Test nowego telewizora LCD firmy Samsung UE55ES8000

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Zapraszam serdecznie do zapoznania się z ciekawym testem nowego telewizora LCD firmy Samsung
UE55ES8000 napisanego w dniu 11 lutego 2012 r. przez znanego testera telewizorów Johna Archer

Samsung UE55ES8000 TV review - Trusted Reviews
Ocena wystawiona przez testera jest bardzo entuzjastyczna.:):):)

==========================================================
I test telewizora Samsunga LCD LED UE55ES7000

Samsung 55ES7000 - test otwarty. Przyszłość Smart Tv jest już teraz.

UE55ES7000SXXH-65-0.jpg

Często slogany są pustą treścią - czy tym razem powyższy slogan odzwierciedla swą treść , postaramy się odpowiedzieć na pytanie w trakcie szczegółowego testu tego telewizora.

Edge LED TV Samsunga UE55ES7000 - model testowany - jest najnowszą ewolucją koreańskiego producenta.
Model wyposażony w podwójny rdzeń zwiększający komfort dla wielozadaniowości i szybkości aplikacji.

Jest to oczywiście model 3D Ready.

tv-slim-led-3d-55--full-hd-smart-tv-un55es7000---samsung_3650502_257456.jpg


Po raz pierwszy w historii telewizor jest sterowany głosem i za pomocą ruchu . Tego jeszcze nigdy nie było i to spokojnie daje moralne prawo do określenia "Przyszłość Smart TV już teraz". To oczywiście nie koniec sprawdzania tezy.

Chociaż na początku czujesz się z tym bardzo dziwnie gdy "gadasz" do telewizora nawet gdy nikogo nie ma wkoło. Ale wystarczy pół godziny aby odczuć, że poszukując co chwila pilota - owe dziwne sterowanie za chwilę staje się... potrzebą a czasem wybawieniem.
UE55ES7000SXXH-25-0.jpg

Tu na razie prezentujemy zajawki tych rozwiązań o których szerzej będzie poniżej.

"Przyszłość Smart TV już teraz" - zdecydowanie TAK! Jest to pierwszy telewizor , który jak zapowiada producent - nie starzeje się !
UE55ES7000SXXH-20-0.jpg

Za pomocą Inteligentnej ewolucji łatwo zainstalujesz zestaw modernizacyjny każdego roku, aby zaktualizować sprzęt, oprogramowanie sprzętowe, aplikacje i interfejs. Twój telewizor będzie ewoluować, a Ty będziesz mieć do dyspozycji nowe funkcje i doskonałą wydajność supernowoczesnego telewizora – bez potrzeby wymieniania go na nowy.

Czas na nasze spotkanie z modelem ES Samsunga.
Model telewizora mieliśmy okazję oglądać już na targach CES w Las Vegas w styczniu tego roku.
003__MG_0705.jpg

Kolejna konferencja i kolejne ogromne zainteresowanie. Tym razem aby dostać się na dobre miejsce zajęliśmy kolejkę trzy godziny wcześniej.
To tylko fragment mały kolejki.

Zainteresowanie było ogromne !.

004__MG_0706.jpg

To okazała się dobra strategią. Udało się zająć dobre miejsca.

Ale teraz mamy model u siebie, możemy swobodnie się nim posługiwać i to bez kolejki.
001_P1420511.JPG

Telewizor ma obudowę z tworzywa (w przeciwieństwie do serii ES 8000 gdzie obudowa jest z aluminium). Ale jest dopracowana w wielu szczegółach i potrafi się bardzo podobać.

Całość TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...warty-przyszlosc-smart-tv-jest-juz-teraz.html

======================================================================



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Dla mnie nie ulega wątpliwości, że model ten pomimo wysokiej ceny, będzie się cieszył dużą popularnością wśród potencjalnych nabywców. Firma Samsung zawiesiła" wysoko poprzeczkę"
dla firm konkurencyjnych produkujących telewizory.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Fajny myśle jednak,że szkoda kasy?,może jednak poczekać na Oleda.?

Witam,
Myślę , że cena trochę zejdzie , a wiosną powinniśmy serię telewizorów firmy Samsung tj. ES8000 i
ES7000 ujrzeć już na rynku polskim.Seria ES 8000 ma podstawę w kształcie litery U , natomiast seria ES 7000 ma podstawę typu krzyżak i prawdopodobnie tylko tym się będą od siebie różnić.No może będą
miały inny kolor ramki, kto to wie?


Pozdrawiam,
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Wielkości przekątnych ekranu tych serii to 40", 46" i 55".Wejście na rynek może się opóźnić do lata.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Witam,
Myślę , że cena trochę zejdzie , a wiosną powinniśmy serię telewizorów firmy Samsung tj. ES8000 i
ES7000 ujrzeć już na rynku polskim.Seria ES 8000 ma podstawę w kształcie litery U , natomiast seria ES 7000 ma podstawę typu krzyżak i prawdopodobnie tylko tym się będą od siebie różnić.No może będą
miały inny kolor ramki, kto to wie?


Pozdrawiam,
accu
:kom:

7 a 8 bedzie tez roznilo sie tez podswietlenie, 8 ma jakies ulepszone, 'plus' czy jakos tak.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Na rynek polski mają zawitać w miesiącu kwietniu 2012 r.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Hedrox87

Member
Hej to mój pierwszy post. Aż musiałem się zarejestrować by wam coś pokazać. Znalazłem coś takiego(skasujcie tego plusa z linka, musiałem dać taki bo jest jakaś blokada antyspamowa):
h+ttp://w+ww.samsung.com/sk/consumer/flagship/UE55ES8000SXXH/#

Domena jest własnością Samsunga, ale ma rozszerzenie słowackie. Dziwne to. Opis się zgadza, ale do tej strony nie ma oficjalnego dostępu ani ze strony słowackiej ani polskiej. Jakiś błąd lub przeciek?
 

Primer

New member
Żeby tylko podświetlenie panelu było równomierne i TV będzie OK! :)
Dlaczego miałoby być.Te panele niewiele będą się różnić od serii D.Drobnymi bajerami typu micro dimming+ zamiast zwykłego,reszta pewnie będzie nie zmieniona:)
Różnice będą na płycie głównej ale panel będzie podobny więc i podświetlenie pewnie do ....:)
 

Primer

New member
Mam pytanie związane z tym o czym pisaliście.Tv pojawił się w euro rtv z opisu ES7000 i ES8000 nie wynika absolutnie żadna różnica.Więc jak to jest z tym micro dimmingiem jest jakaś różnica czy znów różnica będzie tylko w obudowie?

Witam,
Masz całkowitą rację. W serii ES8000 jest zastosowane podświetlenie typu micro-dimming ultimate.:smile:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Hedrox87

Member
Mam pytanie związane z tym o czym pisaliście.Tv pojawił się w euro rtv z opisu ES7000 i ES8000 nie wynika absolutnie żadna różnica.Więc jak to jest z tym micro dimmingiem jest jakaś różnica czy znów różnica będzie tylko w obudowie?

Z tego co ja sobie porównywałem różnica jest w obudowie a także w ES8000 jest Micro Dimming Ultimate a w ES7000 Micro Dimming Pro. Na tyle co znam z angielski to Pro to jest jakaś zaawansowana wersja przyciemniania strefowego a Ultimate to najlepsze przyciemnianie które aktualnie ma Samsung za ladą:)

PS. Znalazłem 55ES8000 w polskim sklepie za ok 9500PLN... super okazja moim zdaniem:) Kupię tu jak w najbliższym czasie nic się nie zmieni:)
 
Do góry