Telewizor TCL C845 4K Ultra HD: Mini LED OD10, QLED, 2000 nitów, HDR10+, Dolby Vision/Atmos, 144 Hz i Google TV - wszystko co musisz wiedzieć.

donsalieri

Active member
Bez reklam
Dla tych co czytaja i nie wiedza o czym piszę- informacja-PML to topowy MiniLed Philipsa. Lespze ma tylko OLedy.
No ale cóż, niektórzy oglądaja telewizor od tyłu z tego wynika :D wtedy plastik Sony jest lepszy od plastiku TCL ;)
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Dla tych co czytaja i nie wiedza o czym piszę- informacja-PML to topowy MiniLed Philipsa. Lespze ma tylko OLedy.
No ale cóż, niektórzy oglądaja telewizor od tyłu z tego wynika :D wtedy plastik Sony jest lepszy od plastiku TCL ;)
A jakie ma inne? Topowy bo taniościGdzie nie poczytasz to wyczytasz, że to bardzo słaby telewizor zrobiony po taniości.
 

zabtcent

Member
Dla tych co czytaja i nie wiedza o czym piszę- informacja-PML to topowy MiniLed Philipsa. Lespze ma tylko OLedy.
No ale cóż, niektórzy oglądaja telewizor od tyłu z tego wynika :D wtedy plastik Sony jest lepszy od plastiku TCL ;)
QN85A od Samsunga miał lepszej jakości plastiki i wykonanie. WIeszająć TV na scianie bałem się, że jak mocniej nacisnę to przebiję sie na wylot tak cienkie były plecy. Faktycznie na ten temat najwięcej wiedzą te osoby które nie posiadają. xD
 

mkrek

New member
Z kodi nie ma też problemów
Z kodi nie ma problemów. Na początku miałem "Loading" nie kończące się, ale po pewnym czasie samo zadziałało. Oczywiście zależy czy masz kupne czy chcesz jechać na free. Na free zdarza się, że znajduje źródła z materiałem, ale ich nie odtworzy. Chyba trzeba tb7 czy podobne. Mówią, że tb7 też już często jest przepełnione - zwłaszcza na weekendach :(.
Z rzeczy ważnych oprócz uwag które już wymieniałem, to przydałoby się Programowanie przycisków na pilocie pod konkretną funkcję. Te kolorowe przyciski są chyba nie wykorzystywane.
Nie liczę ile mam już tv (koło miesiąca) w wersji nowszej z X2 i żadnych bugów nie miałem.
 

Lemoniada

Member
zakupiłem tv TCL 85P745 120 Hz i potrzebuję go podłączyć z Ps5 kablem HDMI 2.1 czy mogę prosić o polecenie jakiegoś modelu nie drogiego a takiego który wykorzysta mi 120z Hz w grach nawet w tym TV niby do 144 Hz wykorzystuje, telewizor od wczoraj w domu , patrzę sporo kabli HDMI 2.1 ale w specyfikacji jest napisane wszędzie 60HZ i szukać kabla który jaki ma czybkość ile Gbit/s ? bardzo dziękuję za odpowiedź i wszystkim życzę Wesołych Świąt
 
Powiem tak sprawdzałem 65" tegoroczny soniacz X90, widoczne DSE do tego gofrownica na podświetleniu jak w TV za 1,5 kafla. Kontrast spo i nie uwala detali w ciemnych scenach jak Sam (ale to wiadomo), zawsze puszczam ten sam trailer SinCity który mam obczajony na moim Panasie CRT więc wiem gdzie czego szukać. C845 który sprawdzałem na sklepie miał jedną z najlepszych matryc pośród kilku TV jakie tam testowałem, niemal niewidoczne DSE. Chętnie bym dopłacił nawet tysiaka żeby dali lepszy procek do obróbki video bo lepszy SOC to mam w tablecie sprzed 2 lat... Ten TV byłby klasę lepszy gdyby nie żydzenie na bebechach bo matrycę ma spoko.
 
Ostatnia edycja:

bladesss

Member
Powiem tak sprawdzałem 65" tegoroczny soniacz X90, widoczne DSE do tego gofrownica na podświetleniu jak w TV za 1,5 kafla. Kontrast spo i nie uwala detali w ciemnych scenach jak Sam (ale to wiadomo), zawsze puszczam ten sam trailer SinCity który mam obczajony na moim Panasie CRT więc wiem gdzie czego szukać. C845 który sprawdzałem na sklepie miał jedną z najlepszych matryc pośród kilku TV jakie tam testowałem, niemal niewidoczne DSE. Chętnie bym dopłacił nawet tysiaka żeby dali lepszy procek do obróbki video bo lepszy SOC to mam w tablecie sprzed 2 lat... Ten TV byłby klasę lepszy gdyby nie żydzenie na bebechach bo matrycę ma spoko.
Jak chętnie dopłacisz klocka to wystarczy kupić np Shield TV i C845 traktować jako monitor. Ja zamówiłem Fire Cube 3gen. ale właściwie w codziennym normalnym użytkowaniu C845 daje w zupełności radę, bezproblemowe odtwarzanie filmów 4K z dysku, wszelkie streamingi. Braki mocy objawiają się wtedy gdy chcę włączyć jakieś filmiki demo na YT z wysokim bitrate i prędkość 1.25x, wtedy zaczyna klatkować. Po podłączeniu na testy starego Firesticka 4K (1 gen) nie ma czegoś takiego, zatem zadbałem o zapas mocy na przyszłe lata w postaci Fire Cube. Przy odpowiednim źródle obraz z C845 wgniata w fotel. Jedyne co mnie denerwuje to to, że odtwarzając filmy mające kilka ścieżek napisów lub dźwięku, gdy je przełączam, nie są one podpisane, mam "Audio 1, audio 2"... Podłączam ten sam film do 10cio letniego Panasa i mam "Polski, angielski..". Być może musiałbym doinstalować inny odtwarzacz
 

Slimbarti

New member
Pytanie o to jak najwygodniej przeglądać treści z komputera. Jakie macie patenty na oglądanie filmów.
USB- tylko 1 port ?
Dysk zewnętrzny ? ale tu problemy z formatowaniem.
próbuję DLNA i to jest chyba najwygodniejsze rozwiązanie bez przegrywania itd ale nie jest idealnie problemy np. z napisami , czasami z połaczeniem testuje VLC.
 

feyd

New member
Mam 65C845 X1 soft V562 (nie pamiętam, czy od początku, czy aktualizowany przez OTA).
Nie wiem czy jest jakiś lepszy soft do niego i czy naprawi mój problem, czy to raczej temat na gwarancję. Wi-Fi dość często (przynajmniej raz dziennie) pokazuje brak internetu. Po wyłączeniu i włączeniu Wi-Fi znów działa. Wszystkie sprzęty podłączone do Wi-Fi cały czas mają sieć i nic innego się nie gubi.
 

bladesss

Member
chce 75, ale dobrze widze, ze do dostania jedynie w media expert?
żle, jest przynajmniej jeszcze w Avans, Electro i pewnie u Kikiego
Mam 65C845 X1 soft V562 (nie pamiętam, czy od początku, czy aktualizowany przez OTA).
Nie wiem czy jest jakiś lepszy soft do niego i czy naprawi mój problem, czy to raczej temat na gwarancję. Wi-Fi dość często (przynajmniej raz dziennie) pokazuje brak internetu. Po wyłączeniu i włączeniu Wi-Fi znów działa. Wszystkie sprzęty podłączone do Wi-Fi cały czas mają sieć i nic innego się nie gubi.
najnowszy jest v599
 

bladesss

Member
Pytanie o to jak najwygodniej przeglądać treści z komputera. Jakie macie patenty na oglądanie filmów.
USB- tylko 1 port ?
Dysk zewnętrzny ? ale tu problemy z formatowaniem.
próbuję DLNA i to jest chyba najwygodniejsze rozwiązanie bez przegrywania itd ale nie jest idealnie problemy np. z napisami , czasami z połaczeniem testuje VLC.
Jakie problemy z formatowaniem? Mam podpięty dysk 1Tb i wszystko śmiga
 
Do góry