawet wyłączenie działa tylko z TV. Czy to taki shit czy jakiś błąd popełniłem?

2. Próbuję też sprawić abym mógł obsługiwać tradycyjnym pilotem od telewizora odtwarzacz Blue Ray Samsung BD-E6300. Nie widzę takiej możliwości co byłoby dziwne. Pilotem od BR mogę obsługiwać telewizor. Odwrotnie nie. Jak to zrobić?

3. Czy istnieje możliwość dogrania do telewizora polskiej czcionki w napisach? Odczytując filmy mkv z pendrive napisy SRT nie uznają polskiej czcionki a TXT w ogóle nie widzi. Dopiero jak odpalę film podłączony do Blue Ray Samsung BD-E6300 to napisy idą poprawnie ale TXT nadal nie widzi. I mniejsza już o te pliki txt ale jak zrobić, żeby na TV pliki SRT miały polską czcionkę?

4. Jak przez Wi-Fi odtwarzać pliki mkv? Pojawia się komunikat, że format nie obsługiwany. Ten sam film z pendrive działa.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

@zgred4
Podobnie mam z dźwiękiem. Poradziłem sobie z tym chociaz w oszukany sposób ale korzystając z odtwarzacza BD-E6300. Tam w menu dźwięku jest to samo co w TV ale jest dodatkoa opcja dekodowania wszystkiego do jakiegoś formatu. Wszystkie filmy które odtwarzałbym z pendrive lub płyty odtwarzałbym i tak w dźwięku DTS więc taki też dźwięk ustawiłem. No i na amplitunerze nie ważne czy leci pustka czy DD czy jakieś mp3 to zawsze amplituner widzi DTS. Wiem, że to oszukane ale wolę to niż stereo bo wykryje samo PCM stereo. Nadzieja jedynie jest, że poprawią to w nowszym sofcie.
 
Ostatnia edycja:

lord_yabol

New member
AD.3
Są polskie litery specjalne. W trakcie oglądania filmu naciśnij tools i w opcjach napisów wybierz Europa Środkowa (domyślnie jest Europa Zachodnia).
 

zgred4

New member
Proszę Państwa, jest nowy firmware do naszych TV: T-ECPDEUC_2002.0. Ciekawe jakie zmiany...
Mam nadzieję że pojawiły się jakieś poprawki odnośnie ustawień dźwięku wysyłanego na 'zewnętrzne głośniki' czyli do ampli.
 

mrs

New member
Nigdy nie podają zmian. Pisałem do nich kilka razy w tej sprawie i zawsze ta sama śpiewka. "Drobne zmiany poprawiające działanie telewizora. Szczegółów nie podajemy."
 

zzabek

Member
Nigdy nie podają zmian. Pisałem do nich kilka razy w tej sprawie i zawsze ta sama śpiewka. "Drobne zmiany poprawiające działanie telewizora. Szczegółów nie podajemy."
Ja też dzisiaj dzwoniłem do samsunga bo ten nowy soft jest tak skopany że żałuję że go wgrałem. Na przykład z aplikacji YouTube nie odtwarza materiału w 3D [posiadam ten TV od kwietnia i zawsze było OK]. Następna sprawa DLNA z telefonu N8 nagrany materiał zawsze miałem na pełny ekranie [teraz jakieś badziewie]. Dalej na pilocie naciśnięcie stop klatki obrazu włącza nagrywanie programu.
Bardzo proszę jak ktoś jeszcze znalazł jakieś wady to proszę tu pisać.
 

MazdFan

New member
Jak poprawnie wymówić komende dotyczacą zmiany kanału na konkretny numer???
Np. Pierwszy, Jeden - nie działają te, a chyba jest mozliwosc głosowego wyboru kanału.

Dodam ze komendy pozostałe jak "kanał w góre, kanał w dół" działają bez problemu.
 

RafMat

New member
MazdFan wszystko masz tam napisane,czytaj wszystko ;smartv - numerkanalu-kanaljeden itd, itd... :)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

MazdFan

New member
OK, działa :p Zle wypowiadałem komendy, nie używałem słowa "kanał" tylko jedynka, pierwszy, jeden :p a on słuchał i sie śmiał :D
Dzieki.
 

MazdFan

New member
Witajcie
Czy mi sie wydaje czy ES8000 nie wspiera standardu HbbTV ?? az dziwne zeby tegoroczny model był tak zacofany.... jesli jest inaczej trzeba to gdzieś specjalnie włączyć? :>
 

Hedrox87

Member
Korzystałeś? :niewiem:
Dzis ESKATV wprowadziła usługę, i jakis czas juz dziś oglądam i czekam az sie pojawi jakis napis z aplikacji i NIC :)
(mam połączenie z Internetem, program odbieram Cyfrowy z DVB-T)

Wszystko działa tylko trzeba w Smart TV zainstalować aplikację HbbTV. Uaktywni ona odpowiednią opcję w menu (kanał z danymi) którą trzeba włączyć. W sumie widget działa po polsku i jak to uruchomić jest tam wyjaśnione. Musisz tylko w aplikacjach go odszukać i zainstalować.
 

MazdFan

New member
Wszystko działa tylko trzeba w Smart TV zainstalować aplikację HbbTV. Uaktywni ona odpowiednią opcję w menu (kanał z danymi) którą trzeba włączyć. W sumie widget działa po polsku i jak to uruchomić jest tam wyjaśnione. Musisz tylko w aplikacjach go odszukać i zainstalować.
No dobra dzieki, zainstalowałem. Zobaczymy! :eek:k:
 

drRoger

New member
Ja też dzisiaj dzwoniłem do samsunga bo ten nowy soft jest tak skopany że żałuję że go wgrałem. Na przykład z aplikacji YouTube nie odtwarza materiału w 3D [posiadam ten TV od kwietnia i zawsze było OK]. Następna sprawa DLNA z telefonu N8 nagrany materiał zawsze miałem na pełny ekranie [teraz jakieś badziewie]. Dalej na pilocie naciśnięcie stop klatki obrazu włącza nagrywanie programu.
Bardzo proszę jak ktoś jeszcze znalazł jakieś wady to proszę tu pisać.

Nowy soft T-ECPDEUC-2003.0 nic nie poprawia w zakresie odtwarzania materiału w 3D z aplikacji YouTube.
 

albatri

New member
Dodali onet VOD.
PS. Czy jest widget z wyświetlaniem na stałe zegara? Bo ten w opcjach głosowych "Aktualny czas" znika po chwili.
 

XV 1900

New member
Witam wszystkich.
Na świeta mam zamiar kupić ue55es8000 i mam pytanie czy w tym modelu bez problemu można odtwarzać filmy i zdjęcia z iPhone?
 
Do góry