Telewizor TCL C845 4K Ultra HD: Mini LED OD10, QLED, 2000 nitów, HDR10+, Dolby Vision/Atmos, 144 Hz i Google TV - wszystko co musisz wiedzieć.

feyd

New member
żle, jest przynajmniej jeszcze w Avans, Electro i pewnie u Kikiego

najnowszy jest v599
Zastanawiam się tylko czy ktoś jeszcze miał w tym lub podobnym modelu problemy z wi-fi, bo nigdzie nie widziałem. Wolałbym nie aktualizować z pliku z netu, jeśli będę zaraz oddawać na gwarancji.
Ktoś może wie jak wygląda oddanie na gwarancji tv zamontowanego na ścianie przez sklep?
 

bladesss

Member
Zastanawiam się tylko czy ktoś jeszcze miał w tym lub podobnym modelu problemy z wi-fi, bo nigdzie nie widziałem. Wolałbym nie aktualizować z pliku z netu, jeśli będę zaraz oddawać na gwarancji.
Ktoś może wie jak wygląda oddanie na gwarancji tv zamontowanego na ścianie przez sklep?
ja w C845x2 również mam raz po raz problem z wifi, choć kilka dni temu wyłączyłem tryb Doze w ustawieniach zasilania i chyba od tego czasu się to nie pojawiło
 

DrDaniel

New member
A czy jest może jakaś wiedza kiedy +- będą w sprzedaży telewizory co były pokazane na CES 2024?
Zastanawiam się czy kupić 845'kę czy sobie odpuścić, czekając na nowy model.
Jak cenowo teraz stoi 845 na 65 cali?
 

Marlo

Active member
Następca C845 najwcześniej będzie w maju,
C955 65", 75",85", to w marcu/kwietniu.
W marcu ma być prezentacja modeli przeznaczonych na rynek europejski.
 

narren

New member
Witam, jestem nowy na forum. Rozważam zakup TV 55". Po przeczytaniu blisko 20 str. tego wątku mój entuzjazm odnośnie c845 trochę opadł.
Natomiast jeszcze go nie skreśliłem. Nie znam się na TV i kalibracji. Z wątku przeczytałem że trzeba go skalibrować, by być zadowolonym z obrazu. Perspektywa wydania 500-700 zł na kalibrację zniechęca mnie do tego TV. Dla mnie ten TV ma plusa w postaci Google TV i możliwości instalacji YT bez reklam.
Zamierzam z niego korzystać w 40% kablówka UPC, 40% VOD, 20% YT , okazjonalnie trochę sportu, może kiedyś konsola.

Jest jakaś alternatywa dla tego TV w kwocie do ok. 4,5k zł? Czy np. Samsung QE55QN85C, QE55QN90, QE65Q80C, Hisense 55u7kq, Sony XR-65X90K czy jeszcze coś innego, będą od niego lepsze w jakiś aspektach na tyle istotnych, że lepiej wybrać spośród nich?
 

Math13

New member
Witam, jestem nowy na forum. Rozważam zakup TV 55". Po przeczytaniu blisko 20 str. tego wątku mój entuzjazm odnośnie c845 trochę opadł.
Natomiast jeszcze go nie skreśliłem. Nie znam się na TV i kalibracji. Z wątku przeczytałem że trzeba go skalibrować, by być zadowolonym z obrazu. Perspektywa wydania 500-700 zł na kalibrację zniechęca mnie do tego TV. Dla mnie ten TV ma plusa w postaci Google TV i możliwości instalacji YT bez reklam.
Zamierzam z niego korzystać w 40% kablówka UPC, 40% VOD, 20% YT , okazjonalnie trochę sportu, może kiedyś konsola.

Jest jakaś alternatywa dla tego TV w kwocie do ok. 4,5k zł? Czy np. Samsung QE55QN85C, QE55QN90, QE65Q80C, Hisense 55u7kq, Sony XR-65X90K czy jeszcze coś innego, będą od niego lepsze w jakiś aspektach na tyle istotnych, że lepiej wybrać spośród nich?
Jako użytkownik gwarantuję, że powinien Pan być zadowolony nawet bez kalibracji. Wystarczą drobne poprawki z opcji menu tego TV i będzie naprawdę dobrze.
A tak nawiasem, praktycznie każdy TV wymaga kalibracji, aby być "w pełni zadowolonym" z jakości obrazu.
Z powyższych modeli biorąc wskaźnik cena\jakość obrazu, C845 wypada naprawdę świetnie.
W tym wątku negatywne opinie o C845 są w większości od ludzi którzy chyba nie mają tego TV, a czerpią je z internetu.
Natomiast pozytywne opinie są od faktycznych użytkowników C845.
Proponuję doczytać wszystkie 37 stron, a nie tylko "blisko 20 str." ;-)
 
Ostatnia edycja:

Marlo

Active member
Pokazany na CES 2024 TCL QM751G będzie prawdopodobnie następcą C845 ,
oczywiście na rynek europejski będzie miał inne oznaczenie , być może C855,
z przecieków wynika że mieć więcej stref przyciemniania w porównaniu do C845,
więc chyba warto czekać na nowy model.Ja chyba w końcu wymienię mojego
55C835 ,mam nadzieję że jeszcze wytrzyma te parę miesięcy.😉
 

narren

New member
A jak jest z awaryjnością TV od TLC? Czy są osoby na forum którym ten sprzęt działa 6-8 lat lub może dłużej. Czy serwis nie robi problemów w okresie gwarancji?
Zupełnie nie znam tej marki, nie miałem z nią styczności choćby ze słyszenia.
 

DrDaniel

New member
Mam zakupionego powystawowego TCL'a w 2018 roku, nie pamiętam modelu 48 lub 50 cali. Chodził u mnie od tego czasu non -stop ze dwa lata, teraz nadal posiadam go (w wynajmowanym mieszkaniu) nie wiem czy wynajmujący korzystają z niego, ale nie miałem uwag co do telewizora.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
TCL poza ceną nic nie oferuje. I w przypadku TCL idealnie pasuje powiedzenie, że w swojej klasie cenowej jest the jest.
Pokazany na CES 2024 TCL QM751G będzie prawdopodobnie następcą C845 ,
oczywiście na rynek europejski będzie miał inne oznaczenie , być może C855,
z przecieków wynika że mieć więcej stref przyciemniania w porównaniu do C845,
więc chyba warto czekać na nowy model.Ja chyba w końcu wymienię mojego
55C835 ,mam nadzieję że jeszcze wytrzyma te parę miesięcy.😉
Tylko to nadal będzie tylko TCL. Jak to kiki nazywa the best w swojej półce.
 

Math13

New member
TCL poza ceną nic nie oferuje. I w przypadku TCL idealnie pasuje powiedzenie, że w swojej klasie cenowej jest the jest.

Tylko to nadal będzie tylko TCL. Jak to kiki nazywa the best w swojej półce.
Nie masz racji!
Nie zniechęcaj ludzi do TCL, bo TCL w swojej klasie cenowej jest bezkonkurencyjny.
I tak, nadal będzie to TCL, który oferuje naprawdę dobry obraz i w pełni funkcjonalny Google TV.
Jeżeli chcesz dodatkowo wodotryski, których tak naprawdę nie potrzebujesz aby oglądać telewizję w bardzo dobrej jakości - omijaj TCL szerokim łukiem.

I nie! Nie promuję TCL w żaden sposób.
Jestem tylko zwyczajnym użytkownikiem TCL i znam masę ludzi posiadających TCL.

Przestańcie oczerniać TCL bez specjalnego powodu!
A gdy to robicie podajcie powody dlaczego TCL jest zły.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Nie masz racji!
Nie zniechęcaj ludzi do TCL, bo TCL w swojej klasie cenowej jest bezkonkurencyjny.
I tak, nadal będzie to TCL, który oferuje naprawdę dobry obraz i w pełni funkcjonalny Google TV.
Jeżeli chcesz dodatkowo wodotryski, których tak naprawdę nie potrzebujesz aby oglądać telewizję w bardzo dobrej jakości - omijaj TCL szerokim łukiem.

I nie! Nie promuję TCL w żaden sposób.
Jestem tylko zwyczajnym użytkownikiem TCL i znam masę ludzi posiadających TCL.

Przestańcie oczerniać TCL bez specjalnego powodu!
A gdy to robicie podajcie powody dlaczego TCL jest zły.
Dokładnie to napisałem w swoim poście. Dobry w swojej półce. Niskiej półce. Nikogo nie zniechęcam. Sam ma dwa modele TCL. Mam też plazmę Panasa i OLED Philipsa. Miałem też dużo innych tv i nawet jako laik mogę to porównywać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cena do jakości c845 świetny model Z bardzo dobrym wyposażeniem.
Sprawdź na własne oczy.
 

Matt Walzer

New member
Wszystko pięknie ładnie, a ostatnia aktualizacja oprogramowania była w lipcu.
O czarnych paskach na filmach to sobie dalej można pomarzyć w sprzęcie za 5k gdzie taką "usterkę" można by naprawić w pierwszej lepszej łatce...
 
Do góry