Telewizor LG50PA6500

rybka1975

New member
Dokładnie panowie jest tak jak piszecie porównywałem sygnał dvb-c vectrę, upc, multimedia i wszędzie były artefakty , raz większe raz mniejsze u mnie na n-sporcie jest najbardziej to zauważalne , plazmy nie mają smużenia tylko lcd/led ale na led tv obraz przy silnej kompresji wygląda fatalnie dużo gorzej niż na plazmach z niższej półki cenowej , dlatego najlepiej jest sprawdzić tv na dwa sposoby : dvb-t sygnał SD/HD - TVP1,2 i na "referencyjnym " źródle ps3,BD ,mkv x264 na 1080p czy objawy występują na różnych scenach i jasnych , ciemnych i szybkich , wolnych jeżeli nie ma tych objaw typu widocznego migotania kwestia jakości sygnału pozostaje , bo dvb-c sygnał jest na max kompresowany i poddawany najpierw odkodowują a później kodują i wysyłają przez kabel stąd często efekty artefaktów , dodatkowo sygnał operatorów tv kablowej jest modulowany na podnośnych i w węższym pasmie są wysyłane pakiety z kanałami , dodatkowo sygn. źródłowy z nadajnika jest " podbarwiany " ze względu na niższy bitrate ,dochodzi jeszcze kwestia starszej instalacji , topologia ,jakość dekoderów jak mam ADB - kaszana do starego technisat nie umywa się , dużo osób przekreśla tv właśnie przez kiepski sygnał .
Dlatego tak jak pisałem wcześniej za rok kończy mi się umowa z kablówką i na pewno zainwestuję w tuner sat/dekoder ferguson + dostęp do pakietów n-sport i cyfra+ tym bardziej że chyba fuzja jest tych dwóch platform , na dzień dzisiejszy sygnał tv najlepszy dla mnie oferuje dvb-t ( dobra antena i wew. dekoder mpeg-4 ) i jakość super .
 
Ostatnia edycja:

sandecki

New member
Demetriusz, zgadzam sie z chłopakami, telewizor bardzo dobry za tą cenę, jeśli masz bardzo dobry sygnał to telewizor pięknie pokaże obraz. Z wad wymieniłbym odbicia jak w lustrze (trzeba się do tego przyzwyczaić), ale chyba tak ma wiekszość plazm, brak dekodowania dtsu i pilot (krzyżak jest słaby).
 
Ostatnia edycja:

rybka1975

New member
@sandecki
Wiesz tak na prawdę to wydaje mi się , że w tym modelu co podałeś nie ma znaczącej różnicy lepszej matrycy , filtru ,czy zaawansowanego procesora obrazu , owszem 3D jest ale jak kiedyś porównywałem parametry plazm i lcd 3D to użytkownicy wypowiadali się,że taki tv z dobrym 3D co robi super efekty to kasa 6-7 tyś za tv 50 cali ,ale może Tobie ten model będzie pasował ,także powinieneś pójść do marketu i optycznie sprawdzić jak wygląda w rzeczywistości .
 

przemusntm

New member
Witam!

Po przeczytaniu 27 stron zdecydowałem sie na ten model i ostatecznie mam do was 3 pytania...

1.Jakie sklepy internetowe polecacie?(Ja Mam na oku MIX MEDIA bądz MEGAMARKET)

2.Mam głosniki od kompa 2.1 i czy jest możliwosc podłaczenia ich bezposrednio do TV? (W Planach Mam Kino Domowe 5.1 z Blu-Ray Ale musze odłożyć kasy bo nie chce kupowac taniego kina co bedzie czytać tylko divix itd..

3.Czy ktoś z was podłaczał dysk zewnetrzny do wbudowanego media playera
w TV? a dokł zastanawia mnie jak sobie radzi z odczytem dysków typu 500 gb bądz mniejszych (Czy Zamula Bardzo)


Z góry dziękuje za pomoc i pozdrówki!:)
 

lm648

Banned
.......Po przeczytaniu 27 stron zdecydowałem sie na ten model i ostatecznie mam do was 3 pytania..

ad.1. nie polecam sklepu zadowolenie.pl;
ad.2. jest możliwość podłączenia do eurozłącza/scart przez przejściówkę, lecz audio tylko podaje z tunera TV, media player jednak nie; oprócz tego TV nie ma wyjścia słuchawkowego;
ad.3. z dyskami 500 GB radzi sobie bez najmniejszego problemu, nic nie zamula, player czyta wszystko (oprócz obrazów płyt, m2ts)nawet pliki dużych rozmiarów 15 GB z wysokim bitrate:)
 
Ostatnia edycja:

rybka1975

New member
@przemusntm wiesz głośniki komputerowe dużej jakości nie zaoferują ( zależy jakie klasy to głośniki ) ,ale fakt do playera można podłączyć dysk hdd ,ale nie lepiej kupić odtwarzacz sieciowy typu asus o player 200zł i czyta Ci wszystko wszystkie formaty player i hadware/software zawsze będzie zawodny czegoś nie odczyta a taki player wszystkie formaty i napisy str, txt itd. jak tam mam , co do kina to lepiej kolego poczekaj uzbieraj na kino oparte o "drewno" a nie jakiś plastik to Ci się szybko znudzi i kasa wydana .
w MM była promocja sprawdź na mediamarkt.pl ja kupiłem w cenie 2,200 .
 

Demetriusz

New member
A ja jeszcze chciałbym nawiązać do jednego wątku, który chyba do tej pory się tutaj nie pojawił - mianowice porównanie do zeszłorocznego 50PV350. Czy ktoś wie, jakie są różnice między tymi modelami? Czy poza usunięciem słynnego trójkącika w lewym dolnym rogu coś jeszcze zostało w 50PA6500 poprawione/ulepszone?
 

rybka1975

New member
@Demetriusz
Wiesz tak na prawdę to przez analogię zawsze jest tak ,że nowszy model lepiej brać ,ale zobacz specyfikację i porównaj oba , jeżeli podobna cena to chyba nowszy 5600 bardziej warto brać , druga sprawa to jeżeli podobny poziom klas więc i różnic diametralnych nie może być w tym segmencie cenowym najlepiej przekonać się samemu i porównać optycznie oba modele .
 
Ostatnia edycja:

Kle-Kle

New member
Witam wszystkich jestem właśnie po przeczytaniu wszystkich stron na temat tego telewizora zastanawiam się nad kupnem go wcześniej myslałem nad g30 ale coraz bardziej sie przekonuje do tego Lg mozna wiedzieć wkońcu ile ma wyjść hdmi ten tv i jak współpracuje z konsolą xbox 360..?
 

Kle-Kle

New member
dokładnie to chodzi o to aby tv miał dobre kolory i płynny obraz będzie podpiety przez kabel hdmi dekoder cyfrowego polsatu i konsola Xbox 360..
 

rybka1975

New member
Jak najbardziej plazma z racji szybkiego czasu reakcji matryce i dobrych kolorów , będzie ok do konsoli , ale plazmy mają tą cechę że musisz robić przerwy w graniu z uwagi na powidoki , hdmi 2 , component , wejście pc w specyfikacji masz opisane złącza .
 

Kle-Kle

New member
Tak ogólnie to jestem poosiadaczem 3 letniego samsunga A550 podajrze,32 cale lcd i bedzie to moja pierwsza plazma,no fakt piszą ze 2 hdmi a nieraz piszą że 3 więc postanowiłem się zapytac kogos kto posiada ten tv bez wychodzenia do sklepów,
 

Demetriusz

New member
Od kilku dni ten telewizor oficjalnie funkcjonuje na polskiej stronie LG. Piszą wyraźnie, że ma 3 wejścia HDMI (2 z boku, 1 z tyłu). Swoją drogą mamy lipiec, a ci dopiero teraz umieszczają na polskiej stronie swój najbardziej chodliwy towar w tym roku. Mam nadzieję, że jakość telewizora jest odwrotnie proporcjonalna do częstotliwości aktualizowania polskiej strony LG. Co ciekawe, nadal nie ma tam wzmianki o 50PA5500.
Co prawda na polskiej stronie Samsunga też nie ma wzmianki o PS51E530. Może to taki styl, żeby nie pisać o tym, co i tak się dobrze sprzedaje.
Nawiasem mówiąc - czy ktoś miał okazję porównać te obraz na tych dwóch modelach stojących obok siebie?
Ja nadal mam pewne wahania, czy obraz nie będzie lepszy na Samsungu. Co prawda Samusng jest trochę droższy, ale zawsze ten cal więcej:)
 

lm648

Banned
............. Piszą wyraźnie, że ma 3 wejścia HDMI (2 z boku, 1 z tyłu).
Ja nadal mam pewne wahania, czy obraz nie będzie lepszy na Samsungu. Co prawda Samusng jest trochę droższy, ale zawsze ten cal więcej
I dobrze piszą, że ma 3 HDMI (w rozmieszczeniu jak podałeś);rybak 1975 po prostu nie zauważył tego trzeciego z tyłu TV :) W kwestii "czy Święta BN czy Wielkiejnocy", niestety decyzja należy do Ciebie:) A tak na marginesie to oba TV są klasy "budżetowej".:bober:
 

Kle-Kle

New member
lm648 z tego co czytałem to kupiłeś tego LG, możesz napisać mi jak wrażenia czy nic nie smuży nie migota czy ogólnie wszystko w porządku z tym modelem no i jaki jest obraz..?
 

rybka1975

New member
Sprostowanie faktycznie ja mam podpięte przez av kina więc mnie tam nie interesowało ile ma z tyłu złączy hdmi , co do szybkości matrycy to - dlatego napisałem ,że jest czas reakcji szybki bez podania wartości w ms ( tak jak kolega wyżej to podsumował " 0" ) .

Natomiast co do porównań lg kontra samsung plazma , to ja taką wiedzą nie dysponuję, żeby wskazać różnice ,czy zalety jednego nad drugim , to subiektywne odczucia i warto to samemu ocenić nawet , w mało obiektywnych warunkach czyli markecie .
 
Ostatnia edycja:
Do góry