Test nowego telewizora LCD firmy Samsung UE55ES8000

farba

New member
Za niewiele więcej można wyrwać FULL LEDa, więc nie wiem czy jest sens pchania się w Samsunga z podświetlaniem krawędziowym. Tym bardziej, że w przypadku dużych rozmiarów, krawędziowe podświetlanie daje nieźle popalić... http://www.tvtest.pl/ledowy-skandal/
 
Ostatnia edycja:

Hedrox87

Member
Aż mi się nie chce wierzyć, że flagowy model i telewizor w tej cenie ma krawędziowe podświetlanie. Wszystkie inne firmy w tej cenie dają Full Led. Jeśli to prawda to chyba pozostanie mi LG 55LW980S... mam tylko nadzieję, że odtwarza wszystkie formaty jak Samsung... W ogóle Samsung ma jakiś model Full LED? Może znacie jeszcze jakieś alternatywne telewizory z Full LED które radzą sobie z dużą ilością formatów odtwarzanych z USB?
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Aż mi się nie chce wierzyć, że flagowy model i telewizor w tej cenie ma krawędziowe podświetlanie. Wszystkie inne firmy w tej cenie dają Full Led. Jeśli to prawda to chyba pozostanie mi LG 55LW980S... mam tylko nadzieję, że odtwarza wszystkie formaty jak Samsung...

Kolego zanim cos napiszesz to proponuje to sprawdzic bo z tego roku tv to full led mniej wiecej z tego przedzialu cenowego to tylko lg bedzie mialo full led, bo toshiba pewnie zostanie przy modeleach z topowej serii z zeszlego roku i cena tez jest wieksza, a pozostale firmy to edge led daja w topowych modelach i niestety ceny sa jak na razie oszalamiajace - moze to tylko tak na poczatek :) bo kto da za samsunga edge leda powiedzmy 10.500 jak za 12 tys bedzi elg full led nawet jakby mial tylko 966 stref to i tak bedzie lepszy jak samsung, a czytajac posta z tego tematu odnosnie d 8000 to faktycznie te modele maja niezly problem z podswietleniem wiec ci ktorzy chca kupic z tego roku model musza dobrze sie modlic zeby byly lepsze jak te z zeszlego roku bo inaczej to bedzie wg serwisu samsunga nie usterka tv tylko cecha edg eled :) ale co tu wymagac od serwisow mamy tylko XXI wiek :) A w 55 calach bedzie to bardziej widac jak w 46 ;-( szkoda.....
Lolek
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Aż mi się nie chce wierzyć, że flagowy model i telewizor w tej cenie ma krawędziowe podświetlanie. Wszystkie inne firmy w tej cenie dają Full Led. Jeśli to prawda to chyba pozostanie mi LG 55LW980S... mam tylko nadzieję, że odtwarza wszystkie formaty jak Samsung...

Witam,

Poczekaj ..... chwilę na nowy LG 55LM960 V z pełnym podświetleniem LED . Także wybór telewizorów
firmy LG z Full LED się poszerzy.:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Hedrox87

Member
@Lolek twierdzisz, że lepszy LG? Skoro tak się znasz to możesz potwierdzić, że radzi sobie z większością kodeków i formatów jak Samsung? Wiesz stoję teraz przed zakupem telewizora na jakiś dłuższy czas.. chciałoby się kupić coś porządnego dla całej rodziny a nie jakiś bubel...

@accu a ten wymieniony 55LM960 V czym się rożni od LW980S?
 
Ostatnia edycja:

andrju75

New member
@Lolek twierdzisz, że lepszy LG? Skoro tak się znasz to możesz potwierdzić, że radzi sobie z większością kodeków i formatów jak Samsung? Wiesz stoję teraz przed zakupem telewizora na jakiś dłuższy czas.. chciałoby się kupić coś porządnego dla całej rodziny a nie jakiś bubel...

@accu a ten wymieniony 55LM960 V czym się rożni od LW980S?

Witam.Też ten temat mnie gryzie.Do szajsunga coś mnie nie przekonuje w granicach 46-50 cali.Myślę,że najlepszym wyborem powinna być plasma Panasa VT50 (z nowej serii).Sądzę ,że ten model będzie sobie radził lepiej z czytaniem różnych formatów przez usb niż ten z zeszłego roku (VT30).Ewentualnie pozostaje model LG 47LM960V(ciekawe ile ma stref podświetlenia jak na full leda?) -ale czy koreańczyk w starciu z powyższą plasmą ma jakieś szanse-to testy pokażą,mam taką nadzieję.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
@Lolek twierdzisz, że lepszy LG? Skoro tak się znasz to możesz potwierdzić, że radzi sobie z większością kodeków i formatów jak Samsung? Wiesz stoję teraz przed zakupem telewizora na jakiś dłuższy czas.. chciałoby się kupić coś porządnego dla całej rodziny a nie jakiś bubel...

@accu a ten wymieniony 55LM960 V czym się rożni od LW980S?


Kolego ja nie napisalem ze sie znam .... napisalem tylko to ze nie ma za duzo tv full led generalnie, a juz na pewno nie to ze kazda firma daje full leda bo tak nie ma i juz raczej nie bedzie bo wychodzi za drogo... patrzac juz na ceny topowych edge led to wyobraz sobie ile by kosztowal full led samsunga .... Teraz kwestia podejscia ja inaczej podchodze do tv i do tego co dla mnie oznacza dobry tv... dla mnie dobry tv to taki ktory bardzo dobrze sobie radzi z obrazem czy tez z podswietleniem matrycy co wychodzi i tak na jedno.... dla mnie te kodeki i inne tego typu bajery to mi to nie potrzebne , gdyz stac mnie na to zeby kupic film oryginalny dvd czy bluray i nie bawie sie w sciaganie itp rzeczy szkoda dla mnie czasu lepiej ten czas pzreznaczyc dla dziecka czy tez generalnie mowiac dla rodziny. Zobacz co z tego ze np plazma panasa vt 30 czy nastepca ma pewnie o polowe mniej tych bajerow skoro obraz w panasie bedzie 100% lepszy jak w tym samsungu ktory bedzie niby dzialal na glos niby na ruch, a pozniej sie okaze ze to wszystko dziala ale nie koniecznie w Polsce albo po auktualnieniu a ktore wejdzie np za rok ... nie mowiac o tym ze bedzie setki postow czemu nie dziala tv jak sie usmiechne albo jak porusze dlonia ;) zamiast pisasc o tym co najwazniejsze czyli o obrazie - a podejrzewam ze zaraz bedzie tak ze w jezyku polskim nie bedzie rozpoznawal komend :) i innych kilka kwiatkow wyjdzie za ktore trzeba zaplacic, a ktore pozniej beda sporadycznie uzywane. Panasonik, lg, philips czy sony nie ma tyle bajerow a obarz uwazam ze jest lepszy niz w samsungu i na pewno z podswietleniem te firmy radza sobie lepiej z tego co zaobserowalem. A jak chcesz tv z bajerami to mozna kupic z tamtego roku jakis tv samsunga i bedzie mial kupe bajerow a mniej zaplacisz bo w obrazie moze sie okazac ze duzo lepiej nie bedzie skoro dla nich najwazniejsze bylo jak najwiecej umiescic bajerow w tv. I czy napewno jest ci cos tak potzrbnego jak to zeby twoj tv dzialal na glos czy ruch nawet jesli to za jakis czas bedzie w miare chodzilo , czy to jest takie istotne ? A za to placisz.....
Lolek

ps i jeszcze jedna sprawa wez sobie przesledz fora samsunga na hdtv a np wejdz na soniaka czy philipsa i zauwaz czym roznia sie te fora .... ? podpowiem ci kolego - na smasungu w 70-80% to pytania czemu taki film nie dziala czy czemu w takim a nie w innym formacie nie wyswietla napisow,,,,, a na forach innych firm duzo sie ludzie pytaja o ustawienia i sprawy zwiazane z obrazem... dla mnie jednoznaczny wyplywa wniosek ale zostawie sobie go dla siebie . Co w cale nie oznacza ze samsung jest be .... tylko inny klient kupuje te marke w porownaniu do innych marek.
 
Ostatnia edycja:

Kleofas11

Active member
Bez reklam
lepszy LG? Skoro tak się znasz to możesz potwierdzić, że radzi sobie z większością kodeków i formatów jak Samsung? Wiesz stoję teraz przed zakupem telewizora na jakiś dłuższy czas.. chciałoby się kupić coś porządnego dla całej rodziny a nie jakiś bubel

Żaden TV na świecie w temacie kodeków nie przetrwa "na topie" dłużej jak 12 miesięcy, bo co roku wchodzą nowe kodeki, metody kompresji, formaty wideo itp.
Późniejsze aktualizacje oprogramowania są kosmetyczne i szybko się kończą, bo żadna firma nie pozwoli na to, żeby klient był górą i mógł sobie oglądać przez USB co mu przyjdzie do głowy i po wsze czasy.
Chodzi o to, żeby co roku sprzedawać miliony nowych TV.

LG oraz Samsungi odtwarzają najwięcej formatów wideo ze wszystkich firm produkujących telewizory.
Mniej więcej idą łeb w łeb.
W kwietniu pojawią się modele na 2012 rok, więc porównasz w instrukcjach obsługi co na ten rok obydwie firmy zapodały klientom ... np. jakie "levele" będą obsługiwane w plikach MKV.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam.Też ten temat mnie gryzie.Do szajsunga coś mnie nie przekonuje w granicach 46-50 cali.Myślę,że najlepszym wyborem powinna być plasma Panasa VT50 (z nowej serii).Sądzę ,że ten model będzie sobie radził lepiej z czytaniem różnych formatów przez usb niż ten z zeszłego roku (VT30).Ewentualnie pozostaje model LG 47LM960V(ciekawe ile ma stref podświetlenia jak na full leda?) -ale czy koreańczyk w starciu z powyższą plasmą ma jakieś szanse-to testy pokażą,mam taką nadzieję.


Kolega Peterka jest tez tymi modelami zainteresowany to mysle ze pomzoe Ci w tym temacie bo bedzie oba modele testowal u siebie tylko ze w 55 calach ,a jest wymagajacym czlowiekiem tylko tez ma takie podjescie jak i ja ze najwazniejszy to obraz a nie bajery wiec nie wiem czy w temacie bajerow cos pomzoe ale w obrazie na 100% bedzie to spardzone co napisze nam tutaj na forum. A druga sprawa ile by nie mial stref podwietlania nowy full led z Lg ( nawet jesli mialoby to byc 96 ) to i tak bedzie to lepszy tv jak topowy samsung edge led czy tez inny edge led na 100% daje w ciemno dobre whiski :) mowa tutaj o obrazie bo bajerow moze miec mniej.....
Lolek
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokladnie jak kolega kleofas pisze za 12 miesiecy gora 24 miesiace i bedzi ekupa noqwych kodekow ktory to teraz np topowy model samsunga juz ni eodtowrzy a smasung nie bedzie nic robil wtym kierubku zeby to zmienic . Jak nawet do obecnych produktow nie ma zadnych uaktualnien na stronie samsung Polska gdzie na stronach zagranicznych do tego samego prosuktu jest uaktualnienie . Na dostaek mowia na infolinii ze jak sie sciagnie ze strony niemeickiej lub angielskiej gdzie jest uakyualnienie i cos sie popsuje to ni euznaja gwarancji :_) wiec co dopiero mowa zeby za 24 miesiace gdy wejdzie szereg nowych kodekow i szereg nowych kompresji tv z tego roku mogl cokolwiek odtworzyc. Tak tylko moze byc jesli sie kupi film oryginalny ....
Lolek
 

andrju75

New member
Kolega Peterka jest tez tymi modelami zainteresowany to mysle ze pomzoe Ci w tym temacie bo bedzie oba modele testowal u siebie tylko ze w 55 calach ,a jest wymagajacym czlowiekiem tylko tez ma takie podjescie jak i ja ze najwazniejszy to obraz a nie bajery wiec nie wiem czy w temacie bajerow cos pomzoe ale w obrazie na 100% bedzie to spardzone co napisze nam tutaj na forum. A druga sprawa ile by nie mial stref podwietlania nowy full led z Lg ( nawet jesli mialoby to byc 96 ) to i tak bedzie to lepszy tv jak topowy samsung edge led czy tez inny edge led na 100% daje w ciemno dobre whiski :) mowa tutaj o obrazie bo bajerow moze miec mniej.....
Lolek



Bajery w Tv mnie nie kręcą.Stawiam na jakość(m.in.obrazu,przetwarzanie słabszego sygnału itp.) a nie na ilość(odtwarzanych kodeków) oraz bezawaryjność.Dlatego składam pieniążki i myślę o Panasonicu 50"VT50.Licze po cichu na tę markę.W grę wchodzi jeszcze LG 47LM960V (nie wiem jak w tym modelu z jakością,bezawaryjnością itp.).W każdym bądz razie nigdy nie Samsung (bynajmniej nie w tej cenie np.46''E 8000-mowa o najwyższych modelach).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To witaj w klubie kolego jak stawiasz na jakosc :) a nie na bajery czy tez czy tv bedzie reagowal na usmiech :) a ju zna pewno nie za taka cene jaka jest ponowana za samsunga. Mysle ze lg , soniak czy tez panasonic bedzie lepszym wyborem od samsunga . Pozcekamy zobaczymy ale mysle ze bardziej postawili na bejry w tv niz na udoskonaleniu obrazu.
lolek
 

falek4

New member
Nowa seria 8000 i 7000 jest już dostępna w sklepach np. jest aktualnie w gazetce pewnej dużej niemieckiej sieci sklepów ze sprzętem RTV;) Miałem okazję testować model UE55D8000 dziś przez kilka godzin i powiem Panowie, że robi wrażenie. Kontrast i jasność wyraźnie lepsze niż w D8000, poziom czerni zaskakujący jak na EDGE LED'a, równomierne podświetlenie (czego już nie można powiedzieć o serii ES7000). Wyraźna poprawa płynności w stosunku do wcześniejsze serii. Nigdy nie byłem zwolennikiem 3D w TV, nie ważne czy pasywne czy aktywne efekt mnie nie zadowalał. Ale to co zobaczyłem w tym modelu wywarło na mnie spore wrażenie, zdecydowanie większa głębia i szczegółowość, efekt migotania pod warunkiem braku ostrego światła nie jest tak mocno dokuczliwy, ewidentnie mniejszy crosstalking w skrócie 3D zmierza w dobrą stronę. Duży plusem odnośnie 3D jest także koncepcja Free Glasses, Samsung pokazał Sony i Panasonicowi w jaki sposób łączą się okulary z TV w Samsungu i u japończyków w nadchodzącej serii TV będą łączyć się dokładnie w ten sam sposób co w Samsungu więc okulary będą działać wymiennie u każdego z tych producentów. Smart HUB jest zdecydowanie bardziej rozbudowany z ciekawszych funkcji Family Store czyli portal społecznościowy Samsunga, który jest też dostępny z poziomu komputera (wrzucamy zdjęcia na swój profil i znajomi posiadający TV z serii Smart TV są informowani podczas oglądania TV o dodaniu przez nas zdjęcia itp.,) Fitness (aplikacja która poprzez wbudowaną kamerę oblicza nas wzrost , wagę na podstawie których dopasowuję plan ćwiczeń, informuję czy ćwiczenie zostało wykonane poprawnie, oblicza ilość spalonych kalorii oraz zrzuconych kg czyli coś na podobe fitnessu na kinecta ale ciekawostką jest to wszystkie dane są na bieżąco zapisywane do wirtualnego dziennika ćwiczeń, który jest zintegrowany z aplikacją na androida, która zapisuję np. dystans, przebiegnięty podczas porannego biegania i wysyła te dane do dziennika na TV). Allshare zamienił się w Allshare Play, różnica polega m.in. na tym, że mamy do dyspozycji wirtualną chmurę 5GB (dodatkowe GB można dokupić) w której przechowujemy swoje multimedia, do chmury możemy podłączyć dowolną ilość urządzeń, tym razem Allshare nie ogranicza nas do urządzeń które są podłączone do tej samej sieci co TV ale można się połączyć z dowolnym komputerem który jest wpięty do internetu, jest też możliwość przesłania strony internetowej z telefonu czy tabletu na przeglądarka w TV, co ciekawe potrafi też przesłać z laptopa na TV film z napisami, które są w oddzielnym pliku co np. DLNA w LG czy Sony nie potrafi. Social HUB czyli facebook twitter itp został wzbogacony o funkcję rozpoznawania twarzy czyli jeśli zbliżamy się do TV zostajemy automatycznie zalogowani na swoje konta na portalach (działa nawet jak przyłożymy do kamerki dowód osobisty;). Jest też portal Kids dla najmłodszych,gry, zabawy (nie testowałem;). Przeglądarka internetowa działa wyraźnie szybciej niż w poprzedniej serii (dwa rdzenie robią swoje) ale nadal nie jest to czego bym oczekiwał. Mamy do dyspozycji 1GB pamięci wewnętrznej na aplikacje (ponad 400mb zajęte już na starcie). Niestety w Samsung Apps nie ma serwisów VOD, które były w serii D czyli IPLA, TVN Player, IPLEX itp., mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu i się pojawią. W Youtubie zostały dodane materiały 3D, w poprzedniej serii jakość filmików z aplikacji internetowych pozostawiała wiele do życzenia gdyż nie były obrabiane przez procesor TV, tutaj procek ingeruję w obraz filmików z netu, poprawa jest widoczna ale nadal bez rewelacji. Jest też możliwość personalizacji Smart HUB'a np. zmiana tapety. Jeśli chodzi o aplikację na androida związanych z TV (smart dual view czyli podgląd na smartphonie tego co się dzieje na TV już chyba wszyscy znają) to są dwie ciekawe pozycję REMOTE HOME CARE (gdziekolwiek jesteśmy za pomocą telefonu, tabletu czy laptopa mamy podgląd z kamerki w TV nawet jak TV jest trybie Stand By, Samsung nazywa to funkcją niani ale myślę, że zrobi ona szał wśród nieufnych mężów, oczywiście w TV musimy mieć zaakceptowane urządzenie, żeby nie każdy mógł się wbić). Jeśli już mowa o kamerce to obraz jest do zaakceptowania, kamerka dodatkowo nagrywa filmy i robi fotki na zewnętrzną pamięć, które możemy od razu udostępnić. Druga aplikacja to REMOTE SCHEDULER, dzięki której możemy z dowolnego miejsca np. będąc na wakacjach czy w pracy zaprogramować zdalnie nagranie wybranego programu z ramówki telewizyjnej (moim zdaniem rewela). Jest też coś dla osób, które nie mogą sobie poradzić z obsługą tego TV w końcu to zaawansowane centrum multimedialne, zdalne sterowanie z poziomu Centrum Obsługi Klienta Samsunga, czyli mogą zdalnie skonfigurować TV na naszą prośbę. A teraz najciekawsze czyli sposoby sterowania telewizorem, pierwsza to sterowanie gestem, jeśli wykonamy poprawnie kalibrację to działa znośnie, w zasadzie można obsłużyć cały TV machając ręką łącznie z przeglądarką, ciekawy gadżet do pochwalenia się znajomym ale raczej do ciągłej obsługi telewizora męczące (infolinia samsunga twierdzi, że w przyszłości ma być zaimplementowane do TV Andgry Birds z obsługą gestu więc może być ciekawie), drugi sposób to obsługa głosowa i tu co ciekawe jest obsługa polskiego języka i tutaj zostaliśmy wyróżnieni bo jesteśmy jednym z niewielu krajów w Europie, które mogą wydawać polecenia w ojczystym języku,z tego co wiem nasi południowy sąsiedzi (mowa o Czechach i Słowakach) nie dostąpili tego zaszczytu. Działa całkiem fajnie, możemy włączyć wyłączony TV czyli mikrofon musi zbierać nawet w Stand By, ściszać, podgłaszać itp. (zawsze marzyłem, żeby leżeć w łóżku i wyłączyć TV bez wstawania po pilota;). Jeśli chodzi o obsługę przeglądarki to Samsung umożliwia dokupienie klawiaturki, która posiada touch pada lub podłączenie dowolnej klawiatury Logitecha (sprawdzałem model DiNovo Edge działa). Kolejnym sposobem sterowania są dwa piloty które są w zestawie, pierwszy tradycyjny oraz drugi zwany przez samsunga smart remote control z touchpadem na przednim panelu, w zasadzie cały TV łącznie z przeglądarką możemy obsłużyć za pomocą dotyku na touchpadzie, pilot ma także wbudowany mikrofon aby było można obsługiwać głosowo jeśli jesteśmy za daleko telewizora lub jest za głośno w pokoju (pilot łączy się z TV po bluetooth), jest on też pilotem uniwersalnym, który pobiera kody do dowolnego urządzenia, nie tylko Samsunga, czyli załatwia sprawę 5 pilotów w domu. W zestawie z TV jest też nadajnik sygnałów podczerwieni (Samsung zwie to ustrojstwo IRBrost), który umożliwia obsługę głosową oraz gestem pozostałych urządzeń w domy typu bluray czy dekoder telewizji satelitarnej (działa to na takiej zasadzie, że nadajnik łączy się po bluetooth z TV i wysyła polecenia do urządzeń po podczerwieni, urządzenie nie zawsze chciało się sparować z TV ale po kilku próbach było już ok). Jeśli chodzi o USB to bez zmian mkv z DTS, napisy z polską czcionką bez problemu. Jakość dźwięku wydaję się być troszeczkę lepsza ale to może tylko złudzenie ze względu na wrażenie pod jakim byłem testując ten TV. W przypadku złącz zostało dodane HDMI MHL (czyli pełna zgodność z SGS2) oraz bardzo ciekawa rzecz mianowicie slot na Evolution Kit czyli takie ustrojstwo, które pozwoli nam upgrade'owac TV do możliwości TV Samsunga w przeciągu 4 lat od momentu zakupu, czyli jeśli TV za dwa lata będą miały 4 rdzenie, więcej pamięci operacyjnej i lepszy układ graficzny poprzez dokupienie takiego Kita i wpięcie go w slot mamy dokładnie to samo (słyszałem już o tym wcześniej ale myślałem że to tylko aktualizacja soft'owa a tu proszę bardzo hardware'owa także, wsparcie do 2016 roku). Design kwestia gustu, mi się podoba bardzo. Robi wrażenie, ciekawe co pokaże konkurencja.

A tak na marginesie piszecie o Full Ledzie LG, koło Full LEDa to nawet nie stało, Full LED w przypadku LG to tylko nazwa marketingowa, przecież to nic innego jak sposób rozprowadzania światła po panelu a białe diody i tak są w krawędzi ramy (czyli podobnie jak w przypadku micro dimmingu plus samsunga, każdy producent ma swoją nazwę i technologię). To wszystko to i tak EDGE LEDY. Full LED'a to miał Samsung w serii A z przed 4 lat oraz w najniższej serii EH na 2012, która ma zastąpić tradycyjne podświetlenie lampowe matrycy LCD i Sharp w seriach XS1 (który miał tylne podświetlenie RGB) 700 i 705 (już na białej diodzie), ale, że były to modele grube (oprócz XS1, który elektronikę miał w oddzielnej jednostce i kosztował ponad 20 tys. zł, Kiki pewnie świetnie pamięta ten model) siłą rzeczy bo jednak tą diodę gdzieś umieścić od tyłu panelu to się słabo sprzedawały no bo przecież każdy "znawca" twierdzi że LED to cienki musi być a wszystkie inne to starocie.

Pozdrawiam;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam nie odniose sie do testu bo ja go nie widzialem zreszta troche ciezko testowac tv w sklepie choc niewatpliwie mozna sobie jakies zdanie wyrobic. Jedno jest pewne to co ja pisalem i inni, Ci ktorzy kupuja samsunga generalnie koncentruja sie na to ile ma bajerow tv a nie jakosc obrazu. Chocby z tego testu wychodzi to, gdyz o obrazie jest 2 zdania na krzyz a reszta to co oferuje tv pod wzgledem multimediow itp. Tu gdzies byl link tez do testu d 8000 i tam generalnei gosc pisal ze w rozmiarze 55 cali praktycznie w 70-80 %wszystkie tv tej serii nie radza sobie z podswietleniem i wydaje sie duze pieniadze za nedzna jakosc obrazu.... Teraz odnosnie niby full leda lg to ja powiem tak ogladalem dosyc duzo lg 980 i jestem swiecie przekonany ze pod wzgledem obrazu plynnosci, podswietlenia, koloru , kontrastu, czerni , szcegulow ten tv jest lepszy od kazdego samsunga i innych edge led pomimo ze ma 96 stref. I kazdy kto sobie wezmie kilka plyt i przestestuje tn tv to moze to zauwazyc, a juz nie wspomne o 3d ( gazdet dla niektorych a gdzie zaczynaja ogladac na lg i zaczynaja o tym inaczej mowic jak tylko gadzet ) gdzie w lg poprostu wymiata wszytskie tv pod tym wzgledem ktore maja aktywne okulary. Ten lg nie jst to moze taki full led jak legendarny sharp czy soniak ktore byly takie w 100% full ledy ale znacznie lepiej sobie radzi z obrazem jak kazdy inny edge led. Bo jeszcze chwila i ktos mi bedzie uswiadamial ze soniak 920 czy philips 9706 sa slabsze od nowego samsunga czy tez modelu z zeszlego roku :_) a to przeciez bdzura bo wytarczy sobie poogldac troszke i czlowiek widzi jak to sie ma przy porowaniu, a juz szczegolnie przy rozmiarze 55 cali gdzie tam ewidentnie edge led pokazuje swoje slabosci. Sprawa unowoczesniania tv dobra i niedobra sprawa kwestia ile to bedziekosztowac, bo jelsi przyjmiemy ze co roku bedziemy takie cos kupowac a bedzie to kosztowalo powiedzmy 500 zl to wydamy 2000 tys zloty po czterech latach i pwoiedzmy jeszcze rok gwarancji o ile wykupimy gwarancje .... i np po piatym roku psuje sie nam taki tv i mozemy go do smieci wyrzucic bo czesci juz nie dostaniemy, a 2 tys poszlo a nie wiadomo czy to nie bedzie kosztowac wiecej bo mysle ze 500 zl to moze byc malo. To ja wole miec tv taki przez 4 - 5 lat a te 2 tys. czy wiecej dac do kolejnych kilku tys zl i po 5 latach kupic sobie nowy tv a tak dalej jest ten sam tv tylko z lepszymi bebechami.A technologia i tak pojdzie przez 5 lat do przodu. Ale kazdy ma swoje myslenie i dla kazdego cos innego sie liczy. Jedno jest pewne na 100% ze plazma panasa zje tego samsunga na sniadanie pod wzgledem obrazu, ale zapewne mniej ludzi kupi bo to plazma i nie ma tylu bajerow co samsung z cukierkowymi kolorami tak nie naturalnymi ze jak czlowiek ma obok siebie plazme panasa to wtedy widac jak bardzo te kolory odbiegaja od rzeczywistosci. I reasumujac ja w ciemnoo bez sparwdzania bym wolal najnowszego lg full leda lg jak najnowszego gadajacego i reagujacego na ruch samsunga :) a kasa prawie ta sama a za jakis czas bedzie prawie identyczna cena bo samsunga wolniej spadaja ceny.

Lolek
 
Ostatnia edycja:
Do góry