Telewizor Philips 65PUS7601 - firma TP Vision prezentuje go w Berlinie .

Jinx1337

New member
Kodi 17 w Philipsie działa normalnie !


No właśnie sęk w tym, że po aktualizacji do Androida 6.0 niekoniecznie.

Zacznijmy od tego, że w aplikacjach innych niż oficjalny media player, preinstallowany w Philipsie - nie działa przesyłanie DTS po SPDIF/ARC. Wynika to z braku uzywania googlowskich API Androida.
Kodi musi przez to transkodować dźwięk do AC3.
Dodatkowo, chipsest MEDIATEK ma jakiś błąd w sterownikach, i audio (ponownie - na playerach innych niż oficjalny) nie gra przy bitracie większej lub równej 640kbps.

Na szczęście transkodowanie i AC3 przez passthrough działały całkiem dobrze w KODI/SPMC.

Po aktualizacji do nowego firmware'u, opartego na Androdzie 6.0 (x.188.12), filmy przy transkodowaniu tną się raz na 1-3 minuty. Urywa dźwięk i spowalnia video raz na ca. pół sekundy.
SPMC działa już lepiej, ponieważ powyższe objawia się tylko stratą audio (nie rwie film) - ponowinie, raz na 1-3 minuty dźwięk pada na pół sekundy - AMP miga, gubiąc dźwięk.

Próbowałem wszelkich opcji (sync to display on/off, v-sync on/off etc.). Próbowałem zmieniać opcje w ustawieniach SPDIF w TV - to samo.

Gdzieś w nowym androidzie pojawił się błąd - zapewne ponownie nawalił MEDIATEK.

Dla porównania, MEDIATEK w TV Sony po aktualizacji do 6.0 naprawił błąd AC3 w 640kbps (DTS dalej nie przesyła się na niczym innym niż wbudowanej aplikacji).

Próbowałem downgrade'ować poprzez RECOVERY MENU telewizora (można je wywołać poprzez ADB). Downgrade poszedł dobrze, TV zaczął ustawiać się od nowa, ale wywala krytyczny błąd przy aplikacji i wpada w boot loopa. Wychodzi na to, że Android 6.0 coś pozmieniał na partycjach systemowych i cofnięcie się do 5.1 jest niemożliwe. Musiałem ponownie zainstalować .188.12.

Takie podsumowanie całego tematu.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Ciekawie napisany :-| , moim skromnym zdaniem , test porównawczy telewizorów Ultra HD Philips 65PUS7601 vs Samsung 65KS8090 . Napisał go Darco Hlusicka , który jest naczelnym redaktorem portalu HD Televizija . (Chorwacja)

1. dane techniczne , obsługa i projektowanie .
2. jakość obrazu - testy kalibracyjne i przegląd .
3. gamming , jakość dźwięku i konkluzja .

Philips 65PUS7601 vs Samsung 65KS8090 – usporedni test UHD televizora – HD Televizija – HDTV eZine


BTW ,
Pogodnych , Spokojnych Świąt Wielkanocnych ,
smacznego jaja
życzę - Wszystkim Użytkownikom Forum .



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

jodlasty1

New member
Bardzo fajny test, potwierdza mój dobry wybór.
Chwali dobrą czerń, która w tym TV jest super.
Natomiast grając na PS4 nie zauważyłem laga.
Wczoraj oglądając film wyłączyłem na chwilę ambi i byłem w małym szoku, bo czarne pasy ładnie mi się zlały z ramką, jest to mój pierwszy ekran gdzie nie widzę szarej czerni.
Następny TV to już tylko będzie oled, ale jak patrzę na ceny 75", bo taki chcę kupić wielkościowo, to jeszcze długo sobie poczekam na normalne ceny.
65" wydawał mi się wielki, a teraz już myślę o większym hehe.
 

albert123

New member
Przymierzam się do zakupu tego tv. ale tak za ok. 3 miesiące. Czy macie może wiedzę na temat aktualizacji do andka 7.0 w tym modelu czy ona w ogóle nastąpi. Biorąc pod uwagę fakt, że w polowie roku będą już nowe modele z nowym andkiem teoretycznie jeszcze lepszym jak myślicie warto czekać na 7502 czy biorąc pod uwagę pozytywne opinie użytkowników postawić na sprawdzony i chyba tańszy model.
 
Ostatnia edycja:

pepka

Member
Bez reklam
7502 to będzie IPS i "krawędziówka" (tak mi się wydaje przynajmniej). 7601 to dobry i sprawdzony model... choć na Andka 7.0 bym raczej nie liczył.
 

accu

New member
Bez reklam
Przymierzam się do zakupu tego tv. ale tak za ok. 3 miesiące. Czy macie może wiedzę na temat aktualizacji do andka 7.0 w tym modelu czy ona w ogóle nastąpi. Biorąc pod uwagę fakt, że w polowie roku będą już nowe modele z nowym andkiem teoretycznie jeszcze lepszym jak myślicie warto czekać na 7502 czy biorąc pod uwagę pozytywne opinie użytkowników postawić na sprawdzony i chyba tańszy model.

Witam uprzejmie,

Masz rację . Telewizor Philips 65PUS7601/12 sprawdzony i moim zdaniem to telewizor , którego
zakup możesz śmiało rozważyć . Natomiast telewizor Philips z serii 7502(Edge LED) to czysty marketing na
razie , nic więcej . Jeżeli już , to ewentualnie zaczekać dłużej niż 3 m-ce na serię telewizorów
Philips PUS8602 o przekątnej ekranu 55" lub 65" , z podświetleniem Direct LED , z kropką kwantową .
Ale to tylko moja skromna sugestia . Do Ciebie należy decyzja co zrobisz . :neutral:
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 65PUS7601 to bardzo dobry, sprawdzony model z podświetleniem strefowym. Jedyny taki w klasie cenowej.
Następcą jego nie jest model 7502 ale model 8602, który zapowiada się równie dobrze. Ma być dostępny w sierpniu.
Jeśli zakup za 3 miesiące to może będą już w sprzedaży.
 

tomeko12

New member
I pewnie skończy się tak jak z modelami z 2015 r, gdzie Philips stwierdził, że jednak obiecanego Klientom Androida 6 nie wyda...

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Skąd wiesz ?
Rozmawiałeś z inżynierami ?
Update do 7,0 i Philips i Sony jest już w opracowaniu. Więc czy ktoś chce czy komuś nie będzie się podobać to update Androida 7,0 będzie !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pożyjemy, zobaczymy.
W Madrycie w rozmowach kuluarowych podawali, że już pracują nad 7,0.
 

Bonxi

New member
Problem z pilotem

Witam ,

Mam problem z pilotem do 65PUS7601.

Od czasu do czasu bywaly problemy , ale po restarcie TV , wszystko wracało do normy aż do dzisiaj.

Czasami uda sie tylko włączyć TV pilotem, ale nic po za tym nie da się zrobić. Zero reakcji .

TV można sterować za pomocą aplikacji na telefonie.

TV był restarotwany , odłączany od prądu . Baterie zmieniane i sprawdzane .

Jakies pomysły ?
 
Do góry