Test amplitunera Yamaha RX-V765

hawk11

New member
Witam mam mały problemik z dzwiekiem . Mialem wczesniej Pioneera i tam jak puszczalem film z DD lub DTSem to pojawiała sie ich ikonka na wyswietlaczu teraz mam ta Yamaszke i jak puszczam blu raya z DD 5.1 ,TrueHD lub DTS Master Audio to nic mi na wyswietlaczu nie wyskakuje z tych ikonek .Jak klikam na info o sygnale to nic nie ma w bit rate a przy ilosci glosnikow pokazuje tylko 2 a mam ich 5 podłaczonych .Przełaczalem miedzy opcjami dzwieku i nic Tak ma byc czy trzeba cos w opcjach nazmieniac .Wszystko podłaczone hdmi .Blu ray do Yamahy a ta do Tv

Sprawdź w ustawieniach BD.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Ta niebieska dioda w przypadku 765 oznacza tryb Pure direct czyli taki, że ampli puszcza dźwięk bez żadnych ulepszeń, dekoderów i innych ulepszeń a nawet przyciemnia wyświetlacz, żeby nie zakłócać przekazu. Tak jak chciał tego wydawca płyty.

Do osama88
A co do pokazywania na wyświetlaczu jaki dekoder jest obecnie użyty to wciskamy na pilocie info, przewijamy poniżej i pokazuje nam jaki obecnie użyty jest dekoder. Przy przerzuceniu kanału (w moim przypadku Cyfrowa Vectra) jeśli jest dźwięk w DD to wyświetla Dolby Digital a jak tylko stereo to wyświetla PCM. W mojej starej Yamaszce wyświetlało to obok rozmieszczonych głośników.
 
Ostatnia edycja:

McMatheo

New member
Ja mam ciekawszy wątek :D podrzucony przez znajomego

RX-V765 ma możliwość wykorzystania końcówek mocy z głośników efektowych, tych dodatkowych które różnią 7.1 od 5.1, jako dodatkowe podłączenie swego rodzaju biampingu. Robi się to poprzez ustawienia ADVANCED - opis na stronach 13 i 58 instrukcji ampli. Wg słów owego zacnego użytkownika również tego forum, po podłączeniu efekt jest zadziwiający, z dużo mocniejszym basem, lepiej odseparowanymi i bardziej wyrazisty średnimi i wysoki tonami...

Zachęcamy do eksperymentów no i oczywiście wyrażania opinii tu w wątku.
 

tomato10

New member
Witam. Zamówiłem też ten sprzęcik w amplineo , zrobili bardzo dobrą cenę .:) 765+ Quadrall Quintas 5000 5.0 i dołożyli za free bluetooth . Czeka mnie week pełen zabawy i oby nie było rozczarowania. Wiem że KD będzie ok ale to stereo mnie martwi :niewiem:
 

hawk11

New member
Witam. Zamówiłem też ten sprzęcik w amplineo , zrobili bardzo dobrą cenę .:) 765+ Quadrall Quintas 5000 5.0 i dołożyli za free bluetooth . Czeka mnie week pełen zabawy i oby nie było rozczarowania. Wiem że KD będzie ok ale to stereo mnie martwi :niewiem:

Jak nie będziesz zadowolony ze stereo to dokupisz jakiś starszy wzmak na alledrogo i będzie git.:eek:k:
 

jkk_bk

New member
coś ciekawego!!!

Witam. Zamówiłem też ten sprzęcik w amplineo , zrobili bardzo dobrą cenę .:) 765+ Quadrall Quintas 5000 5.0 i dołożyli za free bluetooth . Czeka mnie week pełen zabawy i oby nie było rozczarowania. Wiem że KD będzie ok ale to stereo mnie martwi :niewiem:
trzymam kciuki aby wszystko było ok!!! czekam na recenzyjkę tego sprzętu, właśnie nad taką konfiguracją się zastanawiam. i jak się sprzęt sprawuje???
 

tomato10

New member
Witam. Sprzęcik doszedł w stanie idealnym i nienaruszonym z kompletem wyposażenia i gwarancją audioklanu :) duży plus dla amplineo:)
I dalej.. tak jak przypuszczałem kino domowe to naprawdę pięknie gra. Zaskoczyła mnie ilość szczegółów jakie można usłyszeć w filmie , dobra dynamika i mnogość możliwości ustawień odsłuchu daje dużo frajdy ( chociaż trochę się gubię z taka prostą rzeczą jaki odsłuch będzie najlepszy...:) dodam że filmy zapodaje z BD Panasa ale tez i zwykłe dvd koncertowe ze ścieżką 5,1 .
....jeśli chodzi o stereo to po zaawansowanych ustawieniach w setup"ie dźwięk jest zadowalający , konkretnie o basie mówię. Brakuje tutaj miękkości jaka miałem w technolu ..jest poprostu bardziej "twardy ".
I to tyle w skrócie "pierwsze wrażenia"
Warto nadmienić iż jakość wykonania kolumn jest celująca , mówie o tym dlatego że często wspominano np o kolumnach np.Koda gdzie jakośc wykonania nie była dobra .

Epilog .:)
Wydałem prawie 3,500 ......... i raczej spodziewałem się czegoś wiecej . tak moge powiedziec bo takie jest moje subiektywne odczucie . Zaczęłem od modelu 465 i na 765 zakonczyłem-czemu? ano temu nowe kodeki DTS-HD MASTER itp, możliwość rozbudowania do 7.1 i bluetooth.
To ostatnie ustrojstwo to wymaga telefonu z obsługą A2DP i nie każdy model fona to obsługuje :confused: co widać na allegro na wtórnym rynku..... ale nic niedługo zmienię fona to tylko z takim bluetooth-em..

Rodzi się pytanie czy jakbym wydał 5-6tys to byłbym bardziej zadowolony - nie wydaje mi się !!! co można więcej wycisnąć z tego sprzętu ? względnie tylko moc i jeszcze parę suchych danych typu pasmo przenoszenia , stosunek sygnału do szumu itp.- ja nie jestem audiofilem i mieszkam w bloku sprzęt stoi w pokoju 20m2 .koniec .kropka Pozdro.
 

jacek wo.

New member
jak puszczam blu raya z DD 5.1 ,TrueHD lub DTS Master Audio to nic mi na wyswietlaczu nie wyskakuje z tych ikonek .Jak klikam na info o sygnale to nic nie ma w bit rate a przy ilosci glosnikow pokazuje tylko 2 a mam ich 5 podłaczonych .Przełaczalem miedzy opcjami dzwieku i nic Tak ma byc czy trzeba cos w opcjach nazmieniac .Wszystko podłaczone hdmi .Blu ray do Yamahy a ta do Tv

Też to przerabiałem:
nawet jak w Blu-ray ustawione jest bitstream, ale w ampli ustawienie HDMI - Audio na AMP+TV albo TV, a podłączony TV nie ma wbudowanego dekodera Dolby Digital, to się tryb przełącza automatycznie na PCM ...
Pomogło przestawienie HDMI na Audio - AMP.
Dodatkowo np. w dekoderach TV Sat n-ki jest idiotycznie zrobione - jak wybierzesz w setupie dźwięk DD, to na amlitunerze dzwięk jest w DD, ale przy wyłączonym ampli na TV wcale nie ma głosu ... obojętne czy po HDMI czy po optical'u.
Echostar z Polsatu ma to ustawiane odrebnie, można dać DD na opticalu do słuchania przez ampli, a w HDMI zostawić zwykłe stereo, czyli PCM - do słuchania z głośników TV przy wyłaczonym ampli
 

osama88

New member
Ta niebieska dioda w przypadku 765 oznacza tryb Pure direct czyli taki, że ampli puszcza dźwięk bez żadnych ulepszeń, dekoderów i innych ulepszeń a nawet przyciemnia wyświetlacz, żeby nie zakłócać przekazu. Tak jak chciał tego wydawca płyty.

Do osama88
A co do pokazywania na wyświetlaczu jaki dekoder jest obecnie użyty to wciskamy na pilocie info, przewijamy poniżej i pokazuje nam jaki obecnie użyty jest dekoder. Przy przerzuceniu kanału (w moim przypadku Cyfrowa Vectra) jeśli jest dźwięk w DD to wyświetla Dolby Digital a jak tylko stereo to wyświetla PCM. W mojej starej Yamaszce wyświetlało to obok rozmieszczonych głośników.

Tak teraz juz wiem ale jakbym w blurayu nie przestawił opcji to by dalej bylo PCM.Jakos nie jestem zadowolony z tego modelu .Wydałem 340 GBP ( 5 lat gwarancji 30 GBP :p) a gosciu w sklepie wciskal mi onkyo 607 ( ta sama cena) i teraz niewiem czy dobrze zrobilem upierajac sie przy tej Yamaszce.Teraz mam problem z obrazem ( w morde ).Jak pisałem mam podłaczone pod nią Bluray i Fergusona 8900 z cyfra.Ustawione mam na Standby (czy jakos tak :p ) by przy wyłaczonej maszynce dzwiek lecial z Tv .No i leci raz na 15 razy !! Nawet jak właczam Yamahe dalej jest bez glosu i FIOLETOWY OBRAZ. Musze włączać,wyłączać Yamahe , przełączać między HDMI aż zaskoczy.I tak za kazdym razem .Co jest grane???? Kable zamieniałem i nic .Wadliwa sztuka czy co?Mieliscie takie problemy z maszynka?
 

jacek wo.

New member
Moim zdaniem serwis, u mnie nie ma żadnych takich problemów. żeby miec obraz i dźwięk przez HDMI przy wyłączonym amplitunerze, trzeba ustawić SETUP - HDMI - Standby ON. HDMI Audio może być na sam AMP - jak Yamaha jest włączona, to przepuści tylko obraz a głos pójdzie z amplitunera, przy wyłączonym przepuści i obraz i dźwięk. Jedyny problem - jak się ma więcej źródeł typu SAT i chce je oglądać bez włączonego amplitunera, przepuszcza tylko ostatnio wybrane przed wyłączeniem amplitunera.
 

marczyn

New member
Witam,

Zakupiłem wczoraj Yamaha 765 i muszę przyznać "trochę" rozczarowuje tryb HDMI standby through.
Równie dobrze mogłoby go wcale nie być.

Jaki ma sens działanie tej funkjonalności tylko z portem HDMI, który był ostatnio wykorzystywany przed przejściem urządzenia w tryb uśpienia?
Moim zdaniem ma umiarkowany sens.
Kto pamięta którego portu używał ostanio po odejściu od kina domowego?
A nawet gdyby to co jeśli chciałbym użyć innego portu?

Za każdym razem gdy chcę użyć standby through z innym portem, muszę:

1) Włączyć ampli
2) Zmienić port na ten, którego będę chciał użyć w uśpieniu
3) Wyłączyć ampli

ech.... nieporozumienie.....cała idea wygody i funkcjonalności bierze w łeb.
Czy ktoś wie gdzie jest ogranicznie? Może planują wydać update firmware'u?


Druga sprawa to wyjście sygnału na głośniki w systemie 7.1.
Jeśli materiał jest 5.1 nie grają głośniki surround back.
Wiem, że jest funkcja 7ch enhancer ale czy ona nie robi downmix do stereo?

pozdrawiam
 

hawk11

New member
@marczyn
A jak masz w stereo to pewnie narzekasz, że w 5.1 nie gra. Tak gra jak jest nagrana ścieżka. Jak chcesz 7.1 to najlepiej użyj 7ch stereo lub jak napisałeś 7ch enhancer.
 
Ostatnia edycja:

marczyn

New member
@marczyn
A jak masz w stereo to pewnie narzekasz, że w 5.1 nie gra. Tak gra jak jest nagrana ścieżka. Jak chcesz 7.1 to najlepiej użyj 7ch stereo lub jak napisałeś 7ch enhancer.

Nie narzekam, że nie ma 7.1. Niech sobie gra te 5.1 tak jaką ma scieżkę :)
Jednak bardziej sensownie byłoby gdyby potrafił zamienić kanały czyli w trybie 5.1 odgywał ścieżki surround na głośnikach surround-back zamiast na głośnikach surround - (przy układzie głśników 7.1 oczywiście).
W przeciwym wypadku, bez 7ch enhancer, wrażenie odsłuchowe może by nieprawidłowe dla materiału 5.1.


btw. rozumiem, że enhancer 7ch tylko kopiuje ścieżki surround na surround back przy materiale 5.1? Czy robi downmix?
 

hawk11

New member
7eh Enhancer-Dynamicznie odtwarza skompresowane artefakty w 7-kanałowym stereo, niezależnie od kanałów
źródła dźwięku.
7ch Stereo-Umożliwia rozszerzenie efektu stereo poprzez wyprowadzenie sygnałów stereofonicznych przez
maksymalnie 7 głośników. Tryb ten zapewnia większą przestrzeń dźwiękową i jest idealnym rozwiązaniem do tworzenia muzyki w trakcie przyjęć.
Tak jest napisane w instrukcji.
 

jacek wo.

New member
Zakupiłem wczoraj Yamaha 765 i muszę przyznać "trochę" rozczarowuje tryb HDMI standby through.
Równie dobrze mogłoby go wcale nie być.

Jaki ma sens działanie tej funkjonalności tylko z portem HDMI, który był ostatnio wykorzystywany przed przejściem urządzenia w tryb uśpienia?
Moim zdaniem ma umiarkowany sens.
Kto pamięta którego portu używał ostanio po odejściu od kina domowego?
A nawet gdyby to co jeśli chciałbym użyć innego portu?

W konkurenyjnych rozwiązaniech tego albo nie ma wcale, albo jest oszukane (pobór prądu jak przy włączonym ampli) albo (Denon 1610) jest to opcja Last lub HDMI1/HDMI2/HDMI3.


Za każdym razem gdy chcę użyć standby through z innym portem, muszę:

1) Włączyć ampli
2) Zmienić port na ten, którego będę chciał użyć w uśpieniu
3) Wyłączyć ampli

ech.... nieporozumienie.....cała idea wygody i funkcjonalności bierze w łeb.
Czy ktoś wie gdzie jest ogranicznie? Może planują wydać update firmware'u?

Np. w moim przypadku zawsze zostawiam na HDMI2, do którego mam podpięty tuner sat HD Polsatu - dla mojej żony, która tylko korzysta z TV-Sat, w ten sposób amplituner nie istnieje i mamy kompromis ... :p
A z czasem może dorobię się Harmony One i wszystkie problemy z głowy :D

Tyle, że ja kupiłem 465 za 1350 PLN, gdybym kupił 765 za 2150 PLN, to pewnie też bym narzekał ...
 
Ostatnia edycja:

marczyn

New member
W konkurenyjnych rozwiązaniech tego albo nie ma wcale, albo jest oszukane (pobór prądu jak przy włączonym ampli) albo (Denon 1610) jest to opcja Last lub HDMI1/HDMI2/HDMI3.

Dokładnie tego bym oczekiwał - t.j. opcji HDMI1/2/3/4 jeśli nie da się w pełni auto.

Tyle, że ja kupiłem 465 za 1350 PLN, gdybym kupił 765 za 2150 PLN, to pewnie też bym narzekał ...

W tym właśnie problem. Wyda się 2 tys. a niedosyt nadal pozostaje. :p
Napisałem do Yamaha na adres email podany przy ostnim update firmware czy planują coś z tym zrobić. Zobaczymy co odpowiedzą - jeśli w ogóle.

btw.
Chyba obejrzę dokładniej tego Denona..
 
Do góry