Telewizor Philips 65PUS7601 - firma TP Vision prezentuje go w Berlinie .

Kolu

New member
Hej,

od maja mam ten odbiornik i jestem zadowolony. Dziś stwierdziłem, że przy włączonym trybie kontrastu "Najlepszy obraz" nie działa funkcja "Czujnik światła". Czy tak ma być?
Druga sprawa. Pojawiła się nowa aktualizacja. Czy warto ją zainstalować?
 

accu

New member
Bez reklam
Hej,

od maja mam ten odbiornik i jestem zadowolony. Dziś stwierdziłem, że przy włączonym trybie kontrastu "Najlepszy obraz" nie działa funkcja "Czujnik światła". Czy tak ma być?
Druga sprawa. Pojawiła się nowa aktualizacja. Czy warto ją zainstalować?

Witam uprzejmie,
Tak pojawiła się , wersja QM163E_U_0.10.77.2 z dnia 2017/07/12 . Patrząc na poprawki , można
stwierdzić , że nic konkretnego nie usprawnia .
Jeżeli Twój telewizor prawidłowo funkcjonuje , moim skromnym zdaniem nie ma potrzeby zainstalowania nowej wersji firmware .
Poprzednia wersja była QM163E_U_0.10.15.1 z dnia 2017/04/21 i wprowadzała między innymi "łatkę"
Google Security Patches until April 2017 .
BTW ,
proszę zobaczyć jak zachowuje się czujnik światła w pozostałych opcjach Trybu kontrastu tj.1. standard ,2. najlepsze zasilanie , 3. wył . I będziesz wiedział co i jak . Oszczędzanie energii poprzez zmniejszanie intensywności podświetlenia ekranu zależy od wyboru opcji Trybu kontrastu .
Czujnik światła można włączyć lub wyłączyć wybierając opcję : Wszystkie ustawienia i przycisk OK , dalej wybrać opcję Obraz i przycisk >(w prawo) aby przejść do menu . Wybrać opcję : zaawansowane>kontrast>czujnik światła i przycisk OK . Potem wybrać opcję : wł lub wył .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Hej,

od maja mam ten odbiornik i jestem zadowolony. Dziś stwierdziłem, że przy włączonym trybie kontrastu "Najlepszy obraz" nie działa funkcja "Czujnik światła". Czy tak ma być?
Druga sprawa. Pojawiła się nowa aktualizacja. Czy warto ją zainstalować?

Witam uprzejmie,

W pierwszej chwili nie zauważyłem :| , że wśród usprawnień jest być może dla niektórych użytkowników udogodnienie , a mianowicie nowa funkcja automatycznego uaktualniania , które wprowadza nowa wersja oprogramowania : QM163E_U_0.10.77.2 z dnia 2017/07/12 . A mianowicie : New automatic
upgrade feature . (automatyczna aktualizacja oprogramowania w trybie : standby .(gotowości)
Ta nowa funkcja ma dwie opcje . Może być włączona . Można ją również wyłączyć .
Możesz więc rozważyć zainstalowanie tej nowej wersji firmware . :| Decyzja należy do Ciebie .
https://toengel.net/philipsblog/201...hes-software-update-im-standby-de-aktivieren/

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Kolu

New member
proszę zobaczyć jak zachowuje się czujnik światła w pozostałych opcjach Trybu kontrastu tj.1. standard ,2. najlepsze zasilanie , 3. wył . I będziesz wiedział co i jak . Oszczędzanie energii poprzez zmniejszanie intensywności podświetlenia ekranu zależy od wyboru opcji Trybu kontrastu .
Czujnik światła można włączyć lub wyłączyć wybierając opcję : Wszystkie ustawienia i przycisk OK , dalej wybrać opcję Obraz i przycisk >(w prawo) aby przejść do menu . Wybrać opcję : zaawansowane>kontrast>czujnik światła i przycisk OK . Potem wybrać opcję : wł lub wył .
:kom:

Hej,
dzięki za obszerne wyjaśnienie. Po sprawdzeniu okazuje się, że funkcja "Czujnik światła" nie ingeruje tylko w trybie kontrastu "Najlepszy obraz". W pozostałych trzech jest aktywna (przełączenie powoduje zmianę kontrastu).
 

jaro0508

Member
Jak to dobrze ze mamy skrupulatnego dociekliwego i czulego na wszelkie testy wzmianki informacje itp Kolege ..accu za co Mu warto podziekowac:):)
 

Kolu

New member
Czy ten TV obsługuje dźwięk w formacie DTS-HD MA? Właśnie obejrzałem "Pasażerów" na Blu-ray, wypożyczonych z biblioteki, i musiałem skorzystać z połączenia bezśredniego z systemem audio, by uzyskać pożądany strumień audio.

Druga sprawa. Jak patrzę z boku na podświetlenie matrycy (na wprost jest ok) to zauważam taki pionowy, równy pas mniej więcej w połowie matrycy. Czy to normalna właściwość czy też wada matrycy, która ma jakąś fachową nazwę, a której nie powinno być? Dodam, ze w niczym mi to nie przeszkadza tylko czasem zauwazam jak spojrzę na ekran pod pewnym kątem a akurat wyświetlane jest jednolite szare tło.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Czy ten TV obsługuje dźwięk w formacie DTS-HD MA? Właśnie obejrzałem "Pasażerów" na Blu-ray, wypożyczonych z biblioteki, i musiałem skorzystać z połączenia bezśredniego z systemem audio, by uzyskać pożądany strumień audio.

Druga sprawa. Jak patrzę z boku na podświetlenie matrycy (na wprost jest ok) to zauważam taki pionowy, równy pas mniej więcej w połowie matrycy. Czy to normalna właściwość czy też wada matrycy, która ma jakąś fachową nazwę, a której nie powinno być? Dodam, ze w niczym mi to nie przeszkadza tylko czasem zauwazam jak spojrzę na ekran pod pewnym kątem a akurat wyświetlane jest jednolite szare tło.

Pozdrawiam
Witam uprzejmie,

Jeżeli masz zestaw kina domowego z funkcją dekodowania dźwięku wielokanałowego , to proszę
ustawić opcję dźwięku w telewizorze na : Format sygnału wyjścia audio w opcji : Wielokanałowy . Telewizor wówczas
będzie mógł wysyłać skompresowany wielokanałowy sygnał audio kanału telewizyjnego lub podłączonego odtwarzacza płyt , do zestawu kina .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Kolu

New member
Druga sprawa. Jak patrzę z boku na podświetlenie matrycy (na wprost jest ok) to zauważam taki pionowy, równy pas mniej więcej w połowie matrycy.

Dzień dobry,

poszperałem w necie w poszukiwaniu info w temacie i to, co próbowałem trochę nieudolnie opisać można podciągnąć pod efekt brudnej matrycy/ banding. Ten efekt najłatwiej zaobserwować na materiałach wideo na jasnych, jednolitych tłach przy horyzontalnych ruchach kamery. Czy to normalne zjawisko technologiczne w matrycach, bardziej lub mniej wyraźne, i trzeba to po prostu przyjąć za ich normatywną cechę? Czy też dostrzegacie to w swoich egzemplarzach 7601 ?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Czyżby telewizor Philips 65PUS7601/12 był ostatnim telewizorem Philips , który ma tylne bezpośrednie wygaszanie
podświetlenia matrycy . (Full Array Local Dimming - 128 stref). :neutral:

Niedługo na wystawie IFA 2017 Berlin zaprezentowana zostanie seria telewizorów Ultra HD LCD Philips
XXPUS8602/12 z Quantum Dots . (wielkości przekątnej ekranu 55" i 65")
Zastanawiałem się czy również telewizory z tej serii będą korzystały z takiego tylnego bezpośredniego
wygaszania podświetlenia matrycy .
Telewizor Philips 55PUS8602/12 niestety będzie tzw . Edge LED . Będzie miał tzw. Micro dimming Pro .
Czyli znowu oszczędności się "kłaniają". Szkoda . Ma kosztować 1799 € .
O telewizorze Philips 65PUS8602/12 nie mam danych potwierdzonych , więc nie piszę .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena jest specjalna dla członków niebieskich forum - razem z kalibracją. Napisz na PW dostaniesz info.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Prawdopodobna cena wyjściowa za telewizor Philips 65PUS8602/12 to 3199 € . ( i też prawdopodobnie Edge LED , obym się mylił , a dostępność to najprawdopodobniej listopad 2017 r.)

Pozdrawiam, :)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Kolu

New member
Witam,

czy mogę uzyskać od kogoś jakieś informacje ws. tego bandingu, gdyż nie wiem czy jest sens oddawać ten TV do serwisu na obdukcję i ew. czyszczenie. Raz, że kłopot z tym i 2 tyg. bez odbiornika.

Pozdrawiam,
Przemek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

czy mogę uzyskać od kogoś jakieś informacje ws. tego bandingu, gdyż nie wiem czy jest sens oddawać ten TV do serwisu na obdukcję i ew. czyszczenie. Raz, że kłopot z tym i 2 tyg. bez odbiornika.

Pozdrawiam,
Przemek

Witam uprzejmie,

Jakie czyszczenie masz na myśli ? Nie widząc obrazu , jaki wyświetla Twój telewizor trudno coś napisać .
Moim zdaniem z tym można żyć i nie zawracać sobie głowy .
Możesz jednak zawsze zwrócić się do supportu Philips z zapytaniem i dokładnie opisać problem i porobić zdjęcia.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Jest właśnie za 7999 w sklepie nie dla idiotów i chyba się w końcu skuszę...

Witam uprzejmie,

Moim zdaniem cena jest dobra , zdaje się że obowiązuje do 24 sierpnia 2017 r. włącznie . :|

Telewizor OLED Philips 55POS9002/12 jest w cenie 8799 zł , ale zostały już tylko
egzemplarze z ekspozycji .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry