Telewizor TCL C845 4K Ultra HD: Mini LED OD10, QLED, 2000 nitów, HDR10+, Dolby Vision/Atmos, 144 Hz i Google TV - wszystko co musisz wiedzieć.

zabtcent

Member
Jak prosiliście wrzucam moje ustawienia SDR i Dolby Vision - jasny. HDR 10 można przenieść ustawienia z Dolby Vision, powinno też być okej. Dla porównania zdjęcia tv na moich ustawieniach vs wspominanym wielokrotnie trybie dynamicznym. Widać bardzo dobrze jak “przekręcony” jest tryb dynamiczny. Nic się nie zgadza :)
Łóżko ledowe na którym leży ma żółte światło na nie białe itd, itd :) Zdjęcia poglądowe bo i tak aparat sobie nie radzi z oddaniem tego co jest wyświetlane na ekranie tv. Zdjęcia zrobione z “Ghost in the Shell”w SDR na HBO Max. Oczywiście ustawienie dooglądania wieczorem przy słąbym oświetleniu. W ciągu dnia można sobie rozjaśnić gammą jak by było za ciemno.

SDR
1)Ustawienia wstępne obrazu - Film
Jasność: 50
Nasycenie koloru: 50

2)Ustawienia jasności
Jasność: 50
Kontrast: 90
Poziom czerni: 49
Kontrast dynamiczny - wyłączony
Rozszerzenie czerni - wyłączony
Dynamiczna jasność - wyłączony
Lokalne ściemnienie - duże
Lokalny kontrast - niska
Gamma: 2

3)Kolor
Nasycenie koloru: 50
Barwa: 50
Filtr światła niebieskiego - wyłączony
Temperatura kolorów: -5 Ciepłe

4)Przejrzystość
MPEG NR - wyłączony
Redukcja szumów - Auto
Stopniowe wygładzanie - wyłącz

5)Ruch
Wyrazistość ruchów - włączone
Doskonała płynność obrazów w ruchu LED - wyłączone
Redukcja rozmazania: 2 lub max 3
Redukcja migotania: 2 lub max 3
Dynamiczne przyspieszenie - wyłączone

5)Ekspert
Przestrzeń kolorów - Auto
Balans bieli, 2 punktowy
Wzmocnienie czerwieni: 0
Wzmocnienie zieleni: -5
Wzmocnienie niebieskiego: -14
Przesunięcie czerwieni: -3
Przesunięcie zieleni: -1
Przesunięcie niebieskiego: -4

Dolby Vision - ja używam trybu jasnego

1)Ustawienia jasności
Kontrast: 100
Poziom czerni: 49
Lokalne ściemnienie - duże
Gamma: 3

2)Kolor
Nasycenie koloru: 45
Barwa: 55
Filtr światła niebieskiego - wyłączony
Temperatura kolorów: -5 Ciepłe

3)Przejrzystość
Ostrość: 10
MPEG NR - wyłączony
Redukcja szumów - wyłącz
Stopniowe wygładzanie - wyłącz

4)Ruch
Wyrazistość ruchów - włączone
Doskonała płynność obrazów w ruchu LED - wyłączone
Redukcja rozmazania: 0 lub 2
Redukcja migotania: 0 lub max do 3
Dynamiczne przyspieszenie - wyłączone

5)Ekspert
Balans bieli - domyślny. Tutaj nie zmieniałem nic bo nie widziałem takiej potrzeby.
 

Attachments

  • IMG_9853.jpeg
    IMG_9853.jpeg
    670 KB · Wyś: 140
  • IMG_9854.jpeg
    IMG_9854.jpeg
    815,1 KB · Wyś: 153
  • IMG_9851.jpeg
    IMG_9851.jpeg
    462 KB · Wyś: 154
  • IMG_9852.jpeg
    IMG_9852.jpeg
    543,1 KB · Wyś: 144
  • IMG_9847.jpeg
    IMG_9847.jpeg
    432,8 KB · Wyś: 144
  • IMG_9848.jpeg
    IMG_9848.jpeg
    458,1 KB · Wyś: 143
Ostatnia edycja:

cola0760

Member
hej
nabyłem i ja :)

pytanie:
- w swoim starym LED Samsunga i w OLED LG mam tak, że oglądam sobie TV i leci dźwięk przez głośniki TV. Włączam sobie ampli lub soundbar (Sama mam podpiętego do Onkyo, a LG do soundbara) i automatycznie odcina mi głośniki w TV i przełącza na apli/bara.
Tutaj w TCL tak się nie dzieje. Muszę się zagrzebać w menu (nie jest to na wierzchu) i dopiero zmienić by wysyłał dźwięk poprzez ARC
wszystko mam ustawione na automat (i w teorii ma sam wybierać)

i drugie:
- czy naprawdę nie da się wyłączyć upłynniaczy w Dolby Vision AI czy inne IQ (nie pamiętam jak się to nazywa)

i trzecie:
- mam bad pixela :( Widoczny właściwie na każdym tle. Czy ja coś mogę zrobić z tym, czy to już lipa?

PS nie oglądajcie tego TV w sklepie. Każdy fabryczny preset to nieporozumienie. Trzeba pogrzebać lub skorzystać z kalibracji i wtedy pokazuje pazur.
 

zabtcent

Member
hej
nabyłem i ja :)

pytanie:
- w swoim starym LED Samsunga i w OLED LG mam tak, że oglądam sobie TV i leci dźwięk przez głośniki TV. Włączam sobie ampli lub soundbar (Sama mam podpiętego do Onkyo, a LG do soundbara) i automatycznie odcina mi głośniki w TV i przełącza na apli/bara.
Tutaj w TCL tak się nie dzieje. Muszę się zagrzebać w menu (nie jest to na wierzchu) i dopiero zmienić by wysyłał dźwięk poprzez ARC
wszystko mam ustawione na automat (i w teorii ma sam wybierać)

i drugie:
- czy naprawdę nie da się wyłączyć upłynniaczy w Dolby Vision AI czy inne IQ (nie pamiętam jak się to nazywa)

i trzecie:
- mam bad pixela :( Widoczny właściwie na każdym tle. Czy ja coś mogę zrobić z tym, czy to już lipa?

PS nie oglądajcie tego TV w sklepie. Każdy fabryczny preset to nieporozumienie. Trzeba pogrzebać lub skorzystać z kalibracji i wtedy pokazuje pazur.
N
hej
nabyłem i ja :)

pytanie:
- w swoim starym LED Samsunga i w OLED LG mam tak, że oglądam sobie TV i leci dźwięk przez głośniki TV. Włączam sobie ampli lub soundbar (Sama mam podpiętego do Onkyo, a LG do soundbara) i automatycznie odcina mi głośniki w TV i przełącza na apli/bara.
Tutaj w TCL tak się nie dzieje. Muszę się zagrzebać w menu (nie jest to na wierzchu) i dopiero zmienić by wysyłał dźwięk poprzez ARC
wszystko mam ustawione na automat (i w teorii ma sam wybierać)

i drugie:
- czy naprawdę nie da się wyłączyć upłynniaczy w Dolby Vision AI czy inne IQ (nie pamiętam jak się to nazywa)

i trzecie:
- mam bad pixela :( Widoczny właściwie na każdym tle. Czy ja coś mogę zrobić z tym, czy to już lipa?

PS nie oglądajcie tego TV w sklepie. Każdy fabryczny preset to nieporozumienie. Trzeba pogrzebać lub skorzystać z kalibracji i wtedy pokazuje pazur.
Mam soundbar podłączony po optyku i jedyna szybka zmiana z TV na ARC to trzy kreski na pilocie i tam jest wyjście audio. Nie korzystam z dźwięku w TV ale jak mam na auto to dźwięk leci z głośników i bara na raz. Durne to jakieś trochę. Ale to chyba jedyna szybka droga na zmianę. Niestety w Dolby Vision IQ nie da się wyłączyć upłynniania. Chociaż po dłuższym testowaniu stwierdzam, że chyba najlepszy jest Dolby Vision ciemny. TV jeszcze w trakcie dogrywania pod siebie więc trochę bawię się jeszcze ustawieniami xD
 

Gandalf01

New member
Jakby ktoś był zainteresowany to teraz jest w promocji w mm 65pml na miniledzie za 5300 - ale jakościowo nie wiem czy to jest konkurencja dla 65c845 ??
 

cola0760

Member
Cześć. Help!
kolejny temat
C845, Podpinam konsolę PS5 pod HDMI1 i HDMI2 i nie znajduje sygnału. Pod HDMI3 działa bez problemu. Mam kabel HDMI 2.1
co może być przyczyną?
a może ktoś też tak miał?

i Jak wywołać to menu niebieskie, w którym się ustawiało te wszystkie opcje do grania? (raz się pojawiło i to by było na tyle)

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bladesss

Member
Cześć. Help!
kolejny temat
C845, Podpinam konsolę PS5 pod HDMI1 i HDMI2 i nie znajduje sygnału. Pod HDMI3 działa bez problemu. Mam kabel HDMI 2.1
co może być przyczyną?
a może ktoś też tak miał?

i Jak wywołać to menu niebieskie, w którym się ustawiało te wszystkie opcje do grania? (raz się pojawiło i to by było na tyle)

pozdrawiam
wywołujesz przez przytrzymanie przez 5s przycisku z trzema poziomymi kreskami
 

Gosc32

New member
A czy ten telewizor da rady odtwarzać filmy 4k (mkv .x265) z sieci lub dysku usb?
Bo do poprzedniego TV musiałem nvidia shield dokupić, żeby nie cieło.
 

cola0760

Member
Pytanie, zagwozdka :)

czy wszystkie cztery HDMI w c845 są HDMI 2.1?

niech mnie ktoś z błędu wyprowadzi, albo utwierdzi w przekonaniu, bo jeśli wszystkie 4 są 2.1 to dlaczego na pierwszym jest 144Hz, na drugim 120Hz, a na trzecim jest 60Hz? (a na czwartym, gdzie jest eARC jaki jest Hz?) Dlaczego nie jest na każdym 120Hz na przykład?

pozdrawiam
 

bladesss

Member
Pytanie, zagwozdka :)

czy wszystkie cztery HDMI w c845 są HDMI 2.1?

niech mnie ktoś z błędu wyprowadzi, albo utwierdzi w przekonaniu, bo jeśli wszystkie 4 są 2.1 to dlaczego na pierwszym jest 144Hz, na drugim 120Hz, a na trzecim jest 60Hz? (a na czwartym, gdzie jest eARC jaki jest Hz?) Dlaczego nie jest na każdym 120Hz na przykład?

pozdrawiam
Pełnoprawne są tylko 2, pozostałe 2 to 2.0 ze zwiększoną przepustowością, nigdzie nie ma info, że na on 4x hdmi 2.1, a bynajmniej ja takiego czegoś nie widziałem. Wszędzie podają dwa takie i dwa takie
 

cola0760

Member
co to znaczy HDMI 2.0 ze zwiększoną przepustowością? To jaka to jest specyfikacja?

Jeśli chodzi o złącza, to wiedzę swoją czerpałem z testu. W pierwszym poście tematu, w którym piszemy, jest

"Telewizor ma cztery złącza HDMI 2.1 z certyfikatem HDCP 2.3, z HFR 4K/120, eARC (HDMI 4) , VRR (od 48 Hz do 144 Hz), FreeSync Premium Pro i ALLM . Jest też wejście kompozytowe , wyjście optyczne , port USB 2.0, port Ethernet oraz port CI+ ."

od siebie dodam, że wersja X2 ma USB 3.0, a nie 2.0
 
Do góry