Telewizory FHD firmy Sony serii W805C -- ich pierwszy ogląd .

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,

Dostępność telewizorów firmy Sony KDL-55W809C , Sony KDL-50W809C , Sony KDL -43W809C
wynosi : w ciągu 48 godzin .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Serie W85 i W80 już dostępne. Cena na początek to : za KDL-65W855C - 7999.00 zł , KDL-75W855C - 12999.00 zł ( ma być dostępny za 5 dni )
za KDL-55W809C - 5099.00 zł,
za KDL-50W809C - 3899.00 zł,
za KDL-43W809C - 3199.00 zł.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

nosek88

New member
Witam :)

Na starcie dodaje Jest to moj pierwszy telewizor:krol:
Stalem sie wlascicielem modelu 50 W805C udalo mi sie go kupic za 599 funtow w Argosie.Plan byl Taki zeby kupic 50W829b i taki zamowilem przy kasie patrze a oni mi daja nowa serie w805c z niesmakiem przyjolem ta informacje bo szukalem idealnego tv dla siebie siedze wiekszosc na PC w niedalekiej przyszlosci nc+ plus blu ray do pc:) sprawdzilem ceny owego telewizora i najtaniej mozna go kupic za 800 w nierenomowanych zbyt sklepach online w wiekszosci jest to cena 900-950 a jeszcze 3 tygodnie temu wszedzie byly po 999GBP :szukaj: po krotkim namysle i po przegladnieciu testu na jednym ze stron w usa napisali ze input lag doszedl do 37ms szczego nie jestem zbyt zadwolony ale dokonca nie jestem pewien czy to wplynie cos na moja gre czy to ma sie jedynie do ps4?. Cena mnie oczywiscie przekonala i bez zastanowienia go wziolem szkoda ze nie ma okularow w zestawie cena za jedna pare 50 funtow=280pln troche sporawo :D poczekam na promocje na jesieni

I teraz tak: w Gta V mam opcje 1080p 60hz to znaczy ze ten model nie jest na matrycy 120hz ? lub jak to sprawdzic jaka ma matryce
-Niektore ciemne sceny sa bardziej granatowe niz czarne
-czasami widze jak obraz lekko sie rozjascia i potem przyciemnia jest to dosc denerwujace takze nie wiem czy go nie zwrocic lub lepiej dac na gwarancje od Sony z tamtymi bardziej chce miec doczynienia:)
-Nie widze narazie mozliwosci ustawien jakis profili np tym gry czy cos takiego rozumiem ze motionflow do gier z pc mam wylaczac ?
-Katy widzenia sa raczej kiepskie ale w w829 podobno bylo podobnie
na plusy
-obraz ogolnie zyleta widac ze to edge led nie direct led ale jestem bardzo zadowolony z jakossci z weebtv hd jest o wiele lepiej niz na moim starym monitorze samsungu PA2250 ale nie ma co porwnywac..
przyszlosciowy android narazie nie jest tak plynny jak byc powinien (juz zdarzylem sciagnac 3 aktualizacje wiec dobrze to wrozy) mam nadzieje ze cos ciekawego bedzie sie dzialo tutaj w829 z wolnym menu jest praktycznie usmiercony pod wgledem jakis specjlanych ulepszen
wyglad jest super najciensze ramki na rynku :))
- mozliwosc montazu hakow vesa 400x300 :) wkoncu dodali porzadne przedlozki

badz co badz jestem zadowolony z tej "pomocji":hihi:
Chcialbym rozwiazac problemu z ta granatowa czernia i rzadko wystepujaca samoistna zmiana jasnosci (wyglada to tak jakby caly czas chcial dostosowac jasnosc do otoczenia lecz jasnoc w pokoju sie nie zmienia (testowalem w nocy)
slyszalem o kalibracji telewizora i jestem nia zainteresowany polecicie cos ? kogos ? pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

wojcik_dan

New member
Napewno Motionflow do gier trzeba wyłączyć. Jeżeli chodzi o podświetlenie to właśnie to jest direct led a nie edge.
Jeżeli chodzie o rozjaśnianie to może jakaś opcja jest włączona.
 

accu

New member
Bez reklam
niestety mylisz sie direct led maja tylko wersje 65 75 cali co do opcji poszukam wieczorem

Witam uprzejmie,

Masz rację .
Twój pierwszy telewizorek ma matrycę 100/120 Hz .
Motionflow moim skromnym zdaniem nie musi być koniecznie wyłączone .
Proszę ustawić opcję Motionflow : Własny .
Następnie proszę trochę "poeksperymentować z wartościami ustawienia na suwaku poziomym : Gładkość . (zaczyna się od : Min , 1 , 2 , 3 , 4 , Max) Dostosować następnie tę wartość do swoich preferencji pamiętając odpowiednio ustawić wartość : Jasności .
Poziom czerni : 51 lub 50 .


Tryb kliszy(Ustawienia bieżące) : Średnia . Przycisk na pilocie : HOME wybrać opcję Ustawienia - TV - Zewnętrzne wejścia . (Konfiguracja ustawień związanych z zewnętrznymi wejściami)
Home>Ustawienia - TV - Ekran .(Regulacja obrazu i ekranu)Home>Ustawienia - TV - Ustawienia kanałów . (Konfiguracja ustawień związanych z odbiorem sygnału)
Proszę w przeglądarkę wpisać : skalibruj tv.pl (wpisuj łącznie bez przerwy)

Ja w telewizorze firmy Sony serii W905A , który użytkuję , mam wyłączony czujnik światła oraz nie korzystam
z funkcji eco .(nie oszczędzam energii w żadnej opcji)

BTW , w ciągu dwóch minut Peru strzela dwie bramki Boliwii .(3:1)

Proszę , zerknij dzisiaj wieczorem może jak będziesz miał czas , na tzw. niebieskie forum . Znajdziesz tam
może już test telewizora Ultra HD firmy Sony , model Sony KD- 55X850xC

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

nosek88

New member
Witam Poprobowalem troche tymi opcjami i czujnik swiatla wylaczony,eko wylaczone, obraz dalej sie rozjasnia na troche i potem ciemnieje
co miales na mysli niebieskie forum ?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam Poprobowalem troche tymi opcjami i czujnik swiatla wylaczony,eko wylaczone, obraz dalej sie rozjasnia na troche i potem ciemnieje
co miales na mysli niebieskie forum ?

Witam uprzejmie,

Konkurencyjne fajne forum .
Jak bym napisał właściwy adres tego forum to pokażą się ********* zamiast
adresu . Od czasu do czasu piszę ten
adres w sposób "zawoalowany ". Proszę wpisać w przeglądarkę : HDTV_Polska Centrum ( bez znaku_)
i znajdziesz .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Aerofan

Member
Ja od wczoraj walczę z 55W805C. Jest problem z dyskami USB, czyta i czyta i dramat. Przeglądarka plików ściągnięta z Google dysk widzi, ale sam system dysku nie widzi. Próbowałem różne dyski, z zasilaniem i bez. Dziś sprawdzę w sklepie na 809C i 750C jak to wygląda, ale u mnie jest tragedia.

Jak z eksploratora chcę wymusić otwarcie filmu przez systemowy player, to większości filmów nie chce odtworzyć. Ściągnięty MX player otwiera, ale AC3 nie czyta, choć wczoraj dźwięk był, a dziś już nie ma.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Może spróbuj ściągnąć VLC (for Android) . Nie mam tego telewizora pod "ręką" aby" poeksperymentować ".:|
Ostatnia wersja oprogramowania z dnia 23-06-2015 dla telewizora to : v2243 for TV

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Pojawiła się dziś jakaś aktualizacja, pobieram i zobaczę czy coś się poprawiło.

Witam uprzejmie,

Zgadza się . Wersja : v2257 for TV . Wydana dnia 29-06-2015 .

Poprawka :
Improved stability of the TV .(poprawa stabilności działania telewizora)

BTW , piszesz o swoim problemie z nowym telewizorem na forum firmy Sony .
Myślę , jednak , że oni też mają jeszcze mgliste pojęcie o problemach , jakie występują w ich telewizorach z systemem operacyjnym Android . Potrzeba trochę czasu , aby poszczególne problemy rozwiązać nowymi wersjami oprogramowania .
Ciekawym , czy ta dzisiaj wydana wersja oprogramowania pozwala już nagrywać cyfrowe
programy telewizyjne na HDD poprzez gniazdo USB REC 3 .( w Sony KD- 55X8509C znajduje się ono na dole
ścianki tylnej telewizora , pomiędzy wejściem satelitarnym a złączem HDMI 4 -ARC)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Aerofan

Member
Jeśli chodzi o aktualizacje, to chyba plik jest uszkodzony, bo nie idzie ani online, ani przez USB zaktualizować.

Jeśli chodzi zaś o smart - player Kodi załatwił sprawę. Czyta wszystkie filmy. Ale jest sporo baboli do poprawienia w systemie tak czy inaczej.

Matryca w 55w805c super. Wieczorne seanse wyraźnie lepszej jakości niż na moim drugim 50w829. Jeszcze lepsza i bardziej równomierna czerń.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Bardzo to dobrze , że zainstalowałeś player Kodi , który rozwiązał problem z odtwarzaniem różnych
plików zapisanych na dysku .
Ciekawe , że nowa wersja aktualizacji oprogramowania nie da się wgrać . Ja przeglądając wczoraj po południu stronę internetową support Sony
do telewizora firmy Sony KD-55X8509C od czasu do czasu miałem komunikat na "czerwonej" stronie ,
że inżynierowie Sony pracują nad rozwiązaniem problemu , więc problem rozwiążą tak czy inaczej .:|
Fajnie , że jesteś zadowolony z jakości wyświetlanego obrazu przez zastosowaną matrycę i zastosowane podzespoły sterujące jej pracą w Twoim nowym "telewizorku" firmy Sony .

Proszę , jak będziesz miał chwilę wolnego czasu zobaczyć jaką wersję Kodi player for Android TV zainstalowałeś i numer tej wersji podać . Jeżeli możesz to proszę napisać praktyczne uwagi dotyczące obsługi tego player'a w telewizorze Sony .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Aerofan

Member
Kodi 15.0 beta2 z 14.06.15r.

Odtwarza bez problemu filmy, muzykę i zdjęcia. Nie zdarzyło mi się, żeby jakiegoś formatu nie odczytał. Działa póki co dobrze, byleby czegoś nie zepsuli :)
 

accu

New member
Bez reklam
Kodi 15.0 beta2 z 14.06.15r.

Odtwarza bez problemu filmy, muzykę i zdjęcia. Nie zdarzyło mi się, żeby jakiegoś formatu nie odczytał. Działa póki co dobrze, byleby czegoś nie zepsuli :)


Witam uprzejmie,

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź .;)
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

bluray

Banned
Kto mi wytłumaczy:
"Lista kluczowych zmian w Kodi 15 alpha 1:
- wsparcie dla Android HEVC dla niektórych procesorów, ... "
Czy chodzi o programowe czytanie HEVEC-a w urządzeniach bez sprzętowego wsparcia dla tego kodeka ?
 
Do góry