Telewizor LG50PA6500

lm648

Banned
...............tego LG PA 6500 mam nadzieje że się nie rozczaruje chodzi mi o konkretny obraz z dekodera cyfrowego polsatu i konsola.
Dlaczego tylko tego ? W LG masz jeszcze do wyboru: PM 670, PM 970 (z filtrem).
Aby nie rozczarować się, obejrzyj sobie w salonie RTV jednego,drugiego i trzeciego PDP, najlepiej na swoich materiałach filmowych. I tak do końca nie będziesz przekonany w 100%, ponieważ panujące tam warunki oświetleniowe (jarzeniówki) znacznie degradują obraz plazmy (każdej). Należy jednak pamiętać (jak już ktoś wcześniej tu napisał), że "plazma to jest wieczorowy telewizor" i w odpowiednich warunkach domowych odda to czego od niej oczekujesz, czyli świetny "nie oczojebny" obraz :)
 

Kle-Kle

New member
lm648 niestety na te modele nie posiadam takiego budzetu.Ależ oczywiscie że przed zakupem zrobie małe turne po sklepach,wiem że plazma raczej do zaciemnionego pokoju ja raczej z tym problemu nie bede miał gdyz słonce tylko z rana a pozatym posiadam rolety które sa cały czas zaciagniete.:)
 

8janek8

New member
Witam.
Panowie, a co z problemem gier 30fps z XBOX360 na tym tv.
Występuje ten paskudny efekt, bo testowałem gierki na panasie 42G30e sąsiada i trochę mi to przeszkadza? Ścigałki jeszcze obejdą ale fps odpadają?
Zastanawiam się jeszcze czy nie dołożyć do pm670s, ma lepszą elektronikę może poprawili ten błąd z 30fps, jeżeli takowy występuje w PA6500?
Czy ktoś już to sprawdził?
I ogólnie, czy można ten TV wykorzystywać do gier na PC, uzyskując satysfakcjonującą jakość obrazu (np. do RPGów)?
Żeby nie było - jestem po lekturze całego tematu ;)
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Jeśli TV nie posiada Trumotion to nie będzie problemu, a jeśli posiada to podczas gier po prostu go wyłączyć.
 

8janek8

New member
TV sprawdziłem w połączeniu z PC oraz anteną na sygnał cyfrowy. Wniosek jeden: za tę cenę nie ma sensu szukać niczego innego w 50". Obawiałem się, że 2-2,5 może okazać się zbyt blisko, ale moje wątpliwości szybko zostały rozwiane. Jedyny minus: lustro, ale oczywiście byłem tego świadomy przed zakupem. Krótko: kino w domu. W wolnej chwili zajmę się kalibracją.
Pytanko: gdzie można sprawdzić czas pracy urządzenia?
 

lm648

Banned
...........Wniosek jeden: za tę cenę nie ma sensu szukać niczego innego w 50".........W wolnej chwili zajmę się kalibracją.
Pytanko: gdzie można sprawdzić czas pracy urządzenia?
No to, witaj w klubie :grin:
Jak w kalibracji uzyskasz coś ciekawego/nowego daj znać :grin:
Jak sprawdzić czas pracy? - nie wiem :) [nie szukałem tego/nie interesowałem się tym, a po za tym mam "ganc nówkę", więc po co mi czas pracy]
Pozdro
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Czas pracy można sprawdzić w menu serwisowym, niestety menu serwisowe w TV LG można odpalić tylko za pomocą pilota serwisowego...
 

demios

New member
A czy któryś z kolegów robił aktualizację oprogramowania dla naszego telewizora ze strony producenta?
Jeżeli tak to czy coś ona wnosi?
 

Shoocik

New member
Witam serdecznie, posiadam ten telewizor,jednak mam problem z oglądaniem filmów z napisami.Format napisów to srt i txt telewizor ich nie czyta. Jakieś rady?Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Zgodnie z instrukcją obsługi tego TV str. 58 (jest tu: http://www.lg.com/pl/tv-audio-video/telewizory/LG-plasma-tv-50PA6500.jsp) wbudowany Media Player obsługuje formaty napisów:
- zewnętrznych:
*.smi/*.srt/*.sub (MicroDVD, Subviewer1.0/2.0)/*.ass/*.ssa/*.txt (TMPlayer)/*.psb (PowerDivX)
- wewnętrznych:tylko XSUB (format napisów używany w plikach DivX6)
I tak w praktyce się dzieje:), u mnie odpala wszystkie w/wym formaty.
Może nie masz włączonej opcji odtwarzania napisów w Media Playerze (w czasie odtwarzania filmu) w QMenu/Ustaw odtwarzanie wideo/Język napisów-Włączanie/wyłączanie napisów.
Jeżeli i to nie pomoże przekonwertuj napisy do *ssa lub *srt, (zwykłego *txt nie czyta) lub innych w/wym formatów i tak na próbę może któryś odpali :) Problemu z tym na pewno niema, to nie Sony :)
 
Ostatnia edycja:

szopus

New member
co do napisów - może sprawdź dokładnie nazwę obu plików - wideo i srt/txt. Muszą być dokładnie takie same, co do literki, kropki czy innego znaku ;)

Co do telewizora - to po 2 miesiącach tylko mogę potwierdzić Wasze wpisy. Za tę cenę nic lepszego w tej wielkosci i o podobnych parametrach nie dostaniemy. Ciągle mnie jednak boli, że wbudowany player nie odtwarza dzwięku w DTS (większość plików mkv w 720p i 1080p jest wlasnie z dźwiekiem w DTS). Niestety zasięgnąłem info bezpośrednio w LG i nie planują jak narazie w kolejnych updatach softu dorzucenia tej opcji. No ale nie mozna miec wszystkiego :)
 

lm648

Banned
co do napisów - może sprawdź dokładnie nazwę obu plików - wideo i srt/txt. Muszą być dokładnie takie same, co do literki, kropki czy innego znaku ;)
...........wbudowany player nie odtwarza dzwięku w DTS (większość plików mkv w 720p i 1080p jest wlasnie z dźwiekiem w DTS)....... :)
Oczywiście, napisy muszą posiadać identyczną nazwę jak plik z filmem-jest to najważniejszy wymóg :)
z DTS-em??? jaki problem:) należy go przekonwertować do AC3 lub stereo odpowiednimi aplikacjami i poskładać na nowo mkv (też odpowiednimi aplikacjami) i ..........po sprawie:) A więc niema co popadać w jakąś "czarną rozpacz".
Niestety za 2,2 k PLN nie można mieć "wypasu" na poziomie 5k PLN (z czego żyłby producent:) ), przede wszystkim TV ma służyć do reprodukcji obrazu. Tak? I ten warunek podstawowy chyba spełnia?
 

KAFARNIKOV

New member
Witam Wszystkich serdecznie :)
Czytam forum...i pewnie nie jedna osoba tak miała/ma - że im więcej czyta tym mniej wie ;>
Otóż nosiłem się z zamiarem kupna TV. Już wybrałem że ma to być plazma (i raczej już tak zostanie) Następnie wybrałem model...
Wybrałem Panasonic 42G30E i już byłem przekonany do tego modelu aż zobaczyłem model LG 50PA6500. Już mówie przekonam kobietę na 50 cali (bo nie chciała więcej niż 46max z max bo większy byłby za duży do pokju 16m2).
...no i znowu zmiana - teraz jeszcze patrze że są wyprzedaże na modele Samsung PS51 D6900 - 2999zł.
I tu moje pytanie opłaca się do tego 3D, WiFi dopłacać? i dodatkowo do okularów?
Głównie zależy mi na generowanym obrazie... natomiast w PS51 D6900 jest 3D - przyszłościowe, no i mam PS3, gdzie zapewne też przyjemne doznania by były na 50calach.
Co byście wybrali będąc w mojej sytuacji?

Z góry dziękuje i Pozdrawiam
 

lm648

Banned
...........Wybrałem Panasonic 42G30E i już byłem przekonany do tego modelu aż zobaczyłem model LG 50PA6500. Już mówie przekonam kobietę na 50 cali.........
I tu moje pytanie opłaca się do tego 3D, WiFi dopłacać? i dodatkowo do okularów?
Głównie zależy mi na generowanym obrazie... natomiast w PS51 D6900 jest 3D - przyszłościowe....

Osobiście uważam, że 42 cale to jest jednak za mało jak na HD. Na pewno oglądasz TV z odległości 2,5-3 m i w związku z tym 50 cali będzie w sam raz. Warunek dobry sygnał telewizyjny (nie analog). Też miałem taki dylemat, jednak wybrałem 50", a już na dzień dzisiejszy brałbym 55-60 cali, u mnie odległość do TV to 2,5-3 m. Co do kobiet/żon to wszystkie tak mają:) najpierw stawiają opór a później nie zamieniłaby na mniejszy:) (i dotyczy to wszystkiego :) )
Czy 3 D jest przyszłościowe? - nie sądzę aby w najbliższej 5-cio latce takie było :) chyba będzie to nisza :) jakoś nie wszyscy producenci palą się do produkcji takich filmów a już nie wspominając o programach TV oraz o wątpliwej jakości merytoryczno/artystycznej tych produkcji jeżeli już takie w ogóle są :) To co jest w 3D to tylko jakieś "rodzynki w cieście". osobiście uważam, że nie warto w 3D inwestować. Na początek przygody z plazmą proponowałbym zacząć ze "średniej półki" czyt. budżetowych TV aby nie być rozczarowanym niektórymi przypadłościami (typu: migotanie, buczenie,problem 50 Hz dotyczy to firmy na P...) oraz czy odpowiada ci tego rodzaju sposób projekcji obrazu. Stawiam na LG i Samsunga - tylko Full HD.
Niestety decyzję musisz podjąć sam, owocnych przemyśleń i zadowolenia z wydanych pieniędzy:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry