Obrazy Blurey 3d

TechnoDream

New member
Witam, właśnie jestem w posiadaniu obrazu filmu blurey 3d, zainstalowałem program CyberLink PowerDVD v11.0 Ultra obraz filmu montuje w Daemonie najnowszym, gdy odpalam obraz odpala sie program PowerDVD, ale wyskakuje info że dysk nie jest obsługiwany, mam kompa podłączonego przez kabel hdmi 1.4 do TV 3d, jak odpalać obrazy blureyów 3D tak aby mieć pełne menu i wybór opcji 3d, dodam że w opcjach programu wykrywa mi TV pod hdmi i tak mam ustawione ale film nie chce się odpalić bo wyskakuje że dysk nie jest obsługiwany HELP !

Ma ktoś już jakieś doświadczenie z obrazami blurey 3d i odpalaniem ich na kompie ??
 
Ostatnia edycja:

TechnoDream

New member
Rozwiązałem problem z odpaleniem obrazu blurey przez PowerDVD, trzeba w opcjach Daemona zaznaczyć rozszerzona emulację potem już montujemy obraz i cieszymy się blureyem z pełnym menu itp itd pozostaje tylko problem odpalenia filmu w 3d z tym jeszcze się męczę , naprawdę nikt nie bawił się z obrazami blurey 3d na kompie ??
 

TechnoDream

New member
Po kilku godzinach męki wniosek jest taki, nie da rady odpalić filmów 3d z obrazów iso blurey przynajmniej na moim modelu TV, ponieważ gdy włączam w programie power DVD opcje 3D moje okulary nie wykrywają tego i się nie włączają i nie synchronizują z obrazem , a uruchamiają się tylko wtedy, kiedy włączę opcje 3D w TV, a jak już tą opcje włączę niestety, ale obraz się psuje bo jest tak jakby podwójne 3D zrobione w programie Power DVD oraz w TV :(

Działało by to tylko wtedy kiedy po uruchomieniu filmu z opcją 3D w programie PowerDVD okulary automatycznie musiałyby się włączyć, a włączają się tylko poprzez włączenie opcji 3D w TV.

Szukam jeszcze innego rozwiązania jak coś wykombinuje to napisze o tym :)
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Po kilku godzinach męki wniosek jest taki, nie da rady odpalić filmów 3d z obrazów iso blurey przynajmniej na moim modelu TV, ponieważ gdy włączam w programie power DVD opcje 3D moje okulary nie wykrywają tego i się nie włączają i nie synchronizują z obrazem , a uruchamiają się tylko wtedy, kiedy włączę opcje 3D w TV, a jak już tą opcje włączę niestety, ale obraz się psuje bo jest tak jakby podwójne 3D zrobione w programie Power DVD oraz w TV :(

Działało by to tylko wtedy kiedy po uruchomieniu filmu z opcją 3D w programie PowerDVD okulary automatycznie musiałyby się włączyć, a włączają się tylko poprzez włączenie opcji 3D w TV.

Szukam jeszcze innego rozwiązania jak coś wykombinuje to napisze o tym :)

W opcjach programu nastaw tam odpowiednio opcje 3D "Source format = Auto" i "Display device = tez Auto albo HDMI 1,4 1080p 24...",opcja 3D powinna być włączona w programie, w TV odpowiednio "frame sequental", ogólnie to polecam PowerDVD 10 a nie 11, u mnie w najnowszej wersji nie działa nic z "ulepszaczy.

ps. LG na wygranej pozycji, okulary są cały czas "ON" ;)
 

TechnoDream

New member
Ustawiłem tak jak pisałeś, ale gdy włączam opcje 3D w programie wyskakuje mi okienko i pisze coś takiego " Cyberlink PowerDVD could not enable 3D playback. Try chosing a different 3D display.

A w TV LG żeby uruchomić okulary mam opcje SBS czyli obraz obok obrazu, druga opcja obraz nad obrazem, trzecia opcja szachownica i czwarta opcja obraz nachodzi na siebie czyli migotanie. Co do programu power dvd 10 to ponoć nie obsluguje 3D? masz może linka do programu którego ty używasz ??

Pisałeś żeby w TV ustawić odpowiednio "frame sequental" gdzie to znajde? bo nie wiem za bardzo o co chodzi?
 

TechnoDream

New member
Udało mi się w końcu rozwiązać problem i odpalić te nieszczęsne filmy blu-rey 3d :)

Oto co musimy posiadać:

1. Daemon Tools najnowszy
2. Obraz z filmem 3D Blurey
3. Najnowsze sterowniki pod kartę z chipsetem Nvidia
4. Program Total Media Theatre 5 lub nowszy
5. Kartę graficzną wspierającą HDMI 1.4 + kabel HDMI 1.4

Odpalamy Daemona i w opcjach ustawiamy pełną emluację (Uwaga wymagany restart komputera)


Po ponownym uruchomieniu komputera otwieramy panel sterowania NVIDIA (klikamy prawym na pulpicie i wybieramy panel sterowania NVIDIA) .W panelu przechodzimy do "Skonfiguruj stereoskopowy obraz 3D" i postępujemy według punktów. Gdy już skończymy konfigurować obraz 3D, utworzy nam się specjalna rozdzielczość, przechodzimy do zmiany rozdzielczości w panelu Nvidi i odpalamy Rozdzielczość 1080p (24HZ). UWAGA po zmianie tej rozdzielczości włączy się nam tryb 3D w TV, nie wyłączamy go !!

Uruchamiamy program TotalMedia Theatre i przechodzimy do ustawień 3D (prawy górny róg zakładka 2D/3D) i zaznaczamy cztery opcje:

General Settings:
1.Always play blurey 3d movie in 3D mode
2.Always play movies and video files in 3d mode
3.Left/Right

Viewing Environment
1.Nvidia 3D Vision Ready Display

Wyłączamy program TotalMedia , odpalamy Daemona i montujemy obraz z filmem blu-rey 3d iso i w tym momencie powinien nam się automatycznie odpalić film z pełnym menu w programie TotalMedia Theatre :)

Jeśli ktos zrobił wszystko według punktów, oraz spełnia wszystkie wymagania , może cieszyć się pełnym blu-reyem 3D. W razie problemów służę pomocą kontakt gg: 1208596

Miłego oglądania :)
 
Ostatnia edycja:

krecik55

New member
Udało się komuś to z kartą ATI ?
Posiadam kartę radeon HD 4770 i mam ten sam problem, w power dvd wywala Cyberlink PowerDVD could not enable 3D playback. Try chosing a different 3D display
 
Ostatnia edycja:

krecik55

New member
OK , spróbowałem Twojego sposobu z Total Media, obraz wydaje się być już lekko rozmazany, ale tak jakby tv nie widział że to jest film 3d i nie woła o założenie okularów i nie przełącza się na tryb 3d :/
 

TechnoDream

New member
OK , spróbowałem Twojego sposobu z Total Media, obraz wydaje się być już lekko rozmazany, ale tak jakby tv nie widział że to jest film 3d i nie woła o założenie okularów i nie przełącza się na tryb 3d :/


No dlatego że w panelu Nvidi musisz utworzyć wlaśnie specjalną rozdzielczośc 3D i gdy ja wybierzesz odpala się automatycznie tryb 3D w TV , wtedy tylko uruchamiasz program total media theatre właśnie już z lekko rozmazanym obrazem ale włączonym trybem 3D w TV i zakladasz okularki i cieszyć sie pełnym blureykiem :)

Związku z duża ilością pytań dotyczącą kreatora 3D w panelu Nvidia poniżej przedstawiam tutorial jak to powinno wyglądać.

1.Odpalamy Panel Sterowania Nvidia
2.Wybieramy po lewej stronie Skonfiguruj stereoskopowy obraz 3D
3.Zaznaczamy Włącz stereoskopowy obraz 3D (po włączeniu tej opcji automatycznie powinien uruchomić się nam kreator 3D NVIDI)
4.Gdy uruchomi sie kreator 3D karta graficzna powinna wykryć TV 3D HDMI 1.4 + okulary i dlatego do tego jest potrzebna karta wspierająca HDMI 1.4 i kabel HDMI 1.4
Gdy klikamy Dalej uruchamia się nam konfiguracja + włącza sie nam Tryb 3D w TV i w tym momencie mamy uruchomionego kreatora 3D z trybem 3D w TV i teraz zakładamy okulary i poprawnie konfigurujemy całego kreatora.
5. Gdy już skończymy konfigurować utworzy nam się specjalna rozdzielczość pod 3D, przechodzimy w panelu NVIDI do Zmiany rozdzielczości i szukamy rozdzielczości 3D czyli:

Profil HD 3D
1080p,1920X1080 24 HZ

Gdy zaznaczymy tą rozdzielczość automatycznie uruchomi się Nam tryb 3D w TV, dajemy zastosuj i w tym momencie mamy uruchomionego kompa z trybem 3D w TV i nic więcej nie musimy robić jeśli chodzi o 3D, bo mamy go już odpalonego w TV i na kompie, teraz pozostaje tylko zrobić resztę czyli :


A) Montujemy obraz blurey iso w Daemonie
B) Uruchamiamy program Total Media Theatre już skonfigurowanego (opis konfiguracji wyżej )
 
Ostatnia edycja:

krecik55

New member
Czyli muszę najpierw zmienić kartę graficzną na jakąś ze stajni NVIDIA :/ Obecnie posiadam RADEONA HD4770, mam najnowsze sterowniki wgrane ale nie ma tu nic o trybie stereoskopowym :/
 

TechnoDream

New member
Nie wiem czy musisz czy nie, po prostu ja posiadam kartę Geforce 430 GT z chipsetem NVIDIA i zrobiłem tutorial pod sterowniki NVIDI, nie posiadam karty Radeona i nie wiem jak wygląda panel konfiguracyjny tej karty więc nie mam jak tego sprawdzić a tym bardziej o tym napisać:)

Jeśli chcesz oglądać filmy bluray 3D na pewno musi to być karta która obsługuje format 3D czyli musi mieć wsparcie HDMI 1.4 + Kabel HDMI 1.4 bo inaczej karta nie wykryje Ci TV 3D :)
 
Do góry