Telewizor TCL C845 4K Ultra HD: Mini LED OD10, QLED, 2000 nitów, HDR10+, Dolby Vision/Atmos, 144 Hz i Google TV - wszystko co musisz wiedzieć.

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wskoczyło pierwsze wrażenie od prawdziwego usera dziś w nocy na avforums.

leila80

Standard Member​

I just got this new C84.
If you primarily game, my advice is to skip this tv, at least for now. I'm not sure they can or will improve the firmware in future.

After quite few hours of testing:
This tv disables a lot of dimming zones when game mode is enabled, inky blacks are now greyish, really bad looking. If you combine this with hdr, results are crap.
Also, for whatever reason, most of the options when game mode is engaged are gone.

Pc mode same behavior and if not enough, it's bugged displaying a tear line that is either placed at the bottom or top of screen.

Vrr isn't good either, I noticed lots of trails, ghosting, whatever it is, following objects while moving the camera.

On sound side, lpcm multichannel won't work over earc, only stereo...

I will do some more testing, but so far, what a disappointment!!
 

Math13

New member
Witam. Dwie sprawy:
1) Czy można prosić o ofertę na TLC 65C845 (oraz TLC 65C835 - gdy jeszcze dostępny)?
2) Jaki dokładnie SoC, Procesor CPU oraz GPU posiada model TLC 65C845?
Znalazłem NIESPRAWDZONE informację, że:
  • CPU to: ARM Cortex-A55
  • GPU to: ARM Mali-G52 550GHz lub ARM Mali-G3 800GHz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 65C845 za za 5899 zł z pakietem
TCL 65C835 za 5399 zł z pakietem

Samsung też jest dobry, ale nie tak jak 845.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Procesory masz podane w iinym wątku.
Pakiet
Kalibracja
Wtyczki
Sprawdzenie
Aktualizacja
 
Wskoczyło pierwsze wrażenie od prawdziwego usera dziś w nocy na avforums.

I jako uzupełnienie dodam iż nie jest ono pozytywne. Co więcej poniżej pojawiły się podobne niepochlebne opinie. Zamiast oczekiwanej poprawy, mamy regres w stosunku do ubiegłorocznej serii 735. No i zastanawianie się czy problemem jest oprogramowanie czy może sama matryca.
 
Ja już poluję na ten telewizor odkąd go zaprezentowali (w moim przypadku to jest 55 cali) jednak jak zobaczyłem ceny w polskich sklepach, to mnie to przeraziło. Rozbieżność cen w europie ogromna, z czego w Polsce oczywiście najdrożej ( mówię tu oczywiście o sklepach spółki TERG). U nas cena wyjściowa to 6400 (obecna promocja 5400). Jednak we Włoszech cena wyjściowa 4900 z czego odkąd tam zaglądam to cena wynosi 3900... Już bardziej opłaca się tam pojechać, pozwiedzać i jeszcze pieniędzy zostanie...
Chyba, że jest jakieś miejsce w Polsce, gdzie można by nabyć ten telewizor w bardziej normalnej cenie?
Zapomniałeś że polsza to kraj mlekiem i miodem płynący, tu same bogate mieszkają więc mają z czego bulić... gdzie indziej bida aż skrzypi więc muszą dostosować ceny dla biedaków.
 

krs411

New member
Było pytanie o porównanie do QN85B, więc pozwolę sobie zapytać:
TCL 65C845 czy Samsung 65QN91B - pomijając aspekt cenowy, który wypada lepiej?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
WG mnie będzie podobnie, ale TCL ma dużą przewagę możliwości , bo otwarty system i DV.
 
TCL 65C845 czy Samsung 65QN91B - pomijając aspekt cenowy, który wypada lepiej?

WG mnie będzie podobnie

Kluczowe jest to słowo "będzie", a nie jest.
To dlatego, że jeszcze nie widziałem rzetelnego testu TCL'a tutaj na forum. @kiki obiecuje od jakiegoś czasu ale testu na razie brak.
Jest za to porównanie serii 845 to zeszłorocznej 735 (na avforums). 845 ma problemy z kontrolą podświetlenia stref i do czasu jak to nie będzie naprawione to jest wart tyle (pod względem jakości obrazu) co seria 735.
Jak możesz to czekaj - jak nie możesz to bierz Samsunga.
W zapowiedziach na ten rok miała być seria QM8 i 2300 stref podświetlenia ale jak się okazało poszło to tylko na Stany, a Europa dostała słabsze modele.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest wart tyle co 845 , sprawdź na własne oczy albo dopytaj tych co już kupili.
Kilka osób już opisało swoje wrażenia.
Są bardzo zadowoleni.
 

levareq

New member
Śmiesznie to brzmi, od drugiego lutego albo i wcześniej testujecie telewizor, mamy 10 czerwca a testu jak nie było tak nie ma. Żenada tak naprawdę patrząc na zasieg i popularność portalu, nie mówiąc już o zarobkach które są pewnie przeogromne. Jak już wam nie jedna osoba zarzucała to i ja powiem że super mówisz KIKI że odrobili lekcje bla bla, niestety żadnych konkretów, a co najważniejsze żadnych negatywów w wypowiedziach. Zmierza to do tego że normalni ludzie będą narzekać pewnie na telewizor bo będą błędy może w matrycy może w sofcie może w wielu innych rzeczach a u was pojawi się test po kilku miesiącach, słowo klucz "sponsorowane" gdzie nie raz było widać jak chwalicie produkty mając sprzęt za kilkadziesiąt tysięcy złotych albo ponad 100 nawet. A zwykły Janusz z pilotem w ręce i internetem w telefonie będzie w stanie dostrzec różne błędy... Większość ludzi się nabierze na różne chwyty i na tym się i zarabia i zyskuje popularność, ale zawsze będzie tych trochę osób którzy będą wiedzieć że coś jest nie tak. Więc KIKI jesteś w stanie się określić kiedy ten test czy testując 40 dni telewizor nie masz najmniejszego pojęcia?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

levareq

New member
Nadejdzie czas, będzie zrobiony.
A telewizor sam się broni.
Czemu dowodzi twoja odpowiedź? Niczemu, link do strony gdzie Telewizor sam się broni i bije rekordy... A w artykule jedyne co opisane to jasność. Czyli w czym bije te rekordy? W niczym, jedynie w świetnej luminacji rzędu 2000,3000 żeby ktos dostał orgazmu że świeci piekielnie dobrze bo wtedy to znaczy że jest dobry telewizor.... Żenujące, serio nie mam nic do Ciebie ale mógłbyś przestać kopiować tą tandetę którą wciska się masom z chwytliwymi nagłówkami. Nie każdy potrzebuje reflektora z resztą rzeczy w telewizorze nieistotnych a po prostu dobry Telewizor z dobrym odzwierciedleniem barw, dobrze dzialacymi algorytmami, z funkcjami spełniającymi swoje przeznaczenie, szczególnie kiedy w testach robi się coś kilka minut, kilkanaście, pomiary to w życiu codziennym używa się telewizora dużo dłużej i wtedy więcej dużo perełek może się przydarzyć
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bardzo dobre oceny tych co kupili.
Bardzo dobre oceny w klasie cena do jakości.
To bardzo dobry , godny polecenia model.
Test wkrótce.
 
Do góry