Telewizory FHD firmy Sony serii W805C -- ich pierwszy ogląd .

ogoorek

New member
Aktualizację pobierało mi przez wifi jakiś kwadrans a instalowała się około 25 minut chyba. Na pierwszy rzut oka działa dużo szybciej i sprawniej odczyt zewnętrznego dysku USB. Zaczął działać screen mirror z tabletem i to ekspresowo łączy. Wydaje mi się, że sam tv w Home działa szybciej. Wcześniej miałem wykrzyknik na znaczku wifi (mimo, że tv miał ciągle połączenie z routerem i net działał) - teraz wykrzyknik zniknął. To tak na szybko z nowości. Innych rzeczy nie miałem czasu sprawdzić.
 

dobrzan

New member
no to jak nic trzeba chyba zamawiać. a jak sądzicie, przed świętami cena spadnie jakoś znacząco? przymierzam się do KDL-50W755C, który teraz kosztuje ok. 3200
 

szopik

New member
Ja też zaktualizowałem soft. Mam wrażenie że obraz uległ poprawie. Android działa płynniej, aplikacje typu tvn player nareszczie posiadają najnowsze materiały. No i np przy wkładaniu USB pojawia się okienko z wyborem akcji (zdjęcia film muzyka) - wcześniej tego nie było. Aktualizacja zajęła ok 30 minut.
 

piotrwl

New member
Ja zauważyłem jeszcze jedną nowość:
W Guide pojawiła się opcja ustawiania przypomnień.
Wykaz wszystkich ustawionych przypomnień jak się przesunie strzałkę w lewo.
Gdy ustawi się przypomnienie dioda telewizora świeci się na pomarańczowo (nawet po wyłączeniu). Jeśli telewizor był wyłączony to włączy się automatycznie i przełączy na ustawiony kanał (choć z lekkim opóźnieniem).
Również szybciej wyłącza się telewizor (po naciśnięciu przycisku wyłączania ekran gaśnie od razu, choć dioda jeszcze chwilę świeci).

Czy naprawdę nikt nie wie (albo nikogo nie interesuje) jak korzystać z Ulubionych?
Cały czas mam tez nieaktywną opcję "Przesyłanie listy programów". Czy w tym temacie może mi ktoś pomóc?
 

piotrwl

New member
Tak - programy cyfrowe.
Ja postanowiłem pozbyć się prądożernego tunera (30W non stop) na korzyść modułu CAM (Vectra).
Przez chwile kiedyś wydaje mi się, że ta opcja była aktywna i o dziwo nawet w pamięci USB pojawił się plik sdb.xml, ale nie wiem czemu teraz nie jest ta opcja aktywna
 

dzis3k

New member
Kupiłem tv Sony KDL-43W755c i mam pewien problem. Czasem w trakcie oglądania jakiegoś programu/filmu, kiedy jedna scena przechodzi w drugą obraz na 1 - 2 sekundy robi się czarny i potem wraca, a na dole pojawia się informacja "format ekranu: pełny". Sygnał mam cyfrowy, 1080i z kablówki UPC.

Update: Wydawało mi się najpierw, że problemem jest to, że telewizor sam z siebie próbuje zmienić format ekranu. Jednak wczoraj w pewnym momencie obraz zaczął znikać coraz częściej, a na koniec tv w ogóle nie chciał nic wyświetlać i wypisał komunikat "Nieobsługiwany sygnał. Sprawdź sygnał wyj. z podłączonego urządzenia". Wychodzi na to, że jest problem z sygnałem.

Dekoder mi jednak pokazuje, że sygnał jest mocny - 100%. Co ciekawe, podłączyłem na próbę dekoder pod gniazdo hdmi2 i problem na razie nie występuje. Być może gniazdo hdmi1 jest uszkodzone lub chodzi o jego konfigurację. A może kabel hdmi jest wadliwy (ale wtedy na hdmi2 pewnie też by był problem).
 
Ostatnia edycja:

amadeus222

New member
Witam posiadam Tv od około dwóch tygodni i jakoś nie mogę do końca rozgryź obrazu.Mianowicie mam taki problem że obraz czasami jest wyraźny jak żyleta a za chwilę jakby lekko zamglony-zmiana sceny i znów wyrazisty .Już tego nie ogarniam.Ma ktoś podobny problem ? takie wrażenie ? dodatkowo na KODI obraz sami mi się delikatnie przyciemnia,rozjaśnia -wyłączenie czujnika nic nie daje.Mam wrażenie że najgorzej jest wieczorem wtedy obraz jest jak dla mnie średniej jakości.
 

Krukocz

New member
Witam posiadam Tv od około dwóch tygodni i jakoś nie mogę do końca rozgryź obrazu.Mianowicie mam taki problem że obraz czasami jest wyraźny jak żyleta a za chwilę jakby lekko zamglony-zmiana sceny i znów wyrazisty .Już tego nie ogarniam.Ma ktoś podobny problem ? takie wrażenie ? dodatkowo na KODI obraz sami mi się delikatnie przyciemnia,rozjaśnia -wyłączenie czujnika nic nie daje.Mam wrażenie że najgorzej jest wieczorem wtedy obraz jest jak dla mnie średniej jakości.

Witam. Niestety nie wiem jak wygląda menu obrazu w tym tv, ale to co opisujesz z migotaniem obrazu, to pasuje mi do funkcji "Zaawansowane zwiększenie kontrastu" w menu obrazu > zaawansowane>jasność. Ja mam inny tv ale ten "bajer" takie właśnie rzeczy powoduje czasami i wtedy należy to wyłączyć. Podejrzewam, że ten model tv tej funkcji może nie mieć.
 

amadeus222

New member
Witam. Niestety nie wiem jak wygląda menu obrazu w tym tv, ale to co opisujesz z migotaniem obrazu, to pasuje mi do funkcji "Zaawansowane zwiększenie kontrastu" w menu obrazu > zaawansowane>jasność. Ja mam inny tv ale ten "bajer" takie właśnie rzeczy powoduje czasami i wtedy należy to wyłączyć. Podejrzewam, że ten model tv tej funkcji może nie mieć.
Chyba miałeś racje Jest taka opcja*zaawansowane zwiększanie kontrastu* ustawiłem na wyłączone i przyciemnianie zniknęło[emoji1] widzę że trzeba pobawić się ustawieniami i dostosować ekran indywidualnie. Dziękuję za pomoc

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
 

grreso

New member
Ja swój egzemplarz 55W805C już odesłałem do sklepu. Jednak potwierdziło się to, co Wam tu przytaczałem z zagranicznego portalu - aplikacje z AndroidTV nie są w stanie sterować odświeżaniem matrycy telewizora, przez co zamiast odtwarzac film 24/25p w oryginalnej ilości klatek na sekundę, otrzymujemy obraz 30p, czyli na każdą sekundę dubluje 5/6 klatek, przez co obraz niemiłosiernie się tnie (przy wyłączonym True Motion oczywiście, bo ja tylko w ten sposób oglądam) - mówię tu o odtwarzaniu po USB, bo po HDMI pewnie juz jest ok.
Dla mnie to dyskwalifikuje tę serię i biorę się za poszukiwanie W829 z jak najmniejszym cloudingiem - obym znalazł bez sprawdzania kilkudziesięciu sztuk...
Dziwię się, że kilka osób z tego tematu, które mają już ten TV u siebie nie stwierdziło tego problemu - wręcz mówiliście, że nie widzicie, żeby coś było nie tak. Odpalcie sobie jakikolwiek film i obejrzyjcie fragment, gdzie kamera panoramuje góra dół, czy lewo prawo - tnie jak cholera co chwila. Chyba, że macie powłączane te TrueMotion itd., ale nie wydaje mi się, bo kto z tym poważnie ogląda.

Testowałem z KODI.

Witajcie,
czy ktoś może sprawdzić czy odtwarzając za pomocą Kodi problem nadal występuje po wgraniu najnowszej aktualizacji, najlepiej przy wyłączonej opcji TrueMotion? Czy ktoś jeszcze zauważył podobny problem co kolega FireBird, którego przy okazji pozdrawiam?
 

Bravolot

New member
Witam,
Mam takie trochę nietypowe pytanie, ale pośrednio związane z tematem poświeconym temu TV, dlatego pozwolę sobie zapytać w tym miejscu:
Czy ktoś próbował oglądać materiały w formacie 3D na tym odbiorniku przy wykorzystaniu okularów aktywnych firmy Philips, a jeśli tak to czy obraz jest wyświetlany poprawnie ?
pozdrawiam
 

Nazir007

New member
Panowie
Jest to wątek znawców modelu w805c.

Sprzedawca w centrum Sony nazywa model w805c wersją "marketową" niedostępną w ich sklepie. Podobno w805c jest słabszy, gorzej wykonany od w809c.

Czy rzeczywiście jest większa różnica w jakości wykonania między tymi modelami? Czy różnica dotyczy tylko motionflow?


P.S. Kiki też mocno zachęca do zakupu 809 twierdząc, że jest różnica w płynności i warto dopłacić.
 
Ostatnia edycja:

Bravolot

New member
Panowie
Jest to wątek znawców modelu w805c.

Sprzedawca w centrum Sony nazywa model w805c wersją "marketową" niedostępną w ich sklepie. Podobno w805c jest słabszy, gorzej wykonany od w809c.

Czy rzeczywiście jest większa różnica w jakości wykonania między tymi modelami? Czy różnica dotyczy tylko motionflow?

Nie widziałem wprawdzie "na żywo" modelu W809C, ale dobrze poprzyglądałem się modelom: W805C i W807C i każdy z tych modeli wygląda na solidnie wykonany - elementy obudowy są dobrze spasowane, nic nie trzeszczy itp. (model W805C ma czarną ramkę z górną krawędzią w kolorze srebrnym, a model W807C ma całą srebrną ramkę).

A sprzedawcy oczywiście zależy na sprzedaży tego co ma w sklepie na stanie, więc różne rzeczy może opowiadać..... Ale to oczywiście moje subiektywne zdanie ;-)
 

Adam75

New member
Pytanie do użytkowników 55W805C/809C. Czy w Waszych egzemplarzach górna srebrna ramka jest idealnie prosta? W moim jest minimalnie po łuku.
 

Attachments

  • DSC04149.JPG
    DSC04149.JPG
    80,1 KB · Wyś: 66
Ostatnia edycja:

koja118

New member
Przede wszystkim kup telewizor albo przez internet, albo w sklepie, w którym umożliwiają Ci zwrot zakupionego sprzętu bez podania przyczyny. Przerabiałem dwie nowe sztuki 55W829 i obie miały clouding, z czego ta druga olbrzymią jasną plamę na pół matrycy w samym jej centrum. I gdyby nie to, że Sony spóźniło się z wysłaniem listu w sprawie odpowiedzenia na moje roszczenie reklamacyjne, pewnie zostałbym z tym syfem już na dobre, bo serwis ogłasza wszem i wobec, że to 'normalne' i to 'cecha' technologii LCD. Summa summarum wydajesz 4 tysiące na telewizor, a nie możesz nawet oczekiwać 'poprawnego' obrazu, a co dopiero 'rewelacyjnego', jaki niewątpliwie w sprzęcie za tę kwotę powinien się znaleźć.
Nie wiem na ile przykładasz wagę do jakości obrazu, ale odradzam wszystkim kupowanie TV LCD bez możliwości ewentualnego zwrotu i zakupu innej sztuki.

Masz racje w 100% ja kupilem lg la691s i mam clouding i banding i niestety nie moglem oddac tv do sklepu wiec zostalem z tym syfem
 
Do góry