Telewizor Panasonic JX810 4K Ultra HD LED: 40 '', 50 '', 58 '' i 65 " - aktualizacja.

andijaw

Member
Niezależnie od tego, jeśli jx800 to android, to niestety może być TR. Z tego co pamietam wszystkie andki Panasa robił Vestel
Tego się obawiam, a czy tegoroczny TCL QLED 65C635 za 3 tysiące to byłby dobry wybór? Nie zmieści mi się (będzie wystawał poza ścianę), ale w 58 calach nie ma wyboru, a nie chcę mniejszego.
 

luck76

Well-known member
Zaraz może się okazać, że wszystkie LCD z logo Panasa podzielą, śladem azjatyckiego rynku, losy Philipsa (TPV) i będą produkowane przez TCL. Wtedy wrócimy i zobaczymy na co będzie promka dla niebieskich :) Tym czasem sprawdziłbym tego JX810.
 

andijaw

Member
Za 3 tyś to extra cena !
Wpisać w wyszukiwarkę nazwę i pierwsza oferta.
Ale póki co zamówiłem Panasonica. Odbiorę pod koniec tygodnia i będę miał czas na zwrot jakby się okazał z Turcji albo coś innego byłoby nie tak plus na BF może być gdzieś taniej to też się załapię na ewentualny zwrot.
 

luck76

Well-known member
Wpisać w wyszukiwarkę nazwę i pierwsza oferta.
Ale póki co zamówiłem Panasonica. Odbiorę pod koniec tygodnia i będę miał czas na zwrot jakby się okazał z Turcji albo coś innego byłoby nie tak plus na BF może być gdzieś taniej to też się załapię na ewentualny zwrot.
Jak masz kasę to ten drugi weź i postaw obok siebie, odpal streaming i daj znać co bardziej podeszło :)
 

andijaw

Member
Jak masz kasę to ten drugi weź i postaw obok siebie, odpal streaming i daj znać co bardziej podeszło :)
Na dwa nie wyłożę. Ze względu na rozmiar wolałbym 58 cali więc zamówiłem Panasonica. Natomiast TCL w 58 calach ma tylko podstawowy model P635, o on nie ma nic do zaoferowania. Nawet Dolby Vision choć nie wiem czy przy takich jasnościach matrycy to coś zmienia. 65 cali to u mnie wystający TV poza ścianę i wiercenie uchwytu kilkanaście centymetrów obok niż jest teraz, a jednego i drugiego bym chciał uniknąć.
 

cygan

Member
Niezależnie od tego, jeśli jx800 to android, to niestety może być TR. Z tego co pamietam wszystkie andki Panasa robił Vestel
Jest z Czech. Wczoraj odbierałem komuś z marketu MM. Nawet na pudle są Czechy zaznaczone, jak i jakaś naklejka z datą, kwiecień 2022 roku. JX800 model 50 cali.
 

luck76

Well-known member
Na dwa nie wyłożę. Ze względu na rozmiar wolałbym 58 cali więc zamówiłem Panasonica. Natomiast TCL w 58 calach ma tylko podstawowy model P635, o on nie ma nic do zaoferowania. Nawet Dolby Vision choć nie wiem czy przy takich jasnościach matrycy to coś zmienia. 65 cali to u mnie wystający TV poza ścianę i wiercenie uchwytu kilkanaście centymetrów obok niż jest teraz, a jednego i drugiego bym chciał uniknąć.
To masz problem z głowy, a jak kolega napisał powyżej, odbierał jx800 z czeskiej produkcji.
 

andijaw

Member
To masz problem z głowy, a jak kolega napisał powyżej, odbierał jx800 z czeskiej produkcji.
Też mi się wydaje, że czeski, na YT jest film z modelem 50 cali JX810E i jest z Czech. Dziś odbieram, a jak w BF będzie znacznie taniej (chociaż wątpię) to zwrócę. Wiem, trochę bezczelnie, jak Janusz, ale chciałem przed Mundialem już go mieć. :)
 

luck76

Well-known member
Też mi się wydaje, że czeski, na YT jest film z modelem 50 cali JX810E i jest z Czech. Dziś odbieram, a jak w BF będzie znacznie taniej (chociaż wątpię) to zwrócę. Wiem, trochę bezczelnie, jak Janusz, ale chciałem przed Mundialem już go mieć. :)
Kolejne będą z Żyrardowa. Jeśli to będzie tylko ich składak a nie R&D (soft) to może być nieźle, inaczej czeka nas epopeja i maile do Marka :)
 

andijaw

Member
Odebrałem Panasonica. W sklepie i tak chcieli go wyciągnąć i oglądać czy nie ma uszkodzeń więc od razu sprawdziłem skąd jest. Czechy! Wisi już, ale teraz leci The Voice of Poland i mam zakaz ustawiania.
Zna ktoś dobre ustawienia obrazu i dźwięku dla tego modelu?
Powiedziałem w sklepie, że jak coś będzie nie tak albo go mocno przecenią to im go oddam. :)
 

cygan

Member
Dziś też go odpaliłem. Jak za te pieniądze, to rewelacja. Kolory trochę bardziej nasycone, trochę zabawy i będzie perfekt, ale właściciel nie chciał zmian, zachwycony fabrycznymi ustawieniami :) wszystko z naziemnej, do tego dziś sygnał testowy w 4k z Kataru na TVP 4k( jest mega obiecująco!). Jutro pierwszy mecz w 4k, z czystej ciekawości może zostawię swojego Oleda i z samej ciekawości pójdę zobaczyć jaki bitrate da nasza TVP.
 

andijaw

Member
Dziś też go odpaliłem. Jak za te pieniądze, to rewelacja. Kolory trochę bardziej nasycone, trochę zabawy i będzie perfekt, ale właściciel nie chciał zmian, zachwycony fabrycznymi ustawieniami :) wszystko z naziemnej, do tego dziś sygnał testowy w 4k z Kataru na TVP 4k( jest mega obiecująco!). Jutro pierwszy mecz w 4k, z czystej ciekawości może zostawię swojego Oleda i z samej ciekawości pójdę zobaczyć jaki bitrate da nasza TVP.
Mi oferowali kalibrację za 110 zł, ale odmówiłem. Na razie lecę na fabrycznych. Jak znasz jakieś fajne ustawienie z palca to jestem chętny. Za TV dałem 2349 zł. Obraz lepszy niż na Toshibie, dźwięk chyba trochę gorszy. Tam miałem by ONKYO. Póki co działa mi 2160p z Ultraboxa+ bo na Toshibie ciągle wywalało do 1080p.
 

andijaw

Member
Dziś też go odpaliłem. Jak za te pieniądze, to rewelacja. Kolory trochę bardziej nasycone, trochę zabawy i będzie perfekt, ale właściciel nie chciał zmian, zachwycony fabrycznymi ustawieniami :) wszystko z naziemnej, do tego dziś sygnał testowy w 4k z Kataru na TVP 4k( jest mega obiecująco!). Jutro pierwszy mecz w 4k, z czystej ciekawości może zostawię swojego Oleda i z samej ciekawości pójdę zobaczyć jaki bitrate da nasza TVP.
Czy jest w stanie mi ktoś powiedzieć czy działa wam dobrze CEC? Mam Ultraboxa+, który zawsze włączał i wyłączał dotychczasowy TV. Panasonica zawsze wyłącza, ale nie zawsze włącza. Jak jest ciemno to widać tylko jak matryca się podświetli na sekundę, ale telewizor pozostaje na standby. Czasami tylko go włączy, ale rzadko. Najczęściej jak jest tylko chwilę wyłączony. Jak dłużej to raczej się nie włączy już.
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
Czy jest w stanie mi ktoś powiedzieć czy działa wam dobrze CEC? Mam Ultraboxa+, który zawsze włączał i wyłączał dotychczasowy TV. Panasonica zawsze wyłącza, ale nie zawsze włącza. Jak jest ciemno to widać tylko jak matryca się podświetli na sekundę, ale telewizor pozostaje na standby. Czasami tylko go włączy, ale rzadko. Najczęściej jak jest tylko chwilę wyłączony. Jak dłużej to raczej się nie włączy już.
Muszę sprawdzić jak mam ustawione. U mnie z kolei Panas włącza i wyłącza się z każdego źródła, w przeciwieństwie do Sony, które zawsze podnosi się do ostatniego HDMI na którym chodzil
 

andijaw

Member
Zauważyłem, że muszę na pilocie dekodera dłużej przytrzymać power to wtedy się włącza, ale dioda miga na dekoderze kilkukrotnie czyli dostaje kilkukrotnie komendę włącz/wyłącz.
 
Do góry