Telewizor TCL C845 4K Ultra HD: Mini LED OD10, QLED, 2000 nitów, HDR10+, Dolby Vision/Atmos, 144 Hz i Google TV - wszystko co musisz wiedzieć.

levareq

New member
I kto tu pisze sloganami?? Zero konkretów... cChociaż w sumie to i lepiej bo jak powiesz jakiś konkret to człowiek nie wie czy śmieć się czy płakać...
Każdy może pisać i krytykować, dobrze że twoja wypowiedź cokolwiek wnosi...
Po pierwsze to po 40 dniach testu myślę że coś już by KIKI mógł powiedzieć na ten temat więcej
Po drugie pisać w nagłówku posta że Tcl bije rekordy po czym pisać jedynie o jasności telewizora to tak jakby napisać że świetnie sprawuje się w grach i napisać jedynie że ma HDMI 2.1... to czysty zabieg marketingowy człowieku.
Po 3 KIKI napisał że Tcl odrobiło lekcje, że wchodzi do wyższej ligi, że wypada mega dobrze, po czym dostaje 2 wpisy na forum że ludzie opisują już powoli że tak nie jest że ma błędy itp po czym zero odpowiedzi czy jego zdaniem mają rację co jest możliwą przyczyna, 0 jakiegokolwiek odniesienia, hmm dziwne co?
A twój konkret jest jaki żeby się wymądrzyć że nie podobał Ci się mój wpis? Fajnie fajnie ale nie ja tu jestem od testowania telewizora więc piszę i czekam i analizuje. Choć jakbym miał możliwości to z chęcią bym się tym zajął
 

levareq

New member
Oki to KIKI podeślij prosze te linki tych ludzi co oceniali pozytywnie proszę. To właściwie byłby chit wszechczasów jakby ten telewizor nie miał wad bo cena do jakości na papierze rzeczywiście robi robotę
 

levareq

New member
Podaj proszę tylko kilka linków co mówisz że zbiera dobre opinie ludzi co kupili, z chęcią zobaczę, o ile nie będzie to problem
 
Jest wart tyle co 845 , sprawdź na własne oczy albo dopytaj tych co już kupili.
Kilka osób już opisało swoje wrażenia.

Można prosić o link? Wyszukując tutaj po frazie C845 nie znalazłem treści o jakich wspominasz.

od drugiego lutego albo i wcześniej testujecie telewizor, mamy 10 czerwca a testu jak nie było tak nie ma.

Lekkie rozczarowanie, niedosyt, podejrzliwość... to słowa które pojawiają się w głowie gdy najpierw widzimy zapowiedzi w stylu "już testujemy, lada chwila wyniki", a następnie tych wyników brak.

Widzę, (@kiki ) że dzisiaj stworzyłeś wątek o szczytowej jasności także w trybie HDR. Fajnie, jednak telewizor nie ma świecić jak żarówka tylko potrafić tym światłem zarządzać. I właśnie jeżeli chodzi o to zarządzanie to można przeczytać (m.in. na avforums), że jest problem. Poświata wokół elementów, rozjaśnienie w środku elementów które powinny być jednolicie ciemne, brak wygaszenia pasów na górze i na dole. Jednym zdaniem, problem z algorytmem sterującym podświetleniem i to na najnowszej dostępnej wersji firmware.

Dlatego też z tym większym zaciekawieniem czekam na test tutaj. @kiki można prosić o konkretną datę kiedy test się pojawi?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
  • Maj 28, 2023
  • #27
    Teraz przy nim siedzę i w porównaniu do mojego Nu8072 obraz powala. Mam wrażenie że każdy film ma głębie jak w 3 d. Od razu też chciałbym obalić mit, że Oledy są ciemne... Nie są! Już musiałem za dnia zjechać z jasnością. No chyba że ktoś szuka żarówki... ale te telewizory są wystarczające jasne. W opcjach ma formy ochrony ekranu. Wspaniały obraz kiki. Filmy
    ================================================

    donsalieri

    Member
    Bez reklam
    • Wtorek o 22:39
    • #38

    • 85C845 też jest zaje..fajny- Polecam niezdecydowanym, za te kase nie ma nic lepszego
    • ===============================================================
      jinikao
      Czerń jest czarna, kontrast bajka, akurat dzisiaj pochmurnie więc nie sprawdzę jak przy mocnym świetle.

    • ===============================================================






 
Jak czytam posty kikiego to mam wrażenie że większość wysyła BOT. Inna sprawa kolo handluje więc chcąc nie chcąc musi napompować balonik żeby sprzedaż się zgadzała. Zresztą na konkurencyjnym portalu też nie ma rewelacji, ta sama procedura od lat i te same zabawki a pozostałe składniki jak pomiar DSE czy bandingu nie uświadczysz.
Co do meritum, zasada jest prosta pierwsze sztuki kupują napaleńcy czy jak kto woli beta testerzy, babole albo wychodzą od razu albo i z czasem więc czasem warto poczekać i skonfrontować ze sobą kilka testów oraz info w forów. na koniec zobaczyć na oczy w sklepie, bo słupki czy cyferki nie zawsze dogodzą oczom.
Szkoda że nowy Hisense jeszcze nie jest dostępny, fajnie byłoby go porównać z tym TCLem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak czytam, Twój wpis o beta testerach , napaleńcach i innych pierdołach stwierdzam ,że jesteś najmądrzejszy ever !
Mądrzejszych nie trzeba.
My ułomni popełniamy błędy jak homo sapiens na różnych portalach.

Ale...
Internet pozwala na tworzenie własnych portali , gdzie będziesz najwybitniejszym testerem sprawdzającym DSE i banding.
Czytam różne testy o samochodach , różnych testerów ale nikt nigdy nie wypisuje takich głupot, że ktoś nie porównał tego a inny czegoś innego.
To jest ich test i testują je na własną modłę i własną odpowiedzialność. Nie podoba się nie czytasz i nie obrażasz.
Bo zawsze znajdzie się jakiś klakier.
Czytający przeważnie dziękują za test czy pracę.

Telewizory są dostępne na sklepach - idź testuj i twórz.
Amen.
 
@kiki po grzyba się unosisz? Po pierwsze przeczytaj większość swoich postów, normalnie wczesne wersje internetowych BOTów które ogarniała raptem proste zdania. Tu sporo ludzi z forum przyzna mi tu rację. Po drugie. Na premierę kupują napaleńcy czego nie rozumiesz? Takich ludzi znazywa się z "beta testerami" ale nie ma tu żasnego obrażania. chyba że nie znasz pochodzenia tej funkcji. Jak ktoś chce dokonać przemyślanego zakupu czeka troszeczkę dłużej bo kwiatki zawsze wychodzą w praniu i to dotyczy każdego sprzętu, mam parę zdrowych oczu i wiem ładne cyferki nie zawsze sprawią że będziesz zadowolony. Akurat DSE czy widoczny banding słabo świadczą o panelu i są jednymi z podstawowych parametrów ale rozumiem że najważniejsza to OLEDowa czerń nawet gdy wyłuskana kosztem uwalenia 80% szczegółów w ciemnych scenach., Jak kupowałem swój TV to na większośći portali testerzy robili pod siebie z zachwytu a raptem na jednym zagranicznym znalazłem info o znacznym DSE co potwierdziło się po zakupie (zanim doczytałem o tym babolu) który pomimo naprawdę fajnego obrazu zupełnie niszczył odbiór piłki nożnej czy hokeja na lodzie.
 

levareq

New member
Zgadza się, po prostu KIKI nie zaprzeczaj jak funkcjonujesz jak to się robi na portalach bo ogarnięte osoby które nie kupują telewizora albo innych tego typu poważnych tematów w chwilę i tak będą wiedzieć. Zapomniałeś Witek dodać że oprócz czerni jeszcze jasność jest oczywiście najważniejsza, chwalą się tym producenci czy tcl czy Samsung czy inni żeby zamydlić oczy odnośnie innych funkcji w telewizorze, tak samo jak i na HDTV, które to czytamy w prawie każdym teście że jasność rzędu 500 sdr powiedzmy 750 HDR co słusznie jest oczywiście sprawdzane a dodana widziałem wielokrotnie linijka że jasność 10000 jednostek, marzenie wszystkich lecz na razie nieosiągalne jeszcze. Szkoda tylko że jak już będzie osiągalne to popatrzymy w telewizor godzinę czy dwie po czym człowiek od razu będzie miał migrenę, wzrok się popsuje czy inne rzeczy, dla mnie jest to oczywiste choć nigdzie tego nie przeczytałem do tej pory, nie bez powodu nie można się patrzeć w słońce bo się wzrok popsuje. Wracamy więc do odbioru telewizora przez samego użytkownika, który ocenia go pod wieloma względami ( nie jest to stary telewizor Mitsubishi czy inne) bo wiele rzeczy oferują nam dzisiaj producenci, jedne chwaląc rzeczy nad innymi milcząc. Nie oceniali byśmy telewizora 30 lat temu bo każdy się cieszyl że ma telewizor, dzisiaj każdy producent chwali się że ma wszystko, hdry, jasności, game bary, qledy oledy choć nad najistotniejszymi rzeczami nie zastanawiają się bo ważniejsze jest żeby coś nowego wprowadzić a jak coś jest nowe, czy technologie czy design czy cokolwiek innego to przyciąga bardziej uwagę. Dzisiaj już trochę się odchodzi od tego człowiek jest mądrzejszy więc na własną rękę sprawdza wiele rzeczy, szuka opinii, i wie dokładnie też że niektóre opinie są kupowane, oszukiwane albo wystawiane max 2tyg od kupienia kiedy nikt nie zdąży takiego telewizora lepiej poznać, i po to jest ta ocena, przeciętny użytkownik sprawdza w 2tyg czy dobrze działa, świeci właśnie, kolory, podłączenie do konsoli, podłączenie tv naziemnej kilka podstawowych ustawień a jak czas mija to już nie można oceny wystawić. Podsumowując sprawdzajmy sprawdzajmy jeszcze raz sprawdzajmy bo w dzisiejszych czasach sprzedaje się człowiekowi byle gówno które działa dużo dużo krócej niż sprzęt który był produkowany jeszcze 10-20 lat temu, bo dzisiejszy klient który jest sprawdzany i szpiegowany przez wiele ludzi portali google, algorytmów, jest bardziej naiwny ale też działa emocjonalnie i kupuje łatwiej bo dzisiaj ludzie mają więcej pieniędzy niż kiedyś, często nie robiąc nic, od starszych, wujków, układów, znajomości itd. Ja pragnę nadal kupować sprzęt dobrej jakości ale mówię też nie dla sprzedawców, marketów którzy/które ustawiają ceny jakie im się podoba, zwłaszcza na polskim rynku, sprzedając przykładowo często telewizory 2 letnie które przez 1,5 roku nie spadają z ceny albo spadają 100/200 zł dajcie spokój to powinno być zakazane, bo i tak te markety jak euro i Mediaexpert które zostało liderem sprzedażowym w ostatnich latach zarabiaja dziesiątki setki milionów zł min na rok mieszając i oszukując cenami jednocześnie sponsorują swoją reklamę na takich portalach jak HDTV i wiele innych.
 
@levareq, właśnie, przypomniałeś mi o tym HDR, wszystko zostało powiedziane, Producent lubi chwalić się jakimiś pierdyliardami w szczycie na jakimś skrawku ekranu i wszyscy mamy mieć mokro z zachwytu. Ja nie przekreślam testów na internetach są czasem pomocne ale o selektach wysyłanych na testy to wiadamo nie od dziś. Do tego słowo klucz KALIBRACJA. Tak jakby nie dało się zrobić w miarę powtarzalnego egzemplarza i dostosować ustawienia do przeciętnej. Nie, musisz skalibrować każdą sztukę żeby było WOW.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy telewizor każdej firmy , niezależnie od marki powinno się kalibrować, więc nie ma tu żadnego wyjątku.
Jeśli ktoś nie chce, nie musi.
Jeśli ktoś kupuje jako jeden z pierwszych telewizor czy samochód - wcale nie znaczy ,że ma być testerem.
Mam kontakt z tymi co kupili , bo większość z nich, pisze PW, maila czy sms-a, że extra.
Więc dodatkowo oprócz własnej oceny podpieramy się opinią tych co posiadają.

Cesar66- wysyłam Ci na PW.
 
Do góry