Telewizor Philips 65PUS7601 - firma TP Vision prezentuje go w Berlinie .

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po co jak można mieć w lepszej ofercie dla niebieskich i to nóweczki z kalibracją , z dostawą i z montażem w domu. !!!
 

Kolu

New member
Witam,

w zaktualizowanej aplikacji YouTube występują problemy z odtwarzaniem niektórych materiałów wideo, a które nie występowały w pierwotnej wersji aplikacji. Nie wiem, co może być przyczyną. Czy macie podobne obserwacje? Objawia się to albo:
- zniekształconym dźwiękiem jak np. tu: https://youtu.be/6_P8RUqGQbM
- albo zniekształconym obrazem jak np. na tym materiale: https://youtu.be/vigX3H7WX5Q
Musiałem więc odinstalować aktualizację aplikacji, by uzyskać pełną kompatybilność.
 

Kolu

New member
Witam,

w zaktualizowanej aplikacji YouTube występują problemy z odtwarzaniem niektórych materiałów wideo, a które nie występowały w pierwotnej wersji aplikacji. Nie wiem, co może być przyczyną. Czy macie podobne obserwacje? Objawia się to albo:
- zniekształconym dźwiękiem jak np. tu: https://youtu.be/6_P8RUqGQbM
- albo zniekształconym obrazem jak np. na tym materiale: https://youtu.be/vigX3H7WX5Q
Musiałem więc odinstalować aktualizację aplikacji, by uzyskać pełną kompatybilność.

Ktoś coś wie, ktoś coś słyszał?
 

albert123

New member
Faktycznie takiej ceny to nawet KIKI nie uciągnie. Napiscie proszę czy warto kupić serie 7502 czy 7601. Pytam bo testu od Kikiego raczej się nie doczekamy więc wnioskuje ze z ta serią7502 jest coś nie tak ale to tylko moje przypuszczenia.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Aktualizacja oprogramowania z dnia 10.10.2017. - QM163E_U_0.15.209.1

Obejmuje między innymi telewizory z roku 2015 , 2016 i 2017 .
rok 2015 . - serie 7100 , 7150 .
rok 2016. - serie 6401(nie PFS) 6501 , 6521 , 6551 , 6561 , 6181 , 7101 , 7181 i 7601 .
rok 2017. - serie 6432 , 6452 , 7202 , 7272 .
Wprowadza zmiany , między innymi :
system operacyjny Android wersja 7.1.2(Nougat)
aktualizacje aplikacji Google
wsparcie dla Amazon HDR , dla Amazon Dolby Digital +
dodano obsługę HLG
zwiększono bezpieczeństwo
przy odtwarzaniu 4K HDR można naprawić sporadyczne linie poziome
ulepszona przeglądarka
ulepszone wsparcie od Google 4K
poprawa stabilności
ulepszenia dla odtwarzania w YouTube v2
zmniejszony czas uaktualnienia

BTW , a taka "muzyczka" zapada w mojej pamięci na dłużej . TOM PETTY and the Heartbreakers .

https://www.youtube.com/watch?v=bcHxOu_qkzk

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

gregoryp

New member
Chciałbym dodać moje spostrzeżenia na temat tego modelu. Użytkuję go od maja 2017. Mimo wszystko zaryzykowałem kupno kolejnego Philipsa po totalnej porażce z 65PUS9809. Tym razem zakup okazał się jak najbardziej udany (dzięki kiki!). Korzystam tylko i wyłącznie z funkcji smart (Netflix, youtube). Czasem obejrzę coś z zewnętrznego źródła. Najważniejsza sprawa: wszystko działa, nic się nie zacina, telewizor się samoistnie nie restartuje. Nie miałem potrzeby wyciągania wtyczki z kontaktu (przy poprzednim TV musiałem przynajmniej raz dziennie). Przesyłanie z laptopa do TV działa super. W zasadzie brak większych uwag. Jedyne co ostatnio zauważyłem, to to że w trybie HDR czerń jest po prostu taka jak ma być, a w pozostałych opcjach widać na matrycy jaśniejsze ślady (telewizor był kalibrowany). Szkoda, że jedynie w HDR kolory są tak wspaniałe.
Polecam również obserwować forum:
TV: Software 2016 models i w razie potrzeby aktualizować software. Ja aktualnie wstrzymałem się z najnowszym pakietem, a teraz widzę, że jest bardzo dużo złych opinii.
 

Kompot

New member
Dołączę się do pochwał w stronę naszego Philipsa. Jeśli chodzi o filmy czy seriale oczywiście jest super, a ambilight robi niesamowitą robotę. Miałem za to trochę zarzutów w przypadku sportu. Od czasu do czasu zauważalne jest smużenie np. dookoła zawodnika w piłce lub ghosting w przypadku skoczka narciarskiego. Dziwnie przeskakujące piksele widać też czasem wokół loga stacji przy szybkich przeskokach kamery. Z tego co zdążyłem zaobserwować to wszystko jest zależne od jakości transmisji, im gorsza tym większe niedogodności. Dlatego z niecierpliwością czekałem na dzisiejszą transmisję meczu w 4k na canal+ now. To co dziś widzę przeszło moje oczekiwania, obraz jest po prostu perfekcyjny. Mam tylko nadzieję że z czasem to będzie standard w naszej telewizji. Filmy UHD na Netflix jednak w ogóle nie oddają tego co tak na prawdę oferuje 4K i sam telewizor.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wow , nareszcie coś miłego.
Jeszcze nie miałem okazji ale jutro zamawiam tuner od razu.
Dzięki za info.
 

Kolu

New member
Dołączę się do pochwał w stronę naszego Philipsa. Jeśli chodzi o filmy czy seriale oczywiście jest super, a ambilight robi niesamowitą robotę. Miałem za to trochę zarzutów w przypadku sportu. Od czasu do czasu zauważalne jest smużenie np. dookoła zawodnika w piłce lub ghosting w przypadku skoczka narciarskiego. Dziwnie przeskakujące piksele widać też czasem wokół loga stacji przy szybkich przeskokach kamery. Z tego co zdążyłem zaobserwować to wszystko jest zależne od jakości transmisji, im gorsza tym większe niedogodności. Dlatego z niecierpliwością czekałem na dzisiejszą transmisję meczu w 4k na canal+ now. To co dziś widzę przeszło moje oczekiwania, obraz jest po prostu perfekcyjny. Mam tylko nadzieję że z czasem to będzie standard w naszej telewizji. Filmy UHD na Netflix jednak w ogóle nie oddają tego co tak na prawdę oferuje 4K i sam telewizor.

A przy jakiej wartości kontrastu, w jakim trybie kontrastu (Standard, najlepszy obraz itp.) i na jakim ustawieniu param. PNM stwierdziłeś, że te przeskakujące piksele są najmniejsze wokół loga czy też poruszajacych sie piłkarzy? Czy opcja Clear LCD była wtedy włączona czy wyłączona?

Przy okazji, czy zaobserwowaleś w swoim TV efekt bandingu matrycy? Jaka jest data produkcji Twojego TV?
 

Stepik

New member
mam pytanie też posiadam 65PUS7601 i oglądałem wczorajszy mecz w C+NOW w 4K irzeczywiście różnica była odczuwalna. Tylko mam pytanie czy wyglądało to jeszcze lepiej na dekoderze nowym C+ z 4K? Bo ja mam w C+ kartę CAM (nie urzywam dekodera) szczerze mówiąc nie wiem czy ta karta obsługuje 4K ? może ktoś wie ?
 

Kompot

New member
A przy jakiej wartości kontrastu, w jakim trybie kontrastu (Standard, najlepszy obraz itp.) i na jakim ustawieniu param. PNM stwierdziłeś, że te przeskakujące piksele są najmniejsze wokół loga czy też poruszajacych sie piłkarzy? Czy opcja Clear LCD była wtedy włączona czy wyłączona?

Przy okazji, czy zaobserwowaleś w swoim TV efekt bandingu matrycy? Jaka jest data produkcji Twojego TV?

Wszystkie ustawienia mam po kalibracji ekranu, nie wiem jak moje wartości będą się porównywać do Twoich. Kontrast wideo mam na 95, tryb Standard i dopasowane nasycenie i odcień barw. Clear LCD mam zawsze włączony, reszta ulepszaczy wyłączona. Piksele są chyba najbardziej widoczne dookoła logo stacji kiedy ta część ekranu jest na różnorodnym tle (np. trybuny stadionu). Patrzę teraz na mecz na TVP Sport i jest to ciągle widoczne. "Poświaty" dookoła zawodników już od jakiegoś czasu nie widziałem, być może pomógł jakiś update softu (używam najnowszego)?

Bandingu póki co nie zauważyłem, wszystko działa jak trzeba. Nie pomogę chyba z datą produkcji, nawet nie wiem gdzie mam jakieś papiery... Jeśli to pomoże to kupiłem tv w sierpniu w 2016.

mam pytanie też posiadam 65PUS7601 i oglądałem wczorajszy mecz w C+NOW w 4K irzeczywiście różnica była odczuwalna. Tylko mam pytanie czy wyglądało to jeszcze lepiej na dekoderze nowym C+ z 4K? Bo ja mam w C+ kartę CAM (nie urzywam dekodera) szczerze mówiąc nie wiem czy ta karta obsługuje 4K ? może ktoś wie ?

Również nie używam dekodera tylko modułu CAM. Karta na pewno obsługuje odbiór 4k bo różnica w porównaniu do tej samej transmisji na canal+ sport była kolosalna :)
Jeśli nie jesteś pewien czy Twoja karta pozwala na wyświetlanie 4k, spróbuj włączyć kanał Hot Bird 4k1 (u mnie nr 1145) - tam non stop wyświetlają obraz 4k HDR bez kodowania.
 
Ostatnia edycja:

Stepik

New member
Wszystkie ustawienia mam po kalibracji ekranu, nie wiem jak moje wartości będą się porównywać do Twoich. Kontrast wideo mam na 95, tryb Standard i dopasowane nasycenie i odcień barw. Clear LCD mam zawsze włączony, reszta ulepszaczy wyłączona. Piksele są chyba najbardziej widoczne dookoła logo stacji kiedy ta część ekranu jest na różnorodnym tle (np. trybuny stadionu). Patrzę teraz na mecz na TVP Sport i jest to ciągle widoczne. "Poświaty" dookoła zawodników już od jakiegoś czasu nie widziałem, być może pomógł jakiś update softu (używam najnowszego)?

Bandingu póki co nie zauważyłem, wszystko działa jak trzeba. Nie pomogę chyba z datą produkcji, nawet nie wiem gdzie mam jakieś papiery... Jeśli to pomoże to kupiłem tv w sierpniu w 2016.



Również nie używam dekodera tylko modułu CAM. Karta na pewno obsługuje odbiór 4k bo różnica w porównaniu do tej samej transmisji na canal+ sport była kolosalna :)
Jeśli nie jesteś pewien czy Twoja karta pozwala na wyświetlanie 4k, spróbuj włączyć kanał Hot Bird 4k1 (u mnie nr 1145) - tam non stop wyświetlają obraz 4k HDR bez kodowania.

masz racje działa 4K. U mnie ten kanał jest pod numerem 1133 i działa w 4K nawet po przełączeniu pojawiła się informacja - sygnał HDR.
 
Do góry