Test amplitunera Yamaha RX-V765

audiomac

New member
4 ohmy

Heloł:)
Dzięki, już wsio wiem, łykam ten amplituner. Teraz muszę się skupić na tym, jaki tv, jak na razie prowadzi Samsung 50" B850 plazma. Ceny spadają, więc ok. Ciekawe czy już są modele styczniowe w sklepach. Tymczasem jadę na starym 32" LCD. Zostawie go jako monitorek do PC :), bo taką rolę od nowości spełnia.
 

kris74

New member
Witam Wszystkich,
Też jestem nastawiony na kupno Yamahy 765 (lub może bardziej na 465), mam taki problem związany z tym tematem:
Za dźwięk stereo u mnie w domu na razie odpowiada zestaw wzmacniacz Diory WS504 + kloumny Tonsila 2 x150W (kupiony prawie 20 lat temu, swego czasu sporo kasy mnie to kosztowało, tym bardziej, że jeszcze człowiek nie pracował)
Ponieważ jak wiadomo ampiltuner KD grają gorzej dźwięk stereo od typowych wzmacniaczy stereo zastanawiam się czy ta Yamaha 765/465 + dobre głośniki zgarają gorzej/lepiej od poczciwej Diory? Dodam, że mam spory pokój około 50m^2 i lubię czasem posłuchac muzyki głośniej :wink: (rock, metal, pop czasem nawet klasyczna). Gdyby okazało się, że gorzej to pewnie bym się zdecydował na aplituner Yamaha rx-497. W tym momencie efekty dźwięku przestrzennego u mnie nie są najważniesze (źródłem video najczęściej jest u mnie dekoder N, z tego co wiem tylko co niektóre filmy na HBO są z dźwiękiem DD5.1), ale patrząc do przodu, będzie tego coraz więcej i fajnie czasem poczuc się jak w kinie. Dwa lata temu to zacne forum pomogło mi wybrac telewizor, jest nim plazma 50" Pioneer'a, która niezmiennie od 2 lat sprawia mi wiele przyjemności w oglądaniu, szczególnie materiałów w HD, także myśle, że w bieżącym temacie też uzyskam fajną i konkretną pomoc.
Pozdrawiam Krzysiek
 
Ostatnia edycja:

hawk11

New member
@kris74
RX-V465 na pewno nie starczy do 50m2 i nie wiem czy RX-V765 też da radę. Do tego pomieszczenia to spore kolumny musisz też mieć. No ale ja się na takich pomieszczeniach nie znam, zapytaj blackninji lub kikiego to może Ci coś pomogą.
 

kris74

New member
@hawk11
dzięki za odpowiedź,
w sumie to podzielam Twoje obawy, dlatego muszę to dobrze przemyślec. Proszę o pomoc kikiego bądź blackninji.
Swego czasu to właśnie sugestie kikiego skłoniły mnie do kupna plazmy Pioneera :) (z czego jestem bardzo zadowolony), to i może teraz dobrze doradzi ?:)
 

kris74

New member
Dobra, mamy tak: Yamaha rx-vs765, Denon avr1910 i Pioneer vsx919 lub vsx819, który lepiej zagra dźwięk stereo ? pomieszczenie spore, jak pisałem, 50m^2 (ale głośniki chcę rozstawic na prostokącie 5x7m).
 
Ostatnia edycja:

patiman1

New member
Witam wszytkich

Mam nastepujacy problem z Yamaha RX-V765 przy maxymalnym wyciszeniu lub wcisnieciu mute slysze na lewym kanale ( kolumnie ) male szumy nie mam pojecia dlaczego. Ma ktos jakis pomysl co to jest ? Troche to denerwujace. Kolumny sa podlaczone do amp kablami ULTRALINK MTP-12/10 wiec niczego sobie. Czy to moze jakas wada fabryczna ?

Z gory dziekuje za odp.
 

McMatheo

New member
tak jeszcze w kwestii impedancji ... faktycznie w setupie mamy do wyboru 6ohmMIN oraz 8ohmMIN a zaleceniu przy kolumnach 4ohm ustawianie na 6ohmMIN, co oznacza, że już przy kolumnach 6-kach np. nie należy zmieniać ustawienia domyslnego, czyli 8ohmMIN.

Ciekaw jestem czy ktoś ekperymentował "puszczając" np. 6-omówki na ustawieniach 8ohmMIN...

Jakiś czas temu w AUDIO był test modelu RX-V1065 i tam wyszła ciekawa rzecz - przy nastawie dla kolumn 4-ohmowych ampli oddawał mniejszą moc niż dla tych z wyższą impedancją. To by oznaczało, że można podpinac 4omówki ale to ostateczność.
 

hawk11

New member
Ciekaw jestem czy ktoś ekperymentował "puszczając" np. 6-omówki na ustawieniach 8ohmMIN...

Jakiś czas temu w AUDIO był test modelu RX-V1065 i tam wyszła ciekawa rzecz - przy nastawie dla kolumn 4-ohmowych ampli oddawał mniejszą moc niż dla tych z wyższą impedancją. To by oznaczało, że można podpinac 4omówki ale to ostateczność.
A więc na początku miałem swoje Quantumy 605 które mają 4,5 oma jak pisałem wyżej, na ustawieniu 8 om i nic się nie stało. Teraz jest na 6 om.
Skąd to przypuszczenie, że 4 omy to ostateczność. Z praktyki?:hmm:
 

Br0w4r

New member
Witam…

Od niedawna też jestem posiadaczem tej Yamachy. Mam jednak problem. Do ampli podpięty mam zestaw Jamo S606. Problemem jest to, że przy niskich nastawach głośności, brakuje tonów niskich, pomimo ich podbicia w tone control. Przy głośniejszym słuchaniu ok. – 20 db tonów niskich jest aż nadto. Próbowałem podłączenia standardowego oraz w trybie Bi-amp. Fakt, że mam trudne warunki akustyczne w pokoju. Macie może jakąś rade ?

Aha i przy okazji co do Bi-ampu. Jamo S606 jako 2 połączone sekcje (nisko tonowa i wysoko tonowa) są 6 ohmowe, tak też ustawiony jest amp. A jak wygląda sprawa impedancji przy rozłączeniu sekcji i jaki to ma wpływ na działanie ampli. Udało mi się zmierzyć, jedną sekcję (prawdopodobnie niskotonową) i impedancja się zgadza, niestety przy próbie pomiaru 2 sekcji kolumny pomiar się nie udaje, prawdopodobnie ze względu na budowę zwrotnicy. Może ktoś testował takie rozwiązania i podzieli się swoimi spostrzeżeniami ?

Pozdrawiam…
 

kris74

New member
Witam ponownie,
po namyśle postanowiłem kupić amplituner stereo Yamaha Rx-797, jednak jakość dźwięku stereo jest dla mnie teraz ważniejsza niż efekty 5.1. Z czasem zawsze będę mógł rozbudować system do KD, traktują ten amplituner jako końcówkę mocy do frontów. Może macie jakieś propozycje odnośnie kolumn do tego zestawu, biorąc pod uwagę mój spory metraż pokoju, i gdzie to wszystko mogę rozsądnie i bezpiecznie kupić w sieci. Pozdrawiam
 

kris74

New member
witam,
chyba zdecyduję się na kolumny Yamaha NS777, całośc od Yamahy to powinno dobrze zagrac. Macie jakiegoś godnego polecenia dostawcę tego zestawu w sieci ?
 

Lalus

New member
mamo pomocy

Witam
Chce kupic zestaw kd. Niestety jestem troche w tyle z nowinkami dlatego obczytalem sie na forum, niestety rezultat jest taki ze mam kompletny mentlik w glowie. zbyt wiele watkow rozwiazan propozycji. moze ktos poradzi mi w miare konkretniej bez slangu prosze bo niektore zwroty sa dla mnie obce. do wydania ca 6 - 7 tysia muza ( Metalica ale i pop R&b ) 50 % filmy tez 50 . kolumny nie lubie malutkich raczej wysokie ( tall boy ) sprzet preferuje HK Yamaha etc cos co cieszy oko i ucho . pokoj spory ustawny. mieszkam w uk sprzet jest tu troche tanszy albo latwo go znalezc taniej , czesto zdaza sie kupno z pol polskiej ceny
TV mam nowego Panasonica z full HD , odtwarzacz blue ray w lapku sony z hdmi. obecnie mam kd samsunga nowe gra jako tako ale to "plastic"
bede wdzieczny za kazda sugestie i podpowiedz
pozdrawiam
Lalus UK:D
 

osama88

New member
Witam mam mały problemik z dzwiekiem . Mialem wczesniej Pioneera i tam jak puszczalem film z DD lub DTSem to pojawiała sie ich ikonka na wyswietlaczu teraz mam ta Yamaszke i jak puszczam blu raya z DD 5.1 ,TrueHD lub DTS Master Audio to nic mi na wyswietlaczu nie wyskakuje z tych ikonek .Jak klikam na info o sygnale to nic nie ma w bit rate a przy ilosci glosnikow pokazuje tylko 2 a mam ich 5 podłaczonych .Przełaczalem miedzy opcjami dzwieku i nic Tak ma byc czy trzeba cos w opcjach nazmieniac .Wszystko podłaczone hdmi .Blu ray do Yamahy a ta do Tv
 
Do góry