Telewizory FHD firmy Sony serii W805C -- ich pierwszy ogląd .

accu

New member
Bez reklam
Witam,

mam pytanie do użytkowników W805C. Mam problem ze ściągnięciem aplikacji Kodi. Próbowałem raz, ale z jakiegoś powodu anulowałem instalację. Mimo tego, gdy wyszukuję teraz tę aplikację, zaznaczona jest jako "ZAKUPIONA" w sklepie Google Play.
Wspominam o tym, bo być może ma to jakiś związek z moim problem, a mianowicie, gdy teraz chcę ściągnąć i zainstalować Kodi, non stop mam komunikat "Oczekuję na sieć" i nieważne ile czasu będę czekać. Ściąganie i aktualizacja innych aplikacji działa bez problemu, tutaj natomaist z tą jedną nie mogę sobie poradzić.



Witam uprzejmie,
Proszę bliżej zapoznać się z opcjami : [Aplikacje] oraz [Pamięć i resetowanie] .
Proszę przycisnąć na pilocie przycisk : Home , wybrać opcję : [Ustawienia]>[TV] i wybrać opcję [Aplikacje] w której można zmieniać ustawienia związane z aplikacjami takie jak : wyczyść dane ,
wyczyść pamięć podręczną , wyczyść wartości domyślne , powiadomienia , czy :wymuś zatrzymanie .
W opcji [Pamięć i resetowanie] można zmieniać ustawienia związane z przechowywaniem danych .
Jest : Pamięć (Całkowita pojemność 8.2 GB) , oraz : Przywracanie danych fabrycznych .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Film świetny tak jak i Alternatywy :) a co do Ciebie to jesteś oblatany w tv więc pomagasz ludziom co dobre jest dla użytkowników tv, a o Tobie dobrze świadczy... :)
 

Krachu

New member
accu,

dzięki za odpowiedź. Sprawdziłem praktycznie wszystkie opcje - wyczyściłem dane aplikacji (sklep google), wymusiłem zatrzymanie. Gdy jednak to nie pomogło zdecydowałem się na reset do ustawień fabrycznych, a zrobiłem to niechętnie, bo nie chciało mi się bawić z ponownym ustawianiem wszystkiego, jednak nawet to nie pomogło. Macie jakieś jeszcze sugestie?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Może zegar trzeba ustawić ręcznie , bo występuje problem gubienia/synchronizacji czasu i strefy czasowej przez telewizor . Jeżeli się ustawi automatyczne pobieranie czasu z sieci , to zegar może się "rozjeżdżać"
o godzinę . Po prostu źle ustawia strefę czasową . Jeżeli ustawi się zegar ręcznie to będzie on
działał prawdopodobnie prawidłowo do chwili , gdy jego ustawienia się nie" zresetują " .(może się to stać np. po wyłączeniu telewizora z zasilania)
Nic innego nie przychodzi mnie na myśl , trzeba cierpliwie czekać na nową wersję oprogramowania ,
która wiele błędów zapewne usunie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oby tak było bo dla tych którzy dużo korzystają z Androida na pewno wiele kłopotów przysparza na chwilę obecną Antek...
 

Eragon

Member
witajcie,
Czy nowe oprogramowanie Sony obsługuje już Skype'a ?

Jeśli nie,
Który dobry TV ok. 50 cali ma teraz obsługę Skype'a, ale jednocześnie bdb obraz i całkiem mały Input lag ?

Jeśli odpowiedzi na powyższe pytanie również brak,
to co w zamian ?
Jaki TV ? Oczywiście Samsung odpada. Sony lub... Sony ? Lg również odpada.
 

bydz

New member
Witam Panowie,
Wczoraj zakupiłem Sony W807C, wcześniej używałem TV 40" Samsunga.
Czy to "normalne" ze napisy generowane przez Polsat Cyfrowy(pasek zmiany kanałów) nie jest do konca ostry? wyglada jakby lekko poszarpany(coś na wzór za małej rozdzielczości)?

Czytałem że do Sony można zastosowac inne/tanse okulary, które polecacie?

Z góry dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

wiszniewski

New member
wrześniowa aktualizacja za miedzą

Witam
Na niemieckiej stronie sony zapowiadają pod koniec września aktualizację,
nagrywanie usb hdd,apps do opery .zobaczcie sami.

ww.sony.de/support/de/content/cnt-hn/prd-tvhc/more-features-coming-to-your-android-tv-soon/KDL-55W805C
 

matteo1309

New member
Panowie chcę kupić tv na dniach i wciąż nie znalazłem odpowiedzi w różnicach między w755c, a w809c/ oprócz oczywiście 3D. Macie takie informacje?
 

mk1234

New member
To wszystko? Żadnych różnic w jakości obrazu? Jeśli tak to chyba lepiej kupić w755c, choć różnica w cenie mała chyba.

Ja wziąłem 805 , siła przyzwyczajenia :) różnica symboliczna była w moim przypadku (bo 200zł ) a 3d , inny rzekomo procesor niż w 755c ( tam ponoć jest słabszy niż w wyższych seriach i android może się przycinać jeszcze bardziej ) i wspomniany tuner sat wzięły górę

PS: kiedy będzie ta oczekiwana aktualka androida ... ? Ktoś coś wie ?
 

matteo1309

New member
Właśnie gdzieś też coś czytałem o szybszym procku, ale póki nie jest to potwierdzone to może być efekt placebo z płynniejszym działaniem.

Jeszcze interesuje mnie, czy musze kupować te dedykowane okulary do 809, czy mogę inne np. bt400a z poprzedniego roku lub jeszcze jakieś np. z Samsunga H6400? Bo rodzice mają, a nie używają :)
 

mk1234

New member
Właśnie gdzieś też coś czytałem o szybszym procku, ale póki nie jest to potwierdzone to może być efekt placebo z płynniejszym działaniem.

Jeszcze interesuje mnie, czy musze kupować te dedykowane okulary do 809, czy mogę inne np. bt400a z poprzedniego roku lub jeszcze jakieś np. z Samsunga H6400? Bo rodzice mają, a nie używają :)

Wiesz,ze jeszcze nie testowałem 3d :) ? dlatego nie za bardzo wiem czy podchodza okulary pasywne ...
 

Krachu

New member
Aktualizacja miała być podobno pod koniec września... :)

Jakich aplikacji do video używacie? Mam problem z odtworzeniem poprawnie jednego filmu.
w Video (standardowa aplikacja) Obraz chodzi płynnie, ale nie widzi interesującej mnie ścieżki dzwiękowej (jest ogólnie 5, appka widzi tylko 4)
w MX Player obraz się tnie, za to ścieżka dźwiękowa działa poprawnie.
w VLC Obraz ok, widzi ścieżkę dźwiękową, ale jej nie odtwarza.

Coś mi jeszcze zostało do sprawdzenia? :) Dodam, że działające ścieżki to AC3, ta interesująca mnie, z którą mam problem to Dolby TrueHD
 
Do góry