Telewizory FHD firmy Sony serii W805C -- ich pierwszy ogląd .

pawelll

Member
Witam uprzejmie ,

Post nr #116 dotyczący nagrywania na telewizorze Sony programów cyfrowych ,(dotyczy to wszystkich
telewizorów firmy Sony , na których można nagrywać na zewnętrzny HDD poprzez port USB telewizora)
post nr#155 pytanie o matrycę w 43" , post nr#156 odpowiedź .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Widziałem te odpowiedzi.
#156 - to odpowiedź tylko nt. "odświeżania" a co z technologią? Sony w ubiegłym roku w mniejszych rozmiarach czasem dawało IPS teraz 43" to VA na pewno?

#116 - to odpowiedź nie wprost. Z czego wynika że dotyczy wszystkich TV Sony- skoro (jak znalazłem przed chwilą na innym forum a i na stronie Sony) w Android TV nagrywanie pojawi się w ramach kolejnych aktualizacji? Z jednej strony polityka producentów jest taka, że kodują (naditerpretowując moim zdanie prawo - przynajmniej polskie) z drugiej strony może się okazać że zrobienie kodowania w Androidzie nie jest takie proste (może dlatego jeszcze nie ma nagrywania).

Dalej chcesz się przepychać i udowadniać innym lenistwo?
 

accu

New member
Bez reklam
Widziałem te odpowiedzi.
#156 - to odpowiedź tylko nt. "odświeżania" a co z technologią? Sony w ubiegłym roku w mniejszych rozmiarach czasem dawało IPS teraz 43" to VA na pewno?

#116 - to odpowiedź nie wprost. Z czego wynika że dotyczy wszystkich TV Sony- skoro (jak znalazłem przed chwilą na innym forum a i na stronie Sony) w Android TV nagrywanie pojawi się w ramach kolejnych aktualizacji? Z jednej strony polityka producentów jest taka, że kodują (naditerpretowując moim zdanie prawo - przynajmniej polskie) z drugiej strony może się okazać że zrobienie kodowania w Androidzie nie jest takie proste (może dlatego jeszcze nie ma nagrywania).

Dalej chcesz się przepychać i udowadniać innym lenistwo?

Witam uprzejmie,
Tak uważam , że przeglądasz wątek wybiórczo . Swoją wypowiedzią tylko to potwierdziłeś:| . Tyle tytułem odpowiedzi .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

mk1234

New member
Chyba jednak myli ;)

Accu kilka postów wcześniej pisał, że kolejna aktualizacja będzie 1 września

Accu ,dziękuje za info - jednak wiesz lepiej od Sony :) Bo coś oni ostatnio mieszali- mi na mailu kiedyś napisali,że 17.08 będzie aktualka .... ostatnio poziom wiedzy pracowników sony mnie rozbraja.

Mi tylko szkoda,że tv przy niemałej kwocie zakupu sprawia takie niespodzianki.
 

accu

New member
Bez reklam
Accu ,dziękuje za info - jednak wiesz lepiej od Sony :) Bo coś oni ostatnio mieszali- mi na mailu kiedyś napisali,że 17.08 będzie aktualka .... ostatnio poziom wiedzy pracowników sony mnie rozbraja.

Mi tylko szkoda,że tv przy niemałej kwocie zakupu sprawia takie niespodzianki.

Witam uprzejmie,
Tak masz rację , telewizory firmy Sony z systemem Android zarówno FHD jak i Ultra HD
potrafią przysporzyć niespodzianek nie zawsze "miłych" dla użytkowników tych telewizorów .:|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

mk1234

New member
Witam uprzejmie,
Tak masz rację , telewizory firmy Sony z systemem Android zarówno FHD jak i Ultra HD
potrafią przysporzyć niespodzianek nie zawsze "miłych" dla użytkowników tych telewizorów .:|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:


To prawda, jedyny plus to super jakość obrazu- mam poprzednika z serii w805A i jest całkiem spora różnica-oczywiście na + serii w80C .Ale aby coś obejrzeć,dobrze by było ,żeby tv się nie resetował :l
 

pawelll

Member
Witam uprzejmie,
Tak uważam , że przeglądasz wątek wybiórczo . Swoją wypowiedzią tylko to potwierdziłeś:| . Tyle tytułem odpowiedzi .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Czyli chcesz się przepychać.
Nie dam Ci więc satysfakcji i przerwę dyskusję, powiem tylko tyle, że zazwyczaj czytam wątki uważnie a ten (jako zainteresowany zakupem) przejrzałem wyjątkowo skrupulatnie. Więc Twoje wnioski są co najmniej pochopne :) EOT

Wracając do TV- z zachodnich forów wynika, że seria W80C jest na "zachodzie" (np. w UK) sprzedawana z dwoma pilotami w zbliżonej do naszej albo nawet niższej cenie. Może jako osoba dobrze poinformowana dowiesz się dlaczego jesteśmy dyskryminowani?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czyli chcesz się przepychać.
Nie dam Ci więc satysfakcji i przerwę dyskusję, powiem tylko tyle, że zazwyczaj czytam wątki uważnie a ten (jako zainteresowany zakupem) przejrzałem wyjątkowo skrupulatnie. Więc Twoje wnioski są co najmniej pochopne :) EOT

Wracając do TV- z zachodnich forów wynika, że seria W80C jest na "zachodzie" (np. w UK) sprzedawana z dwoma pilotami w zbliżonej do naszej albo nawet niższej cenie. Może jako osoba dobrze poinformowana dowiesz się dlaczego jesteśmy dyskryminowani?

Pozwolę że ja Ci odpowiem - dla mnie jest to proste my należymy do biednej Europy a Anglia do bogatej Europy i do czasu kiedy nie zbliżymy się do nich zawsze Polacy będą bici w... To nie jedyny taki przypadek ...
Nie wiem czy pamiętasz jak kilka lat temu bylo z topowym tv lg robili w dwóch wersjach jeden dla biednej Europy a drugi dla bogatej i dopiero okazało sie to podczas testow na zagranicznym portalu...oczewiscie cena takich modeli byla prawie identyczna. Niestety ilość stref podświetlenia już znaczaco sie różniła. Tv były skladane w RP.. nigdy nikt nie uslyszal magicznego slowa przepraszam.... podobnie też jest z serwisami u nas i z tymi na zachodzie ...
 
Ostatnia edycja:

marcink

New member
Gdzieś w wątku o X8509C pojawia się informacja, że najnowszy firmware wprowadza aktualizację Androida do wersji 5.1.1, w którym drastycznie poprawiono stabilność i płynność działania. Czy może ktoś spotkał się z informacją, czy dotyczyć to będzie również firmware do W805C?
Fajnie by było, gdyby się potwierdziło :)
 

accu

New member
Bez reklam
Gdzieś w wątku o X8509C pojawia się informacja, że najnowszy firmware wprowadza aktualizację Androida do wersji 5.1.1, w którym drastycznie poprawiono stabilność i płynność działania. Czy może ktoś spotkał się z informacją, czy dotyczyć to będzie również firmware do W805C?
Fajnie by było, gdyby się potwierdziło :)

Witam uprzejmie,
Oczywiście , że będzie dotyczyć również telewizorów firmy Sony serii XXW805C .:-|

Z treści poprawek , które firma Sony wprowadziła w aktualizacji oprogramowania dla telewizorów z systemem operacyjnym Android
przeznaczonych na rynek amerykański , wysnuwam wniosek , że niektóre ulepszenia , które podałem wcześniej , że będą wprowadzone
w nadchodzącej aktualizacji , termin ich wprowadzenia ulegnie prawdopodobnie opóźnieniu tj. mogą być wprowadzone
w późniejszej(ych) aktualizacji(ach) oprogramowania .(choć z firmą Sony nigdy do końca nic nie jest konkretnie wiadomo , dopóki nie wyda danej aktualizacji oprogramowania)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dzisiaj tj. 29.08.2015 r. przeglądając oficjalną stronę firmy Sony ( oddział - Niemcy) czytam i co
znajduję :

https://www.sony.de/support/de/cont...es-coming-to-your-android-tv-soon/KD-55X8505C
Widzę 12 istotnych poprawek dla telewizora Sony KD-55X8505C .

Czyżby firma Sony opóźniła termin wydania aktualizacji oprogramowania na koniec września 2015 r. ?

Z treści poprawek wynika , że połączono aktualizację oprogramowania , która miała być wydana
01.09.2015 r. z aktualizacją oprogramowania , która miała być wydana 01.10.2015 r .
Jak będzie w rzeczywistości , życie pokaże .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Krachu

New member
Witam,

Mam pytanie do uzytkownikow w805c/809c. Ostatnio mialem okazje spedzic chwile z tym modelem w sklepie. Najbardziej ciekawila mnie opcja motionflow - co sie okazuje, zmiana tej funkcji powoduje spory spadek jasnosci ekranu. Czy macie te funkcje u siebie wlaczona i czy spadek jasnosci, o ktorym wspominam nie przeszkadza Wam w ogladaniu? Przyznam, ze na opcji 'wyrazny' zdawalo mi sie byc zbyt ciemno, jednak nie wiem jal to się prezentuje w warunkach domowych, szczegolnie w dzien, bo w nocy nie powinno to stanowic problemu.

Pozdrawiam
 

Jaro xx

New member
Witam wszystkich Forumowiczów :smile:

początkowo też miałem wrażenie, że w trybie "wyraźny" jest duży spadek jasności świecenia i nie podobało mi się to. Po paru dniach użytkowania w trybie "standardowe" i ustawianiu własnego profilu okazało się, że po przełączeniu na "wyraźny" nie ma już tak dużej różnicy w jasności obrazu (mocno zszedłem z jasnością), natomiast w nocy w ciemnym pokoju matryca świeci wyraźnie mniej (paski góra dól na filmach, plansze końcowe itp.

Tak że teraz używam trybu "wyraźny" podczas oglądania w nocy, ale w dzień w zasadzie nie robi mi większej różnicy... Z tym że w profilu z "wyraźny" mam trochę wyżej ustawioną jasność - o 10 pkt.


Witam,

Mam pytanie do uzytkownikow w805c/809c. Ostatnio mialem okazje spedzic chwile z tym modelem w sklepie. Najbardziej ciekawila mnie opcja motionflow - co sie okazuje, zmiana tej funkcji powoduje spory spadek jasnosci ekranu. Czy macie te funkcje u siebie wlaczona i czy spadek jasnosci, o ktorym wspominam nie przeszkadza Wam w ogladaniu? Przyznam, ze na opcji 'wyrazny' zdawalo mi sie byc zbyt ciemno, jednak nie wiem jal to się prezentuje w warunkach domowych, szczegolnie w dzien, bo w nocy nie powinno to stanowic problemu.

Pozdrawiam
 

ogoorek

New member
Test całkiem niezły a parametry do kalibracji jeszcze lepsze.
Porównałem podane na francuskim portalu z tymi, które miałem wcześniej (z Rtings) i w moim odczuciu obraz ma jeszcze lepszą jakość. Na pewno lepszy kontrast i delikatnie lepsze kolory, przy zachowaniu płynności i braku SOE.
 

Krachu

New member
Witam,

mam pytanie do użytkowników W805C. Mam problem ze ściągnięciem aplikacji Kodi. Próbowałem raz, ale z jakiegoś powodu anulowałem instalację. Mimo tego, gdy wyszukuję teraz tę aplikację, zaznaczona jest jako "ZAKUPIONA" w sklepie Google Play.
Wspominam o tym, bo być może ma to jakiś związek z moim problem, a mianowicie, gdy teraz chcę ściągnąć i zainstalować Kodi, non stop mam komunikat "Oczekuję na sieć" i nieważne ile czasu będę czekać. Ściąganie i aktualizacja innych aplikacji działa bez problemu, tutaj natomaist z tą jedną nie mogę sobie poradzić.

Czy ktoś miał podobny problem i wie jak temu zaradzić?
Pozdrawiam.
 
Do góry