Telewizor Philips 65PUS7601 - firma TP Vision prezentuje go w Berlinie .

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeden z użytkowników napisał dziś ( właśnie zawiesił Philipsa), że ma wrażenie iż w 4K z HDR akcja nie jest w telewizorze ale... w pokoju.
Jest bardzo zadowolony.
 

jodlasty1

New member
Witam uprzejmie,

Napisz proszę , co oglądałeś w 4K HDR i jakie wrażenia .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Zobaczyłem tylko jaki film technologiczny nagrany przez NETFLIX.
Widać na nim sporo szczegółów w jasnych jak i ciemnych scenach.
Ciężko mi to opisać, trzeba zobaczyć na własne oczy.
Widać różnicę, np jak koleś chodził z latarką po jaskini.
Bije mocne światło od tej latarki. Albo skały oświetlone, po jasnej jak i ciemnej stronie widac ogrom szczegółów.
Oglądałem taki sam film na KS8000 i nie widziałem różnicy na korzyść mojego, czy kolegi tv.
Natflix ma dopiero kilka pozycji w HDR.

Fajny efekt jest w grze z PS4, dokładnie w grze THE LAST of US.
Jest spora różnica między HDR a SDR.
W HDR gra się przyjemniej. Obraz jest jakby bardziej plastyczny.
Nawet moja żona zauważyła różnice ;)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dziękuję za szybką odpowiedź .
Wiem , że jest mało seriali w 4K HDR . Ale jest np. Marco Polo(kilka sezonów) czy Daredevil . Opinie użytkowników są różne , zależne w dużej mierze od roku w którym serial był kręcony i na jakim telewizorze oglądany.
BTW,
moim , skromnym zdaniem , aby efekt HDR był postrzegany odpowiednio tj. nie był ograniczany , potrzebna jest wysoka jakość panelu TV .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

jodlasty1

New member
Zerknąłem teraz na serial Marko Polo, efekt HDR jest moim zdaniem mało widoczny, przyznaję, że nie obejrzałem całego drugiego serialu i może się mylę. Pierwszy odcinek drugiego sezonu nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak te demko czy gra na PS4.

Sprawdziłem jeszcze czy Netflix wypluwa dźwięk 5,1 po optyku.
Działa super. Ogólnie platforma Netflix na super jakość.

Natomiast HBO GO, nie dość, że obraz jest taki sobie, to jeszcze dźwięk tylko stereo, porażka. Kolega od Samsunga też mi potwierdził, że nie ma 5,1.

Obejrzałem już kilka filmów i seriali i muszę wam powiedzieć, że czerń w tym TV jest naprawdę dobra. Jak wyskakuje czarna plansza i zostaje tylko logo HBO GO to reszta ekranu jest smoliście czarna, nie jestem w stanie dostrzec jakiejkolwiek poświaty na ekranie. Super.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

A jak postrzegasz płynność obrazu , gdy oglądasz tenis czy mecz piłki nożnej lub skoki narciarskie ?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

jodlasty1

New member
Hej,

Nie miałem okazji jeszcze oglądać piłki nożnej.
W niedzielę nadarzy się okazja.
Na pewno się podzielę spostrzeżeniami.
 

jodlasty1

New member
Witam uprzejmie,

A jak postrzegasz płynność obrazu ,
accu
:kom:

Hej

Płynność obrazu jest na bardzo wysokim poziomie, ruch piłki jest bardzo płynny.
Ja oglądam z PNM na minimum i CLEAR LCD na ON,
Niczego dziwnego nie zauważyłem. Natomiast niestety da się zauważyć efekt DSE.
Zobaczy go ktoś kto wie czego szukać, normalnie jak oglądasz mecz, a nie wypatrujesz tego efektu, nie będzie Ci to przeszkadzało w odbiorze.
Oglądanie meczy na tak wielkim ekranie z ambilight to czysta przyjemność.
Moja żona tego nie zauważyła, więc jest ok ;)

Jeżeli ktoś ma ochotę to niech sobie zerknie na raport z kalibracji.
www.jodlasty.internetdsl.pl/Philips_PUS7601.pdf

Pomimo kalibracji od Kikiego, postanowiłem skorzystać z profesjonalnej firmy, która reklamuje się jako najlepsza w Polsce. Możecie sobie zobaczyć efekt ich pracy.
Jeżeli ktoś nie chce kalibrować, to moim zdaniem bardzo dobrym trybem obrazy, jest tryb kinowy.



Na tą chwilę, nie mam uwag, nie żałuję zakupu.
Minusem jest tylko pilot, który raz na kilka dni potrafi się zawiesić i trzeba go ponownie parować z telewizorem.
Czy ponownie kupiłbym ten model?
Moja odpowiedź brzmi.
Tak.
 

FoX88

New member
Hej

Płynność obrazu jest na bardzo wysokim poziomie, ruch piłki jest bardzo płynny.
Ja oglądam z PNM na minimum i CLEAR LCD na ON,
Niczego dziwnego nie zauważyłem. Natomiast niestety da się zauważyć efekt DSE.
Zobaczy go ktoś kto wie czego szukać, normalnie jak oglądasz mecz, a nie wypatrujesz tego efektu, nie będzie Ci to przeszkadzało w odbiorze.
Oglądanie meczy na tak wielkim ekranie z ambilight to czysta przyjemność.
Moja żona tego nie zauważyła, więc jest ok ;)

Jeżeli ktoś ma ochotę to niech sobie zerknie na raport z kalibracji.
www.jodlasty.internetdsl.pl/Philips_PUS7601.pdf

Pomimo kalibracji od Kikiego, postanowiłem skorzystać z profesjonalnej firmy, która reklamuje się jako najlepsza w Polsce. Możecie sobie zobaczyć efekt ich pracy.
Jeżeli ktoś nie chce kalibrować, to moim zdaniem bardzo dobrym trybem obrazy, jest tryb kinowy.



Na tą chwilę, nie mam uwag, nie żałuję zakupu.
Minusem jest tylko pilot, który raz na kilka dni potrafi się zawiesić i trzeba go ponownie parować z telewizorem.
Czy ponownie kupiłbym ten model?
Moja odpowiedź brzmi.
Tak.

Rozumiem, że kalibracja była nakładana na te ustawienia z kalibracji Kikiego? Różnice są ogromne.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Taką opinię użytkownika danego modelu telewizora miło mnie jest czytać , gdzie konkretnie
dowiaduję się zarówno o plusach jak i ewentualnych minusach wynikających z użytkowania
telewizora. Oby takich opinii było jak najwięcej . Wielu przyjemnych chwil życzę w dalszym
użytkowaniu tego telewizora , tj. podczas
oglądania różnych programów telewizyjnych tj. filmów , koncertów , audycji sportowych ,
czy korzystaniu z gier . :|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

jodlasty1

New member
Dzisiaj zainstalowałem aktualizację.
O dziwo telewizor sam mnie o niej nie powiadomił, tylko musiałem sobie sprawdzić, czy coś jest.
Nadal brak HDRu dla YT.
 

albert123

New member
Witam wszystkich,
wczoraj na stronie Philipsa porównałem wersje 7601 i 7502. Różnicy poza nowym procesorem i nieznaczną jasnością nie zauważyłem. Mam rozumieć, że 7502 jest następcą 7601 czy porzucili serię 7601 i zostanie 7502. I kolejne pytanie czy jest sens czekać na nowy procesor i zdecydowanie wyższą cenę 7502 czy warto jednak kupić tańszy 7601. Pozdrawiam
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Witam wszystkich,
wczoraj na stronie Philipsa porównałem wersje 7601 i 7502. Różnicy poza nowym procesorem i nieznaczną jasnością nie zauważyłem. Mam rozumieć, że 7502 jest następcą 7601 czy porzucili serię 7601 i zostanie 7502. I kolejne pytanie czy jest sens czekać na nowy procesor i zdecydowanie wyższą cenę 7502 czy warto jednak kupić tańszy 7601. Pozdrawiam


Zasadnicza różnica jest taka że 7601 jest FALD i ma ponad 100 stref wygaszania.
 

111kris

New member
Poza tym zdaje się, że 7502 to matryca IPS a nie VA.
7502 to raczej następca serii 7181 vel 7101 niż 7601

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry