Test nowego telewizora LCD firmy Samsung UE55ES8000

albatri

New member
W nowej wersji aplikacji samsung smartView jest funkcja Dual View dzięki której ES dzieli się tunerem DVB-T z drugim urządzeniem (testowane z ipadem2). Krótko mówiąc mamy podgląd "na żywo".
 
Ostatnia edycja:

noso

New member
Witam, czy ktos moze wie czy mozna w tym TV sortowac kanaly? mam do niego podlaczony cam cyfry + i liste standartową cyfry i chcialbym ją pozmieniac, jest taka opcja?
 
Witam, czy ktos moze wie czy mozna w tym TV sortowac kanaly? mam do niego podlaczony cam cyfry + i liste standartową cyfry i chcialbym ją pozmieniac, jest taka opcja?
sortować możesz po nazwie lub nr kanału albo "ręcznie" zmieniać kolejność i nr kanałów
jest niby program ( SamsChannelEditor )który niby pozwala edytować ale nie obsługuje list ulubionych i trzeba edytować całość...
 

tdx

New member
Bez reklam
Już działa ,za wolno wciskałem klawisze lub miałem słabe baterie:rolleyes:

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Nie zauważyłem za dużo poczty na prv :)

Aplikacje sprawdzają sobie po ip i dns z skąd jesteś. Aby oszukać tego typu programy stosujemy bramki proxy listę PL masz tutaj wybierasz te adresy ip które mają mały ping
Lista bramek proxy
w routerze ustawiasz w zakładce proxy wybrany przez Ciebie adres ip serwera proxy

ps. wywal sobie ze skrzynki stare wiadomości bo dlatego nie możesz nic dostać ani wysłać
 

nemko

New member
Witam, czy ktos moze wie czy mozna w tym TV sortowac kanaly? mam do niego podlaczony cam cyfry + i liste standartową cyfry i chcialbym ją pozmieniac, jest taka opcja?

Poszukaj w sieci programu czSCMedytor polskiej produkcji. Ma wiele opcji, min importowanie programów z obcych list, czego w innych programach nie uświadczysz.
Jakby nie współpracował z listą z Twojego TV, pisz do autora programu. Naniesie w programie stosowne poprawki.
 

kowalix

New member
witam panowie mam problem posiadam internet z vectry 8mb i podłączony pod ruter po wi-fi jednak kiedy telewizor łączy sie z ruterem to aplikacje chodzą strasznie wolno a filmów z iplex itp nie da się oglądać bo strasznie tną czy to wina tego telewizora proszę o radę.
 

lord_yabol

New member
kowalix- przeczytaj moje posty z poprzednich stron. Mam identyczny problem. Oddałem tv do serwisu i na razie stwierdzili że wadliwa jest płyta główna, czekają na nową. Pozdrawiam
 

zzabek

Member
witam panowie mam problem posiadam internet z vectry 8mb i podłączony pod ruter po wi-fi jednak kiedy telewizor łączy sie z ruterem to aplikacje chodzą strasznie wolno a filmów z iplex itp nie da się oglądać bo strasznie tną czy to wina tego telewizora proszę o radę.
Podłącz TV z ruterem za pomocą kabla [słaby ruter] ja miałem podobnie i Kolega informatyk właśnie tak mi polecił i problem prawie ustał.
 

zgred4

New member
Nie zauważyłeś iż TV ma tylko dwa kanały i po jaka cholerę puszcza cie w maliny ta instrukcja ampli. To amplituner ma przekodowywać na kino, 5,1 czy 7,1. Atak nawiasem to po CI z TV, to lektora będziesz słuchał w 5,1. Filmy tak, ale z płytki Blu, tam będą odpowiednie ścieżki, a nie falsyfikaty zrobione prockiem foni. Nie spotkałem się by jakichś operator TV przesyłał pojemne pliki, wszyscy tną.

Nie przeczytałeś dokładnie mojego posta... chodzi tylko i wyłącznie o filmy ze ścieżkami DD i DTS (wielokanałowymi) odtwarzanymi z pendrive wpiętego do TV!
Poza tym nie bardzo rozumiem jaka jest konkluzja Twojej odpowiedzi... powinienem zostać przy PCM wysyłanym z TV mimo, że NA PEWNO odtwarzam materiał w DD/DTS np. 5.1? Amplituner nie przekodowuje PCMa do DD czy DTS tylko ewentualnie robi swoje przetworzenie na 5.1 czy 7.1 (w H/K nazywa się to Logic7). Chyba brakuje opcji wysyłania sygnału audio z TV jako Bitstream albo nie wiem jak ją ustawić...
Ten sam problem opisał Hedrox87 w poście #298.
 

Hedrox87

Member
Nie przeczytałeś dokładnie mojego posta... chodzi tylko i wyłącznie o filmy ze ścieżkami DD i DTS (wielokanałowymi) odtwarzanymi z pendrive wpiętego do TV!
Poza tym nie bardzo rozumiem jaka jest konkluzja Twojej odpowiedzi... powinienem zostać przy PCM wysyłanym z TV mimo, że NA PEWNO odtwarzam materiał w DD/DTS np. 5.1? Amplituner nie przekodowuje PCMa do DD czy DTS tylko ewentualnie robi swoje przetworzenie na 5.1 czy 7.1 (w H/K nazywa się to Logic7). Chyba brakuje opcji wysyłania sygnału audio z TV jako Bitstream albo nie wiem jak ją ustawić...
Ten sam problem opisał Hedrox87 w poście #298.

Wiesz co ja zrobiłem? Pogrzebałem w opcjach i chyba pomogło. Wejdź w ustawienia dźwięku, potem opcje dodatkowe, opcje SPDIF i format dźwięku wyjścia ustaw na DD lub DTS. Powinno pomóc choć czasem samo wraca do PCM.
 

zgred4

New member
Wiesz co ja zrobiłem? Pogrzebałem w opcjach i chyba pomogło. Wejdź w ustawienia dźwięku, potem opcje dodatkowe, opcje SPDIF i format dźwięku wyjścia ustaw na DD lub DTS. Powinno pomóc choć czasem samo wraca do PCM.

Dzięki Hedrox, też to znalazłem ale u mnie za każdym razem wraca do PCM. DD/DTS jest możliwe do wyboru dopiero jak odtwarzasz plik z taką ścieżką właśnie.
A poza tym to jak ustawisz tam DD/DTS to chyba oznacza że TV ma dekodować DD/DTS i wysyłać do Ampli a tego nie chcemy. Chcemy żeby Ampli nam dekodował dźwięk wielokanałowy... nie wiem już zamotałem się z tym trochę.
 

Hedrox87

Member
Tak rozumiem. Ale wrzuć coś co nie będzie miało DTS czy DD. Telewizor tego nie zdekoduje do amplitunera na prawdziwy dźwięk przestrzenny tylko będzie PCM. Wydaje mi się, że telewizor nic nie dekoduje. Wysyła tylko sygnał do ampli. W opcjach po prostu ustalamy jakiego typu ma być ten sygnał. A że sie przestawia przy TV to też mnie wkurza i mam nadzieję, że poprawią to w aktualizacji. Trzeba to zgłosić może.
 

zgred4

New member
Tak rozumiem. Ale wrzuć coś co nie będzie miało DTS czy DD. Telewizor tego nie zdekoduje do amplitunera na prawdziwy dźwięk przestrzenny tylko będzie PCM. Wydaje mi się, że telewizor nic nie dekoduje. Wysyła tylko sygnał do ampli. W opcjach po prostu ustalamy jakiego typu ma być ten sygnał. A że sie przestawia przy TV to też mnie wkurza i mam nadzieję, że poprawią to w aktualizacji. Trzeba to zgłosić może.
Tak, chyba jest właśnie tak jak mówisz... Warto by im zwrócić na to uwagę, to jest mocno uciążliwe. Np. jak ogląda się krótkie demówki to nawet nie ma szans czasem zdążyć wejść w odpowiednie pole menu żeby zmienić dźwięk z PCM na coś innego :(( - super by było żeby TV sam rozpoznawał format dźwięku i posyłał do ampli najlepszy możliwy automatycznie, przy wybranych 'głośnikach zewnętrznych'.
 
raczej nie macie racji u mnie np co do każdego kanału tv pamięta ustawienia i jak tylko jest DTS lub DD automatycznie wypuszcza taki na ampli
nic po raz kolejny nie muszę ostawiać.... pamiętajcie też że dla każdego źródła trzeba oddzielnie ustawić wszystko tak obraz jak i dźwięk
dla każdego usb oddzielnie, dla allshare oddzielnie analogicznie dla tv również...
 

pakito4

New member
Czy ma ktos dobre ustawienia obrazu do es8000 ,bo mam ten telewizor i LG860,narazie lg wygrywa pod wzgledem obrazu,ale lg jest dobrze skalibrowane,potrzebuje do ES8000 dobrych ustawien ,bo te ktore znalazlem w necie nie daja rade z lg
 

ciwy

New member
witam
mieszkam w uk i planuje zkup tego tv w polsce (jest duzo tanszy) nie orientuje sie ktos moze czy bedzie mi dzialal freeview (uk dvb-t)
 

zgred4

New member
raczej nie macie racji u mnie np co do każdego kanału tv pamięta ustawienia i jak tylko jest DTS lub DD automatycznie wypuszcza taki na ampli
nic po raz kolejny nie muszę ostawiać.... pamiętajcie też że dla każdego źródła trzeba oddzielnie ustawić wszystko tak obraz jak i dźwięk
dla każdego usb oddzielnie, dla allshare oddzielnie analogicznie dla tv również...
na pewno mówisz o UExxES8000? jaką masz wersję firmware? reszta oczywiście racja.
 

pakito4

New member
Nie zauważyłem za dużo poczty na prv :)

Aplikacje sprawdzają sobie po ip i dns z skąd jesteś. Aby oszukać tego typu programy stosujemy bramki proxy listę PL masz tutaj wybierasz te adresy ip które mają mały ping
Lista bramek proxy
w routerze ustawiasz w zakładce proxy wybrany przez Ciebie adres ip serwera proxy

ps. wywal sobie ze skrzynki stare wiadomości bo dlatego nie możesz nic dostać ani wysłać

Witam ,mieszkam w uk i jak jest mozliwosc ogladania tvn player w tv to prosze o pomoc ...wszedlem w router zmienilem na ip PL i TV nie potrafil sie polaczyc z routerem, jak by niebylo internetu,sorry ale jestem laikiem w te klocki czy moglbys to opisac bardziej ,czy musze takze wpisac jakies dse ?
 
Do góry