Telewizor nie rozpoznaje filmu 3d

nowy000

New member
Mam problem z filmem 3d. Otóż pobrałem film w formacie .mkv film jest w wersji SBS. Posiadam TV 3d który służy mi również jako monitor. Chciałem odtworzyć film włącza się player i film podzielony jest na dwie części tak jak ma to wyglądać. Problem jest taki że nie mogę ustawić na TV SBS. Tak jakby nie rozpoznawał że jest to film 3d i mogę jedynie ustawić z 2d-3d. Co może być problemem ?
 

nowy000

New member
Jak oglądam coś w telewizji i jest to w 3d np ostatni mecz LM to normalnie mogę przełączyć na SBS i wszystko działa. Problem jest taki że nie mogę tego zrobić gdy odtwarzam coś z komputera.
 

TechnoDream

New member
Twoim głównym monitorem komputera musi być TV, jeśli tak masz ustawione wciskasz przycisk na pilocie 3D i opcja SBS powinna się pojawić. Główny monitor komputera ustawia się w opcjach karty graficznej lub sktótem klawiszowym "klawisz z logiem windowsa + P". Wybierasz wtedy "Tylko Komputer lub Tylko Projektor " w zależności jak masz ustawione.



Moje Tematy
-------------------------------

3D - Usuwanie bocznych pasków (Tutorial)
Gom Player - Filmy z napisami 3D (Tutorial)
3DSubtitler - Napisy3D (Tutorial)
Filmy 3D na komputerze (Tutorial)
Filmy 3DBluray iso (Tutorial)
Filmy 3D, gdzie ten efekt wychodzenia z obrazu?
Moja strona o 3D

Kontakt
-------------------------------
GG - 1208596
 

nowy000

New member
Cały czas to samo, miałem ustawione tylko komputer zmieniłem na projektor ale wyskakuje komunikat że nie można się połączyć z projektorem. Czytałem że może być to wina kabla HDMI który łączy komputer i monitor. Czy to możliwe ? Jakbyście mieli jeszcze jakieś pomysły to byłbym wdzięczny.
 

TechnoDream

New member
A bawiłeś się w ustawieniach karty graficznej ? Napisz jaką masz kartę to postaram się pomóc.Jeśli posiadasz kartę Radeona to w opcjach karty w zakładce "Typowe zadania ekranów" klikasz na wykryj ekrany i musisz ustawić to tak aby przy nazwie TV był numer 1, w tym celu odpal TV dodatkowo aby komputer mógł wykryć wszystkie podłączone do karty Odbiorniki , jak już wykryje ustawiasz numerami który ma być głównym odbiornikiem czyli przy nazwie TV Ustawiasz 1 przy nazwie monitora ustawiasz 2.

Jak ustawisz klikasz zastosuj , odpalasz film , następnie opcje 3D na pilocie i formaty 3D powinny być dostępne, jak nie pomyślimy coś innego :)
 

TechnoDream

New member
Oki, jeszcze jedna sztuczka jaką możesz spróbować to:

Przełącz się na TV tak aby głównym monitorem komputera był TV, następnie odpal opcje TV na pilocie i szukaj czegoś takiego jak wejście tam gdzie przełączasz się pomiędzy poszczególnymi urządzeniami które są podpięte do TV. Przy wejściu TV - Komputer ustaw opcje tego wejścia na profil PC-Komputer-Laptopo nie wiem co masz bo w różnych modelach TV jest różnie. Po prostu do danego wyjścia w TV musisz przypisać profil, sprawdź to i daj znać. Aby dawać dodatkowe opcje w przypadku mojego TV służą do tego kolorowe przyciski na pilocie , jeśli nie wiesz jak to zrobić czytaj dokładnie to co jest napisane na TV :)

Spróbuj tego ponieważ w przypadku mojego modelu TV jest tak że np jeśli nie mam przypisanego profilu PC do danego wyjścia tylko np na wejściu który podłączony jest komputer ustawie profil Dekoder to np nie mam dostępnych wszystkich opcji który oferuje mi TV, dlatego po wybraniu profilu PC czyli tego poprawnego mam więcej opcji dostępnych :)

Daj znać czy pomogło , jak nie pomyślimy coś innego :)



Moje Tematy
-------------------------------

3D - Usuwanie bocznych pasków (Tutorial)
Gom Player - Filmy z napisami 3D (Tutorial)
3DSubtitler - Napisy3D (Tutorial)
Filmy 3D na komputerze (Tutorial)
Filmy 3DBluray iso (Tutorial)
Filmy 3D, gdzie ten efekt wychodzenia z obrazu?
Moja strona o 3D

Kontakt
-------------------------------
GG - 1208596
 

TechnoDream

New member
Hmmmm brak pomysłów, powiedz jeszcze jaki kabel używasz TV-Komputer.

Ja osobiście używam kabla hdmi 1.4 , wcześniej używalem kabla hdmi - dvi ale na tym kablu miałem problemy z 3D, proponowałbym sprawdzić na kablu hdmi 1.4 czy problem zniknie.
 

TechnoDream

New member
kabel hdmi 1.4 wspiera 3D więc problem może zniknąć, 12 zl nie majątek :)
Ja kupiłem kabel hdmi 1.4 tylko dlatego że na kablu hdmi 1.3 nie moglem odpalić filmów 3D iso Blu-ray :) ponieważ mój TV na kablu hdmi 1.3 nie wykrywał 3D iso, a po zmianie na 1.4 nie było z tym już problemu.
 
Do góry