Test nowego telewizora LCD firmy Samsung UE55ES8000

podejrzewam iz musisz sformatować cały dysk w TV wówczas właczy sie funkcja nagrywania i time-shift - takie zabezpieczenie przed nielegalnym kopiowaniem i wówczas nic ci nagranego materiału nie odtworzy z dysku w sensie żaden zewnętrzny player czy pc a w drugą stronę nie będziesz mógł na dysku trzymać do odtworzenia żadnych filmów lub innych plików nie z TV przynajmniej u mnie tak jest co jest bardzo niewygodne.... z pendrive analogicznie ... albo magazyn plików albo nagrywanie
 

sirtrotyl

New member
czy ktoś używa funkcji nagrywania?
bo u mnie na 1 Tb dysku nie udało się tej funkcji użyć.
ale może ktoś używa pendrive?

Do Timeshifta musi być pendrive o najszybszym zapisie a nie te standardowe. Zakup tak szybkiego pena może być nieopłacalny - lepiej kupić dysk.
Ponieważ dysk i tak zostanie zformatowany i nadawać się będzie tylko do nagrywania polecam zakup dowolnego małego dysku od laptopa + obudowa usb do niego. Koszt takiego dysku 40-80GB z obudową będzie porównywalny do szybkiego pena a zyskujemy prędkość i pojemność.

Jest jeszcze metoda na zrobienie partycji dysku dla nagrywania i magazynu na dane ale to wymaga trochę zabawy.
 

kiler780

New member
dysk formatowałem kilka razy i został sprawdzony, ale jak chciałem coś nagrać to wyskakiwał mi komunikat że operacja jest niemożliwa.
 

nemko

New member
czy ktoś używa funkcji nagrywania?
bo u mnie na 1 Tb dysku nie udało się tej funkcji użyć.
ale może ktoś używa pendrive?

Nie znam Twojego telewizora i jakie on ma opcje nagrywania. Rozumiem że nie możesz nagrywać na swój dysk z cyfrowej telewizji naziemnej lub wbudowanego tunera satelitarnego.
Jak tak, to sformatuj dysk w telewizorze i potraktuj go Samsung-USB-Adjuster.exe. Jakby program nie pomógł uruchom komputer w trybie awaryjnym i znów potraktuj go powyższym programem. Powinno pomóc.
 

benitoo

New member
Witam
mam dwa pytania odnośnie tego TV:
- jak wygląda sprawa z plikami .mkv SBS 3D z zewnętrznego źródła po USB lub WIFI?
- czy testował ktoś może weeb.tv, czy działa płynnie i w jakiej jakości?

z góry dzięki
 

Hedrox87

Member
Witam
mam dwa pytania odnośnie tego TV:
- jak wygląda sprawa z plikami .mkv SBS 3D z zewnętrznego źródła po USB lub WIFI?
- czy testował ktoś może weeb.tv, czy działa płynnie i w jakiej jakości?

z góry dzięki

Co do pierwszego to .mkv SBS 3D działa na 100% poprzez USB... myślę, że wifi także. Tylko przez wifi nie da się odpalić zewnętrznych napisów chyba.
 

MazdFan

New member
Ukazało się nowe firmware do naszych tv T-ECPDEUC-1019.0
Czy te wszystkie aktualizacje dotycza całej serii ES8000 czy tylko 55" ? :niewiem:
Czy pod koniec roku ten TV bedzie niemal idealny, po tych aktualizacjach, chodzi głownie o obraz, gesty i głosowe komendy, szybkosc interfejsu itp itd???

Tak przy okazji to macie juz ver:
T-ECPDEUC-1020.2
Upgrade File(USB type)
2012.10.10
 
Ostatnia edycja:

xisio

New member
Czy te wszystkie aktualizacje dotycza całej serii ES8000 czy tylko 55" ? :niewiem:
Czy pod koniec roku ten TV bedzie niemal idealny, po tych aktualizacjach, chodzi głownie o obraz, gesty i głosowe komendy, szybkosc interfejsu itp itd???

Tak przy okazji to macie juz ver:
T-ECPDEUC-1020.2
Upgrade File(USB type)
2012.10.10

Aktualizacje dotyczą całej serii, firmware 1019 był cos zwalony dwa dni po nim wyszło 1020.

Na najnowszym firmware wchodzenie w aplikacje smart trwa 1 sekunde, super szybko w porównaniu do tego co wcześniej było (8-10 sekund na oko)
 

MazdFan

New member
Na najnowszym firmware wchodzenie w aplikacje smart trwa 1 sekunde, super szybko w porównaniu do tego co wcześniej było (8-10 sekund na oko)
To super, a co z sortowaniem kanałów po strojeniu automatycznym, w serii D u rodzinki musialem im to robic poprzez programik i pozniej fizycznie wgrac poprzez USB :/

Nie sądzicie że to troche bezsensu i nie poważne w TV SMART ( czy to tylko w Samsungu)??? Takie sprawy powinny byc zaimplementowane w funkcjach gdzieś. :|

Na poczatku przyszłego miesiaca mam zamiar w końcu zakupić ES8000 bo z tego co wiem OLEDY beda drogie w przyszłym roku i to szybko sie nie zmieni :p
(Ktos kumaty mogłby mi na PW podesłać jakies wskazówki, plansze do testów przed zakupowych itp?)
 
Ostatnia edycja:

albatri

New member
Jak na razie nie znalazłem widocznych zmian, może ktoś inny coś zauważył.
Może doczekamy się aplikacji, która będzie wyłączała wizję w tv gdy kamera nie wykryje obecności użytkownika.
Masz podobną funkcję autowyłączania. Minimalnie można ustawić na 2 godziny po ostatniej czynności wykonywanej przy telewizorze. Jak przeliczy, że np. przez 2 godziny nie przełączałeś kanału to wyłacza TV. Co do wykrywania obecności przez kamerę to raczej trudne do wykonania jak oglądasz w nocy i kamera nic nie widzi.
 

sirtrotyl

New member
Masz podobną funkcję autowyłączania. Minimalnie można ustawić na 2 godziny po ostatniej czynności wykonywanej przy telewizorze. Jak przeliczy, że np. przez 2 godziny nie przełączałeś kanału to wyłacza TV. Co do wykrywania obecności przez kamerę to raczej trudne do wykonania jak oglądasz w nocy i kamera nic nie widzi.

Niech chociaż działa za dnia jak moja żona namietnie "ogląda" tv będąc w innym pomieszczeniu :)
Myślę, że coś podobnego może działać via IR - podczerwieni nie straszna ciemność nocy. Poza tym zauważ, że włączając tv przy kamerce mruga przez chwilę jakaś dioda, której później nie widać - jakiś czujnik, może się mylę ale coś tam jednak jest i niewykluczone, że producent przypomni sobie o tym wydając Evolution Kit w przyszłym roku
 

lord_yabol

New member
Mili Państwo,

Mam problem z połączeniem internetowym w telewizorze samsung 55es7000.
Zarówno łącząc się po WiFi lub po kabelku transfer (prędkość pobierania) jest około połowę mniejszy niż na innych urządzeniach.
Mam łącze multimedii 6mb download i 0,5mb upload.
Na testach w przeglądarce pokazuje mi około 3mbit download i prawie zerowy upload (0.01 Mb).
Przeglądanie stron www jest w porządku ale rozmowy video Skype to tragedia. co chwilę przycięcia. Wskaźnik jakości rozmowy w programie pokazuje prawie cały czas jedną kreskę.
Laptop podłączony kabelkiem odłączonym od telewizora w testach np speedtest.net pokazuje deklarowaną przez dostawcę prędkość.

1.Czy na waszych telewizorach uzyskujecie deklarowane maksymalne prędkości(szczególnie upload)?
2. Czy testy prędkości w przeglądarce Smart TV działają wam płynnie i poprawnie (mi bardzo powoli i czasami zawieszają się).
3. Na infolinii samsunga twierdzili, że do skypa potrzeba 10megabitowe łącze!!!
4. Czy można do telewizora podpiąć kartę sieciową pod USB?

Obawiam się że mam uszkodzoną płytę główna w tv i stąd te problemy. Czasami jak skype jest ukryty w tle w trakcie oglądania programu telewizyjnego i ktoś zadzwoni, to odbierając połączenie telewizor potrafi wyłączyć się i włączyć ponownie
Jest to mój drugi egzemplarz tego modelu. Poprzedni był wymieniony ze względu na paskudny clouding ale skype działał tam płynnie.

Z góry dziękuje za pomoc i sugestie.
 
Do góry