Test amplitunera Yamaha RX-V765

hawk11

New member
W menu Yamahy:
-Speaker setup, manual setup, level.
Nie spinam się tylko uważam, że jak masz polską instrukcję to jesteś leniwy i przede wszystkim skalibruj przez YPAO.
Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

mszary

New member
W menu Yamahy:
-Speaker setup, manual setup, level.
Nie spinam się tylko uważam, że jak masz polską instrukcję to jesteś leniwy i przede wszystkim skalibruj przez YPAO.
Pozdro.
u mnie to jak zwykle ze wszystkim to i z amplitunerem musi cos byc nie tak.
robię właśnie tą kalibrację przez Yapo, no i zrobiłem tak jak w instrukcji, i amplituner cos sobie rzeźbił ale na końcu wyrzeźbił "Warning" - rozwinąłem to Warning i wyszło mi:
"W-1 OUT OF PHASE
Reverse Channel
FL RL
---
--- ---
--- ---
--- ---"

hawk11 - o co chodzi :?:
 
Ostatnia edycja:

hawk11

New member
Sprawdź czy masz przewody dobrze podłączone tzn (+) do (+), a (-) do (-) w przednim lewym i tylnym lewym. jeśli jest dobrze to wciśnij ok i zakończ.
 

mszary

New member
Sprawdź czy masz przewody dobrze podłączone tzn (+) do (+), a (-) do (-) w przednim lewym i tylnym lewym. jeśli jest dobrze to wciśnij ok i zakończ.
no właśnie to sprawdzałem, ale że nawet jak są dobrze to i tak będzie źle pokazywał a kalibracja mimo tego że jest "warning" będzie zakończona pomyślnie :?:

BTW - a jak + i - byłby pomylony to chyba głośnik by nie grał, prawda?
 
Ostatnia edycja:

hawk11

New member
Sprawdź podłączenia głośników oraz polaryzację (+ lub -).
Jeśli są w porządku, głośniki pracują prawidłowo, pomimo
występowania tego błędu.
Cytat z instrukcji.
Połącz odwrotnie i sprawdź:razz:
 
Ostatnia edycja:

mszary

New member
pomogło faktycznie :eek:k: Dzięki :D

codziennie uczę się czegos nowego o tym amplitunerku.
Tym razem barkuje mi tego, a może ktoś zaraz da jakąś wskazówkę i już mi nie będzie brakować a mianowicie: na kanale do muzyki "2 CH STEREO" - wiadomo dwa fronty powinny grać, i tak jest wg mnie najlepiej jeśli chodzi o moją muzykę, surowy, brytyjski rock, lub metal, ale wkurza mnie że zawsze włącza się i nawet ikony na ampli pokazują że chodzi również subwoofer. Wkurza mnie że dudni w tle przy takiej muzyce. Rozumiem żebym słuchał hip-hopa jakiegoś. Może to się jakoś odłącza, może można ten program jakoś zmodyfikować?
Wiem, wiem - wystarczy wyłączyć subwoofer - ale tak nie powinno działać - bo zaraz jak chcę film lub telewizję oglądać to muszę włazić za kanapę żeby suba włączyć.

Jak macie u siebie w setupie amplitunera ustawienia HDMI (SETUP - FUNCTION SETUP - HDMI - RESOLUTION - *thrgh) - to się tyczy obrazu SETUP wyświetlanego na ekranie TV? Przestawić to na 1080p?

Pozdrawiam
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
pewnie ,ze nie ma... tu wlasnie wychodzi "w praniu" problem ,ktory juz z hawk11 omowilismy w innym temacie.
przy odsluchu stereo przelacz fronty na "large" i jesli masz wlaczone rozdzielenie basu na "both"-wylacz. przy "pure direct" kolumny powinny grac wtedy pelnym pasmem, jesli bas nadal bedzie "pudelkowaty" ....to juz taki bedzie...
 

hawk11

New member
@mszary
W trybie Pure Direct, urządzenie odtwarza muzykę przy wykorzystaniu minimalnej ilości obwodów wewnętrznych, czyli w zasadzie ma na celu odtworzenie jak najwierniej tego co jest nagrane. Słucham np. JMJ AEORO w pure direct i jest lepiej tak niż np. w straight. Widocznie tak są nagrane te płyty które słuchasz. Wiem, że tak jest i to nie wina ustawienia wielkości kolumn, tak właśnie działa PURE DIRECT (bez polepszaczy dźwięku). W tym trybie należy również oglądać filmy, bo mamy dźwięk taki jak jest nagrany i nie zmieniony przez ampli.
W trybie Pure Direct następujące funkcje nie są dostępne.
- programy kształtowania pola dźwięku oraz regulacja barwy
dźwięku;
- wyświetlenie oraz funkcje menu OPTION oraz SETUP;
- funkcja multi-zone.
W trybie Pure Direct wyświetlacz panelu przedniego jest wyłączony. Gdy tryb Pure Direct zostaje wyłączony, ponownie włącza się wyświetlacz panelu przedniego.
@mat74
W pure direct nie da się nic ustawić. Jak napisałem wyżej wszystkie funkcje są wyłączane i nic nie możemy manipulować przy dźwięku (możemy zmienić jego "głośność" oczywiście).
 
Ostatnia edycja:

mszary

New member
@mszary
W trybie Pure Direct, urządzenie odtwarza muzykę przy wykorzystaniu minimalnej ilości obwodów wewnętrznych, czyli w zasadzie ma na celu odtworzenie jak najwierniej tego co jest nagrane. Słucham np. JMJ AEORO w pure direct i jest lepiej tak niż np. w straight. Widocznie tak są nagrane te płyty które słuchasz. Wiem, że tak jest i to nie wina ustawienia wielkości kolumn, tak właśnie działa PURE DIRECT (bez polepszaczy dźwięku). W tym trybie należy również oglądać filmy, bo mamy dźwięk taki jak jest nagrany i nie zmieniony przez ampli.
W trybie Pure Direct następujące funkcje nie są dostępne.
- programy kształtowania pola dźwięku oraz regulacja barwy
dźwięku;
- wyświetlenie oraz funkcje menu OPTION oraz SETUP;
- funkcja multi-zone.
W trybie Pure Direct wyświetlacz panelu przedniego jest wyłączony. Gdy tryb Pure Direct zostaje wyłączony, ponownie włącza się wyświetlacz panelu przedniego.
@mat74
W pure direct nie da się nic ustawić. Jak napisałem wyżej wszystkie funkcje są wyłączane i nic nie możemy manipulować przy dźwięku (możemy zmienić jego "głośność" oczywiście).
wiem, wiem - zgodzę się całkowicie z tobą.
Co do muzyki, jednak jeśli chodzi o filmy to basik musi być ;)
Jakim sensem byłoby produkowanie takich wypasionych ampli jeśli korzystalibyśmy tylko z pure direct.

@hawk11 a podpowiedz jeszcze co do tego o czym napisałem niżej o tym HDMI i resolution...
 

hawk11

New member
hawk11- czyli w pure direct nie dziala zwrotnica a co za tym idzie subwoofer?

Jeżeli jest to tryb stereo oczywiście.

@mszary.
jeżeli jest to tryb wielokanałowy np 5.1 to w trybie pure direct działa 5.1 (czyli wszytskie kanały łacznie z subem).
Nie mam nic podłączone przez hdmi jeszcze.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
czyli ustawienie w trybie "pure direct" kolumn na "large" lub "small" nie ma najmniejszego znaczenia.jesli omijany jest calkowicie procesor dsp, nie dziala equalizer i odciecia, sygnal przed podaniem do glosnikow nie ulega zadnej obrobce a jedynie wzmocnieniu- tak wiec jakakolwiek zmiana ustawien dla kolumn frontowych traci sens... - i tak nie dziala.
 

hawk11

New member
czyli ustawienie w trybie "pure direct" kolumn na "large" lub "small" nie ma najmniejszego znaczenia.jesli omijany jest calkowicie procesor dsp, nie dziala equalizer i odciecia, sygnal przed podaniem do glosnikow nie ulega zadnej obrobce a jedynie wzmocnieniu- tak wiec jakakolwiek zmiana ustawien dla kolumn frontowych traci sens... - i tak nie dziala.

Źle zrozumiałeś. W PURE DIRECT działa wszystko dobrze, ponieważ odtwarza taki sygnał jaki dostał, czyli np. jak dostanie DTS w 5.1 tak go odtwarza, daje sygnał do wszystkich kanałów (głośników) bez obróbki sygnału. Ja sprawdziłem to na AERO JMJ i w trybie PURE DIRECT jest basu więcej niż w innych programach.
Jak już doszliśmy do wniosku problem pojawia się w innych sytuacjach (programy amplitunera), gdzie możemy ingerować w dźwięk, czyli problem softu.
A jak wtedy ustawione są głośniki to nie wiem, bo nie ma możliwości zobaczenia jakichkolwiek parametrów.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Źle zrozumiałeś. W PURE DIRECT działa wszystko dobrze, ponieważ odtwarza taki sygnał jaki dostał, czyli np. jak dostanie DTS w 5.1 tak go odtwarza, daje sygnał do wszystkich kanałów (głośników).

a gdzie ja napisalem ,ze nie daje takiego sygnalu jaki dostaje ?!:hmm:

rozmawialismy o trybie "pure direct" przy sygnale stereo i poprawiam poprostu sam siebie...:grin:
mam pytanie- czy w tym trybie przy podaniu sygnalu analogowego ,ampli konwertuje go na postac cyfrowa , czy tez sekcja cyfrowa jest calkowicie omijana ?
 

hawk11

New member
a gdzie ja napisalem ,ze nie daje takiego sygnalu jaki dostaje ?!:hmm:

rozmawialismy o trybie "pure direct" przy sygnale stereo i poprawiam poprostu sam siebie...:grin:
mam pytanie- czy w tym trybie przy podaniu sygnalu analogowego ,ampli konwertuje go na postac cyfrowa , czy tez sekcja cyfrowa jest calkowicie omijana ?
To OK.
Co do twojego pytania to nie jestem pewien. bo niewiele jest napisane w instrukcji:

Użyj trybu Pure Direct, aby cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem z wybranego źródła. W trybie Pure Direct, urządzenie odtwarza muzykę przy wykorzystaniu minimalnej ilości obwodów wewnętrznych.
Naciśnij przycisk PURE DIRECT (lub ID PURE DIRECT) aby włączyć lub wyłączyć tryb pure-Direct.
W trybie Pure Direct następujące funkcje nie są dostępne.
- programy kształtowania pola dźwięku oraz regulacja barwy dźwięku;
- wyświetlenie oraz funkcje menu OPTION oraz SETUP;
- funkcja multi-zone.
W trybie Pure Direct wyświetlacz panelu przedniego jest wyłączony. Gdy tryb Pure Direct zostaje wyłączony,
ponownie włącza się wyświetlacz panelu przedniego.


Co do sygnałów niskich częstotliwości to tutaj tabelka, więc tak jest zrobione widocznie producent stwierdził, że tak będzie lepiej. PATRZ pkt.4 pod tabelką i tak jest soft zaprogramowany.
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    47 KB · Wyś: 784
Ostatnia edycja:

bemx2k

New member
Posiadam Yamahe 765 + DVD Yamaha S540 ( glownie do odtwarzania CD audio DTS )
od DVD szlak mi trafil pilota :/
moje pytanie
czy mozna skonfigurowac pilota z ampli yamahy abym mogl sterowac owym DVD ?
instrukcja w tym temacie jest lekko rozmyta ,niby chyba mozna ale nie daje rady :(

pozdrawiam
 

tomato10

New member
Nie wyobrażam sobie że może nie obsługiwać tego dvd przecież to tej samej firmy ?! Ja tym pilotem obsługuje BD panasa i TV panasa . Wciskasz przycisk scene przypisany temu dvd i operujesz funkcjami z pilota :)
Poza tym dokupienie pilota jakiegokolwiek nie jest żadnym problemem w tych czasach.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Posiadam Yamahe 765 + DVD Yamaha S540 ( glownie do odtwarzania CD audio DTS )
od DVD szlak mi trafil pilota :/
moje pytanie
czy mozna skonfigurowac pilota z ampli yamahy abym mogl sterowac owym DVD ?
instrukcja w tym temacie jest lekko rozmyta ,niby chyba mozna ale nie daje rady :(

pozdrawiam

Przypisz sobie przycisk scene do dvd jak radzi kolega wyżej i wpisz kod Yamahy dla dvd z instrukcji.
 
Do góry