Telewizory FHD firmy Sony serii W805C -- ich pierwszy ogląd .

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Wydanie aktualizacji oprogramowania według ostatnich doniesień zostało przeniesione na termin w
połowie października .
Czy będzie wydane w tym terminie , życie pokaże .
Firma Sony w tym roku jest niestety mistrzem w dezinformacji w tej materii użytkowników swoich telewizorów
z systemem operacyjnym Android w całej Europie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Krachu

New member
KODI również testowałem. Jako jedyny poprawnie odtworzył TrueHD, jednak obraz na nim.. nie jest tak płynny jak na VLC czy chociażby na standardowym Video...
 

mk1234

New member
@accu
Sony nie tylko jest dezinformatorem w TV ,ale w smartphonach też- właśnie mam batalię w w-support . Oczywiście dla nich wszystko jest winą użytkownika,a tymczasem serwis niszczy tel podczas naprawy , a jedyne co sony robi to wzrusza ramionami :(
 

ogoorek

New member
KODI również testowałem. Jako jedyny poprawnie odtworzył TrueHD, jednak obraz na nim.. nie jest tak płynny jak na VLC czy chociażby na standardowym Video...

Potwierdzam - jeden z filmów w full HD też nie chodzi mi płynnie w KODI a w standardowym Video jest ok. Natomiast MX Player jest do bani i w ogóle nie radzi sobie z filmami innymi niż AVI...

Co dziwne - nie jest to zależne od wielkości pliku, bo tnący się w KODI plik ma jakieś 6GB. A pliki po 20GB są odtwarzane płynnie. Pewnie chodzi o kodek, w którym był film ripowany.
Muszę spróbować jeszcze VLC.

A mam jeszcze inne pytanie - czy w którymś z programów możecie wybrać ścieżkę dźwiękową? Mam kilka filmów, w których mam do wyboru oryginalną, angielską ścieżkę lub polską z lektorem. Standardowo uruchamia mi się z lektorem i nie mogę nigdzie znaleźć opcji wyboru dźwięku? Ani w KODI ani w standardowym Video. Ktoś coś wie? :)
 

Krachu

New member
Ścieżkę dźwiękową można wybrać we wspomnianych przeze mnie wcześniej MX Player i VLC. Chyba, że ścieżka dźwiękowa to TrueHD, wtedy będzie niestety problem, z którym nie potrafię sobie nadal poradzić :)
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co dziwne - nie jest to zależne od wielkości pliku, bo tnący się w KODI plik ma jakieś 6GB. A pliki po 20GB są odtwarzane płynnie. Pewnie chodzi o kodek, w którym był film ripowany.

Wielkosc pliku nie ma tu znaczenia. Chodzi o kompresje. Oczywiscie, filmy po 20Gb maja wyzszy bitrate niz te po 6GB ale nie odstaje za bardzo wartoscia, za to kompresja jest duzo mniejsza. Film 6GB który ma bitrate zblizony do tego co zajmuje 20GB, jest poprostu mocno skompresowany i procek nie wyrabia z decodingiem. Dlatego tnie.
 

Krachu

New member
tommiyacht

Patrząc na Twoje wytłumaczenie oznaczałoby to, że film mocno skompresowany powinien się "ciąć" na danym TV bez względu na wszystko, u mnie jednak to zależy od odtwarzacza, także to raczej nie wina procka. Dam przykład:

W VLC film 40GB działa idealnie, natomiast potrafi się ciąć serial 720p co waży 1GB

W MX Player na odwrót - ten sam odcinek serialu chodzi idealnie płynnie, natomiast film 40GB tnie się niesłychanie.
 

ogoorek

New member
tommiyacht

Patrząc na Twoje wytłumaczenie oznaczałoby to, że film mocno skompresowany powinien się "ciąć" na danym TV bez względu na wszystko, u mnie jednak to zależy od odtwarzacza, także to raczej nie wina procka. Dam przykład:

W VLC film 40GB działa idealnie, natomiast potrafi się ciąć serial 720p co waży 1GB

W MX Player na odwrót - ten sam odcinek serialu chodzi idealnie płynnie, natomiast film 40GB tnie się niesłychanie.
potwierdzam - mam to samo - tzn. film, który tnie w KODI - chodzi idealnie płynnie w standardowym odtwarzaczu VIDEO. Wczoraj też przetestowałem, że w VIDEO mogę wybrać różne źródła dżwięku - ang/pol - przyciskiem na pilocie. W KODI jeszcze nie testowałem.

Mam za to do Was pytanie o VLC - nie wiem czy to wina programu czy tak strasznie długo trwa utworzenie biblioteki filmów z dysku USB, bo nie chce za cholerę znaleźć mi żadnego filmu - po kliknięciu w video na ekranie wyświetla się tylko kółko. I kręci się i kręci przez kilka minut - nie wyszukuje filmów. W opcjach VLC znalazłem katalogi, które zaznaczyłem jako te, które mają być dodane do biblioteki - i dalej to samo...
No to już systemowy program VIDEO, który jest ciulaty działa szybciej :)

Czy w VLC nie da się przeglądać struktury folderów jak w KODI?
 

gebo:)

New member
kdl 55w807c - problem z dyskiem i uruchamianiem TV bez planszy Smart

Witam wszystkich,
Od 2 tygodni posiadam Tv kdl-55W807c , obecnie się go uczę a właściwie przestawiam się po zmianie z Samusunga 46F6640. Po krótkim użytkowaniu Tv znalazłem kilka jego cech które mnie irytują, może jest na to jakieś rozwiązanie , będę wdzięczny.
1. Po włączeniu Tv ze stanu "Stand by" uruchamia się główna plansza "HOME" . Przyznaję że wolałbym aby uruchamiał się TV na konkretnym wejściu HDMI pod którym mam podłączony dekoder bez dodatkowego wciskania przycisków bym mógł oglądać TV. Drobiazg a wkurza, w Samsungu funkcje Smart można było wyłączyć, żeby nie była rozruchową.
2. Podłączyłem dysk Twardy do Gniazda USB ( Każde z trzech próbowałem). Przy wyłączonym Tv dysk co około 30 sekund zostaje uruchamiany przez Tv a po następnych 15 sekundach wyłączany. Tak się dzieję cały czas gdy TV jest na "stand by".W nocy jest to irytujące, nie wspominając do niszczeniu dysku. Funkcja Eco nie pomaga.
Telewizory 805c, 807c czy 809c są niemal bliźniacze wiec sądzę że wszyscy może spotkaliście się z takimi przypadłościami.
Dział techniczny Sony umywa ręce dając lakoniczną odpowiedź mailową że ten typ tak ma i nie da się tego zmienić.
Może macie na te przypadłości jakieś rozwiązania byłbym wdzięczny.
 
Ostatnia edycja:

DrYry

New member
Witam wasz serdecznie użytkownicy, właśnie oddałem Phillipsa 50pfh6550/88 na mocy gwarancji 14 dniowej, miałem tam problemy typu za wiechę włączam tv a pilot nie reaguje na nic trzeba było odczekać od 1 min. do 3 nie zawsze to było ale dość często, a czasami tak się zawiesił że tylko pomagało wyjęcie wtyczki. I teraz rozglądam się dalej za tv kolejnym typem jest Sony KDL-50W809C, Sony KDL-50W805C ten pierwszy powinienem niedługo przetestować w sklepie,
Z testów z tej stronki http://******************************.com/topic/35389-test-sony-w805c-55-android-tv-full-hd/ wynik ma dobry, polecają ma wprawdzie kilka minusów jak np. android nie jest jeszcze szybki. Jak tam wasze użytkowanie nie wiesza się??? I na końcu zostawiłem zeszłoroczny Samsung UE55H6400 matryca taka sama 100/120 apek ful tu już 4 redzie tylko jak z tym obrazem gorszy??? tego modelu już nie ma nigdzie u mnie w sklepie i pozostaje jedynie zamówić przez internet
 

szopik

New member
Witam wasz serdecznie użytkownicy, właśnie oddałem Phillipsa 50pfh6550/88 na mocy gwarancji 14 dniowej, miałem tam problemy typu za wiechę włączam tv a pilot nie reaguje na nic trzeba było odczekać od 1 min. do 3 nie zawsze to było ale dość często, a czasami tak się zawiesił że tylko pomagało wyjęcie wtyczki. I teraz rozglądam się dalej za tv kolejnym typem jest Sony KDL-50W809C, Sony KDL-50W805C ten pierwszy powinienem niedługo przetestować w sklepie,
Z testów z tej stronki http://******************************.com/topic/35389-test-sony-w805c-55-android-tv-full-hd/ wynik ma dobry, polecają ma wprawdzie kilka minusów jak np. android nie jest jeszcze szybki. Jak tam wasze użytkowanie nie wiesza się??? I na końcu zostawiłem zeszłoroczny Samsung UE55H6400 matryca taka sama 100/120 apek ful tu już 4 redzie tylko jak z tym obrazem gorszy??? tego modelu już nie ma nigdzie u mnie w sklepie i pozostaje jedynie zamówić przez internet


To masz tak samo jak ja też z philipsem 48PFS8209 się męczyłem (ciągłe zawieszanie i restarty) i po dwóch miesiącach walki oddałem i kupiłem sony W809C i jestem bardzo zadowolony obraz jest dużo lepszy mimo tego samego źródła. Jedynie brakuje mi ambilight który jest super dodatkiem, ale moje zdrowie psyhiczne było ważniejsze. Na plus jest też sam android działa i nie zawiesza się do tej pory nie miałem żadnych problemów z tym TV.
 

DrYry

New member
To masz tak samo jak ja też z philipsem 48PFS8209 się męczyłem (ciągłe zawieszanie i restarty) i po dwóch miesiącach walki oddałem i kupiłem sony W809C i jestem bardzo zadowolony obraz jest dużo lepszy mimo tego samego źródła. Jedynie brakuje mi ambilight który jest super dodatkiem, ale moje zdrowie psyhiczne było ważniejsze. Na plus jest też sam android działa i nie zawiesza się do tej pory nie miałem żadnych problemów z tym TV.

Kolego szopik to czyli wiesz o co mi chodzi, sony mówisz że chodzi stabilnie to dobra informacja, 13 października jest zaplanowana aktualizacja która ponoć rozwiązuje problemy ze stabilnością to jeszcze poczekam te dwa tygodnie,
 

Concave

New member
1. Po włączeniu Tv ze stanu "Stand by" uruchamia się główna plansza "HOME" . Przyznaję że wolałbym aby uruchamiał się TV na konkretnym wejściu HDMI pod którym mam podłączony dekoder bez dodatkowego wciskania przycisków bym mógł oglądać TV. Drobiazg a wkurza, w Samsungu funkcje Smart można było wyłączyć, żeby nie była rozruchową.

To jest do zrobienia :

Ustawiasz sobie za które źródło ma być odpowiedzialny przycisk TV, czyli za tuner w Twoim przypadku i uruchamiasz telewizor z przycisku "TV"
 

jacekcy

New member
Pamiętam, że w SONY z serii A można było zaprogramować funkcję przycisków. Teraz w instrukcji niepapierowej, nie mogę tego znaleźć. Można prosić o jakiś link lub opis.
Czy można wywołać listę kanałów w inny sposób niż przez EPG lub Ulubione1 .. 4 ?
 

piotrwl

New member
A w jaki sposób po zdefiniowaniu Ulubionych 1-4 korzystać z tej listy?
Chciałbym ustawić taką listę do przełączania jej, ale nie widzę takiej opcji i Sony też nie potrafi odpowiedzieć mi na to pytanie (sami nie wiedzą jak działają ich produkty).
Do czego zatem służy ustawianie tych ulubionych?
 

RM.Harry

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oficjalnie nowy soft wprowadza
Korzyści i udoskonalenia:
Adds support for Opera TV store
Adds support for HDR video mode
This software improves the general perfomance of the TV
 
Do góry