Test amplitunera Yamaha RX-V765

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Stare PS3 maja wadliwą kartę dźwiękową, pomimo zmiany oprogramowania nie dało się tego opanować i nigdy nie ujrzysz znaczka dtsHD na swoim ampli.
 

valdemord74

New member
Ok. Black, dzięki za krótką i rzeczową odpowiedź. Teraz PS3 mam ustawione na przesyłanie dźwięku po Linear PCM. Po włączeniu Display na PS3 pokazuje każdy format dźwięku na płycie BD łącznie z DTS HD-MA i Dolby True HD. Oczywiście na ampli pokazuje PCM. Teraz pytanie ostateczne. Znaczek znaczkiem - to nie jest istotne - ale czy dźwięk który leci przez ampli to faktycznie jest w formacie DTS HD-MA lub Dolby True HD, a jak nie to jaki to jest format - czy mam zacząć się rozglądać za typowym odtwarzaczem Blue-Ray?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dźwięk, który leci przez ampli to PCM. Pomijając to co może zwalić przy konwersji z HD na PCM konsola to jest ekstra.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Stare PS3 maja wadliwą kartę dźwiękową, pomimo zmiany oprogramowania nie dało się tego opanować i nigdy nie ujrzysz znaczka dtsHD na swoim ampli.

Wadliwą karte dźwiękową? O czym mowa bo pierwsze słyszę ;P stara ps3 poprostu nie puszcza dźwięku hd w bitstream...Rozkodowuje go sama i daje jako LPCM i to wszystko. Nie spotkałem nikogo z wadliwą kartą dźwiękową w ps3.
@Valdemord to samo chodziło mi po głowie (zmiana konsoli) ale doszedłem do wniosku że nie ma sensu! Dźwięk który słyszysz to dts-hd który według mnie jest bardziej szczegółowy i lepiej kontrolowany.
Nie wiem jakie masz nagłośnienie ale spróbuj zrobić test z zwykłym dts zmieniając z lpcm i bitstream w trakcie oglądania z płyty jest to możliwe bez wychodzenia do menu...
Ja usłyszałem u siebie tylko głośniej na bitstream nic pozatym. Ampli yamaha 765 i jamo c407 ;)
Powodzenia!
 
Ostatnia edycja:

valdemord74

New member
Dokładnie Borygo, też robiłem próbę akurat na BD - Transformers 2 ( DTS HD-MA ). Podczas oglądania filmu przełączałem z bistream na Linear PCM. Tylko u mnie jest odwrotnie, tzn. głośniejszy i bardziej dynamiczny dźwięk jest po LPCM. Ale to jest chyba zrozumiałe, ponieważ przy bistream dźwięk który pokazuje konsola to zwykły DTS z przesyłem około 1,5 MB/s a przy LPCM konsola pokazuje DTS HD-MA z przesyłem 5-6MB/s. Nagłośnienie jakie posiadam to JBL ES ( mała prywata - dzięki Blackninja za profesjonalną transakcję - polecam wszystkim zakupy w Olsztynie! )
Żeby zakończyć dyskusję na ten temat to niech mi ktoś jeszcze raz potwierdzi czy konsola przepuszcza dźwięk HD po LPCM? Black napisałeś, że dźwięk to PCM - czyli??? Przy ustawieniu straight na ampli dźwięk pięknie rozchodzi się do poszczególnych kolumn i w sumie nie byłoby problemu gdyby nie natura człowieka, że chce mieć pewność że to co akurat słucha to jest to jest właśnie dźwięk w HD. Sorry za laickie pytania ale ta dziedzina to nie jest moja mocna strona.
 

NIEMEN

New member
Prosze o pomoc,nie wiem co mam wybrac do RX-V765.
Jamo 608
Yamaha 777
ps.testował już ktoś ten sprzęcik Paramax Model LM 48
 
Ostatnia edycja:

u_b_e_k

New member
Przepraszam za mały offtop ;)

Zastanawiam się nad zakupem tego aplituner i jakiegoś zestawu głośników. I tutaj pytanie do blackninja - czy w Olsztynie masz stacjonarny sklep (również jestem z Ol. i byłoby miło mieć kogoś obeznanego z tematem "pod ręką")?

Pozdrawiam.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Valdemord ja nie pisałem o zmianie ścieżki dźwiękowej tylko output na ps3 ;) Chodzi o to że jak puścisz tą samą ścieżke w lpcm i bitstream to bedzie różnica.
Niestety dts-hd nie możesz dać po bitstream więc do testów pozostaje dts lub dobry dolby...
I tu mamy sedno tematu... Ja na dts'ie jak zmienie na bitstream słyszę dźwięk głośniej co nie znaczy lepiej.
Więc jeśli zmieniłbyś konsole na slim i ustawił ją na bitstream to uzyskasz dźwięk hd rozkodowany przez yamahe i napewno będzie on głośniejszy ale czy yamaha posiada tak dobrą elektronikę żeby grało to lepiej niż lpcm które też jest hd??
Mi się podoba ps3 w skrzyni jaką mam ;)
Chyba że padnie to wtedy napewno kupie slima bo ciut mniej prądu bierze ;)
Moja rada na - zostaw jak jest bo masz dźwięk hd tyle że bez znaczka na ampli a za oszczędzoną kase idź z kobietą na lody ;)
Pzdr!
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przepraszam za mały offtop ;)

Zastanawiam się nad zakupem tego aplituner i jakiegoś zestawu głośników. I tutaj pytanie do blackninja - czy w Olsztynie masz stacjonarny sklep (również jestem z Ol. i byłoby miło mieć kogoś obeznanego z tematem "pod ręką")?

Pozdrawiam.
Mamy dwa sklepy w Olsztynie namiar masz na PW.
 

valdemord74

New member
Borygo, jest tak jak piszesz, przy zwykłym dolby digital lub DTS przy ustawionym na bistream faktycznie jest głośniej. Jeśli chodzi o formaty dźwięku HD to mnie uspokoiłeś, a znaczek na ampli jest nieistotny. Ja i tak mam ustawionego ampli na pokazywanie źródła a nie audio dekodera. Pozdrawiam, a na lody to się na pewno z żonką i dzieciakiem wybiorę.
 

mszary

New member
Witam panowie,
jestem w trakcie "poznawania" RX-V765 i niestety nie radzę sobie z nią za bardzo.
Po pierwsze moja zmieniarka Yamaha. Wcześniej do wzmacniacza stereo podłączona była dwoma (L i R) interkonektami Oehlbach, teraz w Ampli już tego tak nie podłączę bo nie mam jak, więc połączyłem zmieniark z ampli przez optyczny kabelek ale na AV4 a przcisk "scene" CD jest na innym AV i nie mogę tego na skróty wybierać.
Konsola PS3 - jak macie podłączoną do amplitunera? Nie wiem czy łączyć przez HDMI czy optycznym?
Mam podłączone wszystkie głośniki i subwoofer mam pod subwoofer 1 ale mojego suba nie słychać "chyba" wcale... Subwoofer to Jamo sub 200

czy można ustawić jakiś "test" żeby odzywały się po kolei podłączone głośniki czy dobrze są podłączone?
Jak się stosuje tą małą przystawkę czarną na mini jacka? po co ona jest?

Instrukcja do amplitunera to zwykłe nieczytelne ksero...

Pomóżcie proszę.
 

hawk11

New member
Ostatnia edycja:

McMatheo

New member
Jestem już 6 miesięcy posiadaczem opisywanej Yamahy ale czasem jeszcze sobie w niej pogrzebię :grin:

Z ostatnich doświadczeń wyskoczył mi pewien dylemat. Postanowiłem pierwszy raz (mam osobne stereo) wrzucić do playera Sony BDP360, ustawionego w bitsream - ku Yamaszce, płytę CD. I na wyświetlaczu ampli pojawił się PCM. Oczywiście mam świadomość, że sprzęty mam połączone po HDMI. W sumie to nie wiem czego się spodziewałem ale czy to co wyszło oznacza, że dekodowanie płyty CD odbywa się w Soniaku a filmy są surowe dostarczone do ampli i tam dekodowane? Jeśli tak to w jaki sposób dochodzi do decyzji, że CDki dekoduje BD? Oglądając film z BD mam np. na wyświetlaczu DTS czy DD i zakładam, że wówczas pracuje dekoder ampli.

Piszę o tym m.in też dlatego, ze jakiś czas temu fido2001 przy testach Filipa 9500 przejechał się po testujących go za PCM. Jasne, że w dobrym BD powinno się wypuścić stereo analogiem ale jeśli trzeba inaczej to trzeba po HDMI. I tak dla testów zrobiłem... po czym zobaczyłem napis PCM... A może w niektórych ampli nie ma możliwości obróbki sygnału zwykłego CD? A może w tym przypadku PCM nie ma nic wspólnego z dekodowaniem i dostarcza surowy dźwięk obrabiany w ampli a ja nie rozumiem pojęcia PCM?

Co myślicie?
 

mszary

New member
@mszary
Jak masz polską instrukcję to nie rozumiem czemu masz kłopoty. Wszystko jest napisane, a to że jest nieczytelna to wiem bo sam mam taką. W 1 poście opisałem chyba jak zmieniać przyciski SCENE. przeczytaj cały wątek. Co do suba to poczytaj wątek http://www.hdtv.com.pl/forum/kolumny/51142-subwoofer-yamaha-yst-sw150-dziala-cicho.html. Nie rozumiem jak można mieć kłopoty z podłączeniem dwóch kabelków?
hawk11 a mógłbyś mi wskazać gdzie napisałeś jak programuje się przyciski SCENE? nie mogę tego doczytać...

CD mam pod AV4 kalem optycznym a SCENE CD jest pod AV3(chyba) - jak to zmienić żeby było pod AV4?

Pozdrawiam
 

hawk11

New member
hawk11 a mógłbyś mi wskazać gdzie napisałeś jak programuje się przyciski SCENE? nie mogę tego doczytać...

CD mam pod AV4 kalem optycznym a SCENE CD jest pod AV3(chyba) - jak to zmienić żeby było pod AV4?

Pozdrawiam
Napisałem, że można go dowolnie programować, wystarczyło doczytać w instrukcji str. 24
Wybierz AV4 i przytrzymaj Przycisk scene do którego chcesz przydzielić (w twoim przypadku CD) na kilka sekund (na pilocie bądź na panelu ampli ) do wyświetlenia komunikatu "SCENE Setting Complete".
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jestem już 6 miesięcy posiadaczem opisywanej Yamahy ale czasem jeszcze sobie w niej pogrzebię :grin:

Z ostatnich doświadczeń wyskoczył mi pewien dylemat. Postanowiłem pierwszy raz (mam osobne stereo) wrzucić do playera Sony BDP360, ustawionego w bitsream - ku Yamaszce, płytę CD. I na wyświetlaczu ampli pojawił się PCM. Oczywiście mam świadomość, że sprzęty mam połączone po HDMI. W sumie to nie wiem czego się spodziewałem ale czy to co wyszło oznacza, że dekodowanie płyty CD odbywa się w Soniaku a filmy są surowe dostarczone do ampli i tam dekodowane? Jeśli tak to w jaki sposób dochodzi do decyzji, że CDki dekoduje BD? Oglądając film z BD mam np. na wyświetlaczu DTS czy DD i zakładam, że wówczas pracuje dekoder ampli.

Piszę o tym m.in też dlatego, ze jakiś czas temu fido2001 przy testach Filipa 9500 przejechał się po testujących go za PCM. Jasne, że w dobrym BD powinno się wypuścić stereo analogiem ale jeśli trzeba inaczej to trzeba po HDMI. I tak dla testów zrobiłem... po czym zobaczyłem napis PCM... A może w niektórych ampli nie ma możliwości obróbki sygnału zwykłego CD? A może w tym przypadku PCM nie ma nic wspólnego z dekodowaniem i dostarcza surowy dźwięk obrabiany w ampli a ja nie rozumiem pojęcia PCM?

Co myślicie?

pcm to cyfrowe odzwierciedlenie dzwieku analogowego. w tej postaci zapisana jest sciezka na plycie CD i ani ampli ani player nie musi nic rozkodowywac.
dekodowanie sciezki zakodowanej (np.z BD) odbywa sie wedle ustawien w menu audio,lub decyzja o dekodowaniu w playerze odbywa sie automatycznie jesli player wykryje ze ampli przyjmuje dzwiek w postaci pcm przez hdmi , nie posiada jednak dekoderow HD.
 

mszary

New member
hawk11 nie spinaj sie tak bardzo :razz: - czasem ktoś - tak jak ja :) - nie lubi czytać instrukcji a szczególnie tak brzydko skserowanej i tak głupio napisanej i prosi o pomoc kogoś kto dany sprzęt już zna i użytkuje. Jest forum na którym ludzie wypowiadają się w temacie i ludzie ci znają sprzęt który mają w domu a że trafiłem na temat RX-V765 to pozwoliłem zapytać bo mi tak łatwiej - zadać pytanie niż wertować w instrukcji i czytać zamiast o "amplitunerze RX-V765" to o "urządzeniu źródłowym wychodzącym" i innych pierdołowatych nazwach (swoją drogą: jakby nie można było tego w instrukcji nazwać inaczej - po ludzku).
Dlatego jeśli uraziłem ciebie moimi pytaniami, które uważasz za głupie to przepraszam :), ale ty jako autor dosyć obszernego tematu powinieneś spodziewać się pytań wszelakich od laików.

I żeby za bardzo ciebie nie denerwować to następne pytanie kieruję do kogoś innego kto użytkuje RX-V765 - jak sprawić że głośnik centralny w scenach dialogowych filmów czy gier z PS3 grał głośniej? Wydaje mi się że gra ciszej.
Zaznaczam że jeszcze nie kalibrowałem amplitunera za pomocą YAPO.

Pozdrawiam
Wesołych Świąt życzę.
 
Do góry