Test amplitunera Yamaha RX-V765

jacek wo.

New member
Dokładnie tego bym oczekiwał - t.j. opcji HDMI1/2/3/4 jeśli nie da się w pełni auto.
...
Chyba obejrzę dokładniej tego Denona..

Ale to jest na stałe - albo HDMI1 albo HDMI2 albo HDMI3 albo ostatnio używane (czyli nie wiadomo które), no i w 1610 są (tylko ?) 3 HDMI ...

W sumie to pewnie ciężko zrobić taki auto-switch, który rozpozna intencje uzytkownika :)
No bo jak masz kilka urządzeń podpiętych po HDMI i uruchomionych, to jak maszyna ma sama wybrać, z którego źródła ma przesyłać obraz i audio? I tak pewnie pilotem trzeba któreś urządzenie włączyć, wybrać kanał albo menu płyty ...
Wydaje mi się, że tu nawet HDMI control nie pomoże, bo obsługują je TV, DVD, BD czy kina domowe, ale niestety tunery sat to raczej nie, przynajmniej te "platformowe" ?
 

jacek wo.

New member
How to check your firmware version:
Press and hold the [STRAIGHT] button on the front panel and keep it
pressed while you press the [STANDBY/ON] button. Once the front
panel displays "Advance Setup", release the [STRAIGHT] button.
Then, press and hold the [TONE CONTROL] button for about 3
seconds until front panel displays​
“M:K032 8FFD”.
K032: version of firmware

8FFD: checksum
U mnie jest aktualnie M:L034 368A
 
Ostatnia edycja:

marczyn

New member
Ale to jest na stałe - albo HDMI1 albo HDMI2 albo HDMI3 albo ostatnio używane (czyli nie wiadomo które), no i w 1610 są (tylko ?) 3 HDMI ...

W sumie to pewnie ciężko zrobić taki auto-switch, który rozpozna intencje uzytkownika :)
No bo jak masz kilka urządzeń podpiętych po HDMI i uruchomionych, to jak maszyna ma sama wybrać, z którego źródła ma przesyłać obraz i audio? I tak pewnie pilotem trzeba któreś urządzenie włączyć, wybrać kanał albo menu płyty ...
Wydaje mi się, że tu nawet HDMI control nie pomoże, bo obsługują je TV, DVD, BD czy kina domowe, ale niestety tunery sat to raczej nie, przynajmniej te "platformowe" ?


Wydaje mi się, że można to osiągnąć i to całkiem prostą metodą - i to bez HDMi-CEC. Tak działają lepsze switche HDMI sprzedawane na allegro za 100-120zl. Po prostu switch przelacza sie na wejscie, z ktorego ostatnio otrzymal sygnal.
Zalozmy ze do switcha podlaczone sa kolejno:

HDMI1 - tvsat
HDMI2 - odtwarzacz DVD/BD
HDMI3 - konsola do gier

Wlaczam tvsat, switch otrzymuje sygnal na HDMI1 i przelacza sie na ten wlasnie port. Teraz przy dzialajacym tvsat wlaczam DVD/BD i switch przelacza sie na HDMI2 itd. Po wylaczeniu DVD/BD switch wraca do HDMI1.

Wracajac do ustawien w Denonie dla HDMI standby through, ustawienie domyslnie aktywnego HDMI czesciowo rozwiazuje problem.
Nie wszystkich urzadzen uzywa sie jednakowo czesto. W moim przypadku najczesciej wykorzystywany jest tvsat. Ustawienie "na sztywno' portu HDMI1 domyslnie dzialajacego w trybie standby rozwiazaloby problem. DVD/BD i Konsole zawsze uzywam z amplitunerem.


Dodatkowe pytanie do forumowiczow. Walcze z tym i nie osiagnalem do tej pory oczekiwanego efektu. Jak sprawic aby ampli dla materialu 5.1 kopiowal sciezki surround na glosniki surround back (przy ukladzie glosnikow 7.1)? Wydaje sie, ze jest to tak proste i oczywiste, ze kazdy ampli powinien robic to domyslnie. Otoz nie do konca.
Od razu powiem, ze 7ch enhancer rozrzuca dzwiek w przedziwny sposob i mam wrazenie, ze trace kanal srodkowy, ktore jest rozbijany na fronty, ponadto podbijane sa basy we wszystkich glosnikach - czego nie chce, mam od tego subwoofer.
Opis w instrukcji dla 7ch enhancer jest totalnie niezrozumialy dla mnie...
Jak to jest w innych ampli 7.1? Az sie wierzyc nie chce zeby Yamaha miala z tym problem...
 

marczyn

New member

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pilot i sceny...

Panowie mam problem żeby przypisać działanie pilota do konkretnej sceny ;/
W instrukcji jest napisane aby trzymać przycisk sceny a następnie przez 3 sekundy odpowiedni przycisk input do którego przypisaliśmy działanie pilota. Kiedyś mi się to udało niestety chce zmienić troszkę konfiguracje i za nic w świecie mi to nie wychodzi ponownie.
Moge prosić o łopatologiczne wyjaśnienie ;) Instrukcje mam tylko po angielsku ale sadzę ze ją rozumiem ;)

Pozdrawiam!
 

jacek wo.

New member
Wydaje mi się, że można to osiągnąć i to całkiem prostą metodą - i to bez HDMi-CEC. Tak działają lepsze switche HDMI sprzedawane na allegro za 100-120zl. Po prostu switch przelacza sie na wejscie, z ktorego ostatnio otrzymal sygnal.
...
...
Nie wszystkich urzadzen uzywa sie jednakowo czesto. W moim przypadku najczesciej wykorzystywany jest tvsat. Ustawienie "na sztywno' portu HDMI1 domyslnie dzialajacego w trybie standby rozwiazaloby problem. DVD/BD i Konsole zawsze uzywam z amplitunerem.
Ba, gdyby nasze ampli to miały, to byłyby prawie idealne ...
Producenci nie chcą zrobić idealnego produktu, bo to oznacza bankructwo :)


Dodatkowe pytanie do forumowiczow. Walcze z tym i nie osiagnalem do tej pory oczekiwanego efektu. Jak sprawic aby ampli dla materialu 5.1 kopiowal sciezki surround na glosniki surround back (przy ukladzie glosnikow 7.1)? Wydaje sie, ze jest to tak proste i oczywiste, ze kazdy ampli powinien robic to domyslnie. Otoz nie do konca.
Od razu powiem, ze 7ch enhancer rozrzuca dzwiek w przedziwny sposob i mam wrazenie, ze trace kanal srodkowy, ktore jest rozbijany na fronty, ponadto podbijane sa basy we wszystkich glosnikach - czego nie chce, mam od tego subwoofer.
Opis w instrukcji dla 7ch enhancer jest totalnie niezrozumialy dla mnie...
Jak to jest w innych ampli 7.1? Az sie wierzyc nie chce zeby Yamaha miala z tym problem...
7 channel stero - dzwięk zmiksowany w dół do 2 kanałów i "rozrzucony" ze wszystkich głosników - zalecany jako tło muzyczne na imprezki (serio, serio)

7ch enhancer - to tryb do "poprawy skompresowanej muzy" - chyba to eufemizm na mp3 - do dosłuchu ze wszystkich kanałów, czyli zastosowanie jak wyżej

IMHO żaden z tych trybów nie jest przewidziany do filmów ...

Z opisów trybów surround wynika, że do 7 kanałowego to najlepiej zwykły Pro Logic, a tryb PL II czy PL IIx zalecają użyć właśnie wtedy, kiedy nie masz głosników SB
 

jacek wo.

New member
Panowie mam problem żeby przypisać działanie pilota do konkretnej sceny ;/
W instrukcji jest napisane aby trzymać przycisk sceny a następnie przez 3 sekundy odpowiedni przycisk input do którego przypisaliśmy działanie pilota. Kiedyś mi się to udało niestety chce zmienić troszkę konfiguracje i za nic w świecie mi to nie wychodzi ponownie.
Moge prosić o łopatologiczne wyjaśnienie ;) Instrukcje mam tylko po angielsku ale sadzę ze ją rozumiem ;)

Pozdrawiam!

Odwrotnie - najpierw wybierz właściwy "input", a potem naciśnij i przez 3 sekundy przytrzymaj ten przycisk SCENE, do której chcesz go przypisać.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
@jaco dzięki za odpowiedź! :) Ale niestety nie działa...tzn nie działa tak jak bym chciał ;)
Mianowicie chodzi mi o sterowanie dodatkowego urządzenia pilotem ampli....

Do wejścia av5 mam podpiętą cyfrę i do tegoż tez av5 ustawiłem pilota.Jak wcisne AV5 to pilot współpracuje z dekoderem cyfry+ ale jak wybiorę Scene TV do którego przypisane jest AV5 to juz pilot nie działa... Próbowałem już kilka razy i nawet z kolejnością jaką Ty podajesz nie działa ;(

Moze jakis reset kodów do pilota zapodac bo się coś zwiesiło ? ;)

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

Pierek

New member
Z opisów trybów surround wynika, że do 7 kanałowego to najlepiej zwykły Pro Logic, a tryb PL II czy PL IIx zalecają użyć właśnie wtedy, kiedy nie masz głosników SB

Pro Logic to chyba do nieczego nie jest dobry .
a Pro Logic 2 nie działa jak nie ma glosnikow SB Co ty za ciemnote ludziom wciskasz ?
 

hawk11

New member
Pro Logic to chyba do nieczego nie jest dobry .
a Pro Logic 2 nie działa jak nie ma glosnikow SB Co ty za ciemnote ludziom wciskasz ?
A gdzie tam jest tak napisane. Czytaj ze zrozumieniem-
Z opisów trybów surround wynika, że do 7 kanałowego to najlepiej zwykły Pro Logic, a tryb PL II czy PL IIx zalecają użyć właśnie wtedy, kiedy nie masz głosników SB
Kolego Pierek już kolejny raz wprowadzasz niepotrzebny zamęt.
@jaco dzięki za odpowiedź! :) Ale niestety nie działa...tzn nie działa tak jak bym chciał ;)
Mianowicie chodzi mi o sterowanie dodatkowego urządzenia pilotem ampli....

Do wejścia av5 mam podpiętą cyfrę i do tegoż tez av5 ustawiłem pilota.Jak wcisne AV5 to pilot współpracuje z dekoderem cyfry+ ale jak wybiorę Scene TV do którego przypisane jest AV5 to juz pilot nie działa... Próbowałem już kilka razy i nawet z kolejnością jaką Ty podajesz nie działa ;(

Moze jakis reset kodów do pilota zapodac bo się coś zwiesiło ? ;)

Pozdrawiam!

Ja pod AV5 mam TV i jak chcę aby scene mi zadziałało to przyciskam AV5 a wtedy przełącza mi się na TV(SCENE) i nie muszę już nic robić. Przyciskając przycisk sceneTV- AV5 nie jest wtedy aktywny.
 
Ostatnia edycja:

robj27

New member
Ja również pod AV5 przypisałem (zaprogramowałem przy tym wejściu) funkcje pilota tunera cyfry na pilocie Yamahy jednocześnie przypisując AV5 jako SCENE TV. I po naciśnięciu SCENE TV pilot Yamahy nie działa z tunerem cyfry, natomiast po naciśnięciu AV5 pilot Yamahy obsługuje tuner cyfry. Czy to jest normalne czy da się zrobić tak iż po naciśnięciu SCENE TV (przypisane do AV5) pilot Yamahy zadziała z cyfrą?
 

Pierek

New member
A gdzie tam jest tak napisane. Czytaj ze zrozumieniem-
Kolego Pierek już kolejny raz wprowadzasz niepotrzebny zamęt.
.

O ile mnie pamieć nie myli to w instrukcji pisze ze PLIIx nie działa gdy brak kolumn SB to raczej nie moze byc zalecany ale moge sie mylic bo nie mam prze sobie instrukcji .
 

hawk11

New member
O ile mnie pamieć nie myli to w instrukcji pisze ze PLIIx nie działa gdy brak kolumn SB to raczej nie moze byc zalecany ale moge sie mylic bo nie mam prze sobie instrukcji .
PLIIx nie działa, ale PLII tak, więc po części masz tylko rację i tak powinieneś napisać.

Ja również pod AV5 przypisałem (zaprogramowałem przy tym wejściu) funkcje pilota tunera cyfry na pilocie Yamahy jednocześnie przypisując AV5 jako SCENE TV. I po naciśnięciu SCENE TV pilot Yamahy nie działa z tunerem cyfry, natomiast po naciśnięciu AV5 pilot Yamahy obsługuje tuner cyfry. Czy to jest normalne czy da się zrobić tak iż po naciśnięciu SCENE TV (przypisane do AV5) pilot Yamahy zadziała z cyfrą?
Nie zmieniaj na scene, zostaw na AV5 i powinno działać. Jak napisałem wcześniej.
 
Ostatnia edycja:

jacek wo.

New member
Ja również pod AV5 przypisałem (zaprogramowałem przy tym wejściu) funkcje pilota tunera cyfry na pilocie Yamahy jednocześnie przypisując AV5 jako SCENE TV. I po naciśnięciu SCENE TV pilot Yamahy nie działa z tunerem cyfry, natomiast po naciśnięciu AV5 pilot Yamahy obsługuje tuner cyfry. Czy to jest normalne czy da się zrobić tak iż po naciśnięciu SCENE TV (przypisane do AV5) pilot Yamahy zadziała z cyfrą?

U mnie na AV1 mam podłaczony dekoder Polsatu, do pilota pod przycisk AV1 mam przypisany kod od dekodera Polsatu.
Jak w dalszym kroku przyporządkuję wejście AV1 do SCENE TV, to po wybraniu przycisku SCENE TV:
a) w amplitunerze uaktywniane jest wejście AV1
b) czarne klawisze "kursora" od pilota Yamahy sterują mi dekoderem Polsatu - zmianą kanału i głośnością w dekoderze, czarne przyciski menu pilota Yamahy uaktywniają menu dekodera, szare klawisze +/- sterują głośnościa amplitunera

czyli, jest tak jakbyś chciał @robj27

c) niestety - jednoczesnie przestają działać klawisze od obsługi TV
Tak samo reaguje pilot po wybraniu AV1, nie ma tu różnicy czy użyję SCENE TV czy AV1.

Mam wrażenie, że producent milcząco założył, że "SCENE TV" zawsze będzie przez użytkownika "przywiązane" do tego konkretnego wejścia, na którym jest podłączone wyjście dźwięku Digital Optical Out z odbiornika TV i jednocześnie to wejście uprzednio "przyprogramowane" kodem od danego modelu TV - czyli uważa, ze ta scena jest do ogladania TV z tunera w odbiorniku telewizyjnym z ewentualnym odsłuchem audio przez amplituner - u nas może to sie przydać po wejściu DVB-T :x :(
 
Do góry