Test nowego telewizora LCD firmy Samsung UE55ES8000

mkkraw

New member
skakanie

dzis ogladałem mecz na UE46ES8000, podgłaszanie mową jest do bani ,mówie mu zeby podgłosił a on podgłasza o 1 stopień po 5 razie (5 stopni) wziołem pilota i podgłosiłem ile mozna gadać,ogólnie tv działa duzo szybciej od serii D, niestety skakanie obrazu pozostało tak jak w serii D,mozecie porzegnać sie z komfortowym ogladaniem meczu


Witam czy może mi ktoś załączyć fotki lub opisać troszkę dokładniej ten problem - zastanawiam się nad zakupem tego modelu a oglądam głównie sport. Jeżeli w najwyższym modelu jest problem to będę musiał poszukać innego tv - pewnie plazma w tym wypadku też wypada lepiej?

To mój pierwszy post zatem przepraszam jeżeli czegoś brak itd.
Pozdrawiam
 

sajdorek

New member
Witam
Kupiłem ES8000 i długo szukałem myślałem, miałem obawy co do matrycy 5 klocków to dla mnie wystarczająco żeby mieć powód do poszukiwań Wszyscy znajomi pytali sie kiedy kupie czy już kupiłem ale ja czekałem (rozważając różne modele, producentów)
W końcu dokonałem zakupu ES8000 5 lat gwarancji matryca (A)Samsunga to mnie przekonało wziołem go prawie w ciemno i co ? Nie żałuję ani złotówki Świetnie świeci clouding znikomy do tego stopnia że nie zauważam w ciemnym pokoju kontrast i jasność na fula matryca ciemna żadnych plam. Co wiecej miałem styczność wczesniej z serią c6000 c8000 i powiem ze micro diming ultimate taki posaiada es8000 robi robotę czerń czarna obraz nieznacznie przygasa Dzisiaj nie wyobrazam sobie leda bez strefowego przygaszania. Obraz ostry nawet mam na kanałach z kablówki o hd nie bede wspominał bo na 40" rozdzielczość 4K nie jest mi do niczego potrzebna a fullhd wystarcza w zupełności. Najwyższa klasa jeżeli chodzi o ten TV
Do konca miesiąca jest promocja 5 lat gwaranci na priva podam sklep gdzie zakupiłem podam nr kom jakby ktoś chciał uzyskać jakies informację odemnie na temat tv Polecę sklep gdzie dostaniecie sprzęt najwyższej klasy.
Pozdrawiam:D
 

largoon

New member
Cześć

Dla poprawy wieczornego oglądania wszelkiej maści materiałów na ES8000 można dokupić lampę LivingColors firmy Philips. Oczywiście jest to rozwiązanie droższe niż zakup listwy led i bardziej sprawdza się, gdy tv stoi na półce. Lampę umieszczamy wtedy za telewizorem. Nie grzeje się i pobiera mało energii. Zmiana jasności światła i koloru odbywa się za pomocą bezprzewodowego pilota.

Przy wąskiej ramce ES8000 działa to bardzo dobrze. Dodam także, iż istnieje możliwość płynnej, automatycznej zmiany kolorów w zakresie czasowym od 5 do 60 sekund. Nie jest to co prawda Ambilight Phila z prawdziwego zdarzenia, ale całkiem poważny zamiennik;)
 

Attachments

  • IMG_0275.jpg
    IMG_0275.jpg
    322,2 KB · Wyś: 237
  • IMG_0273.jpg
    IMG_0273.jpg
    301,6 KB · Wyś: 215
  • IMG_0277.jpg
    IMG_0277.jpg
    306 KB · Wyś: 171

sirtrotyl

New member
Czy na naszych telewizorach jest możliwość uruchomienia/odblokowania funkcji sprawdzania obecności użytkownika przez kamerę ?
Wychodzisz z pokoju na dłużej więc niech po zadanym czasie tv wygasi obraz zostawiając dźwięk. Jest taka ręczna funkcja w menu ale automat bardziej by się przydał.
 
OKI dzięki a tak swoją droga to gdzieś kiedyś była mowa iż tą kamerkę będzie można wykorzystać jak monitoring i zdalnie z niej korzystać jest coś takiego?
 

sirtrotyl

New member
OKI dzięki a tak swoją droga to gdzieś kiedyś była mowa iż tą kamerkę będzie można wykorzystać jak monitoring i zdalnie z niej korzystać jest coś takiego?

Dokładnie o tym samym czytałem i też jestem ciekaw jak z tym jest.
Może SamyGo cos wymyśli ? Mamy kamerę w tv więc otwiera się wachlarz możliwości dla kogoś obeznanego w temacie.
 

sirtrotyl

New member
Jest opcja który wyłącza telewizor automatycznie po 4 godzinach braku aktywności (4 godziny po to by nie wyłączał się podczas oglądania filmu). Pozdrawiam.

W ES8000 wyłączanie obrazu jest w:
Menu → System → Rozwiązanie Eco
●● Oszczędz. Energii
Funkcja ta umożliwia regulację jasności
telewizora w celu zmniejszenia zużycia
energii. Wybranie opcji Wyłącz obraz
powoduje wyłączenie obrazu, jednak
dźwięk jest nadal emitowany. Naciśnij
dowolny przycisk (z wyjątkiem przycisku
regulacji głośności), aby ponownie włączyć
ekran.

Nie wiem czy plazmy też to mają
 

largoon

New member
Jeżeli ktoś ma problemy z podświetleniem matrycy lub/i obraz w trybie Film jest nijaki (blady, mleczny, słaba czerń), można zastosować poniższe ustawienia:

TRYB OBRAZU: standardowy (w tym trybie działa Micro Dimming Ultimate).
PODŚWIETLENIE: 13
KONTRAST: 80
JASNOŚĆ: 45
OSTROŚĆ: 30
KOLOR: 48
ODCIEŃ (Z/C): Z49/C51

USTAWIENIA ZAAWANSOWANE:

KONTRAST DYNAMICZNY: wyłączone
TONACJA CZERNI: wyłączone
ODCIEŃ SKÓRY: 0
TYLKO TRYB RGB: wyłączone
PRZESTRZEŃ KOLORÓW: użytkownika

czerwony: 48,0,0
zielony: 0,53,0
niebieski: 0,0,59
żółty: 52,52,0
cyjan: 0,51,51
purpurowy: 45,0,50

BALANS BIELI:

przes. C27, Z25, N24
wzm. C5, Z25, N20

BALANS BIELI - 10p: wyłączone
GAMMA: -1
OŚWIETLENIE DYNAMICZNE: wyłączone

OPCJE OBRAZU:

TONACJA KOLORÓW: ciepły 2
FILTR ZAKŁÓCEŃ CYFR.: wyłączone
RED. ZAKŁÓCEŃ MPEG: wyłączone
POZIOM CZERNI HDMI: niski
TRYB FILM: auto 2
MOTION PLUS: wyraźny
LED MOTION PLUS: włączone

SYSTEM -> Rozwiązanie ECO -> Czujnik ECO: włączone -> min. podświetlenie: 5.
 

sirtrotyl

New member
Z jakiego powodu nie można pobrać firmware bezpośrednio z menu tv i internetu ? Zawsze twierdzi,że nie ma nic do pobrania choć na serwerze jest nowsza wersja. Prawdę mówiąc raz tylko zaraz po zakupie udało mi się w ten sposób zaktualizować tv. Teraz pozostaje tylko opcja via pendrive. Myslałem,że to może błąd w sofcie ale po tylu wersjach już powinni to poprawić.
 

Hedrox87

Member
Z jakiego powodu nie można pobrać firmware bezpośrednio z menu tv i internetu ? Zawsze twierdzi,że nie ma nic do pobrania choć na serwerze jest nowsza wersja. Prawdę mówiąc raz tylko zaraz po zakupie udało mi się w ten sposób zaktualizować tv. Teraz pozostaje tylko opcja via pendrive. Myslałem,że to może błąd w sofcie ale po tylu wersjach już powinni to poprawić.

Sprawdziłem to i wydaje mi się, że opcja via internet jest aktualizowana z opóźnieniem tzn. przez pendrive można szybciej zaktualizować dopiero po jakimś czasie aktualizują serwery dla aktualizacji internetowych.
 
Do góry