Test nowego telewizora LCD firmy Samsung UE55ES8000

lord_yabol

New member
Czy może ktoś z użytkowników seri es7000 i es8000 udzielić odpowiedzi na moje pytania z wcześniejszego posta. Bardzo mi na tym zależy (wzywać serwis czy nie).
 

tdx

New member
Bez reklam
1.Czy na waszych telewizorach uzyskujecie deklarowane maksymalne prędkości(szczególnie upload)?
2. Czy testy prędkości w przeglądarce Smart TV działają wam płynnie i poprawnie (mi bardzo powoli i czasami zawieszają się).
3. Na infolinii samsunga twierdzili, że do skypa potrzeba 10megabitowe łącze!!!
4. Czy można do telewizora podpiąć kartę sieciową pod USB?

Ad1 Tak upload i download jest przyblliżony z wynikami na PC/Tablecie i telefonie
ad2 Wszystko chodzi ok
ad3 To chyba do transmisji full dh w 60fps w obie strony :)
ad4 Można ale nie każda dedykowaną albo specjanie spreparowany zamiennik
 

lord_yabol

New member
Czy według Was jedynym rozwiązaniem jest serwis?

Praktycznie każdy test szybkości (np. speedtest.net) w przeglądarce TV ma zerowy Upload zarówno po kabelku jak i po wi-fi (inne urządzenia ok) . Najbardziej widoczne jest to na skypie. Nawet gdy wybieram za punkt dostępu WiFi telewizor i chcę przesłać jakiś film "nie HD" z komórki Galaxy S2 to trwa to bardzo długo i co chwilę buforuje.
Zaktualizowałem TV do wersji 1021 i żadnych zmian.
 

MazdFan

New member
Czy według Was jedynym rozwiązaniem jest serwis?

Praktycznie każdy test szybkości (np. speedtest.net) w przeglądarce TV ma zerowy Upload zarówno po kabelku jak i po wi-fi (inne urządzenia ok) . Najbardziej widoczne jest to na skypie. Nawet gdy wybieram za punkt dostępu WiFi telewizor i chcę przesłać jakiś film "nie HD" z komórki Galaxy S2 to trwa to bardzo długo i co chwilę buforuje.
Zaktualizowałem TV do wersji 1021 i żadnych zmian.
Serwis lub napisz ładne pismo do Samsung Polska zeby zadziałali wyżej jak sami nie umieją sie tym zająć... bo faktycznie Upload jest dosc istotny w przypadku komunikacji na Skype, być moze skupili sie tylko na Downloadzie z ktorego korzysta Smart HUB.
W sumie to dobrze jakby ktos inny tez przetestował Down i UP wtedy okaże sie czy to tylko twój egzemplarz czy cała seria ES ma z tym problem.
 

pasi7

New member
mam UE46ES7090 i działa mi na nim wszystko wpożądku. Mowa o uploadzie.

Szukam tylko sposobu jak zainstalować polskie aplikacje IPLA itd. TV z niemiec. wiec niema ich firmowo.
ma ktoś jakaś sprawdzona klawiaturę pod ową serie samsunga?
 

tdx

New member
Bez reklam
Było już wiele razy o tym na forum. Poszukaj jak polecam logitech MK260 ale cokolwiek by to nie było i tak powinno chodzić :)
 

Hedrox87

Member
mam UE46ES7090 i działa mi na nim wszystko wpożądku. Mowa o uploadzie.

Szukam tylko sposobu jak zainstalować polskie aplikacje IPLA itd. TV z niemiec. wiec niema ich firmowo.
ma ktoś jakaś sprawdzona klawiaturę pod ową serie samsunga?

Polecam Logitecha MK 220. Bezprzewodowy i zgrabny zestaw do TV. Cena też ok.
 

pakito4

New member
a polskie aplikacje?mozna zmienic jakos region tv. jakis kod z pilota na wyłaczonym tv? lub inny sposób na polskie aplikacje?


witam
aby zainstalowac polskie aplikacje nalerzy zmienic region. testowane na samsung smart tv D6530 46 cali.
aby tego dokonac wpisujemy z pilota kod z klawiszy funkcyjnych na dole pilota przewijamy do przodu nastepnie z numerycznych 289i przewijamy do tylu. wyskakuje nam lista krajow wybieramy PL i instalujemy polski region w naszym tv. odinstalowuja sie programy z innych krajow w moim przypadku UK i korzystamy z ipla , wp tv i innych...
 

Hedrox87

Member
A mi na 55ES8000 nie działa. Wciskam ten klawisz przewijania na dole te dwa trójkąciki w prawo, puszczam, wciskam 2 potem 8 potem 9 i od razu dwa trójkąciki w lewo. I nic. No oprócz tego, że wyświetla się "Niedostępny" ale to normalne bo nie obsługiwało przewijania w programie który był nadawany, czyli TVP1.
 

RafMat

New member
Widzę ze też jesteś taki "smart" jak ja :) to powiem tobie po kolei tak jak mi napisał TDX : wciskasz smarthub , > ,2,8,9, < i tu powinno tobie się pokazać. Dodam jeszcze ze iplay i tvn nie będziesz mógł oglądać dopóki nie zmienisz prefixu ale to już inna bajka.pozdrawiam :cool:

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

zgred4

New member
Kolejny firmware T-ECPDEUC-1021.1

Uwaga ta wersja ma małego buga. Otóż w momencie rozpakowywania plików z exe'ka tworzy się katalog: T-ECPDUEC zamiast T-ECPDEUC. Oczywiście po przegraniu takiego katalogu na pendrive tv nie znajduje plików. Poprawiając samodzielnie nazwę na właściwą (T-ECPDEUC) plik firmwaru zostanie prawidłowo wykryty przez nasz tv. Ale co się naformatowałem różnych pendrivów i nakopiowałem firmwaru na nie w różny sposób... to moje...

-------------------------------------------
Mam jeszcze pytanko:

Czy ktoś ma ES8000 podłączony przez HDMI ARC (Audio Return Chanell) do amplitunera? To znaczy że dźwięk z tv (np. divixy z pena czy mkv) leci na ampli tym samym kablem HDMI co obraz z ampli?
Mam problem bo ampli (H/K AVR 365) dźwięk z tv widzi zawsze jako PCM 48kHz. Czy puszczam stereo czy DTS 5.1 czy DD 5.1 itd. on go zawsze rozpoznaje jako PCM... :( W instrukcji do ampli jest napisane żeby wtedy zmienić ustawienia w tv. Ale w ES8000 takich ustawień nie znalazłem...:???:

I jeszcze jedno... jak zalecacie połączyć nbox i tv (filmy z pena) z amplitunerem? podpinać nbox do tv czy wszystko do amplitunera i potem monitor out HDMI ARC do tv? Teraz Bluray mam wpięty do ampli ale nbox bezpośrednio do tv. Czyli dźwięk z n-ki i filmów z pena leci przez ARC. Czasem jak przełączę źródło dźwięku na amplitunerze na tv to dźwięku w ogóle nie ma z tv i muszę wyłączyć i włączyć amplituner żeby się pojawił. Czy to może być jakaś usterka amplitunera?

Proszę o pomoc
 
Ostatnia edycja:

pakito4

New member
Widzę ze też jesteś taki "smart" jak ja :) to powiem tobie po kolei tak jak mi napisał TDX : wciskasz smarthub , > ,2,8,9, < i tu powinno tobie się pokazać. Dodam jeszcze ze iplay i tvn nie będziesz mógł oglądać dopóki nie zmienisz prefixu ale to już inna bajka.pozdrawiam :cool:

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Witam ja w uk ogladam iple i tvp bez problemu ,ale juz tvn niestety nie ,czy po zmianie tego prefixu bedzie to mozliwe? Czy moglbys przyblizyc temat i jak mozesz to opisac jak to zrobic...
 

Hedrox87

Member
Potrzebuję waszej pomocy drodzy audiofile;) Odpalając filmy z pendriva z dźwiękiem AC3. Sygnał dźwięku wyprowadzam kablem optycznym do amplitunera a potem na głośniki 5.1. Na początku zaniepokoiłem się, bo amplituner "widział" format dźwięku PCM, czyli nieprzestrzenny. Okazało się, że w opcjach dźwięku/ustawienia SPDIF można zmienić format dźwięku na wyjściu. Oprócz PCM jest też, Dolby Digital i DTS Neo 2.5. Na dwóch ostatnich mam dźwięk przestrzenny, i poprawnie rozpoznawany format przez starusieńki amplituner Sony jako DD i DTS. Pytanie jest takie: który format dźwięku jest lepiej ustawić? Dolby Digital czy DTS? Ew. na którym dziale forum zdać to pytanie? Poza tym zauważyłem, że choć mogę sobie np w Wiadomościach na TVP1 ustawić prawdziwy dźwięk DD 5.1 to jak tylko zmienię kanał i wrócę do Wiadomości to ustawienia się resetują. Da się jakoś temu zaradzić?
 

Marian111a

New member
Logika!

Uwaga ta wersja ma małego buga. Otóż w momencie rozpakowywania plików z exe'ka tworzy się katalog: T-ECPDUEC zamiast T-ECPDEUC. Oczywiście po przegraniu takiego katalogu na pendrive tv nie znajduje plików. Poprawiając samodzielnie nazwę na właściwą (T-ECPDEUC) plik firmwaru zostanie prawidłowo wykryty przez nasz tv. Ale co się naformatowałem różnych pendrivów i nakopiowałem firmwaru na nie w różny sposób... to moje...

-------------------------------------------
Mam jeszcze pytanko:

Czy ktoś ma ES8000 podłączony przez HDMI ARC (Audio Return Chanell) do amplitunera? To znaczy że dźwięk z tv (np. divixy z pena czy mkv) leci na ampli tym samym kablem HDMI co obraz z ampli?
Mam problem bo ampli (H/K AVR 365) dźwięk z tv widzi zawsze jako PCM 48kHz. Czy puszczam stereo czy DTS 5.1 czy DD 5.1 itd. on go zawsze rozpoznaje jako PCM... :( W instrukcji do ampli jest napisane żeby wtedy zmienić ustawienia w tv. Ale w ES8000 takich ustawień nie znalazłem...:???:

I jeszcze jedno... jak zalecacie połączyć nbox i tv (filmy z pena) z amplitunerem? podpinać nbox do tv czy wszystko do amplitunera i potem monitor out HDMI ARC do tv? Teraz Bluray mam wpięty do ampli ale nbox bezpośrednio do tv. Czyli dźwięk z n-ki i filmów z pena leci przez ARC. Czasem jak przełączę źródło dźwięku na amplitunerze na tv to dźwięku w ogóle nie ma z tv i muszę wyłączyć i włączyć amplituner żeby się pojawił. Czy to może być jakaś usterka amplitunera?

Proszę o pomoc
Nie zauważyłeś iż TV ma tylko dwa kanały i po jaka cholerę puszcza cie w maliny ta instrukcja ampli. To amplituner ma przekodowywać na kino, 5,1 czy 7,1. Atak nawiasem to po CI z TV, to lektora będziesz słuchał w 5,1. Filmy tak, ale z płytki Blu, tam będą odpowiednie ścieżki, a nie falsyfikaty zrobione prockiem foni. Nie spotkałem się by jakichś operator TV przesyłał pojemne pliki, wszyscy tną.
 
Do góry