Telewizor TCL C845 4K Ultra HD: Mini LED OD10, QLED, 2000 nitów, HDR10+, Dolby Vision/Atmos, 144 Hz i Google TV - wszystko co musisz wiedzieć.

Tetris83

New member
Cześć to i jak poproszę o ofertę na 55C845.
Tak czytam i czytam bo chce się przesiąść z leciwego Samsunga 40h6400 (tv bardzo fajny ale już raz diody wymieniałem i niestety tylko netflixa da się zainstalować).
I sam nie wiem co wybrać. Skłaniam się ku niemu.
 
Będzie do końca tygodnia.
Następnego tygodnia .
Czciłabym się ze wszystkimi przywitać, to mój pierwszy post na tym forum.

Przeglądam to forum od jakiegoś czasu, bo chciałbym kupić telewizor. Ale widzę, że Kiki robi sobie jakieś jaja i jest chyba mało poważny.
Kilka miesięcy temu był zapowiedziany test. Ponad 3,5 tygodnia temu, ogłosił dokładny termin wyniku testu.
Teraz mija 2 tygodnie od tego czasu i nadal cisza.
Czy Kiki czeka na poprawki softwarowe TCL, aby test był po jego myśli i żeby zła fama nie poszła, że C845, to typowa chińszczyzna i trzeba przed tym sprzedać co się zamówiło z magazynu? Czy w jego sklepie też tak poważnie podchodzi się do klienta?
Żadnych powiadomień dlaczego termin testu się wydłuża, kolejnej daty wyniku, urywkowych szczegółów samego testu - nic.
To chyba żart.
Interes mają w tym wszyscy: sprzedawca jak i klienci.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Morfeusz , czekaliśmy na zmiany.
Już są .
Ale dzięki temu mogliśmy więcej posprawdzać.
Więc do soboty wieczór będzie C845
Na innych testach otrzymał wszędzie wysokie rekomendacje zakup, więc spokojnie.

==========================

Oferta dla członków forum

TCL 65C845 za 5699 zł z pakietem
TCL 65C745 za 4199 zł z pakietem

TCL 65C835 za 4999 zł z pakietem
TCL 65C735 za 3799 zł z pakietem

TCL 75c735 za 5999 zł z pakietem
TCL 75C745 za 6999 zł z pakietem
 

BPiotr

New member
Dziękuję za ofertę. Mam jeszcze jedno pytanie. Czytałem, że C835 i C845, w przeciwieństwie do niższych modeli (C7xx) mają powłokę antyrefleksyjną. Ale w żadnym teście nie znalazłem jakiegoś komentarza jak ona się spisuje. Czy duża jest w tym aspekcie różnica pomiędzy C845 i C745?
 

zaz

Member
Jeżeli nie możesz się doczekać to sprawdź test na flatpanelshd.com, znajdziesz tam również kalibrację.
 

luck76

Well-known member
Tutaj jest TEST C845 .
Ale nie mogę znaleźć artykułu jak go skalibrować, aby uzyskać parametry jak w teście. Możesz nakierować?
Wpisz w Google: "jak skalibrować tv". Kalibracja nie polega na "przyklepywaniu" ustawień widocznych w oknie "Calibration settings" a na dopasowaniu ustawień do oczekiwanego obrazu. Zaskakujące jest to, że ludzie najpierw pytają jaki tv kupić, później wydają kasę na zakup a na koniec odpuszczają kalibrację tylko przepisują jakieś cyferki licząc że poprawi to jakość obrazu. To trochę jak zainwestować w dobry rower, a później pytać na forum ile razy przekręcić śrubki w przerzutkach i hamulcach, żeby najlepiej działały. Podobnie z kupnem samochodu, pieca itp - wszystko wymaga odpowiedniego przygotowania aby dawało z siebie to co najlepsze....
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tutaj jest TEST C845 .
Ale nie mogę znaleźć artykułu jak go skalibrować, aby uzyskać parametry jak w teście. Możesz nakierować?
Screenshot_3.png



Musisz kliknac na profil ustawien tu po prawej i przewinac strone w dol tam sa ustawienia ;)
 

BPiotr

New member
Jeżeli nie możesz się doczekać to sprawdź test na flatpanelshd.com, znajdziesz tam również kalibrację.
Dzięki. Są też recenzje na techweekmag:
Prawdę mówiąc i tak ciężko mi wyczuć, jak opisywane lub zmierzone różnice pomiędzy tymi modelami przekładają się na rzeczywiste użytkowanie. Czy różnice w obrazie są widoczne po mocnym przyjrzeniu się, czy też oczywiste, widoczne na pierwszy rzut oka? (w kontekście oglądania filmów z serwisów streamingowych)
 

daro1987

New member
To ja może tak dołożę swoją cegiełkę w temacie i podzielę się opinią (55C845). (choć chciałbym zauważyć, żem tylko zwykły amator)
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z telewizora i zauważyłem tylko jedną wadę, która delikatnie czasem mnie irytuje, poza tym brak zastrzeżeń.
Dokładnie to co się dzieje to to, że podświetlenie przy bardzo jasnych scenach czasami zaczyna migać. Z tego co zauważyłem, to dzieje się tak przy słabym oświetleniu.
I tak idąc drogą dedukcji mogę przypuszczać, że jeśli jest włączony czujnik natężenia oświetlenia, to wieczorem, gdy pojawia się bardzo jasna scena ekran sam sobie doświetla czujnik i podświetlenie przygasa, by po chwili stwierdzić, że trzeba rozjaśnić, bo jednak za ciemno... i tak w koło Macieju...
Ale tak jak pisałem, uważam to za dobrze wydane pieniądze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
BPiotr - tak różnice są widoczne nawet po normalnym przyjrzeniu na korzyść Mini Led !
Większość zdecydowana potwierdza podobnie jak daro1987.
A najlepsze oceny opisują przy kontaktach z modelem 85C845.
 

wegner

New member
Cześć!
Czyli rozumiem, że warto dopłacić i wziąć 845 zamiast 745?
Czy ktoś z Was może miał możliwość użytkowania nowych modeli z kartą CI od Canal+? Czytałem że wcześniejsze roczniki miały jakieś problemy z tym modułem.

kiki - poproszę o ofertę na 55C845
 
Do góry