Filmy 3D na komputerze (Tutorial)

TechnoDream

New member
Witam przedstawiam krótki tutorial jak odpalać filmy 3D na komputerze/laptopie

1. Najważniejsza rzecz to posiadać TV 3D :)
2. TV / komputer podłączony kablem HDMI 1.3 lub 1.4 z tym że 1.4 bardziej potrzebny nam jest do filmów Blurey 3D
3. Musimy posiadać film z formacie SBS mkv (czyli film podzielony na dwa obrazy ) np:
Transformers 3 / Transformers Dark Of The Moon (2011) 3D Half-SBS PL.1080p.HDTV.X264.AC3

4. Film odpalamy w playerze polecam do tego program SplashProHD
5. Gdy odpalimy film pozostaje nam na pilocie włączyć tryb 3D w TV wybierając format obraz obok obrazu (SBS Side by Side) i w tym momencie TV powinien nam złączyć dwa obrazy w jeden lekko rozmazany.

6. Teraz wkladamy okulary i cieszymy się filmem 3D :)

UWAGA aby poprawnie wybierać format 3D Side By Side w TV, głównym monitorem komputera musi byc TV ! Jesli ktos korzysta z trybu wielu monitorów będzie mial problem z uruchomieniem trybu Side by Side w TV 3D.

Jeśli ktoś ma problemy z filmami 3D zapraszam na gadugadu 1208596

Jeśli kogoś interesują obrazy Blurey 3D polecam ten temat Obrazy Blurey 3D
 

tdx

New member
Bez reklam
Kolego blu-ray a nie blurey

Jeśli rozdzielczość całkowita filmu to 1920x1080 i jest to format SBS czy TaB to w jakimkolwiek playerze puścimy na TV włączymy 3D wszystko będzie ok, czyli nie potrzebujemy żadnego dedykowanego programu.
 

TechnoDream

New member
Kolego blu-ray a nie blurey

Jeśli rozdzielczość całkowita filmu to 1920x1080 i jest to format SBS czy TaB to w jakimkolwiek playerze puścimy na TV włączymy 3D wszystko będzie ok, czyli nie potrzebujemy żadnego dedykowanego programu.

Oczywiście, że tak napisałem tylko że polecam ten programik a nie że musi być taki program :)
Osobiście polecam ten programik nie tylko do filmow 3D ale ogólnie do filmów ma fajne opcje i jak dla mnie jest lepszy od innych znanych Nam playerów :)

Film odpalamy w playerze polecam do tego program SplashProHD
 
Ostatnia edycja:

lucasik.m

New member
a filmy z napisami w oddzielnych plikach? wystarczy szerokosc zmienic na pol ekranu i dac na lewo lub prawo? tylko ze problem ze napisy beda widoczne tylko dla jednego oka w tym rozwiazaniu
 

TechnoDream

New member
Do filmów z napisami polecam program 3DSubtitler :)
Bardzo prosty program do tworzenia napisów srt do filmów 3DSBS.

Filmy 3D raczej polecam oglądać z lektorem ponieważ skupiamy się wtedy na efektach 3D, a nie na napisach, wiem że niektórzy lubią ogladać filmy z napisami dlatego że uwielbiają originalny dźwięk 5.1 no ale w tym przypadku trzeba coś wybrać albo 3D albo originalny dźwięk 5.1 dlaczego? dlatego że oczy potrzebują kilku sekund na przystosowanie się do wyświetlanego obrazu więc ciągłe skupianie oczu na napisach a potem na obrazie nie daje to satysfakcjonującego efektu :)

Dla mnie oglądanie filmów 3D z napisami jest mało przyjemne, ale to już każdy z Was sam musi zdecydować jak i co chce oglądać :)
 
Ostatnia edycja:

TechnoDream

New member
Bez kabla 1.4 twoja karta graficzna nie wykryje TV 3D i będziesz miał problemy z odpaleniem filmów bluray 3D iso, a jak chcesz oglądać 3D SBS mkv to 1.3 Ci wystarczy, chociaż z mojego doświadczenia na kablu 1.4 bliskie obiekty które pojawiają się w filmach są mniej rozmazane niż na kablu 1.3 :) i śmiało mogę tak napisać dlatego, że wcześniej miałem 1.3, a teraz posiadam 1.4 i zauważyłem właśnie taką różnicę :)
 
Ostatnia edycja:

luniopl

New member
pytanie

Witam,
Dopiero zaczynam zabawę z 3d w tv, do tej pory tylko nvidia 3d vision z monitorem 120Hz 24" jednak tam efekt (bynajmniej gier) nie był dla mnie zadowalający. Teraz zakupiłem wstępnie mały TV LG 32LW4500. System pasywny zrobił na mnie ogromne wrażenie na demówkach w marketach więc na tę technologię się zdecydowałem. Wczoraj dostałem w pliku MKV SBS film Final Destination 5 (niecałe 4Gb). Czy ktoś to oglądał w wersji 3d? Albo czegoś nie umiem ustawić, albo film sam w sobie jest źle nagrany, albo jakość którą mam jest kiepska bo efekty 3d są tragiczne (porównywalne do konwertu z 2d do 3d). Oglądam za pomocą lapka i programu powerDVD 11.
Gry po Iz3d też nie powalają mnie na kolana więc albo cienki ten mój tv, albo za mały albo coś źle robię.
Pomocy :)
 

TechnoDream

New member
Jak nie cale 4 Gb to zapewne mini3DHD omijaj takie pliki wielkim łukiem, jest to konwersja z konwersji czyli słabsza jakość zrobiona dla leniwych lub dla osób posiadających słabsze łącze. Jeśli chodzi o 3D to tylko obrazy bluray 3D lub SBS mkv 1080p czyli konwersja z prawdziwego bluray i taki plik waży przeważnie od 10 GB w górę :)
 

barrty

New member
Witam. Też zaczynam przygodę z 3D. Telewizor już w drodze (Toshiba) + aktywne okulary. Powiedzcie mi jak odpalić filmy ful sbs. Mój htpc przycina dźwięk - no ale wiadomo to jest w końcu 3,8k pixeli w poziomie do przerobienia. Mam jeszcze stacjonarny komp, w którym obecnie siedzi grafa Matrox Parhelia APVe tryb 2-monitorowy) , ale ogólnie w szufladzie kurzy się Radeon HD4870. Czy to wystarczy? I jaka rozdziałka musi być ustawiona, aby obraz 1080p wchodził w monitor.
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Witam przedstawiam krótki tutorial jak odpalać filmy 3D na komputerze/laptopie

1. Najważniejsza rzecz to posiadać TV 3D :)
2. TV / komputer podłączony kablem HDMI 1.3 lub 1.4 z tym że 1.4 bardziej potrzebny nam jest do filmów Blurey 3D
3. Musimy posiadać film z formacie SBS mkv (czyli film podzielony na dwa obrazy ) np:
Transformers 3 / Transformers Dark Of The Moon (2011) 3D Half-SBS PL.1080p.HDTV.X264.AC3

4. Film odpalamy w playerze polecam do tego program SplashProHD
5. Gdy odpalimy film pozostaje nam na pilocie włączyć tryb 3D w TV wybierając format obraz obok obrazu (SBS Side by Side) i w tym momencie TV powinien nam złączyć dwa obrazy w jeden lekko rozmazany.

6. Teraz wkladamy okulary i cieszymy się filmem 3D :)

UWAGA aby poprawnie wybierać format 3D Side By Side w TV, głównym monitorem komputera musi byc TV ! Jesli ktos korzysta z trybu wielu monitorów będzie mial problem z uruchomieniem trybu Side by Side w TV 3D.

Jeśli ktoś ma problemy z filmami 3D zapraszam na gadugadu 1208596

Jeśli kogoś interesują obrazy Blurey 3D polecam ten temat Obrazy Blurey 3D


Ze tak sie spytam,po co ogladac filmy w 3D na komputerze skoro mamy przeznaczony do tego wiekszy TV z 3D ;)
 

btx18

New member
Witam
Mam następujący problem.
Podłączyłem TV 42LG5400 kablem HDMI 1.4 do kompa.
Programem KMPlayer odtwarzam film z kompa na TV.
Gdy z 2D przełączam się na 3D obraz rozjeżdza się. Tak jakby uciekał w prawą stronę i wychodził z lewej strony TV. Gdy 3D wyłączam obraz wraca do normy.
Da się jakoś to ustawić?
 

TechnoDream

New member
Mała Aktualizacja z mojej strony.

Do oglądania filmów 3D SBS/OU polecam program GomPlayer.

Po kilku testach tego programu stwierdzam, że jest to najlepszy program pod filmy 3D, a największą zaletą tego programu jest to że dowolne napisy do filmu przerabia nam od razu pod film 3D :)

Polecam
 

cacumen

Member
Bez reklam
Mała Aktualizacja z mojej strony.

Do oglądania filmów 3D SBS/OU polecam program GomPlayer.

Po kilku testach tego programu stwierdzam, że jest to najlepszy program pod filmy 3D, a największą zaletą tego programu jest to że dowolne napisy do filmu przerabia nam od razu pod film 3D :)

Polecam

Jak i gdzie jest w jego ustawieniach video- obraz 3D ??
 

TechnoDream

New member
Jak i gdzie jest w jego ustawieniach video- obraz 3D ??

Ale po co Ci ustawienia obrazu 3D? Playerek ma zalety takie, że dowolne napisy można włączyć w trybie 3D że nie trzeba ich przerabiać, a konfiguracje obrazu masz taką samą jak w innych playerach.

Ustawienia obrazu 3D robisz w TV, w playerze możesz sobie ustawić tylko kontrast, jasność i kolory :)
 
Ostatnia edycja:

Cerbpl

New member
Witam
Od kilku dni jestem posiadaczem telewizora LG 47LM640S, mam go podłaczonego pod amplituner Pioneer VSX-322K, z amplitunera obraz przesylany jest do TV. Wszystko oczywiscie kablem HDMI 1.4a. Jako zrodlo sygnalu sluzy komputer (stacjonarny) Core Duo2 E5700, 2GB ram, karta grafiki Ati Radeon HD6450, karta wpiera 3D i HDMI 1.4a, i do amplitunera podlaczona jest kablem HDMI 1.4a. Obraz jest zyleta, wszystko smiga elegancko, filmy tylko HD. Oczywiscie 3D tez smigaja bez problemu.

Jednak jest jedna sprawa ktora nie daje mi spokoju, chcialbym mianowicie uzyskac przy obrazie z komputera obraz wyswietlany na TV w 100Hz, wiele filmow wyglada w tym trybie po prostu lepiej (bajki, Avatar, Tron itd). W opcjach ustawienia ATI Catalyst jest opcja wyboru trybu 1080p i 24 i 50Hz. Po przestawieniu w te tryby obraz faktycznie jest wyswietlany w 100Hz jednak jego jakosc pozostawia wiele do zyczenia. Obraz jest ziarnisty, ma podkrecone kolory, w dodatku po przestawieniu w ten tryb myszka dostaje spowolnienia (laga), rusza sie powoli ogolnie calosc nie nadaje sie do uzytku.

Czy jest jakis sposob zeby dzialalo o tak jak powinno? Przy 60Hz obraz jest piekny i myszka dziala idealnie ale wtedy brak 100Hz. Moze ktos ma jakies rozwiazanie?
 

dartvader

New member
Witam Toshiba 46TL838 do niej podłączony komp hdmi 1.4 grafika radeon hd 6450 2 rdzeniowy procesor 4 gb ram a 3D do dupy boki obcina u góry ramka jakby się obraz źle nałożył a postacie mają cienie , duszki. Pomocy. Dodam że te sam filmy z pena są ok.
 
Do góry